Smile (S10E02) (epizoda)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2017, 45 min

Režie:

Lawrence Gough

Střih:

William Oswald

Kostýmy:

Hayley Nebauer
(další profese)
 • Šimpy
  ****

  Klasická epizoda s tím správným doctorovským feelingem. Cizí planeta, roboti, požírání lidí, zvědavá společnice. Zároveň funguje i jako metaforická paralela k soudobé facebookové generaci...Pokud se na facebooku nesmějete, ostatní "kamarádi" vám to dají sežrat.(1.5.2017)

 • SonGokussj
  **

  DW mám opravdu rád, ale toto byla změť nelogičností, blbostí, stupidního uvažování, prázdného příběhu a bez důvodu brečící hlavní hrdinka. Celý díl byl "wtf?". Mám rád, když se v DW dějí blbiny, ale tady to bylo úplně vedle.(23.4.2017)

 • Dan9K
  **

  Nápad skvělý, vizuálně super, mohla z toho vzniknout parádní mrazivá epizoda ve stylu Silence in the Library, bohužel to dojíždí na nedostatek herců, velmi prapodivném vyústění, zkratkovitosti a celkově příliš lehkovážnému tónu - jde v podstatě nonstop o život, mohlo to být strašně napínavé, ale ve výsledku jsem měl pocit, že o nic nejde.(28.5.2017)

 • Cheeter
  ****

  Hádám, že se nové složení ještě chvíli bude zajíždět, resp. že si na něj budu muset zvyknout, hádám, že ještě příští epizodu to tak bude, jinak taková klasika se zachraňováním lidstva.(16.6.2017)

 • PanCitron
  ****

  Hodně příjemná epizoda. Stejně jako u předchozího dílu mě mile překvapilo, jak uvolněně to celé působí a především měl člověk pocit, že skutečně se řeší příběh epizody, odkrývá se postupně záhada. Nebylo to takové to, že se to pořeší ve dvou scénách a šmitec, jak je nešvarem posledních sérií. Pár výtek bych sice měl. Trochu odfláklé finále a úvodní scéna s roboty podle mého ukázala víc než musela, ale klady stále převažují. To, že to byl vlastně jen dlouhý dialog Doktora s Bill tomu také napomohlo. Myslím, že jako druhá epizoda série to právě skvěle sedlo a docela nenásilně nám zase o trochu víc představilo Bill a zároveň neuškodilo ději. Díky tomu vlastně nemám problém, že vedlejší postavy byly jen do počtu. . Podle ukázek jsem měl dost pocit, že ten díl bude taková "vykrádačka" Beast Below. A v mnoha prvcích i byl (a to včetně onoho cliffhangeru). Přesto mám pocit, že si z toho vzali jen to nejlepší. Princip robotů, uvolněnou atmosféru a ukázání budoucnosti pro novou asistentku. Nebylo to však vůbec od věci. Hodně milé překvapení. Tahle série se fakt zatím rozbíhá překvapivě velice dobře.(24.4.2017)