Sette dollari sul rosso

7 Dollars on the Red

Seven Dollars on the Red

Western

Španělsko / Itálie, 1966, 95 min

Plné tři si to nejspíš nezaslouží, ale s ohledem na to, že to vzniklo ještě v relativním mládí žánru, tak budu milosrdný. Spoustu chyb to nemá vychytaných a je vidět, že se s tím režisér ještě neuměl sžít. Některé prvky naprosto ztrácí svůj efekt a působí prvoplánově (třeba to obloha a déšt v závěrečné scéně). Stavět dramatizaci postav na špatných hercích (kromě Sancha, který táhne celý film) také nebylo moudré.(22.6.2014)

Ambiciózní originální námět a za mě nejlepší nejprofesionálněji natočený snímek režiséra. Mohlo to být i poutavější, kdyby Steffen nebyl obvykle dřevěný, což je zrovna v tomto filmu na obtíž a ubírá mu na působivosti. Zaujme sympatická Lorenda Nusciak, ano opět jako barmanka.(22.11.2017)

Kvalitný spaghetti western v hlavnej úlohe s Anthony Steffenom alias Johnny, ktorý sa vydá na cestu pomsty za smrť svojej manželky a unesenie svojho syna banditom Sanchom. Výborný dej, kvalitná výprava, dobrá hudba, sugestívny koniec. Výborné!!!(24.2.2012)

Průměrný spaghetti western v intencích poloviny 60. let, příběh (otec - syn) do značné míry podobný soudobé západoněmecké béčkové produkci, zde jen okořeněný naturalističtějšími scénami pěstních soubojů. Španělský herec Fernando Sancho je imanentně skvělý bandita (tentokrát kromě peněz krade i dítě, kterému zabije matku), ale ostatní herci se chovají toporně, jak je obvyklé v béčkových eurowesternech, bohužel ani hudba není dobrá. A Anthony Steffen mi nikdy neseděl... Znalci spaghetti si jistě povšimnou pohledné rudovlasé Loredany Nusciak, kterou známe jako nevěstku z Djanga.(6.1.2013)

• honajz

Ach, to bylo bezduché. Námět otce a syna je sice zajímavý, ale nijak nerozvedený. Vím, že to není psychologický film, ale přece jen nějakou interakci po prozrazení toho strašného tajemství (které by i chovanci Bohnic mělo po těch letech dojít samo) bych ocenil. Takhle je to celé zazděné. Typický western o pomstě trvající přes deset let, kde stárne hrdina (mimochodem nijak charismatický a navíc malý - oproti většině postav je prďola), ale ne vůdce banditů, se všemi klišé, co znalce podobných westernů napadnou, včetně závěrečné bitky ve stáji. Proč vždy tam? Celkově ale tupé a bez nápadu, s vršením se zlotřilostí banditů a Jerryho. Ke komu se přidáš, takový budeš. Technické zpracování je rovněž zklamáním - unáhlené střihy, často přes osu, jsou k uzoufání.(17.9.2013)