Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)
Trailer 1

Mladá usměvavá těhotná Rosie cestuje vlakem. Průvodčí si všimne jejího kufru, ze kterého teče krev. Na cílovém nádraží už čekají policisté. Rosie je odsouzena za vraždu svého manžela a jeho milenky. Vzhledem k jejímu psychickému stavu je umístěna do věznice pro duševně choré na dobu neurčitou... O čtyřicet tři let později v malém městečku pastor Walter končí bohoslužbu. Jeho žena Gloria tam opět není. Chce se alespoň jednou vyspat, ale kvůli štěkajícímu psovi souseda Browna to není možné. Vstane, z okna uvidí syna Petera a hledá dceru Holly. Najde ji, jak si užívá s nějakým chlapcem v dodávce před domem. Je zoufalá... Gloria je na lekci golfu. Její instruktor je pohledný Američan Lance, který ji neustále svádí. Gloria se další noc zase nevyspí. Je z toho psa nešťastná. Pan Brown ale nejeví žádný zájem něco řešit. Pak odváží Petera do školy. Když přijede domů, uvidí u schodů starý kufr. Dorazil dříve než jejich nová hospodyně Grace. Pak skončí s Walterem v ložnici, snaží se ho svést, ale opět není úspěšná. Už spolu vůbec nespí. Walter zapomněl Petera vyzvednout ze školy. Ihned tam s Glorií jedou. Petera mezitím zase šikanují kluci. Pomocnou ruku mu podá starší dáma a jdou společně domů. Je to jejich nová hospodyně Grace. Všichni ji vřele přivítají, i Hollyin nový přítel. Má každý den někoho jiného. Gloria se líbá v autě s Lancem. Chystají se spolu odjet do Mexika. Když ji vysadí před domem, uvidí v okně Holly, moc se mu líbí. Gloria zase nemůže usnout kvůli psovi. Ten pak ale najednou ztichne. Druhý den ráno ho pan Brown hledá, zato Gloria se vyspala jako už dlouho ne. Grace začíná mít podezření, že Gloria má románek s Lancem, a vůbec se jí to nelíbí... (TV Prima)

Trailer 1

Enšpígl

Na 3* to , vytáhli především herecké výkony ani tak ne Rowana Atkinsona, který se, ale vypořádal ze škatulkou Mr.Bean docela dobře, ale především Kristin Scott Thomas perfektní výkon. Bohužel slovo perfektní nemůžu říci k tomuto snímku, vtip a černé grády začal mít film totiž, až něco 20min. před koncem a i když závěrečná cca čtrvthodina je solidní zábava do černa, nemůže napravit ten univezálně uklizený humor z předešlých minut . ()

Matty

Rozporuplná komedie. Po třiceti absolutně ničím zajímavých minutách jsem ji chtěl vypnout, ale zvědavost a víra v lepší vtipy mě přiměla přečkat až do konce. Bohužel, pár pousmání patřilo nijak negradovaným pokusům o černý humor, jež měly nejspíš bavit pouze naprostou amorálností. „Drzá“ pointa, s níž na nás tvůrci vyrukují v závěru, jako by ani nebyla (co obsah toho loďáku?). Univerzální uklízečka (z vašeho života uklidí vše nadbytečné) měla šanci být „velkou“ zábavou. Dnes poměrně vzácnou, tajemnem obestřenou komedií s prologem, epilogem a skvělým hereckým obsazením. Prostě komedií, která má PŘÍBĚH. Svůj účel však plní jenom herci. Pro speciální účely byl z hrobu vykopán a slizem nabalzamován Patrick Swayze. Kristin Scott Thomasová umně maskuje svůj věk naprostou přirozeností. Maggie Smith s přehledem vystřihla milou starou paní, kterou byste nicméně nechtěli potkat s ostrým předmětem v ruce. A konečně, Rowan Atkinson v kolem a kolem vzato úplně normální roli vikáře předvádí, že umí zahrát také něco jiného než sto a jeden přiblblý ksicht. Jejich postavy nejsou moc nápadité, jejich dialogy vtipné, prostor pro improvizaci minimální (bránkářská etuda), přesto hrají dost kvalitně na to, aby v podobně nekvalitní komedii působili jako pěst na oko a paradoxně byli i jediným důvodem (resp. čtyřmi důvody), proč si Uklízečku pustit do televize. Nejlépe někdy ve středu večer, když budete mít dost času a tolerantní náladu. 50% Zajímavé komentáře: Faye, castor, jahol, Fr ()

Malarkey

Velký comeback Rowana Atkinsona, který jednou řekl, že se vším sekne a tak to taky podle něj mělo být. Nakonec stejnak nevydržel, semtam rozsekal nějakýho sporťáka, zjistil, že ho život nebaví a tak se opět vrátil k filmu. Udělal rozhodně dobře. Univerzální uklízečka je klasická suchá, anglicky humorná komedie, která klasicky anglicky rozvádí svůj příběh vcelku pomalu a nudně. Jenže když si vezmu fakt, že se Atkinson oprášil a opět se k tomu všemu vrátil nejen díky tomu, zas tak špatné to není. Respektive, je to dobré proto, že se na to s radostí opět podívám. A tak to má u komedií být. --- To není fér. Jiné dcery se svými matkami plánují svatbu, pečou koláče a nakupují... A co dělám já? Zbavuji se mrtvol. ()

Galadriel

Komedie, při které jsem se já bavila báječně a bylo mi jasné, že se bavili při natáčení i všichni zůčastnění. Je to z filmu znát a to ho vytahuje do nadprůměru, protože jinak nic moc nového nepřináší, je "jen" krásně anglický, černohumorný a příjemný. Navíc Rowan Atkinson konečně není Mr.Bean, Maggie Smith je jako vždy skvělá (její způsob myšlení a odpravování lidí neodolatelný) a Kirstin Scott Thomas je jednoznačnou špičkou filmu, svou matku v znuděnou, zhrzenou, nevyspalou a neuspokojenou ženu v domácnosti si užívá a je báječná... ()

POMO

Ambície nakrútiť čiernu komédiu, ktorá by vytŕčala z mainstreamu a kvalitatívne by zatienila konkurenciu (špičkové obsadenie a výprava...), sa cení, no úmysel ostáva len niekde kúsok za pol cestou. KEEPING MUM neprináša nič, čo by som už nevidel inde, hravú roztomilosť mieša s britskou černotou tým najprevarenejším spôsobom, a prináša toľko prekvapení ako každodenná jazda električkou. Ale to pozlátko, do ktorého je šablónovitý scenár zabalený, je pekné. A Rowan Atkinson je plnohodnotný herec. ()

• Ve 36. minutě Lance (Patrick Swayze) po dotelefonování odjíždí v golfovém vozítku Club Car, přičemž se ozve zvuk normálního motoru. Tato vozítka jsou ovšem na baterie a nevydávají téměř žádný zvuk. (Lucy.Anna.N)
  • Univerzální uklízečka debutovala v Anglii na začátku prosince v 306 kinech s obratem 645 886 liber, celkový výdělek se tam vyšplhal na trojnásobek. (imro)
  • Kristin Scott Thomas nominovalo sdružení londýnských kritiků na Herečku roku. (imro)