Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Příběh o legendární lásce mezi královským synem Tristanem, který brzy po narození přišel o rodiče a krásnou Isoldou. Zamilovali se do sebe, ale Isolda se musela stát manželkou lorda Marca, pro kterou ji nechtěně vybojoval právě Tristian. I přes to se dále scházeli, ale nakonec byli přistiženi....... Snímek vznikl v koprodukci USA, VB a Čech, kde se film převážně natáčel. Obsazení mladými talentovanými herci bylo příjemné a předvádějí poměrně slušné výkony. Kevin Reynolds nám ukázal, že historický film se dá natočit i bez potoků krve a hory efektů. Moc příjemný film na nedělní večery.....(12.1.2008)

Kevin Reynolds vie natočiť dobrý film (Robin Hood) a tento krát to opäť dokazuje, aj keď je cítiť, že rozpočet moc veľký nebol. Niektoré scény sú ale pekne natočené a majú Scotovský vizual (Ridley Scott je podpísaný ako producent), akcie sa tiež podarili aj keď ich je pomenej a výprava, či kostnými tiež stoja za to. Po tejto stránke film vyzerá tak ako má a aj herecké obsadenie nie je zlé, aj keď do roli kráľov by som privítal známejšie tváre. Sympaťák James Tristan Franco si vystačí skoro celý film len s kxichtom ako terminator a Sophia Isolda Myles je krajšia ako som si myslel. Hudba od Anne Dudley mi uviazla v ušiach ešte do teraz a tie scény kde zmizli všetky zvuky a ostala len hudba som skutočne miloval. Proti dĺžke filmu nemám žiadne výhrady, ale ten vzťah by chcelo nejako prepracovať aby bol uveriteľnejší napr. ako v Titanicu, potom by to bolo skutočne dobré. 80% - 4*(19.2.2013)

Nádherný film. Láska a zas Láska ta dokáže vše změnit. Nejkrásnější na tomto filmu je ten starý příběh o nesmrtelné lásce a tohoto novodobého zpracování si cením. James Franco a Sophia Myles hrají tento zamilovaný pár Tristana a Isoldy výborně. O krásnou atmosféru se postarala i hudba s krásnou krajinou, a i když to není žádný velkolepý film je nadmíru příjemný a zajímavý.(26.6.2015)

Rozhodně se před námi neotvírá historický spektákl s monumentálními bitvami (zřejmě přístupnost vytlačila krev a trochu toho naturalismu z plátna) a přehnanými gesty, ale klasický příběh o zakázané lásce. Hodně přikládá na uvěřitelnosti a příběh hodně převádí do líbivé filmové podoby, až to vede k porušování závazků k historické pravdě. Chyběl mi zejména věrnější obrázek oné kruté, až syrové doby, která samozřejmě k danému mýtu patří. Ústřední dvojici (Franco a takřka neznámá Sophia Myles) vzájemnou náklonnost jen těžko uvěříme, více charismatu (a méně slz) by v daných chvílích neškodilo. "Specialista" na historický žánr Kevin Reynolds dle očekávání nepřekvapil a natočil uhlazenou, lehce zapomenutelnou story. No, každopádně si nejsem jistý, co by s látkou provedl Ridley Scott, který pro sebe projekt původně připravoval!!(22.6.2007)

Vyzeralo to tak lákavo, až som si navodila zbytočne veľké očakávania a po prvom pozretí si vsugerovala, že to bolo naozaj krásne. Na druhý raz to už také výnimočné nebolo, chýbali tomu emócie, silnejšia dejová kostra, vďaka ktorej je napríklad historické Statočné srdce (1995) doslova filmovým unikátom. Čistý priemer neschopný nadchnúť a ani sklamať.(21.2.2010)

• James Franco