Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se totiž rok 1940, Francie právě pohrála válku a v červnu se v Bordeaux v hotelu Splendide scházejí politici, žurnalisté, představitelé vysoké buržoazie, rádoby světáci a špióni ze všech táborů. Země se zmítá v nejistotě, rozervána mezi území okupované Němci a jih spravovaný vichistickou kolaborantskou vládou. Pro mladého spisovatele Frédérica Rogera (Grégoire Dérangére) znamená seznámení s jeho sousedkou, slavnou filmovou herečkou Viviane Denvers (Isabelle Adjani), skok do středu událostí, které ho mohou zbavit - když už ne rovnou života - přinejmenším svobody a srdce. Vivianiny osudy totiž ovlivňují tři muži: cynický ministr Jean-Etienne Beaufort (Gérard Depardieu), protřelý novinář Winckler (Peter Coyote) a tajemný Andre Arpel. Právě ten však jedné noci skončí na podlaze hereččina bytu s kulkou v těle. Frédéricovi může snadno připadnout role oběti, když se Vivianinou vinou dostává do vězení. Odtud uprchne a zaplete se do machinací kolem tajné německé atomové zbraně. Mladý hrdina stojí před několikerou volbou - mezi elegantní, zkušenou Vivian a počestnou studentkou nukleární fyziky Camille (Virginie Ledoyen), mezi politiky a podvodníky, mezi mladickou bezstarostností a zodpovědnou dospělostí.

Film Šťastnou cestu traktuje s nadhledem historické události - v tomto případě vichistickou Francii. Místo moralizující lekce z dějepisu nabízí duchaplnou zábavu v nejlepších tradicích francouzské kinematografie. Jean-Paul Rappeneau slaví svým nejnovějším filmem návrat mezi nejzajímavější režiséry Francie a úspěšně navazuje na to nejlepší ze své filmografie (mj. Manželé z roku II/Les mariés de lan II (1971), Husar na střeše/Le hussard sur le toit (1995), Cyrano de Bergerac (1990). Žánr kostýmního historického velkofilmu spojuje s precizní režijní prací, přičemž na elegantním výsledku má podíl hvězdné obsazení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (44)

Blofeld 

všechny recenze uživatele
Obstojně natočený popkornový dobrodružný film. Chybu zde vidím především v hlavní představitelce Isabelle Adjaniové, jejíž účes je podobně tragický jako legendární paruka Barbary Stanwyckové v POJISTCE SMRTI. Jenže zatímco Stanwycková pořád ještě vypadala jako krásná žena převlečená za George Washingtona, Adjaniová už doslova připomíná pudla, a z toho důvodu je pro mě jako femme fatale zcela nepřijatelná. Film naštěstí nestojí jen na ní, ale ani tak to není žádná výhra. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele
Režisér dokázal ukočírovať príbeh s množstvom postáv, no spôsob, akým to podal v prvej polovici mi nie vždy sedel. Trošku poplašené konanie postáv, na chvíľu dajme humor a o chvíľu hrajme vážne. Záver to všetko vylepšil, hlavne preto, že sa postavy začali chovať tak, ako by sa v takej situácii chovať mali. Atmosféra Francúzska tesne pred a po príchode Nemcov bola vykreslená skvele. Napriek tomu je výsledok pre mňa stále taký rozhádzaný. Nedokážem si film zaradiť do kategórie nezabudnuteľný, tak ako poniektorí, takže aj preto nakoniec 60%. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele
Docela peknej film, ale chtelo by to nejakej silnejsi pribeh. Zarazeni komedie/drama/valecny tenhle film vystihuje presne, ale mozna bych jeste pridal romanticky. V tomhle filmu je skutecne od kazdeho trosku a velke plus je, ze se to reziserovi povedlo dobre skloubit dohromady. Vetsina napinavejch scen je sice udelana stylem nekdo nekam utika nebo zrychlene debatuje, ale docela se to povedlo, takze vetsina scen skutecne pusobi napinave. Taky je dobre vystihnuta atmosfera porazene Francie (vsude spousta lidi, vojaci .. ) a navic to je cele podporeno peknou kamerou a hudbou a hodne dobrymi hereckymi vykony (herecky krasne, Depardie jako vzdy vyborny). Jediny ke komu mam vyhrady je predstavitel hlavni role Grégoire Dérangére, protoze mi prislo, ze skoro furt jen kouli ocima. I kdyz film misty zadrhava, tak vetsinu casu neztraci tempo a za tech 110 minut sem se nudil jen minimalne. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele
Silně překombinovaná směs dramatu, komedie, lásky, války, špionáže, odboje, dobrodružství, akce, politiky a bůhví čeho všeho ještě. Velké množství postav spolu na začátku nemá nic společného, proto scénář prakticky neustále spoléhá na „náhody“. Isabelle Adjani je krásná, Virginie Ledoyen nejspíš taky, ale hraje tak upjatou dívku, až to na ní není vidět. Snad jen kamera a hudba zachraňují dojem, ale i tak je to docela zklamání. ()

Smok 

všechny recenze uživatele
Silne nudiaci film z obdobia okupácie Francie Nemcami. Je dosť odvážne nazývať film vojnovým len preto, že sa odohráva v období vojnovom. Taktiež film nebudem považovať za komédiu zato že tu Obelix strihne dve akože vtipné hlášky. Mne z toho vychádza presušená drámička "light" o potrebe frantíkov prepašovať ťažkú vodu (surovina na výrobu atómovej bomby) do Veľkej Británie. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama