• Slarque

Silně překombinovaná směs dramatu, komedie, lásky, války, špionáže, odboje, dobrodružství, akce, politiky a bůhví čeho všeho ještě. Velké množství postav spolu na začátku nemá nic společného, proto scénář prakticky neustále spoléhá na „náhody“. Isabelle Adjani je krásná, Virginie Ledoyen nejspíš taky, ale hraje tak upjatou dívku, až to na ní není vidět. Snad jen kamera a hudba zachraňují dojem, ale i tak je to docela zklamání.(28.7.2006)

Režisér dokázal ukočírovať príbeh s množstvom postáv, no spôsob, akým to podal v prvej polovici mi nie vždy sedel. Trošku poplašené konanie postáv, na chvíľu dajme humor a o chvíľu hrajme vážne. Záver to všetko vylepšil, hlavne preto, že sa postavy začali chovať tak, ako by sa v takej situácii chovať mali. Atmosféra Francúzska tesne pred a po príchode Nemcov bola vykreslená skvele. Napriek tomu je výsledok pre mňa stále taký rozhádzaný. Nedokážem si film zaradiť do kategórie nezabudnuteľný, tak ako poniektorí, takže aj preto nakoniec 60%.(27.12.2010)

Já vím, ocenění má film neurokom, ale mě první polovina nechytla a to je chyba. Asi je to mnou, to uznávám a druhá polovina, která byla daleko povedenější, už nedokázala zastavit můj průměrný dojem. Plus žánr - komedie/drama mně k válečnému filmu tentokrát nesednul. Tak a dost negace, hudba Gabriela Yareda byla nádherná(8.9.2017)

Adjani skvěle hraje svini svinutou. Celý snímek se může pochlubit francouzskou doménou, precizně vykreslenou atmosférou. Jenom by mě zajímalo, kde je ta komediální část. Drama, romantika, nostalgie, to vše na pozadí války jsem ve filmu dokázala bez potíží najít, ale humor mi unikl. Ale ne, že by byl potřeba do takového snímku.(21.7.2011)

Docela peknej film, ale chtelo by to nejakej silnejsi pribeh. Zarazeni komedie/drama/valecny tenhle film vystihuje presne, ale mozna bych jeste pridal romanticky. V tomhle filmu je skutecne od kazdeho trosku a velke plus je, ze se to reziserovi povedlo dobre skloubit dohromady. Vetsina napinavejch scen je sice udelana stylem nekdo nekam utika nebo zrychlene debatuje, ale docela se to povedlo, takze vetsina scen skutecne pusobi napinave. Taky je dobre vystihnuta atmosfera porazene Francie (vsude spousta lidi, vojaci .. ) a navic to je cele podporeno peknou kamerou a hudbou a hodne dobrymi hereckymi vykony (herecky krasne, Depardie jako vzdy vyborny). Jediny ke komu mam vyhrady je predstavitel hlavni role Grégoire Dérangére, protoze mi prislo, ze skoro furt jen kouli ocima. I kdyz film misty zadrhava, tak vetsinu casu neztraci tempo a za tech 110 minut sem se nudil jen minimalne.(18.8.2005)