poster

Letopisy Narnie - Princ Kaspian a Plavba Jitřního poutníka (TV seriál)

 • anglický

  Prince Caspian and the Voyage of the Dawn Treader

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 1989, 6x30 min

 • Elenor
  *****

  Prince Kaspiana sice dost osekali a není na něm moc co hodnotit, ale Plavbu zpracovali na výbornou. Jestli se jí film bude alespoň trochu podobat, máme se na co těšit. BTW - nádherně udělaný drak-Estác. Zato kostýmy a la renesance mi k Narnii moc neseděly.(1.8.2009)

 • Subjektiv
  **

  Bohužel, mé výtky k prvnímu dílu trvají i nadále a přibývají další. Zdá se mi, že prvním dílem Narnie se Lewis krom výpravnosti vyčerpal a jelikož tu tento seriál nenabízí, není se mnoho z čeho radovat. Princ Kaspian je do díla vnořen beztak jen proto, abychom se při Plavbě nedivili, kdo že tomu všemu velí. Plavba samotná je řada křehce a neinvenčně provázaných "zastaveníček-minidobrodružstvíček" na navzájem odlehlých ostrovech. Je tam nějaké to mravní naučení, napravený hříšník (těžko říci čím), nějaká ta kouzla a bestie... Povinnost splněna. Na poslední díl se vyloženě netěším, ale jako správný čech, který investoval peníze, se na to samozřejmě podívám.(12.4.2010)

 • KrYtikLsdDxz
  **

  Díky tomu mám z dětství trauma že je něco takhle moc špatný...díky NE!(21.5.2018)

 • NinadeL
  *****

  6/6 Mládí prince Kaspiana a posléze dobrodružství krále Kaspiana tvoří společně počátek Kaspianovi trilogie a zlom v prostřídání hlavních hrdinů Letopisů Narnie. Ke korunovaci Kaspianovi ještě pomohli všichni čtyři Pevensiovi, králové a královny ze Zlatého věku - Petr, Zuzka, Ed a Lucka. Přičemž jeho dobrodružství na lodi Jitřní poutník se účastnili už jen Ed a Lucka a nově také jejich bratranec Eustác Květoslav Pobuda. Aktuálně jsem v očekávání převedení stejné látky do nového filmu, v minulosti se nicméně ukázalo jako podnětné pominout původní vizi Kaspiana jako blonďatého chlapce a přisoudit mu vyšší věk i tvář Telmaru. Základní rámec cesty za sedmi narnijskými pány dává tušit ideální základ pro pokračování nové filmové série...(3.2.2009)

 • filmmovier
  ****

  Z téhle série jsem sice viděl jen první dva díly (Kaspiana), kterého osbně z těchto BBC adaptací považuji za nejméně povedený, nicméně pořád je to mnohem lepší, než film a pořád to má neskutečnou atmosféru a kouzlo, navrch s nádhernou hudbou. Dětské výkony sice nic moc, a celé to působí hrozně naivně, jenome je to prostě tak krásně natočené, ještě lépe se na to dívá a opravdu to ctí a adaptuje předlohu, takže já mám i pro tento úsek Letopisů velikou slabost. K této adaptaci se skutečně rád vracím. Kvalitní podívaná, která by si zasloužila pozornost ČT. Za mě 80%.(27.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace