Rocker je především hudební film. Film o rockové hudbě. A zde použité rockové songy jsou jednoduše výborné a po této stránce obstál Rocker na jedničku, to mě fakt bavilo. Co se týče zápletky, v tomto ohledu je to už ale o něco horší. Příběh, respektive zápletka je nekomplikovaná, přímá, mající v závěrečné kapse "velké" životní moudro, nicméně i přes svou nenáročnost a neoriginalitu mě po celou dobu vůbec nenudila, film měl spád a vlastně pořád se něco dělo, ikdyž na druhou stranu spousta scén pak zvlášt v druhé polovině vyznívala už až trochu monotóně, ale prostě to byla pořád taková ta milá, oddechová rocková jiízda, u které bych ještě nerad opomenul poměrně vydařený a myslím že i docela nezkreslený pohled do zákulisí a života rockerského. Tedy mám na mysli toho vrcholového, nemyslím toho garážového :-). A obsazení? Ústřední duo Wahlberg / Aniston bylo fajn, Markovi jsem jeho idylickou "máničku" bez problému věřil, narozdíl od ostatních, třeba jako Dominic West a jeho hříva byli vážně k popukání směšní, a Jennifer, Jennifer byla prostě znovu přenádhernou superkočkou a mě to u ní k maximální spokojnosti stačí. Mě Rocker zkrátka v podstatě i potěšil a překvapil, nic náročného, ale celé to prostě šlape jako správná rocková pecka.(18.12.2012)

Celkem zajímavý snímek o tom, jak mladík nahradí stárnoucí rockovou hvězdu v její kapele. Tenhle film jsem viděl na jednom televizním kanále jednoho odpoledne a vůbec jsem neplánoval jej zhlédnout. Překvapilo mne však herecké obsazení, tak jsem nakonec neodolal. Zápletka vcelku originální. Následný náhled do života rockových umělců byl vcelku syrový a předvídatelný. Mark Wahlberg mi tu seděl a je jedno, co čtu v jiných komentářích. Je to sice takový pinďa a spíš svalovec, a to v té době zrovna nebyla typická rocková postava, ale zahrál to skvěle a moc jsem se bavil. Nakonec jsem musel nahodit tak vysoké hodnocení, protože tohle je prostě dobrý film a vřele jej doporučuji. 80%(28.11.2013)

Skrz naskrz priemerný, ničím výnimočný, ničím neoslovujúci film o mladom rockerovi. Slečnu Aniston som nikdy príliš nevnímal, za to Mark má moje sympatie a môžem si pripočítať na konto ďalšie dielko, kde "hrá"/hrá? Nie, bez srandy. Jeho výkon nikdy nebol oskarový, ale tu sa ukázal len a len v dobrom svetle. Už len z toho dôvodu pod 3 * nejdem. Proti muzike nemám najmenšiu výtku.(23.2.2010)

Mark Wahlberg čoby rocker pôsobí presvedčivo a uveril by som mu rock´n´roll v krvi. Jennifer je ako inak krásna a zápletka až podozrivo povedomá. Škoda že neprístupný rating tvorcovia nevyužili na väčšie zverstvá a rovnako škoda absencie hudby Judas Priest, ktorých príbeh bol inšpiráciou. Spracovanie inak prekypuje energiou, dravé riffy neraz spustia lavínu nadšenia a soundtrack mi hodnú chvíľu pulzoval v slúchadlách. Vo fiktívnom svete by bol plagát Steel Dragon určite nad posteľou. A keď už niet času na celý film, tak konkurz a korunovácia mi spravia náladu. Len to záverečné vymäknutie v duchu "neimituj a ži" neladilo práve z dôvodu, že chtiac-nechtiac zrkadlí smer všetkých dravo našliapnutých kapiel.(6.4.2015)

Můj nejoblíbenější hudební film (tím nemyslím muzikál!).. Rock & Metal mám v krvi, což znamená první hvězdu. Druhá hvězda je za pohodovou atmosféru a upřímnost. Drogy a metal? Jistě! Věrnost? Ni náhodou! Tohle není pohádka o americkém snu, i když to tak na první pohled vypadá.. Třetí hvězda za obsazení - Mark Wahlberk se snaží, co může a vytváří tak jeden z nejpřesvědčivějších výkonů, Jennifer Aniston je tu překrásná a na kytaru tu hraje (a píva chlastá rovnou po dvou) sám král kytary (a flažolet především!) Zakk Wylde.. No a čtvrtá hvězda je za konec v podobě dospění a Colorful a romantiky..(4.11.2008)

• - Přestože jde o příběh inspirovaný skupinou Judas Priest, ve filmu nezazní ani jedna píseň Judas Priest. (liquido26)

• - Když Izzy a Emily poprvé vstoupí do Cuddyho rezidence, můžeme si všimnout fotky Kirka Cuddyho a Bruce Dickinsona, zpěváka Iron Maiden. (liquido26)

• - Střecha použitá pro tiskovku, na které Steel Dragon oficiálně ohlašují Izzyho jako svého nového zpěváka je stejnou střechou, na které se odehrávala tisková konference a párty ve snímku o jiné fiktivní metalové skupině - This is Spinal Tap. (liquido26)