Perfektní záskok

Perfektný záskok

Vydajom k dokonalosti

Komedie / Romantický

USA, 1997, 97 min

Mě se tento film ohromně líbil :) Aniston a Mohr jako pár mi k sobě pasují :) Je to takové to klasické - chci ji, když to vypadá jako "nepřístupné", ale ve chvíli, kdy ji už mohu prostě mít, tak ji nechci :) :) Poukázání na to, jak to funguje i v reálu :) Ano, je to romantická komedie, ano, měla by opravdu velikánské štěstí, ale v tomto případě to bylo tak pěkně natočené, že proč ne :) Nevím, ale zdali bych do něčeho takového šla a nechala ze sebe dělat idiota i na veřejnosti, abych se "jakože" rozešla s chlapem, se kterým jsem jakože zasnoubená...To bylo určité riziko :) Matka hlavní hrdinky - ta byla taky dobrá :D Když s ní Kate telefonuje a zakřičí: "Ale mami!"...pak dlouhá odmlka a odpověď: "Antikoncepce a kondom" a flákne telefonem, je jasné, že maminka ji stále kontroluje :) :) Bylo to příjemně strávené sobotní odpoledne a sem tam se člověk rád zasnil...Byla jsem spokojena :)(13.10.2015)

Sedmou stovku mých komentářů začínám okomentováním 12 let staré americké romantické komedie, kterou jsem poprvé viděl až nyní. A nebylo to tedy vůbec špatné. Naopak tahle komedie měla hlavu i patu, a i když to nakonec skončí tak, jak se dá očekávat hned od začátku filmu, přesto to nic nemění na tom, že tahle komedie se mi prostě líbila a docela jsem si jí užil. Možná je to tím, že jsem u ní nemusel nijak příliš přemýšlet a spíše jsem se u ní příjemně odreagoval. Možná je to tím, že v hlavní roli se zde objevuje má oblíbená herečka Jennifer Aniston, která sice nemá příliš prostoru pro nějaký heroický a velkolepý herecký výkon, to by ten film nesměla být romantická komedie, ale přesto dělala co mohla a své role se zhostila se ctí a byla zde prostě okouzlující. Potěšil i Jay Mohr, který je u nás možná méně známým hercem, ale já si ho velice dobře pamatuji díky jeho hlavní roli v seriálu Akce, kde si zahrál egoistického nafoukaného hollywoodského producenta. Takže mě potěšilo vidět ho v trochu jiné, romantičtější roli. A nakonec nemohu nezmínit Kevina Bacona jako úžasného holkaře, který také zahrál velmi dobře. Takže celkově jsem docela spokojený a filmu uděluji čtyři hvězdičky.(25.7.2009)

• Oxytocin

V práci jsem také již zažil zde zmiňovaný názor, že spolehlivější, věrnější ... jsou zaměstnanci s hypotékou či závazky v podobě rodiny. Aniston potřebuje nějakou formu závazku k vysněné pracovní pozici, tak si vymyslí zásnuby. Originalitu bych nekritizoval. Důležitější je omáčka a příběh, kterým je to podáno. Komediální (=úsměvné) jsou z mého pohledu pouze dvě scénky (např. jak žena vystříkne Nickovi vodu do obličeje - "kdyby jste podváděl ženu 10 let po svatbě, ale ještě za svobodna?") Jedná se o podprůměrný film, který postrádá romantického ducha. Zklamání navzdory obsazení.(21.9.2016)

• Jara.Cimrman.jr

"Já nemám manžela, nemám hypotéku a nemám auto vyrobený nějakým blbým nacistou." Nemáš? A to chceš povýšit? Tak si to všechno rychle vymysli. Mě to tedy bavilo ve chvíli, kdy Kate vychytrale a s nadšením rozvíjela své lži. Jakmile musel přijít na scénu dobrák Nick, tak jsem mu snažil říct, že dělat užitečného idiota kariéristické krásce není nejlepší nápad. Jenže on mě neslyšel a dál mě obtěžoval svou dobrotou. Nakonec jsem to přežil, ale opravdu jsem se pobavil snad jen ve chvíli, kdy se Kate s Nickem "rozcházeli" podle scénáře.(22.6.2018)

• Paity

Typická americká ptákovina, kterou Jennifer Aniston vzala nejspíše proto, aby se vymanila ze škatulky "té co hrála v Přátelích". Opět prostředí reklamní agentury (snad nejprofláklejší filmové prostředí Hollywoodu) a naprosto stupidní příběh o tom, jak ambiciózní holka něco předstírá, aby jim, co by opomíjenou povýšili.(9.7.2012)