Jodie skvělá, zbytek posádky TARDIS jakbysmet (snad až na Yasmin jejíž osobnost mi je po celé sérii stejně cizí jako na jejím začátku), ale drtivá většina epizod jim nedává prostor vyniknout, a co hůř, postrádá jakýkoliv náboj. Světlé výjimky jsou v tomto ohledu pouze tři, jmenovitě Rosa, Tsuranga Conundrum a Demons of the Punjab, což je sice pořád o tři víc než v unavené desáté sérii, ale i tak je to pro nového showrunnera i protagonistku proklatě málo. Co ale zamrzelo asi nejvíc je to, že Chibnall, autor Broadchurch proboha!, nepřipravil v podstatě žádný story arc ani epizody na pokračování.(3.1.2019)

Jodie je fajn a moc jsem se těšil na epizody s ní. Rozhodně není ta, která by si zasloužila jít na pranýř za úpadek do té doby jednoho z nejkvalitnějších sci-fi seriálu všech dob. Ne, viníkem je scénárista, který těžce zaostává jak v tempu (což by někdy tak nevadilo, Moffat to občas dost přeháněl), tak v originalitě a (hlavně) inteligentní kontinualitě celé mytologie. Že se po nemasté neslané sérii aspoň ve speciálu konečně objevil Dálek, fakt neskutečně potěšilo. Ale ta radost skončila jen u toho faktu. Absolutoroim zůstává na krku Tennanta a skvělé sezóny si díky kvalitním zápletkám i skvělé společnici ukradl Capaldi (který mohl stejně jako Jodie skončit v průměru, kdyby pro něj psal Chibnall). Nó, máte co dohánět, abyste doktora vrátili zpátky na vrchol.(6.1.2019)

• zijutady

Opravdu jsem se těšil, co nám nová regenerace doktora přinese a jak se scénaristé poperou s tím, že doktor bude ženou. Doktora Who jsem vždycky vnímal jako dobrodružné, mírně ulítlé, humorné, ale přesto kvalitní sci-fi se zprávou, že se v sobě máme snažit hledat to lepší. Je neskutečná škoda, že seriál naprosto zničila propaganda levičáckých snowflakes vymazaných politickou korektností s fakultou gender studies v zádech. Kvalifikicí pro psaní scénáře zdá se, nebyl respekt k fanouškům Doctora Who a sci-fi, ale odpovídající nasazení ve válce SJW. Místo nastaveného zrcadla problémů nesnášenlivosti, nerovnosti příležitostí a vůbec negativních lidských vlastností na pozadí příběhů kosmických měřítek, se nám dostává trendy sebemrskačství v největších klišé politické korektnosti současnosti. Když vezmu renewed doktory - Christopher Eccleston, David Tennant, Matt Smith, Peter Capaldi, všichni měli specifické silné charisma a zároveň respektovali hloubku postavy Doktora. Jodie Whittaker má i díky svým pouhým dvěma režimům - příšerně se xichtím nebo vykřikuju nějaký technobabel - charisma něčeho, o co člověk zakopne v Dáleckých stokách na planetě Skaro. Vůbec celá posádka T.A.R.D.I.S, snad kromě postavy Grahama v podání Bradleyho Walshe, je tak nějak do počtu a herecky naprosto slabá. Jedenáctá renewd série je naprosto promarněná příležitost a je velká škoda, že BBC nenašla na pokračování lidi, kteří chápou Sci-Fi a neobsadila do tak kultovní role osobitou představitelku, jakou by mohla být např. Tilda Swindon, Keeley Hawes ...(2.2.2019)

Až to teď mě asi nejmíň bavila první série Doctora Who. Od teď je to tato. Byly v ní podle mě nejhorší díly, které jsem bohužel viděl. A je to škoda. Na začátku jsem si myslel, že by tato série mohla být dobrá. Capaldi mě už docela nudil, bylo znát, že je Doktorem už dlouho. A udělat Doktorem ženu mi přišlo dobré. Nicméně to se stalo celkově zklamáním. Navíc ten tým kolem mi nepřišel Bůh ví jak zářný. Bylo jich moc, žádný nedostal pořádně prostor projevit se. Snad se z toho tvůrci do další série poučí.(7.2.2019)

Fakt, že je novým Doctorem žena, by mi až tak nevadil. Jodie to jde dobře. Je roztomilá, zábavná a tak trochu směsice jejích předchůdců. Na společníky se po chvíli dá taky zvyknout, i když tři jsou možná už trochu moc. Co ale nedokážu nějak překousnout je, že celá tahle série strašně postrádá ten Doctorovský náboj. Místo zajímavých zápletek s důležitým dějem v pozadí, sledujeme jednorázové díly a výlety. Není to ono, nebaví mě to.(6.1.2019)