Pán času - Série 2

(série)
Velká Británie, 2006, 10 h 45 min (Minutáž: 45–60 min)

Kamera:

Ernest Vincze

Hudba:

Murray Gold

David Tennant, Billie Piper, Camille Coduri, Noel Clarke, Zoë Wanamaker, Sean Gallagher, Lucy Robinson, Anna Hope, Struan Rodger, Kevin Hudson, John R. Walker (více)

Epizody(14)

pytlák

Davida Tennanta jsem si zamiloval hned po jeho prvním výstupu a citování Lvího krále. Billie Piper je pořád skvělá a oproti předchozí sérii to drží více pohromadě. V celé sérii je minimum špatných dílů a výborné emotivní finále, Doktor si mě definitivně zaháčkoval 9/10 . Nejlepší díly: 2x04 - The Girl in the Fireplace, 2x08 - The Impossible Planet, 2x09 - The Satan Pit. ()

DaViD´82

The Christmas Invasion (2x00) 3/5: Viz profil speciálu. Attack of the Graske 2/5: FPS interaktivní miniepizoda a zbytečnost nehorázná. New Earth (2x01) 4/5: Hned první epizoda druhé série jasně ukáže, že si tvůrci z nedostatků první série vzali ponaučení a chyby nehodlají opakovat. Jednak mají k dispozici vyšší rozpočet a eso v rukávu v podobě Tennanta, ale hlavně propracovanější scénáře, které jsou rafinovanější i vypiplanější, byť se rámcově i stylově drží stylu nastolenému minulou řadou. Hned tady se nebojí řešit vážná dospělá témata… V akčním podání a s úsměvem na rtech. Tooth and Claw (2x02) 5/5: Finální argumentace kruhem o královské rodině by sama o sobě zachránila i mnohem horší epizodu než jakou tahle (ne)slátanina o vlkodlakovi z vesmíru, královně Viktorii i zlotřilých kung-fu mniších je. Hravé spojení napětí vycházející z atmosféry gotického horroru a žánrově uvědomělé nadsázky. V tomhle ohledu to není nepodobné Americkému vlkodlakovi v Londýně. School Reunion (2x03) 4/5: Potvrzení toho, co každý žák moc dobře ví, v nepřiznaném (a lepším) britském remaku Fakulty. The Girl in the Fireplace (2x04) 5/5: Mix znepokojivé až strašidelné atmosféry s nadsázkou je rizikem, které málokdy vyjde. Doktor to má o to těžší, že k tomu míchá i různé žánrové prvky. Zde konkrétně vesmírnou loď a francouzský královský dvůr 18. Století. Prostě nevděčná kombinace, kde se může zkazit tolik věcí, že i v rámci tohoto seriálu se to ne vždy zadaří ukočírovat. Ovšem málokterá (pokud vůbec nějaká) epizoda z úvodních sérií to zvládá s takovou grácií jako právě tato; navíc s melancholicky posmutnělým závěrem. Rise of the Cybermen (2x05) + The Age of Steel (2x06) 3/5: Obešlo by se to bez prvního části? ANO! Každopádně druhá část to mohutně zachraňuje, byť se u Cybermenů ani zdaleka nepodařilo to co u Daleků. Tohle nejsou respekt nahánějící protivníci, ale paňácové ve směšných kostýmech. Každopádně díl, který dělá pro postavu Mickeyho/Rickyho první poslední a z do té doby poněkud přebytečného „plechového psíka“ je rázem aspoň trochu zajímavá postava. The Idiot´s Lantern (2x07) 3/5: Námět i zasazení trefené na výtečnou, ale ta nerozhodnost čím to vlastně chce být tomu podkopává nohy. Tohle měla být buď čistě vážná strašidelná epizoda či naopak čistě komediální, ale ne „teď tak a za chvíli onak“. Ve výsledku to není ani strašidelné, ani vtipné a vlastně ani nikterak zvlášť zábavné. Doufám tedy, že když nic jiného, tak v českém znění tu „televizňačku“ dabovala Edna… Ehm, Kaiser. The Impossible Planet (2x08) + The Satan Pit (2x09) 5/5: Řádně temná dvojepizoda se „zrcadly lidstvu nastavující“ rasou Oodů. Taková setsakra působivá carpenterovina lepší většiny filmografie samotného Johna Carpentera. A ta tedy na silné nadčasové klasiky rozhodně nikterak skoupá není. Love & Monsters (2x10) 4/5: Špatná zpráva, toho mimozemského mazlíka v plyšové formě neprodávají. To je zásadní pochybení, za které však tato formálně hravá a osvěžující epizoda nemůže. Fear Her (2x11) 2/5: Není problém, že je to jak tuctová epizoda Akt X. Není problém, že to má přepálený patetický „hepáč“ (ten má ostatně vzhledem k finále své opodstatnění). Problém je shodný jako u dílu s posedlou televizí. Zase to chce být strašidelné i vtipné zároveň, ale takovým tím neškodným způsobem „nic proti ničemu“. A to je k ničemu. Zvlášť když ten spratek neumí hrát a je na zabití při každé replice. Army of Ghosts (2x12) + Doomsday (2x13) 3/5: Ocenil bych více tajemna kolem duchů; vyjevení jejich pravé podstaty v zásadě hned ve scéně po jejich prvním výskytu toto dost podkopalo; takhle divák hned ví kam to směřuje a kudy se to bude ubírat. Každopádně… Cybermeni! Dalekové! Lidstvo! Milióny Cybermanů versus milióny Daleků versus miliardy lidí! Konec věků! Paralelní světy! Torchwood! Stroje s city! Loučení s Rose a jejími bližními! No, prostě vše co Daviesovi přišlo dobré sem nacpal. A jakkoli je snad každé z těch témat samo o sobě nosné, tak takto dohromady na ploše jednoho finále se ničemu nedostane potřebný prostor a tak to celkově vyznívá… No, jako když se o něco podobného pokoušeli tihle dva. () (méně) (více)

Yardie

Určitě lepší než série 1. Je to vážnější, zajímavější díly, propracovanější a rafinovanější zápletky, lepší triky. Prostě ve všech směrech posun dopředu. Na novou "vizáž" Doktora jsem si brzy zvykl, takže ani zde nebyl problém, nakonec si mě získal rychleji a více než původní. A musím říct, že poslední dva díly byly fakt parádní, hlavně poslední mě dostal. Takže pokud to půjde nastoleným směrem, tak u mě zavládne velká spokojenost. Prostě seriál ve druhé sérii tak nějak dospěl a to je dobře. Howgh! ()

Vabr

Konečně nový doktor! Vyměnili toho de*ila a poslali sem někoho normálního. Nový doktor je o mnoho lepší a sympatičtější. Díly si kvalitu o doooost zvedly. O tolik stále ne, ale oproti první sérii jo. První díl je stejná sra*ka jak první série, ale skoro všechny ostatní už jsou dobrý. Minulost, přítomnost (až na 1.díl) a budoucnost jim jdou bravurně. Minulost není nudná a je o něčem. Přítomnost je taková normální. Budoucnost je ze všech nej. Láska a nestvůry byly úplně jiným stylem. NWM, co je to napadlo. Ani tam nebyl Doktor. Nechápu, proč má díl Kdo se bojí Chloe tak málo procent. Byl jedním z nejlepších a byl originální. Konec série je trochu hoax (vy víte v čem) a logika moc nedává smysl. SPOILER SPOILER SPOILER Rozloučení s Rose je hodně dobré. KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU KONEC SPOILERU Zakončení se jim povedlo. VYHODNOCENÍ: PROČ TA BUDKA V 1. DÍLE NARÁŽÍ DO VŠEHO MOŽNÝHO, KDYŽ SE VRACÍ?! ()

stepankoby1

2. série - 70 %: Aneb jak druhou půlkou zkazit všechno, co ta první skvěle vybudovala. The Idiot's Lantern a Fear Her jsou na podobné úrovni trapna jako slitheeni a nesnesitelné Love and Monsters, které dodnes považuju za jednu z nejhorších seriálových epizod vůbec a přímo ukázkový příklad, jak zničit dobrý námět, bylo jen třešničkou na dortu. Celou sérii navíc provází nesmyslná romance Doctora a Rose, finále působí jen jako povinné završení všech linek, které pořádně nic nerozehraje, a protože mi již zmíněná romance vadila, tak se mě ani ten konec nedotkl. Na hranici čtyř hvězd to tak dotahuje výborný Doctor, vylepšené praktické i vizuální efekty (hlavně kočičí sestřičky!), zábavné interakce postav a jeden senzační dvojdíl ve druhé polovině. ()

• V epizodě se  Doktor (David Tennant) a Rose (Billie Piper) dostávají na základnu asteroidu kolem černé díry. Doktor říká, že černá díra do sebe zahlcuje všechno, i galaxie. To je chyba, protože černé díry jsou středy galaxie a mohou do sebe vtahovat maximálně sluneční soustavy. (vimanzen)