Rocker

Rock Star

Rocker

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 105 min

Moc mě to neuchvátilo.. Stejnojmenný film o 7 let později mě tedy bavil víc. Ani hudební žánr a rock tomu moc nepřidal. Nevím proč, ale bylo to docela nudné. Opět se musím s podivem zeptat, jestli šlo o komedii? Aha, tak to jsem si nevšiml ani v nejmenším. Děj byl hodně naivní, že snad ani největší optimista by nemohl čekat něco takového, no dobře, řekněme, že šlo o pohádku. Pár soundtracků se mi ale líbilo a jedna scéna mě bavila. SPOILER: Ta, když viděl u pódia stát svého velkého fanouška, který hlasitě zpíval jejich písničky a vzpomněl si, že na jeho místě stál v minulosti, když stejně obdivoval svoji rockovou hvězdu. Teď byl hvězdou on a docela mě vzalo, když si tohle uvědomil a svého příznivce vzal na pódium, aby si s ním zazpíval a později mu show přenechal. Za to nakonec přidávám jednu hvězdu, ale stejně končím jen na třech. Škoda, že hlavní roli nedostal Heath Ledger, ten by mi k ní seděl lépe a asi bych šel s hodnocením ještě nahoru. 40%(5.8.2015)

Děj byl totálně nezajímavej, ale to bych v tomhle připadě odpustil za tu skvělou hudbu a Wahlbergův výkon. To totiž musí být fakt výkon zahrát heavy metalovou ikonu na vzestupu, když děláte do hudby na úplně druhý straně škály žánrů. Prostě koukat na MC Marky-Marka jak s playbackem naprosto přesně kopíruje pohyby, grimasy a celý styl metalové hvězdy, stojí za to.(6.7.2009)

Veliké překvapení. nečekal jsem nic a dostal nášup v podobě odlehčené metalové atmosféry osmdesátkového ražení. Mark Wahlberg příjemně překvapil a evidentně si svojí roli užívá. Pokud jen trochu máte rádi heavy-metal a při pohledu na ofiny a namalované chlapce v těsných kožených oblečcích z 80-tek máte na rtech lehký úsměv, film je přesně pro Vás. Příběhová linka je jednoduchá a předvídatelná, ale to vůbec nevadí. Moc příjemná oddychovka s nadhledem. I love metal i am Devil.....75%(4.1.2008)

Zase jeden z filmů, co mi udělal radost. Rock no, co dodat?! Dragony jsem sice neznala, ale ráda jsem je poznala díky skvělému chameleónovi Markovi, je holt třída. Anistonka krásná jako vždy byla ozdobou, a pak klucí vlasatí z kapely... Čekala jsem strmý pád dolů do drogového ráje či jiné propasti po přesnocskoku typickém poamericku do hvězdných výšin, ale závěr mě mile překvapil, a tudíž přidávám hvězdu navíc. Za každé vymyknutí ze stádního stereotypu, každý pokus o vlastní myšlení, zachování si identity a zdravého rozumu, tleskám. Jak jinak.☺(28.11.2013)

Mark i Jennifer se do filmu skvěle hodí a i když námět je tuctovej, rozhodně se je na co dívat. Hudební scény jsou zmáknutý na jedničku, především ty z koncertu. No a co taky čekat od NEJLEPŠÍ FIKTIVNÍ KAPELY Steel Dragon. Soundtrack zase jednou nemá chybu i vzhledem k tomu, jaký množství skvělejch hudebníků se na něm podílelo. Určitě film znova brzo zhlídnu, už jen kvůli tý muzice.(25.12.2013)

• - Písnička "We All Die Young", kterou Steel Dragon ve filmu hrají, je cover verzí od Steelheart, kapely, ve které zpívá Michael Matijevic, který ve snímku zpíval místo Wahlberga. (liquido26)

• - Rob Halford prohlásil, že Rock Star je jedním z jeho oblíbených snímků. (liquido26)

• - Původní název snímku byl Metal God. To je také přezdívka zpěváka Judas Priest, Roba Halforda, který byl inspirací pro původního frontmana Steel Dragon. (liquido26)