Mimozemšťané okupují školu. Jediné, co požadují, je John Smith. Ale on je člověk a neví, kdo je Doctor. Doctorovo vědomí je zachováno v hodinkách, které má u sebe student Tim Latimer. Mimozemšťanům dochází trpělivost, Martha neví, kde jsou hodinky a Doctor se snaží přijít na to, co se to tu děje. (Varan)

Milano33

Nad školou sa sťahujú mraky a očakávanie blížiaceho sa nebezpečenstva v detských očiach zasialo strach. Keď sa deti chopili zbraní a vydali sa do boja, nielenže sa nám zniesla pochmúrna atmosféra, ale i po po citovej stránke ma to veľmi zasiahlo, keďže bolo veľmi ťažké a nepríjemné sa pozerať na to, ako takého nevinné duša sa chystajú čeliť smrti. Johna mi bolo taktiež nesmierne ľúto a rozlúčka s nim bola neskutočne silná. Jeho smutná tvár bola poľutovaniahodná a dohnala ma až k slzám :'(. Herecký výkon Davida Tennanta bol fenomenálny a dokázal vo mne vzbudiť toľko emócií. Stvárniť Doctora i Johna sa mu podarilo úžasne. A to, ako to Doctor zahral divadielko na tých mimozemšťanov, čím ich aj preľstiť, bolo geniálnym ťahom z jeho strany. Vážne som sa na jeho pretvárke zasmial. ()