Mount Rose, Minessota. Malé městečko ztracené uprostřed Ameriky je ale něčím vyjímečné. Každý rok se zde pořádá soutěž o nejkrásnější "náctiletou" slečnu. A právě letos to bude obzvlášť napínavé, největší šance mají Amber Atkinsová (Kirsten Dunst) a proti ní, dcera samotné pořadatelky Becky Ann Leemanová (Denise Richards). A to by bylo, aby maminka (Kirstie Alley) své dceři kapku nepomohla.... Film ze zákulisí soutěže krásy, kde intriky, podvody i pokusy o vraždu jsou na denním pořádku. V hlavních rolích 8 krásných dívek, porota a televizní štáb, který celou taškařici filmuje. (oficiální text distributora)

Trailer

katasta

Honba hloupých holek za titulem princezny ameriky je pro mě dost nezáživné téma, a tak bych docela uvítala, kdyby alespoň film o tom byl podaný trošičku záživněji, nicméně to už by asi ani nebylo ono a ta stupidita soutěží krásy a amerických snů by tolik nevynikla...Vcelku bych řekla, že nápad to byl dobrý, stupidita toho všeho je vyjádřená až dost, ale ten film mě ani nepobavil, nechytl za srdce, ani za mysl, a tak ho hodnotím jako průměr. ()

Arsenal83

Už Aristoteles správne hovoril, že len matka je istá svojim výrokom "Matky milujú svoje deti viac ako otcovia, pretože si môžu byť isté, že sú ich vlastné." Avšak tu by aj on svoj zadumaný pohľad zahĺbil do pestovanej brady, pretože tomu, že by Kirstie Alley mohla byť matkou Denise Richards by uveril len málokto. Ja by som neuveril ani po teste dna. Film sa inak snaží byť paródiou, ale veľa vtipu nepriniesol, miestami sa stáva patetickejší než samotné súťaže miss. ()

IQ Tiqe

Parodie na stupidní americké soutěže krásy. Vystihuje všechny kýčovitosti, které k nim patří - přiblblé dovednostní soutěže, řeči o světovém míru, opěvování Ježíše, oslavování Ameriky nebo hraní si na Matku Terezu. Ukazuje, jak je to celé trapné a pokrytecké. Bohužel jsem neměl nejmenší důvod se smát. Takže nakonec asi to nejlepší z filmu byla hudba, která se ale k ději moc nehodila. A neměl bych zapomenout na Kirsten Dunst, film je zapomenutelný, ona snad ne. ()

castor

„Jeho nábytek je falešný jako moje orgasmy!“ Pro jedny nedoceněná maloměstská satira, pro druhé buranský průměr, u kterého neměli moc důvodů se smát. Stojím někde uprostřed, nicméně v letošní soutěži krásy si to rozdají nastupující hvězdy a hvězdičky Amy Adams (její debut) nebo Brittany Murphy, ovšem za největší favoritky platí mrtvoly odpovědně krášlící a z chudých poměrů pocházející Kirsten Dunst a namyšlená dcera samotné pořadatelky klání Denise Richards, která si zkaženou středoškolačku střihla už v Nebezpečných hrách. A právě matinka Kirstie Alley se pokusí s pořadím lehce zamíchat… Tvůrci podobné typy soutěží nešetří, do absurdity tohohle fenoménu se solidně strefují, ale jejich pitva soutěže i maloměsta je vtipná jenom zřídka. I forma interview, kdy se postavy předvádějí před kamerou, je úderná jen v některých případech. Herci jsou velmi dobří, vede zřejmě roztomilá Dunst, která v té době poměrně úspěšně zvládala herecký přechod do dospělosti. ()

noctambule

Originalitu tomuto snímku nejde upřít, ale mě tak docela nesedla forma a humor. Někdy jsem se zasmála, ale bylo to dost na hraně trapnosti, už to že většina lidí vypadala na mentálně postižené (včetně missek). Maloměsto vykresleno pěkně, soutěž krásy byla přehnaná. Ale to že mi to nesedlo je dost ovlivněné i tím, že obecně nemusím filmy, kde je "babinec". ()

• Allison Janney tvrdí, že ju jej fanúšikovia uznávajú pre tento film viac ako pre akýkoľvek iný v jej kariére. (fandafilmov)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. července 1999 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (BMW12)
  • Scenáristka filmu Lona Williams se kdysi sama zúčastnila místní soutěže krásy. (zajda404)