Rocker

Rock Star

Rocker

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 105 min

Průměr, ale perfektní hudba. Jo, kdo by neměl rád hard rock. Když už pro nic, tak je film dobrý pro mladé šampónky a šampoňačky, kteří alespoň můžou vidět, že rockový svět a život je prostě lepší než ten diskotékový. Jenže oni to stejně nepochopí. Ale to je jedno, není třeba někomu něco vnucovat. Oni do toho dobrého hudebního vkusu možná jednou dorostou sami. Jinak se jedná o prakticky tuctový film na dané téma, ale se sympatickými herci.(31.3.2015)

Na podobné téma, jak "Švanda dudák" ke štěstí přišel (a taky za to zaplatil), tu bylo filmů spoustu. Některé povedenější, jiné méně. Tenhle film je x-tý v řadě a žádnou díru do světa neudělá, ale když já tak miluju rockovou muziku a Mark, i když profláknutý zcela jiným druhem hudby, tu dělá, co může a dělá to docela sympaticky.(24.1.2004)

• Lukoboss

Je to taková jedna velká rock/metalová pohádečka o klučinovi, kterej nevědomky ke štěstí přišel. Problém mám s tím, že se v téhle branži už nějakou dobu pohybuju a troufnu si říct, že do toho nějakým způsobem vidím, takže v tu chvíli to absolutně ztrácí jakoukoliv váhu, kterou by to pravděpodobně mělo mít. Některý věci jsou tam dobrý a vcelku pravdivý, ale většina je hodně vycucaná z prstu. Je ale těžký tady nějak konkrétně argumentovat, abych zároveň nespoileroval. Jediný, co k tomu dodám, je, že jsem v podstatě celou dobu uvažoval o tom, že dám průměrný 3* a bude to, ale posledních cca 15 minut mě přesvědčilo o tom, že to prostě musí jít níž.(22.12.2013)

Mark i Jennifer se do filmu skvěle hodí a i když námět je tuctovej, rozhodně se je na co dívat. Hudební scény jsou zmáknutý na jedničku, především ty z koncertu. No a co taky čekat od NEJLEPŠÍ FIKTIVNÍ KAPELY Steel Dragon. Soundtrack zase jednou nemá chybu i vzhledem k tomu, jaký množství skvělejch hudebníků se na něm podílelo. Určitě film znova brzo zhlídnu, už jen kvůli tý muzice.(25.12.2013)

• Radiq

Taky nemáte rádi ten sračkovitej rock 80. let s kvičícíma kytarama, dlouhovlasejma hárošema, kteří ze sebe dělají drsňáky, a heslem "sex, drugs & rock'n'roll"? Tak toho najdete v tomhle filmu hafo. Chtěl jsem se na to podívat jen kvůli Marku Wahlbergovi. Moje hodnocení zahrnuje taky můj hudební vkus, kterej je teda naprosto opačnej, než jakej se objevoval po celej film. Ale snažím se brát objektivně příběh a to, jak to bylo zahrané. Ale nemůžu se stále zbavit dojmu, že rockeři jsou skoro vždycky jenom banda blbů. I kdyby to byl Wahlberg. Za hudbu odpad, za ostatní průměr, výsledek *. PS: ta výměna krve byla asi narážka na Keitha Richardse z Rolling Stones, ne?(31.10.2007)

• - Písnička "We All Die Young", kterou Steel Dragon ve filmu hrají, je cover verzí od Steelheart, kapely, ve které zpívá Michael Matijevic, který ve snímku zpíval místo Wahlberga. (liquido26)

• - Film se odehrává v roce 1985, ale několik písní, které Steel Dragon hrají nebo ve filmu zazní, bylo natočeno až později. (liquido26)

• - V hale Cuddyho rezidence je možno vidět vystavěný kostým, který silně připomíná jeden z Halfordových kostýmů. (liquido26)