Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se totiž rok 1940, Francie právě pohrála válku a v červnu se v Bordeaux v hotelu Splendide scházejí politici, žurnalisté, představitelé vysoké buržoazie, rádoby světáci a špióni ze všech táborů. Země se zmítá v nejistotě, rozervána mezi území okupované Němci a jih spravovaný vichistickou kolaborantskou vládou. Pro mladého spisovatele Frédérica Rogera (Grégoire Dérangére) znamená seznámení s jeho sousedkou, slavnou filmovou herečkou Viviane Denvers (Isabelle Adjani), skok do středu událostí, které ho mohou zbavit - když už ne rovnou života - přinejmenším svobody a srdce. Vivianiny osudy totiž ovlivňují tři muži: cynický ministr Jean-Etienne Beaufort (Gérard Depardieu), protřelý novinář Winckler (Peter Coyote) a tajemný Andre Arpel. Právě ten však jedné noci skončí na podlaze hereččina bytu s kulkou v těle. Frédéricovi může snadno připadnout role oběti, když se Vivianinou vinou dostává do vězení. Odtud uprchne a zaplete se do machinací kolem tajné německé atomové zbraně. Mladý hrdina stojí před několikerou volbou - mezi elegantní, zkušenou Vivian a počestnou studentkou nukleární fyziky Camille (Virginie Ledoyen), mezi politiky a podvodníky, mezi mladickou bezstarostností a zodpovědnou dospělostí.

Film Šťastnou cestu traktuje s nadhledem historické události - v tomto případě vichistickou Francii. Místo moralizující lekce z dějepisu nabízí duchaplnou zábavu v nejlepších tradicích francouzské kinematografie. Jean-Paul Rappeneau slaví svým nejnovějším filmem návrat mezi nejzajímavější režiséry Francie a úspěšně navazuje na to nejlepší ze své filmografie (mj. Manželé z roku II/Les mariés de lan II (1971), Husar na střeše/Le hussard sur le toit (1995), Cyrano de Bergerac (1990). Žánr kostýmního historického velkofilmu spojuje s precizní režijní prací, přičemž na elegantním výsledku má podíl hvězdné obsazení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (43)

Faye 

všechny recenze uživatele

Francie zhuštěná do Bordeaux (kdo tady není „učí se německy“), skrumáž překotných událostí a Femme Fatale vonící parfémem „Skandál“, která zvládá téměř každou situaci a často ji k tomu stačí jenom „Myslela jsem, co já vím. Že mi pomůžeš.“ Příjemný film s (pro francouzský film) nepostradatelným Gérardem Depardieu. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Pohrobek klasické francouzské školy, jejíž vrchol představuje legendární Velký flám. O stejný trik, jaký vyšel před mnoha lety Gérardovi Ourymu, se Šťastnou cestu snaží o hodný kus lopotněji – skloubení humorné a dobrodružné roviny je i přesto provedené citlivě a je jen věčná škoda, že Rappeneau nevytěžil za scénáře více. První část filmu je až příliš rozvláčná a nezáživná (ačkoli atmosféra Francie před kapitulací je trefena velice sugestivně), druhá, o poznání akčnější, jen stěží dohání deficit. I tak se ale jedná o roztomilou a nostalgickou podívanou s výbornými hereckými výkony a dobře napsanými figurami. Je to taková milá a vřelá člověčina, jakých v kinech valem ubývá. Doporučuju. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Film, u ktorého som dobrú polhodinu nemohol prísť na to, o čom vlastne bude a aký je to žáner. Odohráva sa v rušnom Francúzsku, plného chaosu počas svetovej vojny. Situácia sa zauzľuje, nevieme, kto je špión, kto vlastenec a kto iba zbabelec. Ale ani silný kasting (dobrú rolu, ženu zapletenú do vlastných klamstiev, zahrala Isabelle Adjaniová) ŠŤASTNÚ CESTU v mojich očiach nevytiahne na hviezdne obsadenú... nudu. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela peknej film, ale chtelo by to nejakej silnejsi pribeh. Zarazeni komedie/drama/valecny tenhle film vystihuje presne, ale mozna bych jeste pridal romanticky. V tomhle filmu je skutecne od kazdeho trosku a velke plus je, ze se to reziserovi povedlo dobre skloubit dohromady. Vetsina napinavejch scen je sice udelana stylem nekdo nekam utika nebo zrychlene debatuje, ale docela se to povedlo, takze vetsina scen skutecne pusobi napinave. Taky je dobre vystihnuta atmosfera porazene Francie (vsude spousta lidi, vojaci .. ) a navic to je cele podporeno peknou kamerou a hudbou a hodne dobrymi hereckymi vykony (herecky krasne, Depardie jako vzdy vyborny). Jediny ke komu mam vyhrady je predstavitel hlavni role Grégoire Dérangére, protoze mi prislo, ze skoro furt jen kouli ocima. I kdyz film misty zadrhava, tak vetsinu casu neztraci tempo a za tech 110 minut sem se nudil jen minimalne. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Jean-Paul Rappeneau, Patrick Modiano .. Perfektní, milý a oku lahodící francouzský film. Precizní režie a výborné herecké obsazení v čele s Gérard Depardieu příjemně podtrhují dvě krásné herečky Virginie Ledoyen a Isabelle Adjani. Největším kladem je úplně skvělá válečná atmosféra okupované a porážené Francie, kde nechybí zmar či trefný humor !! Jak já si to nádherně v kině užíval! Bon voyage.. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama