Skřítek

Naomi Slodki

Kostýmy:

Holly Davis

• otík

No to vám byl teda film. Náhodou jsem viděl asi závěrečných 10 minut v televizi a doslova jsem "nestíhal", co všechno jsou Amíci schopni natočit. Pohled na mladičkou Aniston stál za to, skřet byl také slušný, no ale ten zbytek? Nedokážu si představit, o čem mohlo být předchozích 80 minut filmu, ale konec mi zcela stačil.(2.5.2013)

Rozpočet $900,000Tržby USA $8,556,940Tržby Celosvetovo $-(22.10.2009)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $8,556,940(14.12.2006)

• tron

„Nie si trocha mladý na to, aby si bol tak neskoro ešte vonku?“ – „Mám 600 rokov.“ Moje detské spomienky na LEPRECHAUNA sú hmlisté. Spomínam si matne na horor o vraždiacom škriatkovi, ktorého zlikvidujete len štvorlístkom. Nejako som sa na neho na začiatku 90. rokov prepašoval do kina a najbližšie týždne som behal po lúke a zúfalo hľadal štvorlístky, pretože som sa fakt bál, že ma podobný odporný škriatok bude v dohľadnom čase prenasledovať (hlavná hrdinka štvorlístky bežne nachádza behom dvojminútového hľadania, ale každý, kto už niekedy štvorlístok hľadal, vie, že je šanca asi tak 1% nejaký nájsť). Na dieťa snímka fungovala. Či funguje aj v čase písania môjho komentára (august 2010), ťažko povedať, lebo som príliš citovo zaangažovaný, aby som to bol schopný posúdiť. Faktom je, že ma ako dospelého potešilo, že sa nejedná o rozprávku, ale o krvák, v ktorom vraždí rozprávková bytosť. Poteší tiež pohľad na začínajúcu Jennifer Anistonovú (nie, že by som bol jej fanúšik...) a zamaskovaného Warwicka Davisa. Ale pre mňa sú srdcovou záležitosťou skôr KRITERI a chýbajúca logika to z pôvodne plánovaných 60% zráža na opatrnejších 40% (štvorlístok nefunguje, železné autíčko v rýchlosti 25 km/hod prevráti na strechu 10x väčšiu dodávku, škriatok nevypne elektriku, škriatok je v policajnom aute práve keď volá šerif). Kino Považan 1993(27.5.2011)

Ten fakt, že se jedná o blbost, jde tady spíš trochu na úkor věci. Ale přesto, toho malýho sráče Leprikóna jsem si docela oblíbil. Je to pěknej zmrd, hovado první třídy. Místo aby leštil botky, sem tam přiživil onu irskou legendu, a vykašlal se na ty šlohnutý dukáty, ne... odcestuje z Irska a půjde si pro ně přes mrtvolu (mrtvoly), a to sice, i kdyby mu chyběl jen jeden jediný. První pokus nevyjde. Ale jakmile se probere po deseti letech vězení v bedně, hodlá se do toho teprve pořádně opřít. Bude se křenit tím svým hnusným ksichtem, házet hlášky, stíhat Jennifer Aniston, dělat bordel prostě. Docela ucházející hororová taškařice, hádám že v příštích dílech trochu povyroste bodycount.(21.3.2009)

První dobrodružství zlatem posedlého skřítka, kterého si s grácií střihnul nejznámější hollywoodský liliput Warwick Davis (Návrat Jediho, celá série Harryho Pottera). Tenhle leprechaun by do grupy trpaslíků okolo Sněhurky asi moc nezapadnul, a to jak ksichtem, svou zlomyslností, tak kupou hlášek, kterou vždycky obohatí svou další oběť. Při své honbě za zlatem pronásleduje mladou Rachel Greenovou, nechává za sebou řadu mrtvol (která se v dalších dílech rozrůstá a finišuje v nejzdařilejším třetím dílu), a co je hlavní - dokáže diváka pobavit. Takže pohoda.(9.5.2012)

• Tuxedo

Až takhle hloupé jsem tohle béčko nečekal a ten zvláštní humor, který spočívá v neustále vysmátém Leprechaunovi, mě taky minul.(27.8.2008)

Remeselne slušne zvládnuté i keď o strach tu ani tak nejde ako o vylomeniny toho škriatka ktoré bohužiaľ nie sú nijak výnimočné. Sem tam je tam dobrý nápad, ako keď sa tomu mentálne zaostalému podarilo prehltnúť jednu mincu, pričom skúšal či je to pravé zlato, alebo keď toho škriatka na malom aute zastavil policajt „- Daj si dole tú špatnú masku a nie si trochu primladý na jazdu autom? – Mám 600 rokov...“, dosť blbosť bola keď prevrátil ten tereňák s malým autíčkom ale čo už, to ako poskákal po predavačovi na tej skákacej tyči to bolo fajn takých scénok tam mohlo byť viac ... ešte že tam hrala Jennifer Aniston (asi prvý krát som ju videl hrať že mi nepripomínala Rachel z Priateľov, čo bolo len dobre =)).(30.9.2008)

No jo, je to tak, ani nazelenalí malí skřeti nemají radost z toho, když jim nějaký jiný chlap šáhne na peníz, to se pak z veselého malého poety stane nechutný, zákeřný a vraždící bastard se slabostí pro lidské maso. Oproti jiným filmovým horrorovým zabijákům nemá Leprechaun dostatečnou fyzičku, takže dostává pěkně přes hubu, avšak tenhle svůj handicap vynahrazuje nezranitelností, zákeřností, kapkou magie a vždy výbornou náladou.(21.1.2007)

Drsné, poměrně zajímavé a natočené dle irské mytologie, alespoň myslím, skřítci jsou na penízky, na ty cinkající a kdo jim je vezme, k hrobu se obrátí..!(15.8.2008)

První skřítek je sice trošku těžkopádní, ale když se k němu připočte povýšenecká slečna, jeden slabší kulturista, klučina a tupohlav, tak to zase tak špatné není a skřítek se při honbě za svým zlatem může pořádně vyřádit na každém, kdo mu přijde do cesty.(16.12.2018)

Už začátek byl těžký, když Jennifer vylezla z auta v tak krásných modrých šatičkách, až jsem odložil všechnu rozdělanou práci. Sice se rychle převlékla, ale nijak zvlášť mi to neulehčila, protože ty těsné riflové kraťásky... Moje sledování Skřeta tak vypadalo asi nějak takhle: kraťásky, kraťásky, kraťásky - střih - scéna bez kraťásků, při které jsem nabíral dech a utíral sliny z polštáře - střih - kraťásky, kraťásky, kraťásky - střih - nádech a sušení - střih - kraťásky, kraťásky, kraťásky... Jasně, že tam byl ještě nějaký svalouš, táta, fagan, idiot a trpajzlík, který měl ty kraťaský celou dobu v úrovni očí, ale jejich postavy jsem zaregistroval až v závěrečných titulcích. Takže u mě spokojenost! =)(9.5.2012)

7/10 Tento film započal jednu skvelú hororovo komediálnu sériu. Už samotný prvý diel jasne ukázal, že o čom to bude a že to bude stáť za to. Autorom filmu je expert na komediálne béčka - Mark Jones (Rumpelskiltskin). Dej je síce plný klišé (čo vadí hlavne na konci v bezvýchodiskovej pasáži, keď je nám jasné, že Leprechaun nezabije žiadnu z hlavných postáv a mizne všetko napätie). Ale WARWICK DAVIS!!! Ten chlapík je absolútne cool. Svoju životnú rolu si užíva a je úplne bezkonkurenčne najlepším malým hercom všetkých čias. Zábava zaručená. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

• Ruut

Miluju Childs Play (všech 5 dílů), viděl jsem Puppet Mastera 1 až 3, ale tohle je na mě už moc - v podstatě pořád to samé. S vraždící panenkou/skřítkem se toho moc nového vymyslet nedá. Na Childs Play nemá, je to míň pošahané než Troll, ale zase zajímavější než kterýkoliv Puppet Master ... ale pořád prostě na jedno brdo. Potěší asi jen ty, kteří všechny ty mnou jmenované filmy neznají.(31.12.2010)

Jo, krást zlato skřítkům se moc nevyplácí (asi tak jako Glumovi prsten, ale to už je zase jiný příběh)... Potom se nikdo nemůže divit, že si skřítek pro svoje zlato příjde... a většinu lidí to bude bolet... Jestli bude sledování filmu bolet vás, záleží na tom, jestli se dokážete či nedokážete bavit u malého, věčně rozemátého skřeta, který své oběti pronásleduje i klidně na dětském kole nebo na kolečkových brusích, aby je mohl docela drsným způsobem zlikvidovat...(21.2.2010)

• kingik

Nevěřte skřítkům. Vedle toho, že jsou ohavní, nepříjemní, tak můžou být i nadržení jako v tomto případě Leprechaun. Když to na takového skřeta přijde, tak je i hrnec zlata málo, jak se s ním musíte o něj přetahovat. Warwick Davis se na začátku devadesátých let poprvé a nikoliv naposledy nasoukal do výtvarně dobře řešeného kostýmu s pěkně zlotřilou maskou zlého mužíka, který si hledá nevěstu a nemá rozhodně hluboko do kapsy, ehm, do hrnce. Divák s ním bude muset absolvovat ty jeho krvavé námluvy, které nespolykaly příliš velký rozpočet. Lacinost je na filmu znát. Výjma pěkné a propracované masky se ničeho příliš efektivního po trikové stránce divák nedočká. Námět nebyl k zahození, ale jeho následné zpracování je slabého rázu. Skřítek sice svoji cestu prokládá vraždami, ale ty jsou tak nevzrušivě provedené, až se do snímku začne vkrádat nuda. Navíc mně docela vadil ten laciný přístup ke všemu, co vyhlíželo jako solidní nápad, ale téměř vše se přetvořilo do nepochopitelně jalového až čistě blbého vyznění. Film občas usiloval o jakousi stylovost, ale ta se krůček po krůčku vytrácela. Určitým lákadlem je jméno Jennifer Aniston v titulcích. Ta si však v počátcích své kariéry zde nevyhlédla zajímavou roli a zřejmě si toho byla dobře vědoma, protože na hororový žánr zanevřela. Warwick Davis film docela spolehlivě táhne a kdyby dostal vše kolem sebe v lepším balení, jistě by se bylo na co dívat. Mark Jones s velkou jistotou nijak hororový žánr tímhle kouskem neobohatil o něco napínavého,brutálního, krvavého nebo jakkoliv zajímavého. Spíše svým marným režijním přístupem vše zazdil a odradil od sledování dalších dílů s Leprechaunem v hlavní roli. Vůbec o nic nepřijdete, když vynecháte i ty. Podobně jako tenhle první díl jsou bezinvenční a duté jako sádrový trpaslík. A to se tenhle trpaslík jevil jako sázka na hororovou jistotu. Kurs byl před zhlédnutím vysoký, ale sázet na skřety se nevyplácí. Příště by měl Leprechaun místo nevěsty hledat schopného režiséra a dobrého scénáristu. Mé hodnocení: 20%(2.7.2014)

Začátek jedné poměrně známé séerie si nevedl vůbec špatně. Skřítek má je poměrně hnusná sviňa a je to pěknej parchant. První díl Leprechauna se bral dokonce i poměrně vážně oproti ostatním dílů. Na nás diváky dýchne moc pěkná béčková atmosféra 90 let a celkově se na to poměrně pěkně kouká. Příběh je úplně obyčejný(podobný podobnému filmu Troll), bohužel pak tu jsou postavy a každá postava je úplně dementní, nemyslím tím co dělají v dané situaci, ale jejich chování vypadá jako kdyby utekly z psychiatrie. Rozmazlená holčina, dementní tlustej chlap usmrkanej děsně "chytrej" chlapeček. Ty postavy byly tak otravný že si to nejde ani představit. Naneštěstí tu máme waricka Davise a jeho Leprechaun je vlastně jeho největší filmová postava, Leprechaun je cynickej, černohumornej sráč kterej se sničím nepáře. První díl Leprechauna se mi moc líbil, zkoušel jsem zkouknout všechny díly najednou(bohužel to moc nevyšlo:-)) ted jsem u 4 dílu a pochybuji že něco překoná tento první díl.(16.6.2010)

Trash cult. Jennifer Aniston hledá v trávě čtyřlístek, oko za oko a Leprechaun v tříkolce/čtyřkolce/motokáře/invalidním vozíku a na skateboardu. A leštění bot! Cannot miss(26.12.2010)

• ARI50

No herecky to byla krása a pěkně se koukalo příště trochu vylepšit a spokojenost bude velká.(15.12.2018)

• Vishnar

Tak jsem si pustil první díl série o skřetovi Leprechaunovi, který hledá svoje zbožňované zlaťáčky a běda tomu, kdo mu je vezme. V tomhle díle má smůlu hlavní hrdinka, protože se i se svým otcem nastěhuje do domu, ve kterém před deseti lety bydlel člověk, co jednu takovou lumpárnu Leprechaunovi udělal. A skřet se teď vrací pro to, co je jeho. Naštěstí se film nebere vážně a hlavně minipadouch je veselá kopa, která neváhá využívat k pronásledování ostatních dětská kola nebo miniautíčka. K tomu všemu ještě Jennifer Aniston s brokovnicí. Pohodový film, u kterého se dobře odpočívá.(20.1.2009)

Na moje milé prekvapenie celkom zábavná hororová chuťovka. Taká menej hrôzostrašná verzia vraždiacej hračky Chuckyho. Humor a horor 90-tych rokov mám rád, takže som ochotne prehryzol aj šialenosti typu Leprechaun na skateboarde. A navyše Jennifer je celkom kočka. A na to, že išlo o prvú úlohu, tak ju zvládla na jednotku. Možno keby sa neupísala nekonečnej tragédií typu Friends, bola by z nej dnes nadpriemerná herečka. A nie len pekná tvárička do bezduchých romantických výplodov.(7.1.2011)

<< předchozí 1 2 3 4