Rozparovač (TV film)

Tim Ferrier

Kostýmy:

Terry Ryan
  • drankeryth

Pred zacatim filmu ma navnadilo, ze film bude oplyvat napinavymi scenami, kto moze byt za vrazdami kultoveho vraha Jacka Rozparovaca. Zahadny vrah je uz na zaciatku filmu ukazany a to ma aj dost sklamalo, pretoze pocas celeho filmu neni nic zaujimave ponuknute divakovi a uz sa to len vlieklo nudnym napredovanim ku konecnemu finale. Skoda, ze dej filmu je tak nevkusne premysleny, co len filmu uskodilo, akoby mu to malo pomohnut. Pre mna osobne nic moc film tuctoveho razenia.(3.2.2014)

Jedna z možných verzí o Jacku Rozparovači. Tentokrát známe pachatele hned od začátku a tak máme možnost sledovat nitky k rozřešení případu, které inspektor Hansen nachází a dává dohromady. Byť se jedná o docela zajímavě natočený film, nemůžu si pomoct, ale nijakým způsobem mi tento film nepřipadl děsivý; prostě jsem se u něj nebál tak, jak jsem očekával, že budu, obdobně jako u jiných filmů tohoto ražení. Takhle se jednalo o příjemnou oddechovou detektivku s pár krvavými záběry (mrtvol, nikoliv vražd) a nevýraznými hereckými výkony. Docela mně zarazila herecká účast Michaela Yorka - tento herec má opravdu na to, aby si role vybíral a ne se nechal upíchnout kamkoliv. 50%.(2.1.2006)

Hlavnou chybou tohto spracovania známeho príbehu o Jackovi Rozparovačovi je fakt, že scenár vystrieľal všetku svoju muníciu prakticky už na začiatku. Preto je prvá tretina filmu v ktorej zisťujeme identitu Jacka Rozparovača a vidíme asi najkrvavejšie zábery filmu, tá najzaujímavejšia. Zvyšok je už iba tápanie a snaha o dôstojné ukončenie príbehu napriek absencii inovácií a nápadov. Celkovo teda ide o priemerné spracovanie. 50%(8.11.2009)

Komorní krimi o Jacku Rozparovači který je tentokrát trochu netradiční. Pachatel je totiž prozrazen hned na začátku. Děj tedy sleduje poctivou detektivní práci inspektora Hansena, který se ho snaží vypátrat. Příběh je odvyprávěn volně zcela bez mohutných akčních či obvyklých hororových scén a toto tempo si poctivě drží. Po dramatické stránce to také není žádná sláva, přesto dokáže s jistotou zaujmout. Herci jsou velice přesvědčivý, a vydávají ze sebe vše. Vyprávění zbytečně neuhýbá a drží se hlavní dějové linky. Zkrátka, i tento snímek má v sobě jisté kouzlo.(15.1.2014)

Poněkud nechápu proč tohle vyšlo v edici horor! Děj odehrávající se ve staré Anglii mě moc nesedí ono noblesní chování není pro mě. Vrah je velmi brzo ukázán a je jen otázka času, kdy spadne klec. Chtělo to víc nápadu. Prostitutka je velmi pohledná a konec dopadne jak jinak, než že s vrahem se jedná jako vrukavičkách, když je z významné rodiny. Koukat se na to dalo, ale nic světoborného to není, hlavně , že tam nebyl ten "tučnák" Poirot.(8.9.2009)

• - Ve scéně, kdy inspektor Hansen (Patrick Bergin) ukazuje Florry (Gabrielle Anwar) fotky z vražd, je možné vidět i několik fotografií vražd, které se ještě nestaly. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Australském městě Melbourne. (Terva)