Dívka v krbu (S02E04) (epizoda)

The Girl in the Fireplace

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2006, 45 min

Euros Lyn

Steven Moffat

Murray Gold

Crispin Green

David Tennant ako doktor je stále lepší a lepší, dáva seriálu úplne inú úroveň. Minulý týždeň sa spojil so Sarah Jane, tentoraz Madame de Pompadour, zaujímalo by ma, či sa v príbehu dostane preč z ružových pazúrov... Vedel som, že toto proste bude doják, jeden z najlepších, 10/10, seriál začína schádzať na fialovú cestu.(23.9.2016)

Jeden z nejemočnějších dílů. Cestování v čase je mimojiné úžasná berlička k tomu, jak z diváka vydojit velmi silné pocity nostalgie, smutku, deziluze ale i zadostiučinění, a aby člověk zapřemýšlel o prchavosti života. Nejlépe to dokazuje tento díl, ale třeba i epizody jako Blink či Vincent and the Doctor a pár dalších.(9.9.2016)

Jeden z nejkrásnějších dílů. David Tennant tady opravdu válí ("Mám dojem, že jsem mimo jiné o pár století dřív vynalezl banánové daiquiri") a závěrečná scéna by dojala k slzám i toho hajzla Davrose.(16.1.2017)