Perfektní záskok

Vydajom k dokonalosti

Komedie / Romantický

USA, 1997, 97 min

• Jordan

napokon láska vyhrá, aj ten zlý je nakoniec dobrý, aj firma sa zachová čestne a spravodlivo, pravda vyjde najavo a aj nevesta so ženíchom zatlieskajú s úsmevom na tvári, hoci nejaká cudzia ženská skazila ich svadbu . . . JA CHCEM ŽIŤ V AMERIKE !!! (ale treba uznať, že jennifer je kosť a videl som už aj stupídnejšie romantické "komédie")(18.3.2005)

• Paity

Typická americká ptákovina, kterou Jennifer Aniston vzala nejspíše proto, aby se vymanila ze škatulky "té co hrála v Přátelích". Opět prostředí reklamní agentury (snad nejprofláklejší filmové prostředí Hollywoodu) a naprosto stupidní příběh o tom, jak ambiciózní holka něco předstírá, aby jim, co by opomíjenou povýšili.(9.7.2012)

• Jara.Cimrman.jr

"Já nemám manžela, nemám hypotéku a nemám auto vyrobený nějakým blbým nacistou." Nemáš? A to chceš povýšit? Tak si to všechno rychle vymysli. Mě to tedy bavilo ve chvíli, kdy Kate vychytrale a s nadšením rozvíjela své lži. Jakmile musel přijít na scénu dobrák Nick, tak jsem mu snažil říct, že dělat užitečného idiota kariéristické krásce není nejlepší nápad. Jenže on mě neslyšel a dál mě obtěžoval svou dobrotou. Nakonec jsem to přežil, ale opravdu jsem se pobavil snad jen ve chvíli, kdy se Kate s Nickem "rozcházeli" podle scénáře.(22.6.2018)

Mladý výkonný manažerský život Kate se stává čím dál komplikovanější a tak se rozhodla předstírat, že je zasnoubená s mužem, kterého právě spatřila. Hm… Námět o takovém předstírání jsme už mohli spatřit třeba ve snímku z roku 1995 ´Zatímco jsi spal´, avšak samozřejmě se zcela odlišným příběhem. V 90. letech asi bylo předstírané zasnoubení u žen v módě. V tomto příběhu jde však o kariéru, a jak jinak, v reklamní agentuře. Ach ten stereotyp. Romantická atmosféra je výnosná, ale zcela bez úsměvných situací. Ale ano, sem tam se nějaký pokus o vtip objeví, ale bohužel jediný nefunguje jak by měl. Srdcervoucí milostná scéna ve finále samozřejmě nadchne jen a pouze divačky. Jako obvykle je příběh značně jednoduchý, pomalu plynoucí a tak nějak nevýrazně nudný. Komediální stránka věci tu prostě chybí pro větší živost. Jennifer Aniston se ve své roli snaží být přirozená, ale těžko říci, jestli se jí to povedlo. Každopádně je svá a to se cení. Ryze romantický snímek i přes svou snahu nedokáže splnit svůj jinak skromný potenciál. A tak se jedná o zcela průměrný snímek na jedno zhlédnutí. Ale kdo ví, třeba si to své diváky našlo.(5.10.2018)

• Oxytocin

V práci jsem také již zažil zde zmiňovaný názor, že spolehlivější, věrnější ... jsou zaměstnanci s hypotékou či závazky v podobě rodiny. Aniston potřebuje nějakou formu závazku k vysněné pracovní pozici, tak si vymyslí zásnuby. Originalitu bych nekritizoval. Důležitější je omáčka a příběh, kterým je to podáno. Komediální (=úsměvné) jsou z mého pohledu pouze dvě scénky (např. jak žena vystříkne Nickovi vodu do obličeje - "kdyby jste podváděl ženu 10 let po svatbě, ale ještě za svobodna?") Jedná se o podprůměrný film, který postrádá romantického ducha. Zklamání navzdory obsazení.(21.9.2016)

• - Jennifer Aniston si v roli svého protějšku (Jay Mohr) představovala někoho jiného a proto to herci dávala hodně najevo. Jay později natáčení označil za svou nejhorší filmovou zkušenost. Herečka prý totiž neustále nahlas před celým štábem kritizovala jeho profesionální výkony. [Zdroj: prozeny.cz] (Duoscop)