Farma smrti

Farma smrti

Horor

USA, 2005, 94 min

• RomanHyde

Vůbec nic jsem od toho nečekal, prostě jsem měl jen chuť na horůrek, ale ani toho se mi bohužel nedostalo... Farma smrti je neskutečná slátanina, která paroduje sama sebe a místo toho, aby se člověk bál, či lekal.. tak se akorát nas...e!! Jak je možné že něco takového jde vůbec do distribuce? Jak je možné, že tvůrci jsou tak málo sebekritiční, že se pod to dokonce podepíši?... Opravdu nedoporučuji tímto filmem ztrácet drahocený čas. A pokud si chcete udělat alespoň letmý obrázek, tak si vybavte veškeré klišé laciných hororů a thrillerů (včetně vypravěče, který se vás drsným hlasem snaží dostat do děje a představit hlavní postavy), dále si představte ty nejhorší přehrávající herce, respektive statisty, které povedou ti nejhorší tvůrci a dejte jim rozpočet televizní hry.. výsledek vydělte třema a výjde vám Farma smrti..(12.8.2009)

• duklak2

Na tomto filmu je zajímavý jen obal DVD. Jinak vás nepotěší nic. Herci se topí v prachbídném scénáři. Já si kupoval snímek s určitými nadějemi, které asi po deseti minutách vzali za své. Po zhlédnutí pátrám ve své paměti, ale naštěstí tento film v ní uložen nezůstal. To je snad jediný klad, za což autory chválí, i když seznámit bych se s nimi tedy nechtěl:-) Dobří lidé to asi nebudou, když dokáží stvořit takovouto zrůdnost.(5.6.2010)

• Karamanlis

Nízkorozpočtový hixploitation, ktorý nedokáže divákovi ponúknuť nič, čo by predtým už aspoň 100x nevidel... Otrepaný príbeh, menšia dávka gore a amatérski herci, medzi ktorými sa na moje menšie prekvapenie objavujú aj nadsluhujúci Dennis Hopper a Michael Madsen, ktorý je v posledných rokoch ochotný prijať naozaj hocijakú rolu..(27.5.2010)

Veskrze průměrný exploit zasazený do ,pro žánr oblíbeného, prostředí amerického státu Texas. V okolí farmy, kde při vyslovení jejího jména ilegální přistěhovalci prchají raději zpátky do Mexika, projíždí orezlá dodávka a sbírá stopaře jako dělníky na onen ranč. Většinou se jedná o samotářské dobrodruhy či ztroskotance. Jedním z nich je i veterán z války ve Vietnamu, který po hrůzných zážitcích dostal kopačky od své ženy a rozhodl se začít nový život v Kalifornii. Přivýdělek na ranči a pořádná postel by mu po dlouhé cestě celkem bodla. Ovšem ranč, zvaný též ďáblův, vlastní rodina Brodericků, jejíž členové nejsou zrovna ukázkovým případem pohostinných farmářů. Ano, několikrát viděný obdobný příběh, který ale pokud je dobře natočen, dokáže fanouška žánru potěšit. Což se bohužel u Hoboken Hollow moc nezdařilo. Vlastní buranská rodinka psychopatů působí velmi unyle, i když jsou jednotlivé postavy celkem zajímavé - pomalý tlouštík, který kromě cedrů porcuje i lidská těla, ženská komandantka s vizáží puchýře, kterou uspokojuje pohled na svého druha Juniora, který si občas odskočí znásilnit nejbližší ženu v okolí či trýzní všechny okolo ranami elektrickým proudem, s bídou desetiletá, ale pořádně kousavá psychopatická čubka, která přitlouká hlavičky panenek na kmeny stromů, řáchlá stařena prodávající v místní shopu či skupinka polozdomestikovaných (dle hodnot klanu Brodericků) stálých dělnasů na farmě - něco jim prostě chybí. Gore a torture scény jsou celkem zdařilé, ale nepůsobí tak, jak by si tvůrci filmu nesjpíš přáli. Nějak mi nesedl ani představitel válečného veterána. Kromě těchto postav má divák šanci narazit ještě na místního šerifa v podání Dennise Hoppera, který ve střídavých intervalech s cizineckou policíí křižuje okolní cesty či na byznysmena v podání dalšího řízného béčkaře Michaela Madsena, který cítí prachy na sto honů. I díky těmto dvoum postavám je výsledný dojem z celého dílka průměrná exploitová hodinka a půl, která diváka neznalého žánru vyšokuje a žánrového fanjšmekra neurazí, místy i celkem pobaví. Já se bavil na slabší tři hvězdy.(18.3.2011)

Rodina Brodericků je škálou všemožných patologických povahových rysů. Jeden je krapet opožděnej,ale vlastně to s ostatníma jenom tak koulí a uši má pořád našpicovaný. Ten další "Junior", je takový velký dítě, co si hraje na kápo s elektrickým bičem pořád při ruce, ta šeredná ženská(chtělo by to nahodit make-up), která tam všechny furt peskuje, jeden přicmrdovač, kterýmu dali funkci a už si myslí, že nad něj není... Různý ztroskotanci pochytaný v okolí na tyhle parchanty makaj a jsou rádi, když dostanou kus žvance a mají se kde vyspat, ale jakmile nějak z nich odmítne poslušnost, tak ho zabijou, jako zatoulanýho psa a rozporcujou prasatům a nejen těm...tak bacha bezdomovci, máte to spočítaný.(30.8.2009)

• - Ve scrabblu se nachází i slovo "Redrum", pozpátku "Murder", v překladu "vražda", čímž film odkazuje na horor Osvícení (1980). (t.mon)