Rocker

Rock Star

Rocker

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 105 min

Děsně pohodovej film s děsně pohodovou hudbou. Mark Wahlberg odehrál svou roli skvěle a zrovna teď mě nenapadá nikdo, kdo by se do ní hodil víc než on. Jsem rád, že je ve filmu více té dramatické stránky, než té komediální a tím pádem je tato verze filmu lepší, než ta z roku 2008. Jennifer Aniston má ve filmu docela dost prostoru a to je jedině dobře, protože ona je naprosto skvělá.(25.4.2012)

Omlouvám se všem na ČSFD, ale k tomto filmu nebudu objektivní! Má to jeden jediný důvod. Film je doslova našlapaný hudbou, kterou poslouchám a miluji už téměř čtyři desítky let. Samozřejmě, kdybych měl hodnotit děj, tak by vše bylo jinak. Jde o tuctový, ničím nepřekvapující příběh o rockerovi, který zažije strmý a rychlý vzestup na vrchol popularity. Aby pak následoval stejně rychlý pád (ten už byl aspoň z jeho vlastní vůle). Příběh ale docela věrně ukazuje život rockového muzikanta. Všechny jeho radosti i starosti, včetně ukázky bohémského života. Překvapivě zde chybí drogy, jinak je tu vše. Sex, chlast, demolování hotelových pokojů a nechybí tolik mezi rockery oblíbené, vyhození televizoru z okna. V hlavní roli je ovšem hudba a právě ta ode mne dostává pět hvězd!!!(5.9.2011)

To, že někdo potřebuje k hraní rockové muziky kromě kytary ještě kulmu a řasenku je samo o sobě těžká ironie. Herek to naštěstí pochopil, svůj film stejnou ironií řádně vycpal, a teď už záleží jen na divákovi, jestli to pozná a ocení, nebo bude raději hledat paralely mezi filmovými Steel Dragons a skutečnými Judas Priest(8.1.2004)

Ne tak úplně záživný scénář a ne tak úplně klasický rocker v podání Wahlberga. Chcete-li vidět pořádného rockera, zkoukněte Cruise v Rock of Ages.Filmu nepomohla z průměru ani Aniston ani Olyphant. Jedinou opravdovou hvězdou je tak jedinečný hlas Mikea Matijevice ze Steelheartu, který nazpívává Wahlbergovy party.(4.4.2013)

Mark Wahlberg čoby rocker pôsobí presvedčivo a uveril by som mu, že má rock´n´roll v krvi. Jennifer je ako inak krásna a zápletka až podozrivo povedomá. Škoda že neprístupný rating tvorcovia nevyužili na väčšie zverstvá a rovnako škoda absencie hudby Judas Priest, ktorých príbeh bol inšpiráciou. Spracovanie inak prekypuje energiou, dravé riffy neraz spustia lavínu nadšenia, len to záverečné vymäknutie mi neladilo. Nenáročný sympatický filmík k akému sa dá vrátiť.(6.4.2015)

• - V hale Cuddyho rezidence je možno vidět vystavěný kostým, který silně připomíná jeden z Halfordových kostýmů. (liquido26)

• - Původní název snímku byl Metal God. To je také přezdívka zpěváka Judas Priest, Roba Halforda, který byl inspirací pro původního frontmana Steel Dragon. (liquido26)

• - Střecha použitá pro tiskovku, na které Steel Dragon oficiálně ohlašují Izzyho jako svého nového zpěváka je stejnou střechou, na které se odehrávala tisková konference a párty ve snímku o jiné fiktivní metalové skupině - This is Spinal Tap. (liquido26)