Perfektní záskok

Vydajom k dokonalosti

Komedie / Romantický

USA, 1997, 97 min

• AndreyCSFD

Tuctový snímek, který neurazí, nenadchne ani nedojme. Dvakrát se možná uchechtnete, ale většinu filmu budete kroutit hlavou nad demencí scénáře. Největší slabinou je ovšem casting, protože ke krásné Jenny vybrat slizáka Bacona a natuplého Mohra může jen slepec nebo nějaká Jenina ,,kamarádka" (kdo ví, co tehdy dělala Angelina Jolie). Mezi ústřední dvojkou (trojkou) to vůbec nejiskří, celý film se náramně vleče a ač se Jenny velmi snaží, tuhle bezduchou blbinku neutáhne, to by ale nezvládla ani Meryl Streep.(24.3.2012)

• Jara.Cimrman.jr

"Já nemám manžela, nemám hypotéku a nemám auto vyrobený nějakým blbým nacistou." Nemáš? A to chceš povýšit? Tak si to všechno rychle vymysli. Mě to tedy bavilo ve chvíli, kdy Kate vychytrale a s nadšením rozvíjela své lži. Jakmile musel přijít na scénu dobrák Nick, tak jsem mu snažil říct, že dělat užitečného idiota kariéristické krásce není nejlepší nápad. Jenže on mě neslyšel a dál mě obtěžoval svou dobrotou. Nakonec jsem to přežil, ale opravdu jsem se pobavil snad jen ve chvíli, kdy se Kate s Nickem "rozcházeli" podle scénáře.(22.6.2018)

• Malarkey

Perfektní Jennifer Aniston zaskakuje ve filmu, který se tváří jako romantická komedie, ale každá její scéna je něco strašnýho a k utrpení docházejícího, že ani zázrak, ba ani záskok jí nedokáže zachránit. Pojem špatná komedie by se zde opravdu hodil. Není odporná a špatná jako jiné, tahle je prostě děsně špatná, ale ještě furt ne odporná, od toho tu jsou jiné.(10.1.2009)

Sedmou stovku mých komentářů začínám okomentováním 12 let staré americké romantické komedie, kterou jsem poprvé viděl až nyní. A nebylo to tedy vůbec špatné. Naopak tahle komedie měla hlavu i patu, a i když to nakonec skončí tak, jak se dá očekávat hned od začátku filmu, přesto to nic nemění na tom, že tahle komedie se mi prostě líbila a docela jsem si jí užil. Možná je to tím, že jsem u ní nemusel nijak příliš přemýšlet a spíše jsem se u ní příjemně odreagoval. Možná je to tím, že v hlavní roli se zde objevuje má oblíbená herečka Jennifer Aniston, která sice nemá příliš prostoru pro nějaký heroický a velkolepý herecký výkon, to by ten film nesměla být romantická komedie, ale přesto dělala co mohla a své role se zhostila se ctí a byla zde prostě okouzlující. Potěšil i Jay Mohr, který je u nás možná méně známým hercem, ale já si ho velice dobře pamatuji díky jeho hlavní roli v seriálu Akce, kde si zahrál egoistického nafoukaného hollywoodského producenta. Takže mě potěšilo vidět ho v trochu jiné, romantičtější roli. A nakonec nemohu nezmínit Kevina Bacona jako úžasného holkaře, který také zahrál velmi dobře. Takže celkově jsem docela spokojený a filmu uděluji čtyři hvězdičky.(25.7.2009)

• F.man

Jennifer Aniston je mladá úspěšná a má zajímavé místo v reklamní agentuře. Tato agentůra dostane obrovskou zakázku na hořčici a když Jennifer vymyslí titulní slogan celé kampaně, počítá s jistým povýšením. Bohužel, realita je jiná - "team kampaně" je jmenován bez ní. Jakožto sebevědomá úspěšná žena se však rozhodne vyřešit sitaci se šéfem. Ředitel Agentury (Kevin Dunn) ji vysvětlí, že je "společensky nedůvěryhodná" protože je stále bez vážnějšího vztahu. Jennifer tedy zalže a vymslí si svého snoubence (Jay Mohr). Všechno jde najednou bezproblémů, Jennifer dokonce začně "podvádět svého snoubence" s jiným mužem. Vše se ale mění, když její budoucí manžel, kterého už uvšichni znají z fotek, zachrání dítě a stane se miláčkem Ameriky. Romantická komedie, která vypadá jako originální, avšak opak je pravdou. Na tento zajimavý koncept, je naroubovaný tisickrát viděný příběh. Když si k tomu přičtete docela špatnou režii, která se věnuje jiným příběhům a onen hlavní v klíčových chvílich pořádně ani nedovysvětlí... Jennifer se evidentně snaží aby to vyšlo na Oskara, ale mě osobně se její herecký um, zdá velmi špatný a potvrzuje to i v Perfektní záskoku. Cca. 3x jsem se upřímně zasmál, ale to je na komedii málo. Když se to vše posčíta a odečítá dávám 2* a 45 v procentech.(25.4.2008)

• - Jennifer Aniston si v roli svého protějšku (Jay Mohr) představovala někoho jiného a proto to herci dávala hodně najevo. Jay později natáčení označil za svou nejhorší filmovou zkušenost. Herečka prý totiž neustále nahlas před celým štábem kritizovala jeho profesionální výkony. [Zdroj: prozeny.cz] (Duoscop)