Ledové ostří 2

Ľadové ostrie 2

Drama / Romantický / Sportovní

USA, 2006, 98 min

• Lolita

příliš mnoho zvratů, trapné dialogy, překombinované a prostě divné. A to mi na začátku ta drzá uječená vochechule byla i sympatická chvílema. Jinak si tam každej dělá co chce, jak chce, řikaj se tam hluboký životní moudra který tam každej vždycky vychrlí když to nikdo "opravdu nečeká" s takovým výrazem, jako kdyby usilovně svíral řitní otvor, aby mu něco nevylítlo nechtěně ven. A věty typu Musíš najít sama sebe. Musíš si ujasnit, jestli ho miluješ nebo ne. Musíš si ujasnit co chceš., jsou fakt megavoriginální. A nakonec: hele ale v tuhle dobu nechodí pokojová služba, to musela bejt Jackie která mi přišla říct že mě miluje! tys mi lhala, táhni děvko, nechci tě vidět nikdy! Vodbruslim, hodim hustou figuru, mám zlato, ďeuče a konec zvonec. Jouviny jouviny.(27.11.2010)

První díl je u mě takový malý osobní kult. Má to tempo, skvělý soundtrack, skvělé herce a nezapomenutelné finále. A právě proto se tento díl absolutně nechytá. Děj je více či méně okopírovaný z jedničky, z písniček mi žádná neutkvěla v paměti, finále bylo odfláknuté. Christy je možná kočka a Ross je vcelku pohodář, ale to je opravdu vše. Plusové body dávám za několikaminutové vystoupení Christine Lakin (Al z Krok za krokem). Celkově je Ledové ostří 2 průměrným filmem, který ničím nepřekvapí. Dá se vydržet, místy se i (trochu) pobavíte, ale kdybych to měl porovnávat s jedničkou, dal bych mnohem méně, než dávám teď. 50 %.(27.11.2010)

• Mrkvič

Nebýt těch dramatických pokusů, tak byc tuhle slaďounkou ptákovinu hodnotil líp. Dvojice složná z krasobruslařky a skejťáka mi přišla hodně fajnová a dokonce i zábavná. Až miani nevadila ta spousta hovadin, která děj provázela. Jenže jakýkoliv pokus o dráma měl za následek bouřlivý smích. Smích nad stupiditou tvůrců a jejich snahou dodržet za každou cenu škatulku žánru. Děsně předvídatelné a přitom vůbec být nemuselo. Ty postavy to nepotřebovaly a vystačily by si klidně samy.(27.11.2010)

• Phobia

Zbytečný romantický cajdák pro pubošky, kostrbatě kopírující šablonu svého úspěšného předchůdce - pět rozdílů by se hledalo obtížně. Tak například neotesaného hokejistu nahradil "okouzlující" plážový playboy a zranění si přivodí ona, nikoliv on. Vzájemné jiskření nulové, žádný šmrnc. Jinak mustr zůstává totožný, akorát jaksi lacinější: co jiní tvrdě trénují od útlého dětství, v tom online bruslař dosáhne mistrovství během několika měsíců a hádejte, jestli "má mě rád, nemá mě rád" a jestli tu olympiádu vyhrají... máte jeden pokus, víc jich potřebovat nebudete. První díl mám docela ráda, ale tohle si cestičku k mé aortě neprobruslilo, už od úvodu to byl jeden řiťberger za druhým. 41%(30.12.2011)

Jako slaďáky nesleduju, ale tohle je docela legendární snímek, tak proč ne. Ale dějové zvraty co se týče láskových potíží, no to je na blití, stejně tak to, že si ty děcka lítaj po americe sem a tam...no chudý asi nejsou... rozhodně to neni špatný, ale zase bych trochu tý americký zamilovaný tuposti ubral...(28.12.2009)

• - Ve filmu se na jeho začátku objeví ukrajinská krasobruslařka Oksana Baiul, roli klienta hotelu si tu zahrál jeho producent a režisér Sean McNamara.

• - Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v Kalifornii v USA. (willy1)

• - Knihu, kterou čte Jackie na pláži, je "Eclipse" ze série "Twilight" od autorky Stephanie Meyer.