Rocker

Rock Star

Rocker

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 105 min

Netuším, čím to mohlo byť (pravdepodobne kôli rockovo ladenému obdobiu môjho života), ale niečím si ma tento filmový kúsok podmanil. Film o krásnom sne, ktorý veľakrát môže skončiť nepeknou skutočnosťou. Skutočnosťou, že hviezdou je byť sakra ťažké - dokonca až nevďačné.(29.5.2010)

O splněném snu. A o závrati - při letu vzhůru ... s raketovým pohonem ... v rytmu rocku - když držíte dlaň na jeho srdci. Jak je ... tam nahoře ? A co zemská tíže ... co všichni ti, kdož zůstali dole ? Stojí alespoň za vzpomínku ? Opojný příběh, který vás s chápavým a jen maličko ironickým úsměvem provede světem showbusinessu - a jednou etapou ... jednoho života.(8.2.2016)

Příběh sice neskrývá nic převratného, ale na druhou stranu rocková hudba 80let. je má srdeční záležitost, na tomhle jsem vyrostl a tudíž na ni nedám dopustit. Vše co přišlo potom jako třeba - rep, haus, techno atd. jsou jen samé sračky...(6.12.2012)

Rock sice moc nemusím, ale tenhle film mě hodně rychle stáhnul na svoji stranu. Atmosféra z toho číšila neuvěřitelná. Tady jde vidět, jak to všechno v téhle branži chodí. A konečně jsem viděla Jennifer Aniston v nějáké pořádné roli (když nepočítám Přátelé). Dávám 80%.(1.8.2014)

Scénář je skutečně blbej, ale díky tomu, že je ve filmu furt slyšet metal (popř. rock) a hlavně tu hraje můj oblíbenec Zakk Wylde, musím dát vyšší hodnocení než by si to možná zasloužilo. Jo a jestli to všechno skutečně zpíval Wahlberg tak klobouk dolů.(26.7.2007)

• - Členy skupiny Steel Dragon byli: Bobby Beers - zpěv (Jason Flemyng), Kirk Cuddy - kytara (Dominic West), Ghode - kytara (Zakk Wylde), Jorgen - baskytara (Jeff Pilson), A.C. - bicí (Jason Bonham), Izzy - zpěv po odchodu Bobbyho Beerse (Mark Wahlberg). Wylde, Pilson a Bonham hráli v písních Steel Dragon sami. Za Dominica Westa na kytaru zaskakoval druhý kytarista Black Lebel Society, Nick Catanase. Místo Wahlberga zpíval Michael Matijevic ze skupiny Steelheart a místo Flemynga Jeff Scott Soto ze skupiny Yngwieho Malmsteena. Se Steel Dragon si také v roli fanouška, kterého pozve Izzy na pódium, zazpíval zpěvák Myles Kennedy. (liquido26)

• - Přestože jde o příběh inspirovaný skupinou Judas Priest, ve filmu nezazní ani jedna píseň Judas Priest. (liquido26)

• - Písnička "We All Die Young", kterou Steel Dragon ve filmu hrají, je cover verzí od Steelheart, kapely, ve které zpívá Michael Matijevic, který ve snímku zpíval místo Wahlberga. (liquido26)