Cerchio dei morti, Il

Itálie, 2007, 54 min

Režie:

Lucas Pavetto

ricci.s

Tento taliansky kúsok som už nejaký ten piatok zháňal už len kvôli tomu parádnemu posteru, napokon som to dal v originálnom znení (neľutujem, pretože trailer napovedal, že o dej tu nebeží, a bola to naozaj pravda). Proste skupina ľudí sa zobudí v akomsi autobuse uprostred ničoho, nájdu dom, v ktorom hľadajú pomoc, a čaká na nich prekvapenie v podobe digitálneho zubatého monštra, ktoré ich začne požierať jedného po druhom. Musím povedať, že som niečo podobné čakal, takže sklamaný nie som, aj napriek podpriemernému hodnoteniu. Je to proste jeden z hororov, ktorý je natoľko zlý, až je zábavný, a keď sa tá počítačová príšerka objavila celá, a keď sa do toho pridalo trápne gore (napr. keď zubatá krásavica odhryzla chlapíkovi polovicu tela), a ja som videl, ako úžasne je to celé nakrútené, tak ma od smiechu takmer porantalo. Úroveň tohto tu je vlastne nulová, ale úprimný režisér sa s tým proste nepáral a nevzdal to, veď nech je sranda. Toto však ocenia maximálne prívrženci lacných televíznych brakov od Syfy, takže pozerať len na vlastné riziko (a nebrať to príliš vážne). ()