Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chris Cole se narodil, aby dělal rock. Jeho dlouholetá přítelkyně Emily věří, že díky talentu to dotáhne daleko. Ale on pouze uctívá oltář Bobbyho Beerse, nezapomenutelného frontmana heavy metalové skupiny Steel Dragon. Žije u svých rodičů a tráví dny opravou kopírek. Když však vystoupí na Pennsylvanském srazu uctívačů Steel Dragon, vše zmizí. Chris Cole vystoupí jako Bobby Beers. Ohromí publikum svou perfektní imitací jeho elektrizujících vokálů. Tu noc ho však přátelé z kapely vyhodí a on upadne do deprese. Neočekávaný hovor mu navždy změní život. On, Chris Cole, byl vybrán jako náhrada za Bobbyho Beerse - jako hlavní zpěvák Steel Dragon. Raketově odstartuje mezi hvězdy. Vyroste z nuly až na ikonu rocku. Z pouhého rockového fanouška na rockového boha. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (161)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jako fanoušek Judas Priest mám tady tak trochu problém. Jasně, že film se příběhem kapely a Tima Owense jenom inspiruje, ale stejně. Každopádně povedlo se obsazení Marka Wahlberga, což je trošku ironie vzhledem k tomu, jakou nehudbou se Wahlberg po jistou dobu živil. Je tu parádní muzika a ztvárnění živáků a vůbec oceňuji, že film tak nějak v pohodě odsýpá, ačkoliv tu není nic, co by člověka vyloženě zaujalo. Co se naopak příliš nepovedlo je obsazení Jennifer Anistone, kýčovité ztvárnění hvězdného světa a také až příliš americký závěr, který měl nádech laciné deziluze. Čekal jsem trošku víc. 50% ()

Attta 

všechny recenze uživatele

Pěkné rockové filmové odreagování! Wahlberg, který k té roli pravděpodobně přišel jako slepý k houslím se s tím nakonec popasoval vskutku dobře a mávat parukou se dokázal naučit nejspíše taky rychle! :) Staré dobré rockové vykopávky tomu dodaly šmrnc a musím uznat, že se mi líbily i ty předělané do novější metalovější podoby! Výběr hudby fakt pecka! ()

Reklama

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Celkem zajímavý snímek o tom, jak mladík nahradí stárnoucí rockovou hvězdu v její kapele. Tenhle film jsem viděl na jednom televizním kanále jednoho odpoledne a vůbec jsem neplánoval jej zhlédnout. Překvapilo mne však herecké obsazení, tak jsem nakonec neodolal. Zápletka vcelku originální. Následný náhled do života rockových umělců byl vcelku syrový a předvídatelný. Mark Wahlberg mi tu seděl a je jedno, co čtu v jiných komentářích. Je to sice takový pinďa a spíš svalovec, a to v té době zrovna nebyla typická rocková postava, ale zahrál to skvěle a moc jsem se bavil. Nakonec jsem musel nahodit tak vysoké hodnocení, protože tohle je prostě dobrý film a vřele jej doporučuji. 80% ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Mark Wahlberg čoby rocker pôsobí presvedčivo a uveril by som mu rock´n´roll v krvi. Jennifer je ako inak krásna a zápletka až podozrivo povedomá. Škoda že neprístupný rating tvorcovia nevyužili na väčšie zverstvá a rovnako škoda absencie hudby Judas Priest, ktorých príbeh bol inšpiráciou. Spracovanie inak prekypuje energiou, dravé riffy neraz spustia lavínu nadšenia a soundtrack mi hodnú chvíľu pulzoval v slúchadlách. Vo fiktívnom svete by bol plagát Steel Dragon určite nad posteľou. A keď už niet času na celý film, tak konkurz či korunovácia spravia náladu vždy. Len to záverečné vymäknutie v duchu "neimituj a ži" neladilo práve z dôvodu, že chtiac-nechtiac zrkadlí smer všetkých dravo našliapnutých kapiel. ()

schizmo 

všechny recenze uživatele

Mark Wahlberg je zatraceně různorodý herec, což asi zapříčinilo to, že ačkoli jako relativně mladý, dostával široké portofóli rolí, ze kterých se sice nevylouply kasovní trháky, ale časem prověřené hodnotné filmy. Zvláště ty historické / životopisné jsou prostě super, Rocker je po Boogie Nights další retrospektivní věc, která trochu poodhaluje zákulisí průmyslu - tentokrát ne z prostředí točení porna, ale z hudební branže. Což je z mého pohledu neméně atraktivní. Všem Markyho fans doporučuju nastudovat si jeho starší filmy, protože vážně stojej za to! ()

Galerie (54)

Zajímavosti (18)

  • ANACHRONISMUS: Během zkoušky skupiny Blood Pollution má jeden z jejích členů na sobě tričko Metallicy, které ale bylo vyrobeno až v 90. letech. (liquido26)
  • Ve snímku si zahraje také několik muzikantů - Jason Bonham (syn zesnulého Johna Bonhama, bubeníka Led Zeppelin), Zakk Wylde (Ozzy Osbourne, Black Lebel Society), Jeff Pilson (Dokken) a Nick Catanase (Black Lebel Society). (liquido26)
  • Rob Halford prohlásil, že Rock Star je jedním z jeho oblíbených snímků. (liquido26)

Reklama

Reklama