Hodná holka

• USA The Good Girl (více)

Justine (hraje ji slavná Jennifer Anistonová) už dávno není malá holka vyrostla, je vdaná a ráda by založila rodinu. Její manžel Phil ji nade vší pochybnost miluje, ale v posteli jim to spolu nějak nevychází. Jednoho dne se Justine setkává se zajímavým mladým mužem, který jí nabízí šanci uniknout z manželské nudy do zářivého světa emocí a sexu. Jenže z banální milostné aférky se záhy stane posedlost a Justinin život je plný zmatků, lží a podvodů . Dokáže si vybrat mezi spolehlivým manželem a neodolatelným milencem? Je to hodná nebo špatná holka? Film podle scénáře Mikea Whitea natočil režisér Miguel Arteta a Jennifer Anistonová v něm dostala výraznou hereckou příležitost ztělesnit moderní Emmu Bovaryovou. (oficiální text distributora)

Autogram

Jennifer Aniston ako obyčajné poctivé dievča, ktoré hľadá zmenu a lásku, len nevie, či ide správnym smerom. Až na ten kriminálny záver by to aj bol obyčajný pohodový film, ale ani tá akcia mu nedala nejaký zvláštny šmrnc. Takže zostalo to len pri tom obyčajnom filme, ktorý zaujal aj pri pomerne očakávanom vývoji udalostí. –––– Máš v očích napsaný, že nenávidíš svět. To já taky. ()

merigieren

Lepší 4* za hezký vtipy a smutnej příběh. Celkem potěší znuděný hlas hlasatelky v obchodě, když upozorňuje na prostředky pro čištění potrubí, nebo závěrečná zlomyslnost se záměnou milence. Na druhé straně zde máme lidi žijící v zajetých kolejích, jež nejsou schopni něco změnit. A přece se o to naši dva hrdinové pokusí. Také je zvláštní, že oba nenávidí svět, to bude asi důvod závěrečné kulky v hlavě, škoda že jím jen neopovrhují jako já :-) Pokud bych se podíval na rozhodování, tak bylo celkem racionální a pochopitelné, budoucnost psanců s 15 000$ není moc dobrá, takže to nakonec dopadlo tak jak mělo, i když sem byl v průběhu občas překvapen. ()

Natascha

Jennifer Aniston mi vždycky mimo Přátele vadila, tady kupodivu i něco hrála a nelezla mi na nervy. Jake Gyllenhaal sice vypadá, že si odskočil z Donnieho Darka, ale tomu bych odpustila cokoliv. Skutečnou kvězdou je však Cheryl a její šílené hlášky, za které bych možná byla ochotná přidat i další hvězdičku... ()

Defaultovna

Touto cestou by som chcela vyjadriť ospravedlnenie Jennifer Aniston za to, že som jej herecké výkony prirovnávala k splaškom plávajúcim dole kanalizáciami. V tomto kúsku ma totiž presvedčila omnoho viac než (hoci strašne chutný) Gyllenhaal, i keď, možno je to tým, že jeho postava bola celkovo napísaná veľmi plocho a jednostranne. Dej plynul pekne, páčil sa mi koniec ktorý som sčasti očakávala no lepšie sa z toho vykorčuľovať nedalo. Príjemný zážitok. 7/10. ()

Arsenal83

Veľmi depresívne dielo aj vo svojich veselších častiach a naopak, tam kde príde niečo tragické, tak film použije úsmevy a veselú hudbu. Ako by sa ani nič nestalo, ako keby smrť nič neznamenala. Len ťažko sa tu hľadá postava, ktorej sa dá drukovať. Možno ale niekoho osloví úžasné posolstvo: Život je ako toaletný papier - dlhý, šedivý a na hovno. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. ledna 2002 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Film byl natočen za 33 dní. Během jednoho natáčecího tak bylo nafilmováno až 6 scén. (..Lucas..)
  • Aby oblečení Justine (Jennifer Aniston) vypadalo ve filmu více opotřebovaně a vytahaně, připevnil Miguel Arteta k rukávům kostýmů záváží již několik týdnů před začátkem natáčení. (Avalon820)