Skřítek

Scénografie:

Naomi Slodki

Kostýmy:

Holly Davis

Začátek jedné poměrně známé séerie si nevedl vůbec špatně. Skřítek má je poměrně hnusná sviňa a je to pěknej parchant. První díl Leprechauna se bral dokonce i poměrně vážně oproti ostatním dílů. Na nás diváky dýchne moc pěkná béčková atmosféra 90 let a celkově se na to poměrně pěkně kouká. Příběh je úplně obyčejný(podobný podobnému filmu Troll), bohužel pak tu jsou postavy a každá postava je úplně dementní, nemyslím tím co dělají v dané situaci, ale jejich chování vypadá jako kdyby utekly z psychiatrie. Rozmazlená holčina, dementní tlustej chlap usmrkanej děsně "chytrej" chlapeček. Ty postavy byly tak otravný že si to nejde ani představit. Naneštěstí tu máme waricka Davise a jeho Leprechaun je vlastně jeho největší filmová postava, Leprechaun je cynickej, černohumornej sráč kterej se sničím nepáře. První díl Leprechauna se mi moc líbil, zkoušel jsem zkouknout všechny díly najednou(bohužel to moc nevyšlo:-)) ted jsem u 4 dílu a pochybuji že něco překoná tento první díl.(16.6.2010)

Doufal jsem, že snímek „Skřítek“ bude trochu vtipnější, že to bude trochu větší jízda, ale přesto jsou zde docela dobré, hororové nápady, hlavně v rámci zabíjení. Film je krvavý, ale není vyloženě brutální. Přece jen to není tak explicitní, jak by to explicitní být mohlo. Snímek neurazí, ale bohužel ani nenadchne, protože spojení hororu a komedie zde není příliš epochální.(25.10.2016)

• Morholt

Hloupý béčko postavený na tom, že Leprechaun lítá po okolí tu na tříkolce, tu v šlapacím autě, ale nejčastěji pěšky, a bije a kouše každýho, kdo mu nechce říct, kde má zašantročený zlaťáky. U toho se nahlas a debilně směje. Vlastně to ničím pořádně nezaujme, pokud nepočítam mladičkou Jennifer Aniston, která tady ztvárnila totální káču. 10%(25.6.2012)

7/10 Tento film započal jednu skvelú hororovo komediálnu sériu. Už samotný prvý diel jasne ukázal, že o čom to bude a že to bude stáť za to. Autorom filmu je expert na komediálne béčka - Mark Jones (Rumpelskiltskin). Dej je síce plný klišé (čo vadí hlavne na konci v bezvýchodiskovej pasáži, keď je nám jasné, že Leprechaun nezabije žiadnu z hlavných postáv a mizne všetko napätie). Ale WARWICK DAVIS!!! Ten chlapík je absolútne cool. Svoju životnú rolu si užíva a je úplne bezkonkurenčne najlepším malým hercom všetkých čias. Zábava zaručená. PS: môj rebríček ságy L6, L3, L2, L1, L5, L4(7.10.2006)

Na moje milé prekvapenie celkom zábavná hororová chuťovka. Taká menej hrôzostrašná verzia vraždiacej hračky Chuckyho. Humor a horor 90-tych rokov mám rád, takže som ochotne prehryzol aj šialenosti typu Leprechaun na skateboarde. A navyše Jennifer je celkom kočka. A na to, že išlo o prvú úlohu, tak ju zvládla na jednotku. Možno keby sa neupísala nekonečnej tragédií typu Friends, bola by z nej dnes nadpriemerná herečka. A nie len pekná tvárička do bezduchých romantických výplodov.(7.1.2011)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 4. (beso74)

• - První film produkční společnosti Trimark Pictures. (hladass)

• - Film šel do kin 1. ledna 1993, což z něj dělá první film roku 1993. (hladass)