Pohrobek klasické francouzské školy, jejíž vrchol představuje legendární Velký flám. O stejný trik, jaký vyšel před mnoha lety Gérardovi Ourymu, se Šťastnou cestu snaží o hodný kus lopotněji – skloubení humorné a dobrodružné roviny je i přesto provedené citlivě a je jen věčná škoda, že Rappeneau nevytěžil za scénáře více. První část filmu je až příliš rozvláčná a nezáživná (ačkoli atmosféra Francie před kapitulací je trefena velice sugestivně), druhá, o poznání akčnější, jen stěží dohání deficit. I tak se ale jedná o roztomilou a nostalgickou podívanou s výbornými hereckými výkony a dobře napsanými figurami. Je to taková milá a vřelá člověčina, jakých v kinech valem ubývá. Doporučuju.(6.6.2004)

Francie zhuštěná do Bordeaux (kdo tady není „učí se německy“), skrumáž překotných událostí a Femme Fatale vonící parfémem „Skandál“, která zvládá téměř každou situaci a často ji k tomu stačí jenom „Myslela jsem, co já vím. Že mi pomůžeš.“ Příjemný film s (pro francouzský film) nepostradatelným Gérardem Depardieu.(5.8.2005)

Obstojně natočený popkornový dobrodružný film. Chybu zde vidím především v hlavní představitelce Isabelle Adjaniové, jejíž účes je podobně tragický jako legendární paruka Barbary Stanwyckové v POJISTCE SMRTI. Jenže zatímco Stanwycková pořád ještě vypadala jako krásná žena převlečená za George Washingtona, Adjaniová už doslova připomíná pudla, a z toho důvodu je pro mě jako femme fatale zcela nepřijatelná. Film naštěstí nestojí jen na ní, ale ani tak to není žádná výhra.(12.4.2009)

• Slarque

Silně překombinovaná směs dramatu, komedie, lásky, války, špionáže, odboje, dobrodružství, akce, politiky a bůhví čeho všeho ještě. Velké množství postav spolu na začátku nemá nic společného, proto scénář prakticky neustále spoléhá na „náhody“. Isabelle Adjani je krásná, Virginie Ledoyen nejspíš taky, ale hraje tak upjatou dívku, až to na ní není vidět. Snad jen kamera a hudba zachraňují dojem, ale i tak je to docela zklamání.(28.7.2006)

• Smok

Silne nudiaci film z obdobia okupácie Francie Nemcami. Je dosť odvážne nazývať film vojnovým len preto, že sa odohráva v období vojnovom. Taktiež film nebudem považovať za komédiu zato že tu Obelix strihne dve akože vtipné hlášky. Mne z toho vychádza presušená drámička "light" o potrebe frantíkov prepašovať ťažkú vodu (surovina na výrobu atómovej bomby) do Veľkej Británie.(27.10.2009)