Perfektní záskok

Perfektný záskok

Vydajom k dokonalosti

Komedie / Romantický

USA, 1997, 97 min

Mladý výkonný manažerský život Kate se stává čím dál komplikovanější a tak se rozhodla předstírat, že je zasnoubená s mužem, kterého právě spatřila. Hm… Námět o takovém předstírání jsme už mohli spatřit třeba ve snímku z roku 1995 ´Zatímco jsi spal´, avšak samozřejmě se zcela odlišným příběhem. V 90. letech asi bylo předstírané zasnoubení u žen v módě. V tomto příběhu jde však o kariéru, a jak jinak, v reklamní agentuře. Ach ten stereotyp. Romantická atmosféra je výnosná, ale zcela bez úsměvných situací. Ale ano, sem tam se nějaký pokus o vtip objeví, ale bohužel jediný nefunguje jak by měl. Srdcervoucí milostná scéna ve finále samozřejmě nadchne jen a pouze divačky. Jako obvykle je příběh značně jednoduchý, pomalu plynoucí a tak nějak nevýrazně nudný. Komediální stránka věci tu prostě chybí pro větší živost. Jennifer Aniston se ve své roli snaží být přirozená, ale těžko říci, jestli se jí to povedlo. Každopádně je svá a to se cení. Ryze romantický snímek i přes svou snahu nedokáže splnit svůj jinak skromný potenciál. A tak se jedná o zcela průměrný snímek na jedno zhlédnutí. Ale kdo ví, třeba si to své diváky našlo.(5.10.2018)

• Paity

Typická americká ptákovina, kterou Jennifer Aniston vzala nejspíše proto, aby se vymanila ze škatulky "té co hrála v Přátelích". Opět prostředí reklamní agentury (snad nejprofláklejší filmové prostředí Hollywoodu) a naprosto stupidní příběh o tom, jak ambiciózní holka něco předstírá, aby jim, co by opomíjenou povýšili.(9.7.2012)

• Oxytocin

V práci jsem také již zažil zde zmiňovaný názor, že spolehlivější, věrnější ... jsou zaměstnanci s hypotékou či závazky v podobě rodiny. Aniston potřebuje nějakou formu závazku k vysněné pracovní pozici, tak si vymyslí zásnuby. Originalitu bych nekritizoval. Důležitější je omáčka a příběh, kterým je to podáno. Komediální (=úsměvné) jsou z mého pohledu pouze dvě scénky (např. jak žena vystříkne Nickovi vodu do obličeje - "kdyby jste podváděl ženu 10 let po svatbě, ale ještě za svobodna?") Jedná se o podprůměrný film, který postrádá romantického ducha. Zklamání navzdory obsazení.(21.9.2016)

• lennyd

Kate pracuje v reklamní agentuře, kde by právě mohla dostat jeden velký kontrakt. Potíž ale je, že je svobodná a nezadaná mladá žena, a tím pádem pro svého šéfa riziková zaměstnankyně (pokud zaměstnance neváže k firmě půjčka nebo obavy o existenci, je vždycky rizikový). A tak se Kate uchýlí k malé léčce - na jedné svatbě se připlete na fotografii k mladému muži Nickovi, a pak jej v práci vydává za svého přítele. Ale jedna lež plodí druhou, a vše směřuje ke kolosálnímu průšvihu - Kate musí Nicka vyhledat, a poprosit jej, aby se s ní vydal na jednu firemní večeři, a tam se s ní (jako) rozešel. Ale to ani jeden netuší, že možná jsou ti dva pro sebe ti praví ... Nevím jestli je to náhoda, ale mám pocit, že je tu poslední dobou nějak přeAnistonováno. V každém druhém filmu na který se podívám, je Jennifer Aniston, a bohužel musím říct, že je všude naprosto stejná. Trochu podivná a trochu hysterická holka, která hledá toho pravého (po stopadesáté první). Stejně i tak Perfektní záskok, kde je už od prvního záběru jasné, kdo s kým a co (no dobře, možná ne úplně od prvního záběru), a jen čekáte kdy se to stane přesně podle vašeho předpokladu. A když se to celé zakončí "velkou" scénou v kostele, kdy všichni svatebčani včetně nevěsty a ženicha přeruší svoji svatbu, aby mohli zatleskat našemu šťastnému páru, tak je něco divně ..(7.2.2009)

• F.man

Jennifer Aniston je mladá úspěšná a má zajímavé místo v reklamní agentuře. Tato agentůra dostane obrovskou zakázku na hořčici a když Jennifer vymyslí titulní slogan celé kampaně, počítá s jistým povýšením. Bohužel, realita je jiná - "team kampaně" je jmenován bez ní. Jakožto sebevědomá úspěšná žena se však rozhodne vyřešit sitaci se šéfem. Ředitel Agentury (Kevin Dunn) ji vysvětlí, že je "společensky nedůvěryhodná" protože je stále bez vážnějšího vztahu. Jennifer tedy zalže a vymslí si svého snoubence (Jay Mohr). Všechno jde najednou bezproblémů, Jennifer dokonce začně "podvádět svého snoubence" s jiným mužem. Vše se ale mění, když její budoucí manžel, kterého už uvšichni znají z fotek, zachrání dítě a stane se miláčkem Ameriky. Romantická komedie, která vypadá jako originální, avšak opak je pravdou. Na tento zajimavý koncept, je naroubovaný tisickrát viděný příběh. Když si k tomu přičtete docela špatnou režii, která se věnuje jiným příběhům a onen hlavní v klíčových chvílich pořádně ani nedovysvětlí... Jennifer se evidentně snaží aby to vyšlo na Oskara, ale mě osobně se její herecký um, zdá velmi špatný a potvrzuje to i v Perfektní záskoku. Cca. 3x jsem se upřímně zasmál, ale to je na komedii málo. Když se to vše posčíta a odečítá dávám 2* a 45 v procentech.(25.4.2008)

• - Jennifer Aniston si v roli svého protějšku (Jay Mohr) představovala někoho jiného a proto to herci dávala hodně najevo. Jay později natáčení označil za svou nejhorší filmovou zkušenost. Herečka prý totiž neustále nahlas před celým štábem kritizovala jeho profesionální výkony. [Zdroj: prozeny.cz] (Duoscop)