poster

Univerzální uklízečka

 • Velká Británie

  Keeping Mum

 • Slovensko

  Univerzálna upratovačka

Komedie

Velká Británie, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  ****

  Velmi vtipná britská komedie sršící černým humorem. Návštěva tajemné hospodyně Grace (Maggie Smith) vyřeší rodině vikáře (civilně hrající Rowan Atkinson) všechny problémy... Skvělé je obsazení - Atkinson se učí jako nesmělý vikář SLOVNÍMU humoru, totálně frustrovaná matka Kristin Scott Thomasové nestačí zírat nad životními změnami, protože přišla opravdu výkonná a schopná hospodyně Maggie Smithová. Dále je zde vtipná zápletka, pár vražd a zarostlé jezírko na zahradě - prostě dobrý film. Trailery: http://www.csfd.cz/film/219286-univerzalni-uklizecka-keeping-mum/videa/(14.2.2009)

 • Aluska88
  ****

  Skvělá a osobitá komedie s typickými britskými rysy. Parádní obsazení, scénář i atmosféra malého, poklidného městečka. Maggie Smith mi připomínala něco mezi Mary Poppins a Nanny McPhee, Rowan Atkinson se zase z Mr. Beana převtělil v kněze (scény, kde se učí a poté před diváky pronáší o vtip posilněné projevy, jsou úžasné:) a Patrick Swayze opět svádí ženy svým americkým šarmem:)(21.1.2013)

 • Fr
  ***

  R.Atkinson je vikář a taky trošíčku nemehlo. Jeho žena ,,to potřebuje“ a P.Swayze jí ,,to“ může dát. No a Grace je hospodyně, která bude mít víc práce než se čekalo..... . R.Atkinson působí civilněji než jsem původně čekal a i když nemehlo, vůbec není trapnej. To občas je P.Swayze, ale to mu to vlastně předepisuje scénář. Nečekejte záchvaty smíchu, děj je normální, ale má černohumorný nádech. A to se mi líbí. Stejně jako výkon Kristin Scott Thomas. Když se budete rozhodovat, jestli se máte v neděli odpoledne nudit nebo se dívat na Keeping Mum, určitě zvolte film. Potom budete mnohem spokojenější. Nebo taky můžete začít ,,čistit“ město..(3.10.2006)

 • petero
  ***

  Musím pochváliť distribútorov za slovenský názov filmu, naposledy sa tak trafili pri filme Amores Peros – Láska je kurva. Jemný anglický humor, Atkinson a jeho rozhovor s Bohom v kostole pomocou vypínania mikrofónu, alebo Patrick „Dirty Dancer“ Swayze ako golfový zvodca (hlavne keď sa predvedie v tangáčoch) sú super.(20.5.2006)

 • POMO
  ***

  Ambície nakrútiť čiernu komédiu, ktorá by vytŕčala z mainstreamu a kvalitatívne by zatienila konkurenciu (špičkové obsadenie a výprava...), sa cení, no úmysel ostáva len niekde kúsok za pol cestou. KEEPING MUM neprináša nič, čo by som už nevidel inde, hravú roztomilosť mieša s britskou černotou tým najprevarenejším spôsobom, a prináša toľko prekvapení ako každodenná jazda električkou. Ale to pozlátko, do ktorého je šablónovitý scenár zabalený, je pekné. A Rowan Atkinson je plnohodnotný herec.(17.3.2006)

 • - Kristin Scott Thomas a Rowan Atkinson se poprvé setkali ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb, kde Atkinson také ztvárnil roli faráře. S herečkou Maggie Smith však Kristin už natočila filmy Richard III. (r. Richard Loncraine, 1995) a Gosford Park (r. Robert Altman, 2001). (imro)

 • - Ve 36. minutě Lance (Patrick Swayze) po dotelefonování odjíždí v golfovém vozítku Club Car, přičemž se ozve zvuk normálního motoru. Tato vozítka jsou ovšem na baterie a nevydávají téměř žádný zvuk. (Lucy.Anna.N)

 • - Univerzální uklízečka debutovala v Anglii na začátku prosince v 306 kinech s obratem 645 886 liber, celkový výdělek se tam vyšplhal na trojnásobek. (imro)