Reklama

Reklama

Rozparovač

(TV film)
  • Česko Jack Rozparovač (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Londýn 1888. Polícia zo Scotland Yardu je v pohotovosti. V meste zúri krvilačný vrah a zástupca náčelníka, inšpektor Hansen (Patrick Bergin) je poverený samotným Sirom Charlesom Warrenom (Michael York), aby zločin v krátkom čase vyšetril. Obeťou sa stala pouličná prostitútka v stredných rokoch. Zomrela skôr, ako jej páchateľ podrezal hrdlo a vzápätí so zručnosťou chirurga vypitval vnútornosti. Inšpektor Hansen je poctený pozvaním Sira Charlesa ne večierok do jeho rezidencie. Tu sa zoznámi s jeho vplyvnými priateľmi a princom Albertom Victorom (Samuel West), ktorý sa aktívne zaujíma o priebeh vyšetrovania. Na Scotland Yard je nečakane doručená listová zásielka od Jacka Rozparovača, ktorý sa prizná k zločinu a nabáda políciu, aby si odviedla prácu tak kvalitne, ako on. Jack Rozparovač na seba nenechá dlho čakať a opäť zasiahne. V tú noc vraždí dvakrát. Obeťami sa stali opäť prostitútky. Inšpektor Hansen získa výpoveďou náhodnej svedkyne druhej vraždy zvláštnu informáciu - vrah vonia po marhuliach. Vydá sa teda po tejto stope a prichádza na šokujúce súvislosti... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

cariada 

všechny recenze uživatele

Poněkud nechápu proč tohle vyšlo v edici horor! Děj odehrávající se ve staré Anglii mě moc nesedí ono noblesní chování není pro mě. Vrah je velmi brzo ukázán a je jen otázka času, kdy spadne klec. Chtělo to víc nápadu. Prostitutka je velmi pohledná a konec dopadne jak jinak, než že s vrahem se jedná jako vrukavičkách, když je z významné rodiny. Koukat se na to dalo, ale nic světoborného to není, hlavně , že tam nebyl ten "tučnák" Poirot. ()

zlabus 

všechny recenze uživatele

Na televizní produkci ještě poměrně ucházející. Ale kdyby se scénárista trošku víc snažil na škodu by to nebylo. Logiku prozrazení vraha po asi deseti minutách poněkud nechápu a závěrečné "drama" také působí spíše směšně. Ale jak říkám s přihlednutím k tomu, že se jedná o televizní produkci se to dá snést. 50% ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Komorní krimi o Jacku Rozparovači který je tentokrát trochu netradiční. Pachatel je totiž prozrazen hned na začátku. Děj tedy sleduje poctivou detektivní práci inspektora Hansena, který se ho snaží vypátrat. Příběh je odvyprávěn volně zcela bez mohutných akčních či obvyklých hororových scén a toto tempo si poctivě drží. Po dramatické stránce to také není žádná sláva, přesto dokáže s jistotou zaujmout. Herci jsou velice přesvědčivý, a vydávají ze sebe vše. Vyprávění zbytečně neuhýbá a drží se hlavní dějové linky. Zkrátka, i tento snímek má v sobě jisté kouzlo. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Záhadnej Jack Rozparovač tady v tomhle filmu není tak záhadnej, a proto je to zas něco jinýho. Docela se mi zamlouvala ta konspirace s královskou rodinou a s heslem na rtech "kdo nemá syfla, ten jakoby nežil" doporučuju pro nenáročného diváka na klidné odpoledne s pár mrtvolama nebo s rodičema. Chvilku mě zmátl Samuel West, protože s tím knírkem vypadal místama jak Borat. Z dalších známejch herců je tam Gabrielle Anwar (Fiona z Burn Notice), Bergin, kterej je tady aji docela sympatickej, a York, kterej je zas naopak nesympatickej... ()

drackula 

všechny recenze uživatele

Hlavnou chybou tohto spracovania známeho príbehu o Jackovi Rozparovačovi je fakt, že scenár vystrieľal všetku svoju muníciu prakticky už na začiatku. Preto je prvá tretina filmu v ktorej zisťujeme identitu Jacka Rozparovača a vidíme asi najkrvavejšie zábery filmu, tá najzaujímavejšia. Zvyšok je už iba tápanie a snaha o dôstojné ukončenie príbehu napriek absencii inovácií a nápadov. Celkovo teda ide o priemerné spracovanie. 50% ()

Zajímavosti (2)

  • Ve scéně, kdy inspektor Hansen (Patrick Bergin) ukazuje Florry (Gabrielle Anwar) fotky z vražd, je možné vidět i několik fotografií vražd, které se ještě nestaly. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Australském městě Melbourne. (Terva)

Reklama

Reklama