Krása na zabití

Gnadenlos schön

Krása na zabitie

Komedie

USA / Německo, 1999, 97 min

Nejvtipnější Miss co sem měl tu možnost shlédnout s pořádnou dávkou černého humoru reflektuje dokonale debilitu amerických maloměšťáků.Obzvlášť pak musím pochválit všecky mladé a tehdy ještě ne moc známé herečky hlavně Alexandra Holden byla v roli anorektičky opravdu nechutná přidejme k tomu parádní soundtrack a máme smrtící koktejl ze zákulisí jedné na hlavu postavené soutěže krásy.(27.3.2013)

Tahle HODNĚ černá komedie je o dokumentaristech, kteří přijeli do nějakého zapadlého městečka, aby tady natočili film o volbě nové Miss vidlákov.....Pokud rádi sledujete volby různých Miss, tož to vás tahle komedie moc nepotěší, protože si z toho docela dělá prdel. Film má dobrý start, mám na mysli představování jednotlivých kandidátek. Horší je to s druhou polovinou filmu, kde přece jenom filmařům trošku dochází dech. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, kromě Kirsten Dunst, hlavně Ellen Barkin a Allison Janney ve vedlejších rolích, je vidět že si ty svoje party pěkně užily :-) Celkové hodnocení filmu 70%.(1.4.2007)

• Fiftis

O pekné tváričky tu v skutku nieje núdza. Najkrajšia je opäť neprekvapivo Amy Adams, ktorá je tu neuveriteľne rozkošná. Čierna komédia pre tých, ktorým lezie sterilné vyhlasovanie kráľovien krásy krkom. Sú mladé, krásne, (hlúpe) a všetky by sa chceli stať kráľovnami krásy zapadákova v Minnesote. K tomu je ale potrebné mať ešte niečo navyše. Tak tento film ma rozhodne nezaujal. A veľkú vinu na tom má forma, ktorou je natočený. Skrátka ma tvorcovia svojím rozprávaním vôbec nedokázali vtiahnuť do deja, takže som sa často dosť nudil. Scenár je splácaný zo spleti nekonzistentných scén. Vlastne som dal jednu hviezdičku len za to, že v ňom hrá kopec kvalitných herečiek a preto aspoň po hereckej stránke to ujde. A k ich úcte nedávam Odpad!(7.10.2019)

Scénář: Lona Williams .. Zatraceně trefný scénář, který se otírá o jedny z nejzásadnějších maloměstských stereotypů - zejména středoškolské soutěže krásy a komplexní důsledky pro celou komunitu. Kirsten Dunst ve své první výraznější roli a třeba říct, že z mého pohledu mi to byla nejsympatičtější role. Neméně kvalitně, v roli naivní husičky, září začínající Amy Adams.(17.1.2009)

Jestli někdo může používat krásu jako vražednou zbraň, tak Denisa Richardsová. Film jsem viděl poprvé před pěti lety a až teprve teď jsem se vzpamatoval natolik, abych dokázal napsat komentář. Soutěžit v kráse je podle mě pěkná ujetost, takže satirickému direktu do americké pýchy čtyřikrát hurá. Patrně historicky poslední spolupráce mezi USA a Německem.(30.3.2017)

• - Scenáristka filmu Lona Williams se kdysi sama zúčastnila místní soutěže krásy. (zajda404)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. července 1999 na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. (BMW12)

• - Amy Adams v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)