Scénář: Jean-Paul Rappeneau, Patrick Modiano .. Perfektní, milý a oku lahodící francouzský film. Precizní režie a výborné herecké obsazení v čele s Gérard Depardieu příjemně podtrhují dvě krásné herečky Virginie Ledoyen a Isabelle Adjani. Největším kladem je úplně skvělá válečná atmosféra okupované a porážené Francie, kde nechybí zmar či trefný humor !! Jak já si to nádherně v kině užíval! Bon voyage..(22.5.2005)

Adjani skvěle hraje svini svinutou. Celý snímek se může pochlubit francouzskou doménou, precizně vykreslenou atmosférou. Jenom by mě zajímalo, kde je ta komediální část. Drama, romantika, nostalgie, to vše na pozadí války jsem ve filmu dokázala bez potíží najít, ale humor mi unikl. Ale ne, že by byl potřeba do takového snímku.(21.7.2011)

Režisér dokázal ukočírovať príbeh s množstvom postáv, no spôsob, akým to podal v prvej polovici mi nie vždy sedel. Trošku poplašené konanie postáv, na chvíľu dajme humor a o chvíľu hrajme vážne. Záver to všetko vylepšil, hlavne preto, že sa postavy začali chovať tak, ako by sa v takej situácii chovať mali. Atmosféra Francúzska tesne pred a po príchode Nemcov bola vykreslená skvele. Napriek tomu je výsledok pre mňa stále taký rozhádzaný. Nedokážem si film zaradiť do kategórie nezabudnuteľný, tak ako poniektorí, takže aj preto nakoniec 60%.(27.12.2010)

Francie zhuštěná do Bordeaux (kdo tady není „učí se německy“), skrumáž překotných událostí a Femme Fatale vonící parfémem „Skandál“, která zvládá téměř každou situaci a často ji k tomu stačí jenom „Myslela jsem, co já vím. Že mi pomůžeš.“ Příjemný film s (pro francouzský film) nepostradatelným Gérardem Depardieu.(5.8.2005)

Já vím, ocenění má film neurokom, ale mě první polovina nechytla a to je chyba. Asi je to mnou, to uznávám a druhá polovina, která byla daleko povedenější, už nedokázala zastavit můj průměrný dojem. Plus žánr - komedie/drama mně k válečnému filmu tentokrát nesednul. Tak a dost negace, hudba Gabriela Yareda byla nádherná(8.9.2017)