Pán času - Série 2 (2006) (série)

Satanova past (S02E09)

(epizoda)
  • Velká Británie The Satan Pit

Temnota z propasti se dostala na stanici. Ovládla všechny Oody (mimozemšťany sloužící na stanici), kteří na její rozkaz musí zabít všechny přeživší. Doctor se na vlastní nebezpečí vydá na dno propasti odhalit dávné tajemství. Zbytek týmu nahoře bojuje o život. (Varan)

Milano33

A strhujúci thriller/horror nám i v pokračovaní nedá ani na chvíľku vydýchnuť! Dianie na vesmírnej stanici je napínavé a postupnou gradáciou nám vyeskaluje do perfektného zakončenia. Ani tempo nám vôbec nepoľavilo a aby si táto dychberúca podívaná udržala čo najdlhšiu divácku pozornosť, tak nám servíruje jednotlivé zvraty a odhalenia veľmi sporadicky. Vďaka týmto podniknutým opatreniam sa show skvelo pohráva s diváckymi očakávaniami, čo vytvára nervy drásajúcu atmosféru. Táto epizóda však pracuje aj s takými komplexnými a často ošemetnými témami, ako je napríklad metafyzika náboženstva, čo býva neraz kameňom úrazu. Doctorova výprava do hlbokej a na prvý pohľad bezodnej jamy preskúmava otázku viery a presvedčenia. A táto nová Doctorova skúsenosť nadobúda filozoficko-náboženského presahu. ()

sirien

Jeden z excelentních hororových dílů z tohoto seriálu, který ale narozdíl od jiných výborných hororovek v něm není od Moffata. Což, upřímně, je sympatická změna - funguje to trochu jinak, přijde mi, že víc příběhově a s důrazem na postavy v dění (oproti Moffatovskému důrazu na postavy a stavbě příběhu až okolo nich). ()