Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Pre mňa veľké prekvapenie. Akcia solídna, obsadenie fajn. Príbeh z určitého hľadiska dosť archetypálny - shakespearovský, ale pekne rýchlo odsýpa. Nie je to veľkofilm, ale vďaka šikovnému režisérovi to vôbec nevadí...(15.3.2014)

Když jsem dal tři hvězdičky i podobně zprzněné Troji, tak je dám i tady. Oba filmy mají společnou i nezajímavou režii a rozhárané herecké výkony. Tady je suverénně nejlepší Rufus Sewell, zato Tristan mi přišel zajímavý tak prvních deset až patnáct minut. Kdyby tu legendu radši zfilmovali se vším všudy...(50%)(23.6.2006)

Na tenhle film jsem se dost těšila. Ale to zklamání. Z mé oblíbené legendy kromě základního milostného trojúhelníku nezůstal kámen na kameni. To mi neměli dělat. Daleko lepší je francouzská předělávka s Jeanem Maraisem (http://www.csfd.cz/film/36714-vecny-navrat-eternel-retour-l/)(14.1.2008)

Slušná variace na téma Lancelot a Quinevera, jejichž otisk je tu zřejmý. Nejsilnější na celém filmu je takřka shakespearovský monolog krále Markea: ''Přišel jsem se omluvit. Byl jsem sobecký, arogantně jsem si myslel, že jsem ti dal za posledních devět let dost na to, abych si vysložil když už ne tvou lásku, tak přinejmenším respekt. Domov, království, tvůj život. Proč to není dost? Řekni mi to. Řekni! Víš vůbec, co jsi provedl? Všechno je zničeno! Všechno! A to jenom proto, že tys neměl dost. 'Je ti věrná, jsem si jistý.' Ty pijavice. Čím bych mohl být, kdybych neobětoval ruku, abych ti zachránil život. Jak teď proklínám ten den. Inu, uraz mě tím, že se budeš obhajovat.''(13.1.2008)

Tristan a Isolda je vlastne celkom priemerný film, kde mňa ale očarili a presvedčili Sophia a James ... nádherný pár a parádne kostýmy.(2.12.2014)

kdyby nehrál hlavní roli toporný špalek s nulovým charizmatem, možná bych snad uvažoval i o 5 *. na režiséra Vodního světa velmi dobrý výkon. Film obsahuje pěkné efektní akční scény, ale není jich zase moc. Také romantická linie, není až tak výrazná. Tristan a Isolda je nejvíc ze všeho film o politice a boji o moc, ovšem nechybí uslzený závěr. Z tohoto pohledu je scénář velmi povedený. Navíc Sophia Myles je nejen velmi krásná ale i talentovaná, takže Francova herecká impotence (obsahující pouze tři, navíc velmi podobné, výrazy obličeje - smutný, naštvaný, hodně naštvaný) těžce bije do očí.(5.5.2006)

Moc dobře... Bála jsem se nějaké blbůstky alá Prsten Nibelungů, ale byla jsem příjemně překvapena. Moc dobrý film, mezi mými adept na 5*, ale pár hodin předtím jsem viděla jiný romantický film. Taky tam umřel hlavní hrdina... Proto je to tak, nemám ráda, když ve filmech zabíjí sympatické postavy...(24.5.2006)

Pro mě je tento snímek docela zklamání. Opět zde máme příběh zakázané lásky ale tentokrát se to moc nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů mi připadal takový bez lásky a jakéhokoliv citu a bylo to spíše o tom skočit na to a jít si zase po svých. I konec mě nechal chladným a bylo mi úplně jedno jak to s jejich vztahem dopadne (i když to je v takovém filmu jasné už od začátku). Pochvalu si ale zaslouží poměrně slušně zpracované akční scény (klidně jich i mohlo být více) a také Rufus Sewell, který mi byl více sympatický než hlavní hrdina.(26.12.2006)

Tristan a Isolda nejsou sice typickým zástupcem historických velkofilmů, ale pořád se na to ještě docela dobře kouká. Ke spokojenosti mi však něco chybí. Místy dost toporně působící dialogy, nevyrovnané herecké výkony, nevýrazná hudba a občas nezáživný děj bohužel převyšují zážitek z překrásných exteriéru a vůbec z technické stránky věci. Trochu zklamání, ale naštěstí jsem nečekal bůhvíjaké zázraky. Příště, až budu mít náladu na historickou legendu, se ale radši poohlédnu po něčem jiném.(12.1.2008)

Hezká romantika, hezcí herci, hezké prostředí, hezké souboje...stejně mě ale po celou dobu v kině pronásledovaly myšlenky, že se to dalo udělat ještě mnohem líp...takhle je to opravdu jen průměr.(23.5.2006)

Dříve, než Shakespeare napsal svou první řádku. Dříve, než Romeo s Julií zažehli onen osudový plamen lásky, byli-Tristan a Isolda. První z prvních, navěky prolnuti v jeden kmen, v jednu žílu země. "Ta, jež tě nosila, tě zrodila. Mnou zapečetila srdce tvé a já na tvé paži zpečetím, že láska je silná jako smrt."(9.11.2008)

Nečekala jsem od toho hodně. Ze začátku se mi to hodně líbilo. Herci, hudba, záběry na krajinu ... Ale konec mě trochu zklamal, proto dávám jen 4 hvězdičky místo pěti.(11.5.2006)

Tristan a Izolda je v podstate dosť priemerný historický, resp. legendami opradený film pre čistý relax. Výprava je slušná, ale v rámci hollywoodskej tvorby priemerná, herci sú sympatickí, do svojich rolí sa hodia a majú aj čo hrať. Len mi to tak nejak rýchlo vyšumelo z hlavy. Mám pocit, že som to videl dokonca dvakrát a naposledy niekedy pred rokom a už ani neviem, o čom to bolo. Pekný príbeh o láske, ktorý nikoho neurazí, ale málokoho nadchne. A keď áno, tak jedine romanticky ladené ženy.(9.1.2013)

z kouzelne a neuveritelne chytlave legendy se stalo pouze hodne volne a nezazivne prevypraveni, ktere by se klidne mohlo jmenovat "pohadka o kasparkovi, raraskovi a jejich veselych prihodach 69" a nikdo by si toho ani nevsiml. skoda.(18.11.2007)

Historické a legendární filmy se v poslední době rozmnožily jako slimáci, naštěstí pro ně nejsou tak slizké a dokážou zaujmout. Příběh lásky jsem si vážně užila, jenom škoda, že se dalo předvídat, co se stane.Třeba že po ráně mečem Tristan neumřel a dopluje do Irska, že se o něj postará Isolda a zamilují se do sebe...A Franco by se nemusel pořád tak mračit. Jinak vážně pěkné.(13.1.2008)

Pri tomto filme som veľmi vážne uvažoval o 4*, nakoniec som nútený vplyvom okolností od toho upusti a to najmä z dôvodu, že počas sledovania som nadobúdal dojem, že sa pozerám skôr na nejaké lepšie hallmarkovské spracovanie. Je ozaj vidieť, že peniaze tu chýbali ako soľ a zamrzí to snáď ešte viac, že inak je veľmi zaujímavo nakrútený. Čo mi viditeľne kazilo sledovanie bola farebnosť filmu . Príliš vyblednutý obraz mal zrejme parafrázovať pochmúrnosť doby, v spojení s írskymi lokáciami sa však takéto riešenie nehodí už len z dôvodu, že Írsko býva nazývané Zeleným ostrovom a len si stačí spomenúť ako vizuálne jedinečným sa stal Excalibur, ktorý sa taktiež nakrúcal v týchto exteriéroch (obdobie kedy sa príbeh odohráva je historicky najpresnejšie vymedzenie Artušovskej éry). Veľkým plusom filmu je ústredná dvojica, a aj keď by Isolda mohla byť krajšia a ich láska nemá až taký osudový rozmer, veľmi ľahko si získa diváka (Tristan však už predtým musel vyhrať šťastie v lotérii, keď prežil plavbu na horiacom člne). Žiadalo by sa tiež povedať, že Tristan + Isolda sú snáď najznámejším milostným párom, ak neberieme v úvahu Rómea a Júliu, ktorí vznikli až po nich a kto vie, kde vlastne Shakespeare bral inšpiráciu. Ak by bol film čisto českým produktom tak klobúk dole, takto však ostáva sklamane poznamenať: škoda, že sa toho neujal Ridley Scott, ktorému obdobné kúsky vždy dobre išli.(28.8.2008)

Pěkný historický romanťák se skvělým hereckým obsazením. Příběh le pěkný a jednoduchý výprava se povedla a hudba pěkně doplňuje dění ve filmu. Za mě 85% :)(17.12.2016)

Skvele. Silny a pekny pribeh aj bez tisicky efektov, brutalnej melodramaticnosti a podobne (pripadne bez Keiry Knightley pobehujucej okolo len v obvaze)... Naviac pekne sceny boja/bojov. PS: skoda toho Marcovho pokrvneho syna, chvilu som lutovala, ze nehra Tristana on, ale neustale sa trpiaco-mraciaci Franco, ale mozno je to tak lepsie.(7.5.2006)

Příjemné překvapení!Příběh o Tristanovi a Isoldě znám a tenhle film mi ho podal v příjemně moderním kabátu. Nejvíc mě dostal výborný Rufus Sewell a několik napínavých scén.James Franco se podle mě na Tristana nijak zvlášť nehodí,ale svůj part zahrál obstojně.Stručně řečeno,solidní historický film.70 %(25.2.2009)

• Ouwen

Ta kráva Hřebenářová furt otom mluví - Už mě to sere !(2.1.2011)