Rocker

Rock Star

Rocker

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2001, 105 min

Veliké překvapení. nečekal jsem nic a dostal nášup v podobě odlehčené metalové atmosféry osmdesátkového ražení. Mark Wahlberg příjemně překvapil a evidentně si svojí roli užívá. Pokud jen trochu máte rádi heavy-metal a při pohledu na ofiny a namalované chlapce v těsných kožených oblečcích z 80-tek máte na rtech lehký úsměv, film je přesně pro Vás. Příběhová linka je jednoduchá a předvídatelná, ale to vůbec nevadí. Moc příjemná oddychovka s nadhledem. I love metal i am Devil.....75%(4.1.2008)

Omlouvám se všem na ČSFD, ale k tomto filmu nebudu objektivní! Má to jeden jediný důvod. Film je doslova našlapaný hudbou, kterou poslouchám a miluji už téměř čtyři desítky let. Samozřejmě, kdybych měl hodnotit děj, tak by vše bylo jinak. Jde o tuctový, ničím nepřekvapující příběh o rockerovi, který zažije strmý a rychlý vzestup na vrchol popularity. Aby pak následoval stejně rychlý pád (ten už byl aspoň z jeho vlastní vůle). Příběh ale docela věrně ukazuje život rockového muzikanta. Všechny jeho radosti i starosti, včetně ukázky bohémského života. Překvapivě zde chybí drogy, jinak je tu vše. Sex, chlast, demolování hotelových pokojů a nechybí tolik mezi rockery oblíbené, vyhození televizoru z okna. V hlavní roli je ovšem hudba a právě ta ode mne dostává pět hvězd!!!(5.9.2011)

• Lukoboss

Je to taková jedna velká rock/metalová pohádečka o klučinovi, kterej nevědomky ke štěstí přišel. Problém mám s tím, že se v téhle branži už nějakou dobu pohybuju a troufnu si říct, že do toho nějakým způsobem vidím, takže v tu chvíli to absolutně ztrácí jakoukoliv váhu, kterou by to pravděpodobně mělo mít. Některý věci jsou tam dobrý a vcelku pravdivý, ale většina je hodně vycucaná z prstu. Je ale těžký tady nějak konkrétně argumentovat, abych zároveň nespoileroval. Jediný, co k tomu dodám, je, že jsem v podstatě celou dobu uvažoval o tom, že dám průměrný 3* a bude to, ale posledních cca 15 minut mě přesvědčilo o tom, že to prostě musí jít níž.(22.12.2013)

Nestydím se to přiznat, ale miluju rock music! Wahlberg ve své roli dokonale přesvědčivý, takhle nějak to na počátku svojí kariéry uměl. Jeho nejlepším filmem asi již navěky zůstanou Hříšné noci a hlavně to jak se dokázal převtělit do jistého Dirka Digglera. To ale rozhodně nemění nic na tom, že by Chris "Izzy" Cole měl být nějakým nudařem. Navíc zde účinkuje nejpříjemnější žena Hollywoodu Aniston, takže je nad slunce jasné, že film uteče jako voda. Trošku se navíc podíváme pod pokličku známého rčení Sex, drogy, rock 'n' roll. 60%(5.3.2012)

Můj nejoblíbenější hudební film (tím nemyslím muzikál!).. Rock & Metal mám v krvi, což znamená první hvězdu. Druhá hvězda je za pohodovou atmosféru a upřímnost. Drogy a metal? Jistě! Věrnost? Ni náhodou! Tohle není pohádka o americkém snu, i když to tak na první pohled vypadá.. Třetí hvězda za obsazení - Mark Wahlberk se snaží, co může a vytváří tak jeden z nejpřesvědčivějších výkonů, Jennifer Aniston je tu překrásná a na kytaru tu hraje (a píva chlastá rovnou po dvou) sám král kytary (a flažolet především!) Zakk Wylde.. No a čtvrtá hvězda je za konec v podobě dospění a Colorful a romantiky..(4.11.2008)

• - Když Izzy a Emily poprvé vstoupí do Cuddyho rezidence, můžeme si všimnout fotky Kirka Cuddyho a Bruce Dickinsona, zpěváka Iron Maiden. (liquido26)

• - Ve snímku si zahraje také několik muzikantů - Jason Bonham (syn zesnulého Johna Bonhama, bubeníka Led Zeppelin), Zakk Wylde (Ozzy Osbourne, Black Lebel Society), Jeff Pilson (Dokken) a Nick Catanase (Black Lebel Society). (liquido26)

• - Členy skupiny Steel Dragon byli: Bobby Beers - zpěv (Jason Flemyng), Kirk Cuddy - kytara (Dominic West), Ghode - kytara (Zakk Wylde), Jorgen - baskytara (Jeff Pilson), A.C. - bicí (Jason Bonham), Izzy - zpěv po odchodu Bobbyho Beerse (Mark Wahlberg). Wylde, Pilson a Bonham hráli v písních Steel Dragon sami. Za Dominica Westa na kytaru zaskakoval druhý kytarista Black Lebel Society, Nick Catanase. Místo Wahlberga zpíval Michael Matijevic ze skupiny Steelheart a místo Flemynga Jeff Scott Soto ze skupiny Yngwieho Malmsteena. Se Steel Dragon si také v roli fanouška, kterého pozve Izzy na pódium, zazpíval zpěvák Myles Kennedy. (liquido26)