Perfektní záskok

Vydajom k dokonalosti

Komedie / Romantický

USA, 1997, 97 min

• Oxytocin

V práci jsem také již zažil zde zmiňovaný názor, že spolehlivější, věrnější ... jsou zaměstnanci s hypotékou či závazky v podobě rodiny. Aniston potřebuje nějakou formu závazku k vysněné pracovní pozici, tak si vymyslí zásnuby. Originalitu bych nekritizoval. Důležitější je omáčka a příběh, kterým je to podáno. Komediální (=úsměvné) jsou z mého pohledu pouze dvě scénky (např. jak žena vystříkne Nickovi vodu do obličeje - "kdyby jste podváděl ženu 10 let po svatbě, ale ještě za svobodna?") Jedná se o podprůměrný film, který postrádá romantického ducha. Zklamání navzdory obsazení.(21.9.2016)

Mě se tento film ohromně líbil :) Aniston a Mohr jako pár mi k sobě pasují :) Je to takové to klasické - chci ji, když to vypadá jako "nepřístupné", ale ve chvíli, kdy ji už mohu prostě mít, tak ji nechci :) :) Poukázání na to, jak to funguje i v reálu :) Ano, je to romantická komedie, ano, měla by opravdu velikánské štěstí, ale v tomto případě to bylo tak pěkně natočené, že proč ne :) Nevím, ale zdali bych do něčeho takového šla a nechala ze sebe dělat idiota i na veřejnosti, abych se "jakože" rozešla s chlapem, se kterým jsem jakože zasnoubená...To bylo určité riziko :) Matka hlavní hrdinky - ta byla taky dobrá :D Když s ní Kate telefonuje a zakřičí: "Ale mami!"...pak dlouhá odmlka a odpověď: "Antikoncepce a kondom" a flákne telefonem, je jasné, že maminka ji stále kontroluje :) :) Bylo to příjemně strávené sobotní odpoledne a sem tam se člověk rád zasnil...Byla jsem spokojena :)(13.10.2015)

• lennyd

Kate pracuje v reklamní agentuře, kde by právě mohla dostat jeden velký kontrakt. Potíž ale je, že je svobodná a nezadaná mladá žena, a tím pádem pro svého šéfa riziková zaměstnankyně (pokud zaměstnance neváže k firmě půjčka nebo obavy o existenci, je vždycky rizikový). A tak se Kate uchýlí k malé léčce - na jedné svatbě se připlete na fotografii k mladému muži Nickovi, a pak jej v práci vydává za svého přítele. Ale jedna lež plodí druhou, a vše směřuje ke kolosálnímu průšvihu - Kate musí Nicka vyhledat, a poprosit jej, aby se s ní vydal na jednu firemní večeři, a tam se s ní (jako) rozešel. Ale to ani jeden netuší, že možná jsou ti dva pro sebe ti praví ... Nevím jestli je to náhoda, ale mám pocit, že je tu poslední dobou nějak přeAnistonováno. V každém druhém filmu na který se podívám, je Jennifer Aniston, a bohužel musím říct, že je všude naprosto stejná. Trochu podivná a trochu hysterická holka, která hledá toho pravého (po stopadesáté první). Stejně i tak Perfektní záskok, kde je už od prvního záběru jasné, kdo s kým a co (no dobře, možná ne úplně od prvního záběru), a jen čekáte kdy se to stane přesně podle vašeho předpokladu. A když se to celé zakončí "velkou" scénou v kostele, kdy všichni svatebčani včetně nevěsty a ženicha přeruší svoji svatbu, aby mohli zatleskat našemu šťastnému páru, tak je něco divně ..(7.2.2009)

Sedmou stovku mých komentářů začínám okomentováním 12 let staré americké romantické komedie, kterou jsem poprvé viděl až nyní. A nebylo to tedy vůbec špatné. Naopak tahle komedie měla hlavu i patu, a i když to nakonec skončí tak, jak se dá očekávat hned od začátku filmu, přesto to nic nemění na tom, že tahle komedie se mi prostě líbila a docela jsem si jí užil. Možná je to tím, že jsem u ní nemusel nijak příliš přemýšlet a spíše jsem se u ní příjemně odreagoval. Možná je to tím, že v hlavní roli se zde objevuje má oblíbená herečka Jennifer Aniston, která sice nemá příliš prostoru pro nějaký heroický a velkolepý herecký výkon, to by ten film nesměla být romantická komedie, ale přesto dělala co mohla a své role se zhostila se ctí a byla zde prostě okouzlující. Potěšil i Jay Mohr, který je u nás možná méně známým hercem, ale já si ho velice dobře pamatuji díky jeho hlavní roli v seriálu Akce, kde si zahrál egoistického nafoukaného hollywoodského producenta. Takže mě potěšilo vidět ho v trochu jiné, romantičtější roli. A nakonec nemohu nezmínit Kevina Bacona jako úžasného holkaře, který také zahrál velmi dobře. Takže celkově jsem docela spokojený a filmu uděluji čtyři hvězdičky.(25.7.2009)

• blackJag

Klasický, romanticko-komediální prefabrikát, který by vás mohl zaujmout možná tak Jennifer Anistonovou nebo Kevinem Baconem ( a to snad jen příznivce obou herců - výkony totiž podávají průměrné ). Vůbec, filmy Anistonové ve mě vyvolávají neodbytný pocit deja vu, ve všech se jí pěkně ve všem rýsují bradavky a ve všech si nakonec chuděrka uvědomí, co měla až to ztratí ( samozřejmě ). Brutální klišé. Navíc, konkrétně tady to ale vůbec nefunguje, žádná chemie, nic, jen blbé plky a psí oči.(16.6.2008)