Doctor Who Confidential (TV seriál)

Dokumentární

Velká Británie, 2005, 90x28 min

Russell T. Davies, David Tennant, Billie Piper, MyAnna Buring, James Strong, Anthony Head, Karen Gillan, Mark Gatiss, Simon Pegg, Colin Baker, Sylvester McCoy, Christopher Eccleston, Noel Clarke, Alex Kingston, Colin Salmon, Ayesha Dharker, Lee Evans, Steve Pemberton, Matt Smith, Robert Pugh, Dean Lennox Kelly, Tom Baker, Richard Wilson, Colin Teague, Olivia Colman, Ron Cook, Nina Sosanya, Miranda Raison, Murray Gold, Bill Paterson, Laurence Belcher, Harry Lloyd, Elisabeth Sladen, Freema Agyeman, Ben Foster, Christopher Ryan, Clive Standen, Peter O'Brien, Amara Karan, Euros Lyn, Adam Smith, Toby Haynes, Arthur Darvill, Chipo Chung, Camille Coduri, Peter Davison, Tom MacRae, Adam Rayner, Marshall Lancaster, Tom Goodman-Hill, Ryan Sampson, Anthony Flanagan, Dimitri Leonidas, O.T. Fagbenle, Catrin Stewart, Sarah Lancashire, Richard Clark, Tracy Ifeachor, Kevin Hudson, William Morgan Sheppard, Phil Cornwell, Alex Price, Andy Goddard, Annette Badland, Thomas Brodie-Sangster, Velile Tshabalala, Sean Gilder, Katherine Jenkins, Clive Rowe, Peter Hoar, James O'Donnell, Mark Bonnar, Jane Tranter, Jimmy Vee, Spencer Wilding, Ian Hanmore, Lee Ross, Vinette Robinson, Debbie Chazen, Susie Liggat, Daniel Pirrie, Michael Goldsmith, Jeremy Webb, Daniel Ryan, Charlie Palmer, Alice Troughton, Mark Monero, Harry Peacock, Caitlin Blackwood, Leon Vickers, Sharon Duncan-Brewster, Jacqueline King, Lawry Lewin, Ruari Mears, Clive Swift, Rebekah Staton, Lindsey Coulson, Ayesha Antoine, Rakie Ayola, Nicholas Courtney, Nikki Wilson, Michael Pickwoad, Ray Holman, Reggie Yates, Katy Manning, Sarah Quintrell, Joplin Sibtain, Louise Jameson, Adjoa Andoh, Deborah Watling (a.z.), Maurren O'Brien (a.z.), Yasmin Bannerman, Trevor Laird, Adam Woodyatt, Travis Oliver, Bonnie Langford (a.z.), Wendy Padbury (a.z.), Marek Kukula, Tracie Simpson, Alisha Bailey, Paul Kasey, Barnaby Edwards, Sanne Wohlenberg, Steve Hughes, Gareth Roberts, Ernest Vincze, Nicholas Pegg, Peter Bennett, Dan Starkey, William Baker, David Daker (a.z.), Nicola Bryant (herec, a.z.), Cosima Shaw, Stuart Milligan, Simon Winstone, Adam James, Frazer Hines (a.z.), Dave Bonneywell, Simon Nye, Emma Campbell-Jones, Catherine Schell (a.z.), William Russell (a.z.), Helen Raynor, James North, Simon Dutton

Tony Lee

Scénografie:

Eryl Ellis

Komentáře uživatelů k TV seriálu (9)

Doctora Who samotného mám strašně ráda, ale koukat navíc na to, jak jednotlivé díly vznikají, je vážně zajímavé. Kromě toho se nám divákům dostává taky velké množství scén bývalých Doktorů, rozhovorů s herci a ukázky efektů. Jak už jsem napsala, je to vážně zajímavá podívaná, na kterou se stojí za to podívat. A navíc je to i zábava. Ale to i Doctor Who samotný... 100%(17.11.2013)

Doctor Who je dokonalý nejen před kamerou, ale i za ní. Skvělý seriál o seriálu, pro Whovians lákavé nahlédnutí do kuchyně, jakým způsobem náš milovaný seriál vzniká, spousta rozhovorů, záběry přímo z natáčení, ale třeba i ze čtecích zkoušek (skvělá Freema Agyeman, když četla svou repliku v němčině). Malou výtku mám k záběrům z klasických sérií- spoilers! :-) Ale jinak je fajn vidět, jak zábavné je točit Pána času.(21.3.2014)

Skvělé doplnění k seriálu - Ostatně u kolika seriálů znáte jména skoro celého štábu?(7.5.2011)

• Molir

Dokumenty k jednotlivym dilum noveho Doctora Who (http://www.csfd.cz/film.php?218647).(6.5.2006)

Parádní! Taková prodloužená ruka každé epizody. Škoda jen, že na DVD jsou jen zkrácené verze a celé nejsem schopná u spousty dílů vůbec sehnat...(11.6.2012)

Tak, tak je to dokument vysílaný hned po každém dílu Doctora, s rozhovory a klasickým behind-the-scenes.(24.4.2008)

Viděl jsem v podstatě několik dílů, ale koho zajímá, jak se jednotlivé díly natáčí, příhody při natáčení tak tento pohled do zákulisí velmi ocení.(23.9.2011)

Pokud máte rádi filmy o filmu a sledujete Doctora Who, jistě tento "seriál o seriálu" oceníte. Mít ke každé epizodě její dokumentární protějšek, to si každá televize nedovolí a jsem moc rád, že BBC ano. Většinu sice zabírají rozhovory s herci a štábem, jsou však výborně vyplněny scénami ze zákulisí a vše je skvěle sestříhané.(18.5.2013)

Jen jedna maličká vada. Britští autoři si nedělají moc velkou hlavu s filmovými triky a tak někteří mimozemšťané i celé planety vypadají - no jako ze seriálu o cestování časem. Ale to jim snadno odpustíte, protože vás zásobují skvělým britským humorem, cestujete do minulosti i budoucnosti, poznáváte úžasné mimozemské planety a celé civilizace (i když většina se vás pokusí zabít). Sakra vezmou vás i za Shakespearem! A když v jednom ze speciálů uvidíte v jednom záběru hned tři podoby Doctora Who v tak komické scénce, kterou prostě nikdo než Britové nevymyslí, je vám vlastně líto, že už nikdy se na tenhle díl nepodíváte "poprvé". Pět hvězd, protože šest dát nejde.(20.5.2015)