World Enough and Time (S10E11) (epizoda)

Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný / Drama

Velká Británie, 2017, 45 min

Rachel Talalay

Steven Moffat

William Oswald

Kostýmy:

Hayley Nebauer

Trvalo neskutečných 11 dílů, než jsme dostali první nefalšovanou pecku. Konečně!(25.6.2017)

Epizoda stejně hororová jako dobrá. Původní mondaští cybermeni ze šedesátek jsou zpátky, jupíjej tralala! Prostředí temné neosvětlené nemocnice s pacienty beze tváří a bez vlasů zahalených maskou či spíš pytlem přes hlavu s otvorem pouze pro dýchání, kteří nepřetržitě přes hlasový syntezátor opakují: ,,Pain. Pain. Pain. Pain. Pain...", a ač na první dojem slepí, velmi dobře registrují, co se kolem děje a hlavně co se s nimi děje... Biomechanika a genetické inženýrství, nevyhynutelná apokalypsa, pochybný zarostlý mužík a hrozivý operační sál s ještě děsivějším chirurgem included. Závěrečné tři minuty téměř geniální.(27.6.2017)

Konečně nějáká výborná epizoda z téhle serie. Ale že to trvalo(25.6.2017)

Chvíli trvalo, než jsem se na konci zorientoval. Ale konec konců proč ne, jen uvidíme, jak z toho v příští epizodě vybruslí.(27.6.2017)

• Splasher

Výborný díl. Bohužel část mozku pořád myslela na to, jak asi působí taková gravitace - viz dilatace - na lidské a vlastně i mimozemské tělo, krevní oběh, etc.(6.7.2017)