Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Pro mě je tento snímek docela zklamání. Opět zde máme příběh zakázané lásky ale tentokrát se to moc nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů mi připadal takový bez lásky a jakéhokoliv citu a bylo to spíše o tom skočit na to a jít si zase po svých. I konec mě nechal chladným a bylo mi úplně jedno jak to s jejich vztahem dopadne (i když to je v takovém filmu jasné už od začátku). Pochvalu si ale zaslouží poměrně slušně zpracované akční scény (klidně jich i mohlo být více) a také Rufus Sewell, který mi byl více sympatický než hlavní hrdina.(26.12.2006)

Osobně mě tento film příjemně překvapil, nečekal jsem od něj nic extra, o to více mě příběh zaujal, jasně jednalo se o romantickou "pohádku" ale byla natočena hezky... skutečně se to vyvedlo.(16.3.2008)

• daEmoNickY

První!(18.9.2009)

Spíše než herci zaujme nádherná příroda. Některé scény jsou neskutečně směšné (úvodní managerská prezentace sjednocení Anglie), v lepším případě se do scény vloudí dokonce nějaká emoce, ale po většinu filmu nevzrušivý průměr. V bojových scénách se divák jakž tak orientuje, ale připomínají spíše letní vystoupení amatérů na hradě než líté boje, a hlavně v nich chybí bolest a krev.Romantika je taková anti-erotická, vhodná pro školní představení. Bohužel četba legendy v Malloryho Artušově smrti přináší daleko větší zážitek, a to není pro filmaře dobrá vizitka.(16.7.2012)

Pekný a zručne natočený príbeh o nenaplnenej láske....Atmosférou to pripomína niektoré pasáže z Bravehearta,hudba je podmanivá a kamera skvostná.Celkovo sa výprava podarila a vyvoláva naozaj dojem stredoveku...Najväčším nedostatkom je ale tupý herecký výkon J.Franca.Prečo tam preboha dali Osbournove decko :-)(25.5.2006)

• Radiq

Tristan a Isolda neboli Chrstan a Izolovaná. První bitva působila tak zmateně, že jsem pro jistotu rači umřel. Teda usnul. Probudil jsem se akorát včas na to, abych nemusel koukat na tu romantiku a už se jenom řešili vztahy a ukradená láska. No ale začínám si myslet, že jsem přišel o to nejlepší. Herci vesměs nevýrazní, takže jsem jim chtěl něco vyrazit já, konkrétně zuby. Vašut si tam moc nezahrál, ale aspoň plkl něco anglicky v přímým záběru. Sophia Myles nádherná a nevinná. Logika a rozpoznávání postav jde místy někam, ale možná je to tím mým spánkem. Každopádně mě to nebavilo a kouknout na to znovu by pro mě znamenalo něco jak preparace bederního obratlu z mejch zad při plném vědomí, bez řádného občerstvení a na stojáka.(8.7.2008)

Musim poopravit svoje tři hvězdičky,a dát čtyři.K plnýmu počtu bych sáhnul,kdyby namísto romantickýho tlačení na pilu.přibylo víc bitev a akce.Ale jinak solidně zvládnutá legenda.70%.(7.8.2009)

Je to proste skvelý príbeh.(26.10.2009)

Reynoldsov posledný počin možno vskutku nazvať podareným a preto je na začudovanie, prečo v Amerike tak prepadol. Klasický dobrodružný príbeh o zakázanej láske v modernom kabáte a so svižnou akciou. Niet čo dodať - veľmi pekný film!(21.4.2006)

Celkem příjemné zpracování staré legendy o které jsem moc nevěděl, takže beru tento film jako vzdělávací materiál.(31.5.2006)

Prázdniny jsou ve znamení oprášení těch filmů, které se mi nahromadí v mé filmotéce. Tristan a Isolda byl mezi nimi. Nevím, proč jsem se na něj nedostal dřív. Asi mě nelákala historická romance. Proto má očekávání byla nulová. A to asi způsobilo i mé příjemné překvapení a rozčarování nad tímto snímkem. Jednoznačně největší díl si ukrojilo tamní prostředí. Irská panenská zeleň, drsnost anglického větru a třpytivě ostré vlny rozrážející se o monstrózní útesy. Do toho rytířské prostředí v čele s hereckým obsazením, které jako by s každou postavou odpradávna bylo srostlé. Hlavně poprvé mne svým deanovským výkonem plným vzdoru a rozporu zaujal James Franco. Pravda, velké břímě nese námět postavený na dávné legendě, kterou zná každý školák z hodin dějepisu (či literatury), ale nejen v tom skví úspěch. Velice citlivé zpracování si určitě zaslouží pozornosti. Občas vás sice budou štvát nepřehledné akční sekvence, či zlehčování onoho námětu, ale které dílo v americké produkci toto nemá.(16.8.2008)

Slované mají různé druhy Oráčů, Anglosasové zase variace legendy artušovské. Toto je celkem slušný pokus, i když na můj vkus až příliš nerespektující historické možnosti uvažovaného období. Všichni baroni perfektně čtou a jsou inteligentní- no je to jen romantický cajdák, tak to tak musíme brát. Film je lehce nadprůměrný, vidět se dá i dvakrát....60%(3.1.2016)

Náhodou to vôbec nie je až taký zlý film. V čom bol vlastne problém? Myslím, že v ničom. Veľmi pekný a dojemný príbeh o láske. Bodka. Lepšie 4*. (( 76% ))(16.7.2012)

Celkom slusny film Tristan a isolda od rezisera Kevina Reynoldsa o zakazanej laske. Scenar je v ramci priemeru, k tomu hlavne krasna Sophia Myles, a dostatocne dobra dejova kostra. 69 %(21.3.2013)

Další z průměrných akčnáků a dramat..Zajímavé , ale ne dost ..(4.4.2013)

Lehce nadprůměrné historické drama, kde si James Franco vystačil pomalu s jednou grimasou. Spojení romantiky a akce zde vychází.(20.7.2011)

Romantika jako remen !!!(10.6.2006)

Tenhle film na mě zapůsobil hrozně příjemně... Potěšil mě... Melodramatické podání slavné legendy mi dalo všechno, co sem čekal... Nechtěl jsem koukat na akční bitvy, těch je všude dost... Herci a hudba mi sedli naprosto perfektně takže si není nač stěžovat.. 90% "My face in thine eyes, thine in mine appears. And true plain hearts do in the faces rest. Whatever dies was not mixed equally. If our two loves be one or thou and I love so alike that none can slacken, none can die."(19.11.2006)

Velkolepé romantické drama o válce, intricích, nenávisti, rytířích, zradě, přátelství a lásce. Tristan osyřel, jako malý chlapec a vychovával ho lord Marc spolu se svým synovcem, který ho nesnášel celý život. Vyrostl ve velikého bojovníka a stále se prohlubovala nenávist mezi Tristanem a Melotem (synovcem strýce). Tristan byl smrtelně zraněn Isoldiným snoubencem, kterého Tristan zabil a sám byl považován za mrtvého a pohřben na moři, které jej vyvrhlo u nepřátel, kde jej našla Isolda a zachránila. Oba se do sebe zamilovali, ale jejich lásce nebylo samozřejmě přáno. Isolda neřekla Tristanovi kdo je a on jel vybojovat příměří a její ruku pro lorda Marca, aniž by to věděl. Potají se i po svatbě scházeli a problém byl více, než-li malý.(21.11.2006)

Především veliká škoda na straně rozpočtu, malé zafinancování uškodilo filmu nejvíce!! Všechno totiž působí příliš male na to, aby mohl vzniknout velkofilm, který zanechá hlubší zářez na vaší paži!! Minimalistické pojetí je ždímáno co se dá a my můžeme být smutní, že tato legenda nedostala více prostoru z filmového světa!! Příběh se odehrává tudíš pouze ve čtyřech lokací, které při 2h.času nejdou neokoukat!! Kevin R. je dobrý řemeslník, proto akční scény vypadají velice slušně a kam se podívá kamera je na co koukat...i když to móóóhlo být mnohem, mnohem lepší!! Oprtavdu je težké napsat něco kritickýho, když tušim že možnosti byly omezeny na stravitelné minimum...!! Proto vybojovaných 60%!! Jednou větou: I když zdánlivě šanci nemáš, bojuj, přece to nevzdáš!!(30.11.2007)

Pro historické filmy, které jsem viděla v kině mám jednoduše slabost :)(30.9.2008)