Deník vraha

Zabijak: Denník vrážd

Denník vraha

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

USA, 1995, 91 min

Film diváka zavádí do temných zákoutí zločinecké duše a je zasazen do vězenského prostředí. Vypráví příběh o přátelství idealistického dozorce a na první pohled docela sympatického delikventa, kterého hraje vynikající James Woods a snad právě díky jeho výkonu dávám filmu vysoké známky i když místy snímek postrádá věrohodnost, ale jinak je velmi citlivě natočen a často tlačí na divákovi emoce dosti nevybíravým, ale pro mě přijatelným, způsobem.(4.3.2009)

Film se svým příběhem mírně evokuje pocity ke vzpomínce na filmy-Vykoupení z Věznice Shawshank,nebo Zelená míle.Ovšem nesmíme mu křivdit ve špatném smyslu nebot jmenované vzory jsou dnes již legendární vězenské kulty a snad i vrcholy všech snímků co kdy byli natočeny na vězenské téma.Tento snímek je jednoduchou ale přesto poutavou podívanou a i když bych věřil že je spíše určený pro TV produkci,je natočen z jistou bravůrou.Proto mírně přimhouřím i já oči a pro sympatičnost 70%.(20.6.2013)

" Boh drží nad špatnými ruku, aby ich mohol použiť ako nástroj svojej pomsty. Ale On tých ľudí neurobil." Presne tak, deti sa vrahmi nerodia, ale stávajú sa nimi. Film má všetko, čo má mať. Príbeh, silný ako trojitá káva, z ktorej sa vám ešte dlho krúti hlava, výborní herci, hudba a režisér, ktorý cez príbeh na vás dýchol hlbokou pravdou. Woodsovi stačilo aby bol " Polišom ", napísal " Denník vraha " a nadiktoval " Bestseller " a u mňa sa stal pánom hercom. " Všetci sme zmesou ľudí, ktorých sme v živote poznali, alebo stretli."(23.6.2011)

Veľmi zaujímavý film s excelujúcim Jamesom Woodsom. Carl Panzram bol naozaj zaujímavá postava ale celý ten čas som čakala, že mi film poskytne logickú odpoveď prečo robil to čo robil ale na to zrejme odpoveď ani neexistuje. Myslím, že keby sa do réžie pustil niekto skúsenejší, mohol by to byť naozaj vynikajúci film zatiaľ čo teraz je to len dobrý film so skvelým motívom.(26.8.2012)

Pribeh zlocince Carla (vyborny James Woods), ktery si prosel temi nejhorsimi veznicemi, kde s nim bylo zachazeno jako se zveri kvuli jeho brutalnim cinum, ktere pachal od sveho raneho mladi. Ve svem poslednim pusobisti se seznami s bacharem, ktery se od ostatnich diametralne lisi svoji laskavosti a dobrotou a s jeho pomoci sepise svoji pout zivotem. Nahled do vezenskeho prostredi. I kdyz nic noveho nenabizi a poukazuje na stare zname skutecnosti o spatnem systemu, me osobne film zaujal. 70%(26.3.2008)

• - Film využívá úryvků ze života sériového vraha Carla Panzrama. (Terva)