The Pilot (S10E01) (epizoda)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2017, 45 min

Lawrence Gough

Steven Moffat

Peter Bennett

William Oswald

Kostýmy:

Hayley Nebauer

Neuvěřitelné... Po dlouhých pěti letech se na konci první epizody nové řady těším i na ty další (vzdor Missy v závěrečném sestřihu). Navíc mám dojem, že sám název The Pilot je překvapivě dvojsmyslný, protože epizoda opravdu působí jako svého druhu pilotní díl lákající úplně nové diváky z perspektivy současné, nakonec překvapivě sympatické postavy, na kterou se může mladé publikum snadno napojit a jež si klade racionální otázky mimo rejstřík těch nabízených.(16.4.2017)

• Mr.Ripley

Shrňme si to. Nadějná premisa (tradičně) rozmělněná v nesmyslnou báchorku o vraždícím oleji z vesmíru (chudák kaluž). Nicméně, nová společnice a celkově odlišný vibe vnadí docela dobře... což není žádné pozitivum. Za Moffatovo éry se takhle lákalo kolikrát a skutek utek.(17.4.2017)

Z těch Capaldiho úvodů jednoznačně asi nejzábavnější. Nějak to konečně dostalo šťávu. Místy to bylo i celkem vtipné. Bill je docela sympatická a ten vztah Doktor/asistentka začíná působit trochu přirozeněji. Snad jen příběhu to zas moc nepobralo a Dalekové (a Movellani) tam byli spíš do traileru. Divné je, že mi to až tak nevadí. Možná je to ale jen tím, že to celé působilo tak svěžím dojmem.(17.4.2017)

Love Will Tear Us Apart v Doctorovi, to se nezapomíná!(30.4.2017)

Je fajn vidět, že si už seriál dokáže dělat srandu sám ze sebe, když už se postavy mění, resp. partnerka, která Doktora doprovází. Ono jak to udělat, aby to bylo xtý bylo jiný, to jde prostě těžko.(16.6.2017)