Blázinec

Madhouse

Blázinec

Komedie

USA, 1990, 90 min

Zastřelit Danielu Bartákovou v dabingu Kirstie Alley. Kirstie ještě mladá a docela sexy, John Larroquette se mi k ní jaksi nehodil. Komedie je jedná velká přeháňka, z deseti scének vyjdou nejvíc jeden dva frky ("Á pan Bannister, skočíte si. Né Katy, znáš zákon."). Ráz celého filmu ale určuje český dabing. Info pro dabingforum: Na české verzi spolupracovali: Daniela Bartáková, Zuzana Šulcová, Petr Oliva, Luboš Bíža, Miriam Chytilová, Jiří Zavřel, David Novotný, Jan Morávek, Barbora Dvořáková, Karolina Průšová a Daniela Zachariášová. Vyrobil Bonton, divize Bontonfilm.(2.6.2013)

• Chrustyn

Neznámé, po právu zapomenuté. Ani vtipné, ani nijak zábavné, ale šíleně nudné a hloupé.(14.8.2014)

Měli nádherný život, dokud nepřišli hosté, kteří se neměli k odchodu. Průměrná komedie, řada celkem povedených gagů.(22.9.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,036,771Tržby Celosvetovo $-(13.11.2009)

Vcelku zábavná oddechovka, u které potěšil zejména neokoukaný John Larroquette v hlavní roli a několik zdánlivých maličkostí (mj. "tanec krále", píseň "Let's Dance"). Scénárista-režisér Tom Ropelewski si spolupráci s Kirstie Alley zopakoval o pár let později v rodinné komedii KDOPAK TO MLUVÍ 3. Hodnocení 2,5''.(20.7.2014)

• - Film se natáčel ve Venice, v Hollywoodu, v Los Angeles, ve Phoenixu a v Tusconu. (rafix)