Sami seba nazývajú podľa jedného hawaiského slangu lolo - nová mladá generácia. Generácia bez cieľa, ktorá neuznáva autority, neuznáva školu a bojí sa zapadnutia do priemernosti a šedivosti tohto sveta. Títo mladí ľudia vlastne od seba nič neočakávajú, pretože nikto iný neočakáva nič od nich. Až do jedného dňa, kedy na Kona Pali High strednú školu nastúpi nová učiteľka - Sandra Becherová (Halle Berryová). Sandra je odlišná od ostatných učiteľov - iba ona jediná je totiž presvedčená, že študenti sa môžu v škole niečo naučiť a majú šancu uplatniť sa v živote. S jej podporou sa hŕstka študentov zapojí do projektu, vďaka ktorému sa vyberú na dobrodružnú cestu, plnú poznania, naprieč austrálskym kontinentom... (oficiální text distributora)

misterz

Príbehovo šedivé, obyčajné, nudné a vhodné úzkoprofilovo len pre 11-15 ročné decká. Film ťahajú do podpriemeru iba dve herecké hviezdy a čuduj sa svete, aj C. Affleck tu bol ešte znesiteľný. To je však všetko čo snímok ponúka. Zaradil by som ho k halde ďalších podpriemerných rodinných filmov s typicky klišoidnou detskou výherno-súťažnou príbehovou osnovou, ktoré sú vhodné akurát tak len na upršané nedeľné dopoludnie ako kulisa k domácim prácam. 35/100 ()

Dudek

Velice příjemná komedie o jednom teamu, který překoná sám sebe a vyhraje i přesto, že nemá vůbec žádnou šanci. To že je ve filmu mnoho kýčů zase až tolik nevadí, stačí jen vypnout mozek, pohodlně se usadit a nechat se unášet průměrným dějem. ()

Brouk

Sluneční auto s názvem COCKROACH musí už být jen podle názvu nejlepší :-) Neškodná a v podstatě pohodová teenagerovská a rodinná záležitost ()

MM_Ramone

Halle Berryová a James Belushi si zahrali v tomto detskom filme dvojicu stedoškolských učiteľov, ktorí podporia svojich snaživých, talentovaných študentov v ich úsilí uspieť na medzinárodnom závode automobilov na slnečný pohon, čo sa uskutoční v Austrálii. Naivná ekologicko športová drámička určená predovšetkým predpubertálnej mládeži. Je to veselé, poučné a všetko sa dobre skončí. ** ()

freddy

Tohle je naprosto neškodná zábava pro celou rodinu, prostě další z řady filmů na téma jak outsider zase jednou všechny překvapil a dal za vyučenou zkušenějším a favorizovanějším borcům, to vše v rodinném hávu a v hlavní roli s teenagerovským osazenstvem plus s Halle Berry a Jamesem Belushim v rolích učitelů. Film je plný klišé tak jak je zřejmě znáte z jiných filmů, navíc mi příliš ve filmu neseděla ta přehnaná pozornost médií, pochybuji, že by jednomu závodu mezi automobily jezdícími na solární panely věnovalo tolik médií takovou pozornost, to bych označil spíše za jakýsi americký patetismus, ale naštěstí tohle jediné mi ve filmu přišlo nelogické a zvláštní, jinak jsem si ten film v pohodě užil a nemám proti němu žádné výhrady. Pokud se zaměřím na herecké výkony, tak co se týče Halle Berry a Jamese Belushiho tak ti samozřejmě zahráli své učitelské role skvěle, pana Belushiho bych dokonce chtěl za učitele asi i já, vypadal sympaticky a docela v pohodě. Co se týká teenagerovských rolí, tak tam lze ze známějších jmen nalézt Caseyho Afflecka, který byl ve své roli perfektní, a potom Elizu Dushku, která je stejně jako ve všech svých ostatních rolích půvabná a krásná a kromě toho i docela dobře zahrála holku, která má mindrák z toho, že její vlastní otec o ní nejeví zájem. Zkrátka tohle byla neškodná rodinná zábava s dalším přeslazeným šťastným koncem, ale docela se mi to líbilo a vzhledem k tomu, že film vnímám jako průměr, tak uděluji tři hvězdy. ()

Kamca_

Celkem povedená rodinná napůl komedie a napůl drama. Ze začátku mě trochu zarazilo to hodnocení tady. Myslím, že tak tragický to zase nebylo. Fajn film na večer, když chcete něco nenáročnýho. Dávám 60%. ()

Lacike

Je to taký mix klasického filmu o problémovej mládeži a športovej komédie o lúzroch, ktorý sa dostanú na vrchol typu Kokosy na snehu. Tentokrát banda študentov zmajstruje auto na solárny pohon s krorým závodia. Učiteľku, ktorá ich má na starosti hrá Halle Berry a proti svojej vôli jej pomáha Jim Belushi. Medzi študentmi je viacero budúcich hviezd napríklad Casey Affleck. Ako decko z bohatej famílie, ktoré z tými lúzrami súperí tu debutoval Joel Edgerton a prehráva jak zloduch z nejakej kreslenej grotesky. Celkovo to je film zameraný asi na deti a aj to skôr ako poučný film ako komédia. Mne už príliš vtipný nepripadal. 4/10. ()

Turiec

Priemerný mládežnícky film o tom, ako sa outsideri zúčastnia pretekov, každý si z nich robí len srandu a oni sa snažia ukázať čo v nich je. Film dejom aj záverom úplne zapadá do schémy - šablóny použitej už pri mnohých iných filmoch. Nič nové. ()

tom88

Priemerná americká rodinná zábava s množstvom klišé. Jediné čo poteší je snáť iba herecké obsadenie, inak je film veľmi obyčajný a predvídatelný. Chvíľlami to ale malo svoje kúzlo a nedalo mi to pozerať sa na niečo iné ráno v TV. Videl som to bohužiaľ s katastrofálnym slovenským dabingom, ale aj tak dávam za 3*. 55% ()

blackJag

Motivační a integrační příběhy mají svou platnost a relevanci, v podobném provedení je ale jejich význam spíše kontraproduktivní... Bez kapky invence ždímaná šablona a triviální syžet doplňují v urputném trojboji primitivně ložené scény emocionálního vydírání tak samozřejmě, že jsem jednoduše odmítal uvěřit, že autor scénáře k tomuto filmu má doma Oscara za RAIN MANa. 40% ()

DocBrown

Dalsi americky pokus o co nejvetsi patriotisticky kyc. Zle korporatni auto s vlajeckami Nemecka, Svycarska a dalsich evropskych zemi proste nesmi vyhrat. ()

Jandro

Príjemná komédia so zaujímavým hereckým obsadením novej generácie hercov podporenej Halle Berry a Jamesom Belushim a s vynikajúcim slovenským dabingom. Hoci koniec bol predvídateľný podarilo sa ho napr. v porovnaní s Kokosmi na snehu o čosi vylepšiť ()

jopal

Film ktory ma zaujal, pobavil a bol som zvedavy ako do dopadne. A na moje pocudovanie to bolo celkom stravitelne, vratane konca... ()