Rozparovač (TV film)

Scénografie:

Tim Ferrier

Kostýmy:

Terry Ryan

Komentáře uživatelů k TV filmu (14)

Na scenáristu Rodata (PATRIOT, VOJAK RYAN) slabé. Divák nemá po čom pátrať, všetko je mu prezradené. Atmosféra a Bergin celkom OK. Radšej odporúčam Z PEKLA (neoriginálne, ale dotiahnutejšie a temnejšie). Ako TV film obstojné...(28.11.2006)

• Terva

Nic nového. Spíš nás to jen zavádí do té doby, kde opět sledujeme to již stokrát omleté.(7.7.2012)

• zlabus

Na televizní produkci ještě poměrně ucházející. Ale kdyby se scénárista trošku víc snažil na škodu by to nebylo. Logiku prozrazení vraha po asi deseti minutách poněkud nechápu a závěrečné "drama" také působí spíše směšně. Ale jak říkám s přihlednutím k tomu, že se jedná o televizní produkci se to dá snést. 50%(11.4.2010)

Takmer identické s neskorším Z PEKLA. Celkom slušná polohororová báchorka, aspoň čo sa týka toho, že je to televízna produkcia.(6.2.2011)

Poněkud nechápu proč tohle vyšlo v edici horor! Děj odehrávající se ve staré Anglii mě moc nesedí ono noblesní chování není pro mě. Vrah je velmi brzo ukázán a je jen otázka času, kdy spadne klec. Chtělo to víc nápadu. Prostitutka je velmi pohledná a konec dopadne jak jinak, než že s vrahem se jedná jako vrukavičkách, když je z významné rodiny. Koukat se na to dalo, ale nic světoborného to není, hlavně , že tam nebyl ten "tučnák" Poirot.(8.9.2009)

Záhadnej Jack Rozparovač tady v tomhle filmu není tak záhadnej, a proto je to zas něco jinýho. Docela se mi zamlouvala ta konspirace s královskou rodinou a s heslem na rtech "kdo nemá syfla, ten jakoby nežil" doporučuju pro nenáročného diváka na klidné odpoledne s pár mrtvolama nebo s rodičema. Chvilku mě zmátl Samuel West, protože s tím knírkem vypadal místama jak Borat. Z dalších známejch herců je tam Gabrielle Anwar (Fiona z Burn Notice), Bergin, kterej je tady aji docela sympatickej, a York, kterej je zas naopak nesympatickej...(4.2.2011)

Na to, že je to thriller a že ide o jeden z najtemnejších príbehov, tak to bolo nejaké fádne... Zaujímavá je hlavne verzia o tom, kto vlastne Jack bol.(3.1.2006)

Hlavnou chybou tohto spracovania známeho príbehu o Jackovi Rozparovačovi je fakt, že scenár vystrieľal všetku svoju muníciu prakticky už na začiatku. Preto je prvá tretina filmu v ktorej zisťujeme identitu Jacka Rozparovača a vidíme asi najkrvavejšie zábery filmu, tá najzaujímavejšia. Zvyšok je už iba tápanie a snaha o dôstojné ukončenie príbehu napriek absencii inovácií a nápadov. Celkovo teda ide o priemerné spracovanie. 50%(8.11.2009)

• drankeryth

Pred zacatim filmu ma navnadilo, ze film bude oplyvat napinavymi scenami, kto moze byt za vrazdami kultoveho vraha Jacka Rozparovaca. Zahadny vrah je uz na zaciatku filmu ukazany a to ma aj dost sklamalo, pretoze pocas celeho filmu neni nic zaujimave ponuknute divakovi a uz sa to len vlieklo nudnym napredovanim ku konecnemu finale. Skoda, ze dej filmu je tak nevkusne premysleny, co len filmu uskodilo, akoby mu to malo pomohnut. Pre mna osobne nic moc film tuctoveho razenia.(3.2.2014)

Docela průměrný a koukatelný film.(12.8.2014)

Komorní krimi o Jacku Rozparovači který je tentokrát trochu netradiční. Pachatel je totiž prozrazen hned na začátku. Děj tedy sleduje poctivou detektivní práci inspektora Hansena, který se ho snaží vypátrat. Příběh je odvyprávěn volně zcela bez mohutných akčních či obvyklých hororových scén a toto tempo si poctivě drží. Po dramatické stránce to také není žádná sláva, přesto dokáže s jistotou zaujmout. Herci jsou velice přesvědčivý, a vydávají ze sebe vše. Vyprávění zbytečně neuhýbá a drží se hlavní dějové linky. Zkrátka, i tento snímek má v sobě jisté kouzlo.(15.1.2014)

Tak tenhle film je tvrdý průměr. Poměrně lehce zapomenutelný, na to, že je to film o sériovém vrahovi, tak v něm takřka vůbec chybí napětí, plyně tak nějak pozvolně. Vraha známe od samého začátku a ani pořádně nevím, co bylo záměrem tohoto filmu. Chvíli to vypadalo jako v Colombovi, že půjde o to, jak poznat vraha, ale pak to spíše bylo o ničem. Není to úplný propadák, tak film na jednoho zhlédnutí, ale téma bylo určitě v jiných filmech vytěženo daleko lépe. Hodnocení 5/10.(20.12.2009)

• Pepi74

V porovnání s ostatními zpracováními Jackova případu je to strašná nuda. Divák znalý fakt se neubrání minimálně povytažení obočí. Např. inspektor ukazuje fotografie poslední oběti Jacka ješt ěnež se ta stane... Nevěřil jsem hercům ani slovo..(20.8.2011)

Jedna z možných verzí o Jacku Rozparovači. Tentokrát známe pachatele hned od začátku a tak máme možnost sledovat nitky k rozřešení případu, které inspektor Hansen nachází a dává dohromady. Byť se jedná o docela zajímavě natočený film, nemůžu si pomoct, ale nijakým způsobem mi tento film nepřipadl děsivý; prostě jsem se u něj nebál tak, jak jsem očekával, že budu, obdobně jako u jiných filmů tohoto ražení. Takhle se jednalo o příjemnou oddechovou detektivku s pár krvavými záběry (mrtvol, nikoliv vražd) a nevýraznými hereckými výkony. Docela mně zarazila herecká účast Michaela Yorka - tento herec má opravdu na to, aby si role vybíral a ne se nechal upíchnout kamkoliv. 50%.(2.1.2006)