Skřítek

Scénografie:

Naomi Slodki

Kostýmy:

Holly Davis

Ten fakt, že se jedná o blbost, jde tady spíš trochu na úkor věci. Ale přesto, toho malýho sráče Leprikóna jsem si docela oblíbil. Je to pěknej zmrd, hovado první třídy. Místo aby leštil botky, sem tam přiživil onu irskou legendu, a vykašlal se na ty šlohnutý dukáty, ne... odcestuje z Irska a půjde si pro ně přes mrtvolu (mrtvoly), a to sice, i kdyby mu chyběl jen jeden jediný. První pokus nevyjde. Ale jakmile se probere po deseti letech vězení v bedně, hodlá se do toho teprve pořádně opřít. Bude se křenit tím svým hnusným ksichtem, házet hlášky, stíhat Jennifer Aniston, dělat bordel prostě. Docela ucházející hororová taškařice, hádám že v příštích dílech trochu povyroste bodycount.(21.3.2009)

• otík

No to vám byl teda film. Náhodou jsem viděl asi závěrečných 10 minut v televizi a doslova jsem "nestíhal", co všechno jsou Amíci schopni natočit. Pohled na mladičkou Aniston stál za to, skřet byl také slušný, no ale ten zbytek? Nedokážu si představit, o čem mohlo být předchozích 80 minut filmu, ale konec mi zcela stačil.(2.5.2013)

První dobrodružství zlatem posedlého skřítka, kterého si s grácií střihnul nejznámější hollywoodský liliput Warwick Davis (Návrat Jediho, celá série Harryho Pottera). Tenhle leprechaun by do grupy trpaslíků okolo Sněhurky asi moc nezapadnul, a to jak ksichtem, svou zlomyslností, tak kupou hlášek, kterou vždycky obohatí svou další oběť. Při své honbě za zlatem pronásleduje mladou Rachel Greenovou, nechává za sebou řadu mrtvol (která se v dalších dílech rozrůstá a finišuje v nejzdařilejším třetím dílu), a co je hlavní - dokáže diváka pobavit. Takže pohoda.(9.5.2012)

• Ruut

Miluju Childs Play (všech 5 dílů), viděl jsem Puppet Mastera 1 až 3, ale tohle je na mě už moc - v podstatě pořád to samé. S vraždící panenkou/skřítkem se toho moc nového vymyslet nedá. Na Childs Play nemá, je to míň pošahané než Troll, ale zase zajímavější než kterýkoliv Puppet Master ... ale pořád prostě na jedno brdo. Potěší asi jen ty, kteří všechny ty mnou jmenované filmy neznají.(31.12.2010)

Hodně zábavná volovinka v čele s šíleným Leprechaunem, který podává jednu hlášku za druhou. Občas snímek působí jako parodie a v podstatě mi to přišlo, že to absolutně postrádá jakoukoliv uměleckou hodnotu, ale chtěla jsem si aspoň prvním dílem vyplnit svoje mezery v hororech z devadesátých a udělat si jakousi průpravu, abych se pak mohla těšit na remake. Warwick se do role hodil výborně, asi ani nebudu říkat proč :D A vžil se do ní s velkou vervou a energii. Děj je poněkud absurdní, ale sranda to byla.(11.6.2014)

• - Podľa slov Warwicka Davisa mal byť tento film pôvodne určený pre detí. Štúdio však rozhodlo, že sa prerobí pre staršie publikum. (beso74)

• - První filmová role Jennifer Aniston. (Trainspotter)

• - Bylo prodáno více jak 100 000 videokopií filmu. (Goldbeater)