Rozparovač (TV film)

Scénografie:

Tim Ferrier

Kostýmy:

Terry Ryan

Záhadnej Jack Rozparovač tady v tomhle filmu není tak záhadnej, a proto je to zas něco jinýho. Docela se mi zamlouvala ta konspirace s královskou rodinou a s heslem na rtech "kdo nemá syfla, ten jakoby nežil" doporučuju pro nenáročného diváka na klidné odpoledne s pár mrtvolama nebo s rodičema. Chvilku mě zmátl Samuel West, protože s tím knírkem vypadal místama jak Borat. Z dalších známejch herců je tam Gabrielle Anwar (Fiona z Burn Notice), Bergin, kterej je tady aji docela sympatickej, a York, kterej je zas naopak nesympatickej...(4.2.2011)

Poněkud nechápu proč tohle vyšlo v edici horor! Děj odehrávající se ve staré Anglii mě moc nesedí ono noblesní chování není pro mě. Vrah je velmi brzo ukázán a je jen otázka času, kdy spadne klec. Chtělo to víc nápadu. Prostitutka je velmi pohledná a konec dopadne jak jinak, než že s vrahem se jedná jako vrukavičkách, když je z významné rodiny. Koukat se na to dalo, ale nic světoborného to není, hlavně , že tam nebyl ten "tučnák" Poirot.(8.9.2009)

Jedna z možných verzí o Jacku Rozparovači. Tentokrát známe pachatele hned od začátku a tak máme možnost sledovat nitky k rozřešení případu, které inspektor Hansen nachází a dává dohromady. Byť se jedná o docela zajímavě natočený film, nemůžu si pomoct, ale nijakým způsobem mi tento film nepřipadl děsivý; prostě jsem se u něj nebál tak, jak jsem očekával, že budu, obdobně jako u jiných filmů tohoto ražení. Takhle se jednalo o příjemnou oddechovou detektivku s pár krvavými záběry (mrtvol, nikoliv vražd) a nevýraznými hereckými výkony. Docela mně zarazila herecká účast Michaela Yorka - tento herec má opravdu na to, aby si role vybíral a ne se nechal upíchnout kamkoliv. 50%.(2.1.2006)

Komorní krimi o Jacku Rozparovači který je tentokrát trochu netradiční. Pachatel je totiž prozrazen hned na začátku. Děj tedy sleduje poctivou detektivní práci inspektora Hansena, který se ho snaží vypátrat. Příběh je odvyprávěn volně zcela bez mohutných akčních či obvyklých hororových scén a toto tempo si poctivě drží. Po dramatické stránce to také není žádná sláva, přesto dokáže s jistotou zaujmout. Herci jsou velice přesvědčivý, a vydávají ze sebe vše. Vyprávění zbytečně neuhýbá a drží se hlavní dějové linky. Zkrátka, i tento snímek má v sobě jisté kouzlo.(15.1.2014)

• zlabus

Na televizní produkci ještě poměrně ucházející. Ale kdyby se scénárista trošku víc snažil na škodu by to nebylo. Logiku prozrazení vraha po asi deseti minutách poněkud nechápu a závěrečné "drama" také působí spíše směšně. Ale jak říkám s přihlednutím k tomu, že se jedná o televizní produkci se to dá snést. 50%(11.4.2010)

• - Ve scéně, kdy inspektor Hansen (Patrick Bergin) ukazuje Florry (Gabrielle Anwar) fotky z vražd, je možné vidět i několik fotografií vražd, které se ještě nestaly. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Australském městě Melbourne. (Terva)