Já vím, ocenění má film neurokom, ale mě první polovina nechytla a to je chyba. Asi je to mnou, to uznávám a druhá polovina, která byla daleko povedenější, už nedokázala zastavit můj průměrný dojem. Plus žánr - komedie/drama mně k válečnému filmu tentokrát nesednul. Tak a dost negace, hudba Gabriela Yareda byla nádherná(8.9.2017)

Obstojně natočený popkornový dobrodružný film. Chybu zde vidím především v hlavní představitelce Isabelle Adjaniové, jejíž účes je podobně tragický jako legendární paruka Barbary Stanwyckové v POJISTCE SMRTI. Jenže zatímco Stanwycková pořád ještě vypadala jako krásná žena převlečená za George Washingtona, Adjaniová už doslova připomíná pudla, a z toho důvodu je pro mě jako femme fatale zcela nepřijatelná. Film naštěstí nestojí jen na ní, ale ani tak to není žádná výhra.(12.4.2009)

Adjani skvěle hraje svini svinutou. Celý snímek se může pochlubit francouzskou doménou, precizně vykreslenou atmosférou. Jenom by mě zajímalo, kde je ta komediální část. Drama, romantika, nostalgie, to vše na pozadí války jsem ve filmu dokázala bez potíží najít, ale humor mi unikl. Ale ne, že by byl potřeba do takového snímku.(21.7.2011)

Režisér dokázal ukočírovať príbeh s množstvom postáv, no spôsob, akým to podal v prvej polovici mi nie vždy sedel. Trošku poplašené konanie postáv, na chvíľu dajme humor a o chvíľu hrajme vážne. Záver to všetko vylepšil, hlavne preto, že sa postavy začali chovať tak, ako by sa v takej situácii chovať mali. Atmosféra Francúzska tesne pred a po príchode Nemcov bola vykreslená skvele. Napriek tomu je výsledok pre mňa stále taký rozhádzaný. Nedokážem si film zaradiť do kategórie nezabudnuteľný, tak ako poniektorí, takže aj preto nakoniec 60%.(27.12.2010)

• tron

Film, u ktorého som dobrú polhodinu nemohol prísť na to, o čom vlastne bude a aký je to žáner. Odohráva sa v rušnom Francúzsku, plného chaosu počas svetovej vojny. Situácia sa zauzľuje, nevieme, kto je špión, kto vlastenec a kto iba zbabelec. Ale ani silný kasting (dobrú rolu, ženu zapletenú do vlastných klamstiev, zahrala Isabelle Adjaniová) ŠŤASTNÚ CESTU v mojich očiach nevytiahne na hviezdne obsadenú... nudu.(10.8.2005)