Ledové ostří 2

• USA The Cutting Edge: Going for the Gold (více)

Když vášnivá krasobruslařka Jackie (Christy Carlson) dostává do dvojice nového partnera - mistra extrémní jízdy na in-line bruslích Alexe (Ross Thomas), vzduchem létají jiskry a napětí by se dalo krájet. Tak začíná pokračování filmu Ledové ostří, klasiky z krasobruslařského prostředí. Pod trenérským dohledem Jackiiných rodičů olympijských medailistů musí tahle nesourodá dvojice neustále bojovat o to, aby si při cestě k olympijskému zlatu rozuměla na ledě i mimo něj. Ale jak soutěž nabírá na obrátkách, přerůstá jejich vztah sportovní rozměry! (oficiální text distributora)

viperblade

První díl je u mě takový malý osobní kult. Má to tempo, skvělý soundtrack, skvělé herce a nezapomenutelné finále. A právě proto se tento díl absolutně nechytá. Děj je více či méně okopírovaný z jedničky, z písniček mi žádná neutkvěla v paměti, finále bylo odfláknuté. Christy je možná kočka a Ross je vcelku pohodář, ale to je opravdu vše. Plusové body dávám za několikaminutové vystoupení Christine Lakin (Al z Krok za krokem). Celkově je Ledové ostří 2 průměrným filmem, který ničím nepřekvapí. Dá se vydržet, místy se i (trochu) pobavíte, ale kdybych to měl porovnávat s jedničkou, dal bych mnohem méně, než dávám teď. 50 %. ()

Dever

Soundtrack John Coda: 1. "Groove Master" - Arrow ,2. "Lauretta" - Malcolm McLaren ,3. "Love Shack" - Rosemary Butler ,4, "I've Got Dreams to Remember" - Delbert McClinton ,5. "Auld Lang Syne" - Rosemary Butler & Warren Weibe ,6. "Walking the Dog" - John Townsend ,7. "It Ain't Over 'til It's Over" - Rosemary Butler & John Townsend ,8. "Shame Shame Shame" - Johnny Winter ,9. "Turning Circles" - Jay Gruska ,10. "The Race" - Yello ,11. "Baby Now I" - Dan Reed, ()

castor

Mám rád krasobruslení a Ledové ostří (D.B.Sweeney a Moira Kelly) svého času znamenalo sympatickou sportovní romanci. Uběhlo 14 let a historie se opakuje. Opět je tu umíněný fracek, který po zranění zkouší štěstí ve sportovních dvojicích a opět s nevhodným partnerem. Mladá herecká dvojice (na ledě pochopitelně s dubléry) naštěstí disponuje slušným talentem a postupně si mě získala, zejména pak mladá Christy Carlson Romano, snaží se, co jim scénář dovolí (a toho věru není moc). S profesionálním tréninkem to sice nemá pranic společného (už jenom ta životospráva), ale příjemně se na to kouká, chemie mezi ústřední dvojicí taky funguje. Scénárista pádí dopředu, seč mu síly stačí a vše korunuje Turínskou zimní olympiádou, kdy si během finálové jízdy dokonce přímo na ledě dovolí vložit do dané sestavy nové prvky!! ()

Faye

Zopakovala jsem si ( pro jistotu) i „Ledové ostří“ a je to opravdu hodně podobné, outsider si poprvé obuje krasobruslařské brusle ( tady se dokonce poprvé postaví na led) a zanedlouho se ocitne na olympiádě a bojuje o zlato. A po vyjasnění …. má mě rád, nemá mě rád; má mě ráda, nemá mě ráda. Zazvoní zvonec a pohádky se zlatým kovem je konec. Doufám, že jsem toho moc neprozradila : -)). Velkým překvapením pro mě bylo, že ta protivná Káča (tedy Kate) z jedničky se změnila na tak sympatickou a chápající matku a trenérku. Manželství dokáže vskutku divy. 2,5* ()

Nathalie

Jsou chvíle, kdy se sami za sebe stydíte. Tohle pochybné dílko je nepochybný kýč. Vtíravý soundtrack, kotrmelcové nevěrohodné zvraty, scénář šitý v poklusu na koleně. nutno zapomenout, že se jedná o volný sequel ke klasickému Ledovému ostří. Souboj vkus versus krasobruslení prostě v tomhle případě vyhrál trojitý rittberger. Ačkoli kterákoli Plushenkova či Lambielova volná jízda by tenhle film zašlapala hluboko do země. Konec omluvy za guilty pleasure. ()

• Knihu, kterou čte Jackie na pláži, je "Eclipse" ze série "Twilight" od autorky Stephanie Meyer. (ČSFD)
  • Ve filmu se na jeho začátku objeví ukrajinská krasobruslařka Oksana Baiul, roli klienta hotelu si tu zahrál jeho producent a režisér Sean McNamara. (ČSFD)
  • Natáčení probíhalo ve městě Santa Clarita v Kalifornii v USA. (willy1)