Red Mercury

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2005, 113 min

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2005 - nominácia na Grand Prix des Amériques(25.1.2010)

• vegetol.mp

Upovídané drama, ve kterém jde o záchranu skupiny lidí, které si v místní restauraci vzala jako rukojmí skupina arabských teoristů. I když film není nudný, je příliš upovídaný a chybí mu napětí. Ve své podstatě jde o divadelní hru, kde spíš než o akci, jde o výmenu ideí mezi běžnými lidmi a fanatiky. Po stránce výpravy a režie je to normální TV film, který by mohl být v pohodě o 20 minut kratší, kdyby neřešil růrné dějové odbočky, jako je feťácká dcera hlavní vyjednavačky. Zamrzí i totální nevyužití dobrých herců. Pokud mám ve filmu herce jako Ron Silver, nenechám ho občas prohodit nějakou větu, ale dám mu pořádnou roli. No nic. Pozdě plakat nad rozlitým mlíkem. Vzhledem k tomu, že jsou herci jako Ron Silver, Pete Postlethwaite nebo Nigel Terry dávno mrtví, druhýho dílu se asi nedočkáme. Každopádně tomuhle scénáři by to víc slušelo na divadelních prknech. 50%(31.10.2015)