Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po pádu Římské říše si Irové podmanili rozdrobené britské kmeny. Aby si udrželi nadvládu, nesmí dopustit sjednocení britských kmenů. Na britském hradě Tantallon vede lord Aragon jednání mezi rozdrobenými kmeny a navrhne jako krále sjednocených Britů lorda Marka. O jednání se dozvědí Irové, a zaútočí pod vedením krvelačného Morholta. V bitvě padne Aragon i jeho žena. Z jejich syna Tristana je rázem sirotek, kterého zachrání lord Mark. Ale při záchraně přijde o pravou ruku. Mark odveze Tristana na svůj hrad, kde ho láskyplně vychová jako vlastního. O devět let později Irové v čele s Morholtem opět přepadnou Brity a získají i zajatce. Tristan vymyslí léčku, jak je osvobodit. V těžkém boji nejen osvobodí zajatce, ale také zabije Morholta, který se za věrné služby měl stát manželem irské princezny Isoldy. Tristan je v boji zasažen mečem s otrávenou čepelí a považován za mrtvého. Jeho tělo je podle tradic uloženo do člunu a vysláno na moře. Člun uvízne na irském pobřeží, kde ho najde Isolda. Pečuje o něj v opuštěné chýši a zamilují se do sebe. Isolda mu ale zatají svůj původ. Zotavený Tristan s pomocí Isoldy prchá před Iry a vrací se domů. Irský král chce překazit hrozící sjednocení Britů a vyhlásí turnaj, v němž vítězi připadne ruka jeho dcery Isoldy. Tristan Markovi slíbí, že pro něj vybojuje ruku irské princezny, a tím zajistí mír. Netuší, že irská dívka, kterou miluje, je princezna Isolda. Turnaj vyhraje a Isolda se podrobí svému poslání a vdá se za Marka. Ten se do ní také zamiluje a je k ní velmi pozorný... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (303)

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Sama jsem byla překvapená, jak mě toto zpracování staré legendy zaujalo, přestože historické filmy až tak nemusím. Děj mě zcela pohltil, cením si jak neagresivní kamery, tak nevtíravé hudby, neokoukaných sympatických tváří, slušných hereckých výkonů. Můj vděk patří tvůrcům i za absenci zpomalených soubojových záběrů, bez kterých se dnes neobejde snad už ani Večerníček a kterými začínám být dost přesycená. Krásný příběh lásky, statečnosti, zrady i odpuštění. Snad jen Tristan nemusel být až takový uplakánek, to jeho chrabrému profilu moc neslušelo. ()

liborek_ 

všechny recenze uživatele

Hm... Nečekal jsem od tohoto filmu nic a taky jsem nic nedostal...:-) Je to těžce průměrný film, který ničím nenadchne a ani ničím nepopudí. Prostě jeden z těch typických "vidět a zapomenout"... Řemeslně je sice film zvládnutý na jedničku, ale to už by snad měla být dneska samozřejmost. Prostě nevidím v tomhle filmu nic, co by mě nějak vcuclo do křesla a nutilo mě k něčemu víc, než konzumaci pohyblivých obrázků. Těžký průměr, slabší tři hvězdičky. ()

Reklama

Morien 

všechny recenze uživatele

Ach, sladké časy mládí. Těžko dnes věřit, že jsem na tom před deseti lety byla v kině a stačil mi ztýraný pohled Jamese Franca a nádherná Sophia Myles. Dnes už mi ani jejich cit nepřijde opravdový, natož film kolem něj postavený. Všechno se odehrává na velmi dětinské úrovni a zdráhá se vstoupit do opravdové dospělé tragédie, což je s podivem už jen proto, kolik morálních i osobních témat v sobě potenciálně nese. Nejasně si pamatuju, že motiv té ústřední zrady, tedy zrady krále ze strany Tristana i Isoldy, mi přišel nedostatečně vystavěný a zobrazený už v době premiéry - dnes už nad tím jen smutně kroutím hlavou. Mojí preferovanou zradou se tedy muselo stát to, co král páchal na svém synovci Melotovi, protože je to mnohem nenápadnější i smrtelnější, protože to je nenapravitelné. Tristan se může chopit meče a zachránit den, ale Melotova pokřivená mysl už se nikdy nenatáhne do zdravých dimenzí. Jeho vlastní nesmyslný zánik tak ve mně rezonuje mnohem víc než hlavní téma neobratně vyprávěné skrz voice-overy, titulky, prolínačky a zatmívačky, bleh. A Melotova poslední slova byl také jediný dialog, který jsem si z původního promítání pamatovala. -"I thought someone believed in me." ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Nuda, sice některý bojový scény jsou solidní a vcelku pěkně nasnímaný, ale když ono to taky debilně nudí. Krom toho je to docela hustá vykrádačka všeho možnýho od Prvního rytíře, až po statečný srdce, bohužel ani ty vyčóřený scény nejsou zrovna moc úchvatný a co se týká herců,. tak jedinej kdo trochu zaujme je Rufus Sewell, jinak to je taky bída, představitel Tristana je takovej mladej blbeček, kterej stejně jako ve Spidermanovi působí dost trapně a ostatní už ani nestojí za řeč, buď sou jejich postavy dementně napsaný a nebo jsou samotný herci na hovno, což ale v konečným účtování vyjde nastejno ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Když jsem dal tři hvězdičky i podobně zprzněné Troji, tak je dám i tady. Oba filmy mají společnou i nezajímavou režii a rozhárané herecké výkony. Tady je suverénně nejlepší Rufus Sewell, zato Tristan mi přišel zajímavý tak prvních deset až patnáct minut. Kdyby tu legendu radši zfilmovali se vším všudy...(50%) ()

Galerie (108)

Zajímavosti (10)

  • Snímek měl původně režírovat Ridley Scott na sklonku sedmdestých let, hned po svém celovečerním debutu Soupeři (1977). Namísto toho se však rozhodl natočit Vetřelce (1979). (imro)
  • Větší část snímku se natáčela v Čechách, konkrétně v oblasti Křivoklátska. (imro)
  • Historické drama vydělalo během prvních třech dnů (13. – 15. 1. 2006) promítání 7,6 mil. dolarů a celkový zisk v USA se vyšplhal na 14,7 milionu. (imro)

Související novinky

Na co do kina v XVIII. týdnu?

Na co do kina v XVIII. týdnu?

05.05.2006

Ač se to může zdát podivné, odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá. První květnový týden totiž připomíná bonboniéru, která je sice malá, ale všechno co v ní najdete je vynikající, i když je… (více)

Reklama

Reklama