Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Pro mě je tento snímek docela zklamání. Opět zde máme příběh zakázané lásky ale tentokrát se to moc nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů mi připadal takový bez lásky a jakéhokoliv citu a bylo to spíše o tom skočit na to a jít si zase po svých. I konec mě nechal chladným a bylo mi úplně jedno jak to s jejich vztahem dopadne (i když to je v takovém filmu jasné už od začátku). Pochvalu si ale zaslouží poměrně slušně zpracované akční scény (klidně jich i mohlo být více) a také Rufus Sewell, který mi byl více sympatický než hlavní hrdina.(26.12.2006)

Dvě vrby, které stojí na spáleništi spojené by se divily jak povedený hybrid krále Artuše, Robina Hooda a Romea s Julií vyšel z tohoto snímku. Film naplněný spíše osobníi dramaty a rozpory než zaměřený na bitvy a souboje. Myslím si, že každý, kdo má rád historická dramata si přijde na své. Velmi příjemný film.(12.1.2008)

3,5* Nevím, bylo to lepší než jsem čekal, ale že by mě to nějak nadchlo...Nejlepší scénou je přepadení Irů hned z kraje filmu.(22.1.2008)

• Z0oMb3E

Presne takto to dopadne, keď sa nedodržiava staré dobré pravidlo: Čo sa stane na chate, na chate ostane! Americká historická zlátanina a pokus o romanťárnu sa nepodaril ani z polovice toho, čo mohol príbeh ponúknuť. Najhoršie je na tom to, že režisér sám nevedel, čo chce od filmu. Či chce historické politikárčenie so všetkým čo k tomu patrí, či príbeh o obhospodarovaní kráľovskej záhradky. Takto vyznejú všetky bojové scény strašne sucho (možno výnimka je turnaj), emocionálna previazanosť na postavy žiadna, a ani všetky tie zrady či intrigy sa rovnali absolútnej nule. Herecstvo zachraňuje jedine Rufus. Pre väčší úspech to chcelo vačší výstrih a push-upku, viac krvy alebo obrovský zvrat a naverbovanie RoboCopa s rotačným guľometom, inak na filme nieje nič čo by donútilo človeka nezaspať.(20.4.2012)

Tristan a Isolda pro mě byl výjimečný příběh už jako povinná četba. Tak silná a odepřená láska, to je pro srdce náctileté holky síla. Nemám s tímto filmovým zpracováním zásadní problém. Emoce to ve mě vyvolalo. James Franco byl pro mě snový Tristan! Takže za mě není o čem přemýšlet ;).(31.7.2014)

Od historického filmu, kde na pozadí urputného válčení mezi irskými a anglickými vojsky vzniká legendární milostný vztah Tristana a Isoldy, každý čeká krvavé scény ve stylu Statečného srdce a zběsilé milostné hrátky. Zde tomu tak není, což nijak neubírá na kvalitě a celkovém vyznění snímku. Vše je zde v rovnováze a působí velmi realisticky. Příběh dávných lásek a bojů jistě potěší fandy historickým snímků, ale i ty, kteří dávají přednost spíše realitě..(26.6.2006)

Co jsou legendy? Jsou to příběhy, ve kterých je trochu pravdy, hodně kouzel, hrdina a většinou i velká láska a zpravidla se nedají zmáčknout do jednoho celovečerního filmu, aniž by jedna ze složek neutrpěla. A jak se tyto legendy přenesou na filmové plátno? Špatně. A většinou (aspoň podle mne) se to nepovede. Režisér buď úplně vynechá onu magickou složku (Trójá) a z filmu se tak stane historická romance, která tak nemá s původní verzi společného víc než jména a základní zápletku, nebo se z filmu stane barevná, kouzly nadupaná změť, kde je většinou všechno původní zachováno a to už musí být režisér pěkný kumštař, aby tohle dokázal slepit do strhujícího celku. Osobně mám ráda druhou variantu - pokud se povede - ta první pro mne zůstává nudnou dvouhodinovou stopáží, na kterou se dodívám většinou jen z principu nebo ze zvědavosti, jestli přece jenom konec bude lepší než zbytek. Většinou to tak není. Tristan a Isolda je pro mne zklamáním, což jsem předvídala už když jsem sahala po DVD ve videopůjčovně. Možná jsem dětinská, možná příliš optimistická, ale radši se podívám na některou ze starších verzí, která byť je televizní a postrádá nákladnou výpravu, ale pro mne je snesitelnější.(30.9.2007)

Koukatelné a celkem dobré, když se to vezme kolem a kolem. Jinak je to hodně předvídatelné a prostě přeromantičtělé. Ale jinak dobrý. 75%(3.6.2009)

Pozeral som to povinne, musel som to recenzovať na hodinu slovenského jazyka, ale nakoniec to nebolo také bolestivé, ako som čakal. Neviem, či mám jednoduchý, priam až primitívny príbeh vyčítať scenáristovi, keďže základný dej vrátane zvratov bol daný už predlohou. Herecky je to ale nevyrovnané: otrasný Franco, milá Myles, výborný Strong a Sewell, ktorý by sa omnoho viac hodil do úlohy záporáka. Dialógy otrasné, zo začiatku žiadne emócie, vzťah dvoch mladých nepresvedčivý. Pôsobí to dosť lacne čo sa kostýmov, masiek a výpravy týka, o historickej dôveryhodnosti nehovoriac. Absencia akýchkoľvek režisérskych nápadov, zaujímavé šermiarske súboje žiaľ postrádajúce napätie. Paradoxne naberá príbeh grády až vstupom tretieho člena do „mileneckého trojuholníka“, pred finále sa to začne prudko (v rámci možností) pritvrdzovať a záver je jediný, ktorý za celý film zanechá nejakú emóciu. (50%)(22.4.2010)

Tristan a Isolda sú pár, ktorí sa mi vryl do srdca. V tomto filme som sa často videl a často som premýšľal nad nadčasovými vecami. Pre mnohých je to obyčajný film, pre mňa je to niečo viac. Pre mňa je to okrem dobrodružstva a akcie aj veľmi duchovné dielo, bola to pre mňa nádhera sledovať, až ma to priam dojalo.(4.10.2012)

Legenda znovu ožila a pod palcem celkem šikovného produkčního týmu vznikl zajímavý romantický snímek. Celkem říkám proto, že až do zhruba závěrečných 20 minut filmu jsem byla s celou epickou podívanou nadmíru spokojená. Sympatičtí herci, atraktivní scénář plný akce, lásky, dramatičnosti. I efekty se vyvedly. Ale taky mám ráda, když se dobrá práce dotáhne do zdárného konce. Tady se ale vše výše uvedené pokazilo. Najednou, jako by tým prošel lobotomií nebo všem došlo kapesné a vykašlali se na to a počkali, jak to dopadne. Škoda, velká škoda. Protože jak už James Franco v roli nebojácného Tristana, tak i Isolda (Sophia Myles) se svým pohledem raněné laně, byli naprosto dokonalí a do svých rolí perfektně zapadli. Sympatické samozřejmě bylo i české prostředí a čeští herci, kteří se ve filmu objevili, to vždycky potěší.(3.4.2013)

Nadšení... Nečekal jsem že v dnešní době lze natočit takovéhle romantické historické drama...(18.2.2008)

Ale tak já nevim, asi jo. Jako zpracování legendy je to fakt bídný, jako pokus o historickej exkurz ještě bídnější. Ale když ono se tak dobře kouká na to, jak banda dobrejch herců hraje příběh (kterej sice asi znám líp než scénárista, ale budiž) o tom, kterak "na jeho hrobě zasadila dvě vrby, které vrostly do sebe"... [DVD](16.4.2011)

Pro nekoho kyc, pro me je to dobre natoceny romanticky film, ktery funguje presne jak ma. Bonus navic jsou z pulky ceske exteriery a James Franco, ktery s dalsimi filmy ukazal, ze neni jen hezka tvaricka, ale i dobrej herec s budoucnosti.(10.3.2009)

Remeselne dobre zvládnutý film, ktorý neurazí ale ani nijako mimoriadne nenadchne(ja odobne som v ňom nanašiel ani jednu scénu, ktorá by na mňa výraznejšie zapôsobila). Herecké výkony v normále až na Franca, ktorý toho predviedol dosť málo. 7/10.(21.7.2006)

Pěkná romantika, trochu akce.Jinak v podstatě nic...(17.6.2007)

Pokud vezmeme americkou adaptaci (tedy neočekáváme nic historicky věrného, ale jen čirou zábavu volně inspirovanou dávnou legendou, v níž se postavy chovají a mluví jako dnešní lidé) jako polehčující okolnost, můžeme dát klidně tři hvězdy. Kdo očekává skutečného Tristana a Isoldu, ten si bude rvát vlasy.(6.7.2012)

Režisér svým „dějepisem“ nijak nenudí, naopak historickou látku podává hodně moderně. Oba hlavní hrdinové jsou sexy, na dávný středověk možná až moc, ale je to na závadu? Nikoliv. Poutavě vyprávěný příběh s atraktivními herci se povedl, a čert vezmi některé ty historické lapsy. Víc než báseň ze 17. století, která ve filmu z období o staletí staršího zazní, zamrzí trochu fádní finále. Jinak to mohla být velkolepá podívaná za pět hvězd.(11.5.2006)

Chtíč je někdy silnější než povinnost.. Krásný příběh a pěkné, nenáročné zpracování bez zbytečných okolků..(3.9.2007)

• Marci

Dvě hvězdičky - a to jen a pouze za Rufuse.(17.12.2008)

Vizuálně podmanivá, ale přesto trochu roztahaná a prázdně působící romance, jež se měla spíše držet fantasy legendy, než historických reálií.(12.1.2008)