Krása na zabití

Gnadenlos schön

Krása na zabitie

Komedie

USA / Německo, 1999, 97 min

Scénář: Lona Williams .. Zatraceně trefný scénář, který se otírá o jedny z nejzásadnějších maloměstských stereotypů - zejména středoškolské soutěže krásy a komplexní důsledky pro celou komunitu. Kirsten Dunst ve své první výraznější roli a třeba říct, že z mého pohledu mi to byla nejsympatičtější role. Neméně kvalitně, v roli naivní husičky, září začínající Amy Adams.(17.1.2009)

Vím o tom, že nedokáži svým radostným úsměvem zhmotnit světový mír a jsem si vědom i toho, že se svou chlupatou hrudí, skinheadským účesem a narostlým bimbáskem patrně nikdy nedosáhnu na titul královny krásy. Jenže já bych moc chtěl mít šanci zasoutěžit si mezi těmi umělými barbínami s vražednými sklony, protože při podobně adrenalinových akcích se skvěle bavím.(3.10.2012)

Černočerná komedie, která se skrz poživačnou satiru strefuje do všeho, co jí přijde pod ruku. Ať už zrovna schytávají přesné rány teenagerské filmy, soutěže krásy, americký patriotizmus nebo rodinná soužití ("Mám rodiče ráda, ale měli mě jen proto, aby brácha mohl dostat novou ledvinu"). Jestli mě někdo naprosto dostal, tak retardovaný Hank a pedofilní porotce John. S čím otevřenější náladou je divák ochotný do Mount Rose vykročit, tím cennější odměna ho může čekat.(17.6.2006)

Tahle HODNĚ černá komedie je o dokumentaristech, kteří přijeli do nějakého zapadlého městečka, aby tady natočili film o volbě nové Miss vidlákov.....Pokud rádi sledujete volby různých Miss, tož to vás tahle komedie moc nepotěší, protože si z toho docela dělá prdel. Film má dobrý start, mám na mysli představování jednotlivých kandidátek. Horší je to s druhou polovinou filmu, kde přece jenom filmařům trošku dochází dech. Musím vyzdvihnout herecké obsazení, kromě Kirsten Dunst, hlavně Ellen Barkin a Allison Janney ve vedlejších rolích, je vidět že si ty svoje party pěkně užily :-) Celkové hodnocení filmu 70%.(1.4.2007)

CITÁT - Jsem hrdá Američanka.... A já jsem hrdý, že jsem to dokoukal. Vydržel jsem a věřil jsem, že se to zlepší a ....nic. Stupidní komedie, kde sice vystupují krásné ženy, ale způsob natáčení snímku je hrozný. CITÁT - Ježíš má rád vítěze. Ten film se bude líbit těm, co je jim sedmnáct a jsou tak trochu mimo.(19.2.2011)

• - Původně se měl film jmenovat "Dairy Queens". (Pumiiix)

• - Lona Williams, scénáristka filmu, ztvárnila postavu nemluvící porotkyně Jean. (zajda404)

• - Vo filme zaznie pieseň „Downtown“ od Petuly Clark, ktorá bola použitá aj v snímke Narušenie (1999), v tom istom roku. (Msscastillo)