Farma smrti

Farma smrti

Horor

USA, 2005, 94 min

• nipandelm

Nic moc.Film je nudný a nezajímavý,protože se v něm nic něděje.Herci nic moc nepředvedli(Dennise Hoppera a Michaela Madsena nepočítám,protože ve filmu byli oba dohromady tak pět minut).O nějakých vydařených krvavých scénách nebo šokujících vraždách tady snad ani nemůže být řeč.Snímek je spíš taková sonda do životů pár buranských magorů,kteří si "zpříjemňují" život zbytečným mučením svých zaměstnanců(nebo otroků?).Nic víc,nic míň.Čekala jsem,že to bude lepší.(22.8.2009)

• Slasher

Exploitation jdoucí ve stopách 2001 MANIACS, TEXAS CHAIN SAW MASSACRE a kupy dalších, jenže tohle je po všech stránkách slabý odvar. Kdesi na prdelní samotě v Texasu to má ošéfovaný (další) svérázná 'rodinka' (rozkazovačná mrcha, retardovanej buřt majitel, iniciátor, hrozivej hromotluk a další), která chytá tuláky a nutí je makat u sebe na miniranči. Kdo neposlouchá ten se to brzo naučí, většinou pomocí elektrošoků nebo oprátky. Ač je to stokrát ohraný, nezní to zase tak špatně, jenže jak říkám - slabý odvar. Ono i kdyby všechno stálo takhle za hovno, ti burani by to mohli vytáhnout ze sraček, jenže na to nejsou dostatečně over the top. Nebo s trochou štěstí násilí a nechutnosti, jenže v tom dojde vlastně jen na pár 'gumových' končetin, který zapůsobí možná tak na dítě. Bohužel. Jak jen se do toho dostal ten Hopper s Madsenem..(4.3.2010)

Rodina Brodericků je škálou všemožných patologických povahových rysů. Jeden je krapet opožděnej,ale vlastně to s ostatníma jenom tak koulí a uši má pořád našpicovaný. Ten další "Junior", je takový velký dítě, co si hraje na kápo s elektrickým bičem pořád při ruce, ta šeredná ženská(chtělo by to nahodit make-up), která tam všechny furt peskuje, jeden přicmrdovač, kterýmu dali funkci a už si myslí, že nad něj není... Různý ztroskotanci pochytaný v okolí na tyhle parchanty makaj a jsou rádi, když dostanou kus žvance a mají se kde vyspat, ale jakmile nějak z nich odmítne poslušnost, tak ho zabijou, jako zatoulanýho psa a rozporcujou prasatům a nejen těm...tak bacha bezdomovci, máte to spočítaný.(30.8.2009)

• zdenny

Těšil jsem se, že po dlouhé době uvidím dobrý vidlácký horror. Nevadilo mi ani hodnocení, protože si myslím, že filmy někdy chápu jinak než dost lidí okolo. Pravdou ale je, že ono hodnocení je možná trošku i nadsazené. Když nechám stranou dabing, který je především v mučících scénách opravdu tragický, má film řadu nedostatků, za které už dabing nemůže. V některých fázích mí připadalo, že by se mohlo jednat o studentský počin. Když se mučilo, tak to bylo víceméně trapné a spíš proto, aby si divák řekl: "ty vole, to byl hnus". Přitom zdůrazňuji - mučilo se, aby se neřeklo... Prostě jsem měl celou dobu pocit, že scény, které měly zvednout diváka ze židle, tam byly tak nějak načančané - aby to prostě vypadalo, že se přece jedná o horror. Přitom chtěl-li by režisér něco kvalitnějšího, aby to opravdu odpovídalo něčemu "podle skutečné události...", měl natočit thriller. Jenže to by musel vyměnit celý štáb včetně sebe. Jo, a ten hlavní hrdina, který prý měl zažít naprostou noční můru, tak ten tam jen tak seděl v koutě. Vlastně ne, jednou řekl: "nechte toho, co to s vámi lidi je?". No, burani nebyli ani tak ve filmu jako spíš ve štábu.(14.9.2015)

• Frajer42

Docela solidní čistokrevné céčko. Jedna strašně hodná rodinka potřebuje pracovní sílu na svůj ranč, tak si chytá tuláky, kterým dokonce za odvedenou prácičku dává najíst. Docela však dbají na disciplínu a přiměřenými tresty trestají neposlušnost. Jako bych už všechno z tohoto filmu viděl jinde. Ovšem v lepším provedení. 2* a to si připadám hodně mírný.(26.2.2012)

• - Ve scrabblu se nachází i slovo "Redrum", pozpátku "Murder", v překladu "vražda", čímž film odkazuje na horor Osvícení (1980). (t.mon)