Škubání v palci

Dům u kanálu

Agatha Christie: Škubání v palci

Škubání v palcích

• francouzský

Mon petit doigt m'a dit...

By the Pricking of My Thumbs

Komedie / Mysteriózní

Francie, 2005, 105 min

• NinadeL

Paradoxně první zpracování románu By the Pricking of My Thumbs (Dům u kanálu) z roku 1968 přinesli až Francouzi v roce 2005. Není to nic moc, francouzská Christie je o něčem trochu jiném, než by měla být. Ale Pascal Thomas se nadchl pro základní ideu Partners in Crime a to mu zřejmě stačilo a stačilo mu to natolik, že přitočil hned dvě další pokračování. Co dodat? Už to, že se to odehrává v přítomnosti není žádná výhra a zajímavá herecky je pouze Catherine Frot, což není mnoho. Samozřejmě, jako dabovaná vata se to dá vstřebat, ale pointa chybí. Bohužel ale ani další zpracování téhož románu, které v následujícím roce vymysleli pro seriál s Marple (!) nebylo ideální. Takže zatím stále ještě jen vyčkávám doby ideálního přepisu.(15.5.2015)

Místy svižná, místy pokulhávající, ale nakonec sympatická krimi s laskavým francouzským humorem. Zajímavostí je účast Sarah Biasini, která před filmovou kamerou příliš nevystupuje, protože se věnuje především divadlu. V těch několika scénách, ve kterých se objevila jako dcera hlavní hrdinky, ukázala, že i na malém prostoru lze postavu dokonale představit. Talentová herečka. Ovšem není divu, když její matkou je Romy Schneider.(16.12.2012)

Francouzská detektivka podle románu Agathy Christie u nás známého jako Dům u kanálu.(21.9.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $9,170,231(28.10.2008)

Slabší detektivka se sympatickou a šarmantní hlavní hrdinkou.(7.12.2012)

• - Anglický distribuční název je totožný s románovou předlohou By the Pricking of My Thumbs. (NinadeL)