poster

Sněhová královna (TV film)

 • Velká Británie

  The Snow Queen

Rodinný / Fantasy

Velká Británie / Kanada, 2005, 56 min

Režie:

Julian Gibbs

Předloha:

Hans Christian Andersen (kniha)

Kamera:

Rhett Morita

Kostýmy:

Lea Carlson
(další profese)
 • Kimon
  *

  Původní pohádka H. Ch. Andersena jako horor či thriller. Temné barvy, vše ponuré. Hans Christian Andersenovy pohádky sice romantikou a láskou nikdy neoplývaly, ale myslím, že v tomto BBC poněkud přestřelila. Je vždy potřeba si při tvorbě jakéhokoliv filmového díla uvědomit pro jakého diváka je film určen, a jak na něj může (dětský) divák reagovat. Tuhle filmovou verzi Sněhové královny bych svým dětem určitě nepřehrával, i když filmy deklarované jako "rodinné" by měly být vhodné pro celou rodinu, tedy i pro děti. Pokud bych chtěl mít psychicky zdravě se vyvíjející děti, tohle bych jim zavrhl. Určeno spíše pro mládež. Oč laskavější a krásnější jsou ty klasické Sovětské filmové pohádky Sněhová královna z roku 1957 či 1966.(4.4.2010)

 • Pavlunka
  *

  Děs.Děs.Děs(25.4.2010)

 • veronikav
  *

  Fuj .. tahle studená a protivná _pohádka ? _ se fakt nepovedla ..... možná pro ty , co neznají tu starou :-(((28.4.2010)

 • Kubo90
  odpad!

  Film mal 25 FPS, no vyzeral na max. 10. Inak, celé zlé.(8.9.2014)

 • blondboss
  *

  Každá rozprávková predloha, ktorá má mnoho verzií, jednoducho má aj svoju nepodarenú verziu. Toto je práve ona ako jeden z najbizarnejších rozprávkových zážitkov za dlhú dobu. Totálne otrasné kulisy, hlúpe postavy a celkovo zbytočne temná a odpudivá atmosféra. Proste toto deťom nepúšťajte ani náhodou, určite by sa im to nepáčilo. A celkovo sa to nepodarilo. 20 %(19.5.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace