Skřítek

Scénografie:

Naomi Slodki

Kostýmy:

Holly Davis

Hneď prvé spoznanie škriatka dalo na známosť,že tento film bude mať silu aj v humore.Lebo škriatok bol veselá kopa a mal správne a uštipačné poznámky,čierny humor tu fungoval parádne.Mladučká J.Aniston mala tiež drzé hlášky ale pristalo jej to.Ale vedľajšie postavy boli fádne a ich dialógy tiež nestali za veľa.Z hereckého hľadiska to tiež nebola sláva.Scenáristicky tento film nebol moc premyslený ale aspoň celkové prevedenie pobavilo,len neviem či to mal byť účel.Ešte sa vrátim k tým postávam neskutočne sršali naivitou.Maska škriatka bola veľmi dobrá ale najviac zaujala tá jeho bezočivosť,zlomyseľnosť a duša malého dietata.Tieto tri aspekty boli na vysokej úrovni,len škoda že ako celok to už bolo o niečo horšie.Ci sprostučkými postavami,scenáristickým fiaskom alebo viac zameraným na komédiu ako na horor.Ale jeden film je podobný a to Gašparko Zabijak ale tento ma bavil viac.A ten koncoví rozklad bol efektný.(9.9.2014)

• otík

No to vám byl teda film. Náhodou jsem viděl asi závěrečných 10 minut v televizi a doslova jsem "nestíhal", co všechno jsou Amíci schopni natočit. Pohled na mladičkou Aniston stál za to, skřet byl také slušný, no ale ten zbytek? Nedokážu si představit, o čem mohlo být předchozích 80 minut filmu, ale konec mi zcela stačil.(2.5.2013)

Mix komédie s prvkami hororu tú nevýslovne patrí, pretože tolko vtipov ktoré tu vysloví Warwick Davis ako Škriatok, sa nedajú ani zrátať a sú velmi vydarené. Dej Škriatok chce získať späť svoje zlato, ktoré našli dvaja chlapci ktorý sa rozhodnú že si zaň kúpia komixy alebo zaplatia za operáciu. Lenže Škriatok ich bude stále otravovať že chce svoje zlato, a tak budú musieť naň použiť štvorlístok ktorý ho zastaví a tak tu máme šialenú jazdu plnú nečakaných situácií a vrážd pre jedno vrece zlata 80 percent.(16.1.2009)

Doufal jsem, že snímek „Skřítek“ bude trochu vtipnější, že to bude trochu větší jízda, ale přesto jsou zde docela dobré, hororové nápady, hlavně v rámci zabíjení. Film je krvavý, ale není vyloženě brutální. Přece jen to není tak explicitní, jak by to explicitní být mohlo. Snímek neurazí, ale bohužel ani nenadchne, protože spojení hororu a komedie zde není příliš epochální.(25.10.2016)

Remeselne slušne zvládnuté i keď o strach tu ani tak nejde ako o vylomeniny toho škriatka ktoré bohužiaľ nie sú nijak výnimočné. Sem tam je tam dobrý nápad, ako keď sa tomu mentálne zaostalému podarilo prehltnúť jednu mincu, pričom skúšal či je to pravé zlato, alebo keď toho škriatka na malom aute zastavil policajt „- Daj si dole tú špatnú masku a nie si trochu primladý na jazdu autom? – Mám 600 rokov...“, dosť blbosť bola keď prevrátil ten tereňák s malým autíčkom ale čo už, to ako poskákal po predavačovi na tej skákacej tyči to bolo fajn takých scénok tam mohlo byť viac ... ešte že tam hrala Jennifer Aniston (asi prvý krát som ju videl hrať že mi nepripomínala Rachel z Priateľov, čo bolo len dobre =)).(30.9.2008)

• - Postava policisty Tripeta byla pojmenována po producentovi Davidu Tripetovi. (Goldbeater)

• - Bylo prodáno více jak 100 000 videokopií filmu. (Goldbeater)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 4. (beso74)