Krása na zabití

Gnadenlos schön

Krása na zabitie

Komedie

USA / Německo, 1999, 97 min

Na první pohled to vypadá jako obyčejná komedie, co běží o nedělním odpoledni na Nově, ale ve skutečnosti je to geniální výsměch americkým balíkům z maloměsta a církvi. Natočené je to dokumentární kamerou, což dává prostor šíleně vtipným monologům a překypuje černým homorem. Navíc kde jinde uvidíte Denise Richards tančit s ukřižovaným Ježíšem? ,,Máma mi ke třináctým narozeninám dala devítku. Jo, vždycky si vzpomenu co k ní napsala: Ježíš miluje vítěze!“(21.3.2016)

Tohle je opravdu zvláštní záležitost, která asi každému nesedne, já ale nemám rád jakékoli náboženství, typické americké pokrytectví ani soutěže krásy, takže jsem si film, který právě do těchto témat radostně ryje, až překvapivě užil. Tvůrci mi nabídli pořádnou dávku černého humoru, a i když se místy pohybovali na hranici dobrého vkusu a občas ji i překročili, celek na mě fungoval velmi dobře a spousta známých (i když podstatně mladších) tváří rozhodně nebyla na škodu. Nesmazatelně se mi vrylo do paměti vystoupení loňské vítězky Mary Jo, druhé místo obsadil tanec s Ježíšem a dostalo se mi i poučení do života o tom, že by člověk neměl jíst nic, co si sebou nosí vlastní domek.(10.7.2019)

Satirický pseudo-dokument, místy lehce dýchavičná komedie s krimi zápletkou. Venkoncem povedená černohumorná zábava. Na paškál si bere maloměšťáctví, pokrytecké vlastenectví a prázdné fráze, což je až příliš snadný terč; zaujalo mě ale, že tam, kde se film vysmívá buranství, tam já cítím většinou sympatie. Tak přemýšlím, jestli to byl záměr, protože pokud ano, neznamená to, že jsem buran. 3¾.(22.2.2013)

• Roman.Ticka

Tohle trapné balancování na hraně trapnosti a marnosti že je komedie nebo americká satira? Leda tak mistrovství světa v kategorii klišovitý brak, by zaručil korunku úspěchu a vítězství. Takhle tupou snahu o vtip, pod vedením retardované tlupy dementů v čele se stejně unylou Kirsten Dunst jako její zákazníci, jsem vážně nestrávila. Jsou mnohem lepší satiry a není jich málo, ale tohle fiasko nezachránila ani hustá Kirstie Alley.(20.2.2011)

Tahle HODNĚ černá komedie je o dokumentaristech, kteří přijeli do nějakého zapadlého městečka, aby tady natočili film o volbě nové Miss vidlákov.....Pokud rádi sledujete volby různých Miss, tož to vás tahle komedie moc nepotěší, protože si z toho docela dělá prdel. Film má dobrý start, mám na mysli představování jednotlivých kandidátek. Horší je to s druhou polovinou filmu, kde přece jenom filmařům trošku dochází dech. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, kromě Kirsten Dunst, hlavně Ellen Barkin a Allison Janney ve vedlejších rolích, je vidět že si ty svoje party pěkně užily :-) Celkové hodnocení filmu 70%.(1.4.2007)

• - Původně se měl film jmenovat "Dairy Queens". (Pumiiix)

• - Scenáristka filmu Lona Williams se kdysi sama zúčastnila místní soutěže krásy. (zajda404)

• - Vo filme zaznie pieseň „Downtown“ od Petuly Clark, ktorá bola použitá aj v snímke Narušenie (1999), v tom istom roku. (Msscastillo)