Tristan a Isolda

• Velká Británie Tristan + Isolde (více)
Trailer

Po pádu Římské říše si Irové podmanili rozdrobené britské kmeny. Aby si udrželi nadvládu, nesmí dopustit sjednocení britských kmenů. Na britském hradě Tantallon vede lord Aragon jednání mezi rozdrobenými kmeny a navrhne jako krále sjednocených Britů lorda Marka. O jednání se dozvědí Irové, a zaútočí pod vedením krvelačného Morholta. V bitvě padne Aragon i jeho žena. Z jejich syna Tristana je rázem sirotek, kterého zachrání lord Mark. Ale při záchraně přijde o pravou ruku. Mark odveze Tristana na svůj hrad, kde ho láskyplně vychová jako vlastního. O devět let později Irové v čele s Morholtem opět přepadnou Brity a získají i zajatce. Tristan vymyslí léčku, jak je osvobodit. V těžkém boji nejen osvobodí zajatce, ale také zabije Morholta, který se za věrné služby měl stát manželem irské princezny Isoldy. Tristan je v boji zasažen mečem s otrávenou čepelí a považován za mrtvého. Jeho tělo je podle tradic uloženo do člunu a vysláno na moře. Člun uvízne na irském pobřeží, kde ho najde Isolda. Pečuje o něj v opuštěné chýši a zamilují se do sebe. Isolda mu ale zatají svůj původ. Zotavený Tristan s pomocí Isoldy prchá před Iry a vrací se domů. Irský král chce překazit hrozící sjednocení Britů a vyhlásí turnaj, v němž vítězi připadne ruka jeho dcery Isoldy. Tristan Markovi slíbí, že pro něj vybojuje ruku irské princezny, a tím zajistí mír. Netuší, že irská dívka, kterou miluje, je princezna Isolda. Turnaj vyhraje a Isolda se podrobí svému poslání a vdá se za Marka. Ten se do ní také zamiluje a je k ní velmi pozorný... (TV Prima)

Trailer

DaViD´82

Solidní průměr, který dokazuje, že Reynolds stále ještě točit umí. Kdyby to však bratři Scottové zainvestovali trochu více,(a nejlépe to jeden z nich rovnou i natočil), tak to mohlo dopadnout přeci jen lépe. Ze scénáře byly vypuštěny věškeré mytologické prvky a snaží se to o reálný pohled. Což je sice sympatické, ale ne úplně vhodné, jelikož se tím celý příběh o Tristanovi a Isoldě dostává do tuctových vod stokrát viděného. ()

Malarkey

Jedna z řady legend, které se dočkaly svého filmového zpracování. Musím uznat, že se mi opravdu líbila i když bitvy byli příliš malé na to jaké měli Irové loďstvo, ale zpracování legendy a herecké výkony dopadly na jedničku. Nevím co bych filmu ještě kromě bitev mohl vytknout. Je to něco na způsob Romea a Julie, akorát z jiné doby. Kdo čeká film plný bitev bude nejspíše zklamaný, ale mě se poměr 1/3 bitev 2/3 rozpory mezi Iry a Brity líbil. ()

tron

„Keby sme žili niekde inde... oslobodení od povinností. Žil by si so mnou?“ – „Také miesto neexistuje.“ Bože, za čo ma trestáš? „Historické“ žvásty. Nič viac. Max. 40% - a to som ešte dobrý. Nechutne uslzený James Franco (trilógia SPIDER-MAN) pôsobí dojmom, že sa každou chvíľou povracia. Tá jeho blonďavá milenka, zisťovaním mena herečky nemienim strácať čas, sa aspoň troška snaží, aby hneď (ale až o chvíľu) nezapadla medzi desiatky nezaujímavých, podobne ako je ona sama netalentovaných hérečiek, ktoré ročne prebehnú Hollywoodom a nikto si to nevšimne. Kevin Reynolds je neodhadnuteľný režisér, ktorý sa od oddychových blbostí (ROBIN HOOD - KRÁĽ ZBOJNÍKOV, VODNÝ SVET) prepracoval k hlúpostiam (jeho GRÓF MONTE CHRISTO s Guyom Pearceom vyurážal komplet celú literatúru na desať rokov dopredu) a školský triler 187 so Samuelom L. Jacksonom určite nakrútil nejaký iný Kevin Reynolds, inak si to neviem vysvetliť. TRISTAN A IZOLDA je primitívna, jednorozmerná, dve hodiny dopredu odhadnuteľná, utrápená detinská tínedžerská limonáda, nakrúcaná v českých lesoch, kde je všetko zjednodušené (ak má niekto dlhé vlasy, fúzy a škaredo sa pozerá, je to na 100% zloduch). Táto masakra dobrého diváckeho vkusu má od každého niečo (EXCALIBUR, POSLEDNÝ MOHYKÁN, „Xena“), ale od seba nič. Keď som sa dozvedel, že to produkovali Ridley a Tony Scottovci, skoro som padol na zem. ()

Cival

Z legendy se stává kapitola z dějepisu, jíž překvapivě dobře sluší háv moderní teenagerské romantiky a bezúčelné (jakž takž efektní) akce. Pro Franca mám trvale slabost, snad proto mi seděl i jako zuřivá mašina, která v letu zabodává meče do protivníků. Na Reynoldsovy poměry příjemná záležitost, s netradičně položeným (a navíc velice dobře fungujícím i trvale „relativizovaným“) milostným trojúhelníkem. Laciný finiš zamrzí tím spíš. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $14,734,633Tržby Celosvetovo $28,047,963Tržby za predaj DVD v USA $14,015,893 //počet predaných kusov 801,455Kevin Reynolds je celkom zručný režisér, čo potvrdil aj pri tomto nízko rozpočtovom filme, ešte nikdy ma v tomto žánry historicko-dobrodružnom žánry nesklamal, súboje opäť zvláda na výbornú a sú ozdobou filmu, príbeh viac než zaujímavý, herecké obsadenie zapasovalo, len trošku je tam cítiť menší rozpočet ale konečný výsledok je viac než uspokojivý. /70%/ možno keď pozriem druhý krát zvýšim na 4hviezdičky ()

• Vikingská loď, která se ve filmu objeví, byla postavena v Přerově podle originálního goldstadského plavidla. (imro)
  • James Franco v rámci přípravy na film trénoval jízdu na koni a šerm. (Zbranicus)

Související novinky

Na co do kina v XVIII. týdnu?

Na co do kina v XVIII. týdnu?

04.05.2006

Ač se to může zdát podivné, odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. První květnový týden totiž připomíná bonboniéru, která je sice malá, ale všechno co v ní najdete je vynikající, i když je…