Stíny temnoty

Gallowwalkers

Western / Fantasy / Horor / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2012, 90 min

• verbal

Tak se nám Vesly vrátil z "montáže" a herecky vyprahlý z dramatických kroužku v Sing Singu okamžitě vletěl rovnýma nohama do první sračky, která přistála jeho kurátorovi na stole. Přesně takhle by vypadal scénář, kdyby Karel May hulil opium a prokládal to Absinthem. A tak Negroboy, černý gentleman, kosí na divokém Západě s přesvědčivým výrazem natrženého rekta (přeci jenom si z toho ochotničení něco odnesl) nějaké oživlé, hispánské zombiekardinály, kterým pomáhají poskoci, co mají na krku naražené zavařovací hrnce s ostny a retardovaný, šupinatý pán se dvěma čuráky na hlavě. Chce se totiž na těch individuích podruhé či snad potřetí pomstít a zároveň ochránit utiskovanou a zmatenou Církev staticky čumících blondýn. No, řeknu vám, už tomu chyběl jen dvouhlavý, mluvící chřestýš a postapokalypticky rozohněná Tina Turner. Moc doufám, že příště našemu sympatickému muklovi dohodí něco, co napsal scénárista po odvykačce, a nebudu z toho zase muset Blade.(2.8.2013)

• Bozvav

Bože proč jsem pro tentokrát neposlechla erudovaného fajnšmekra "kolegu" Verbala. To byla hovadina na kvadrát. Pokud by se celé veledílo netvářilo tak tragicky vážně, mělo alespoň nějaký scénář a pár dialogů, dalo by se to celé označit jako šílené, nicméně koukatelné dílko. Takto uvažuji poslat to rovnou do kopru, nebo do hrobu a doufat, že po vzoru hlavních protagonistů neožije. To, že jsem film vydržela do konce dokazuje, jak moc velká masochistka jsem. Dávám jednu hvězdu, byť nevím za co.(9.4.2016)

• hladass

Těšil jsem se na zábavné, krvavé, hororově-westernové béčko, ale dostalo se mi jen trapné, co se týče scénáře dosti chaotické a nezáživné nudy... V dnešní době už opravdu nestačí pár drsných pohledů a drsňáckých, rádoby vtipných hlášek, ještě nedávno zavřeného a kdysi akčního hrdiny, Wesleyho Snipese... Co z toho, že tady Wesley utrhává upírům hlavy i s páteří, když scénář prakticky neexistuje, zoufalí herci očividně pořádně nevědí co hrát, nehodící se a extrémně natahované záběry na ponurou krajinu taky moc nepotěší... Kdyby se alespoň tenhle kus nebral tak zatraceně vážně...(3.8.2013)

• VanTom

Komiksově stylizované béčko, které vypadá docela hezky a má slušnou westernovou atmosféru (pouštní exteriéry prostě mají vždycky něco do sebe). Wesley Snipes se pořád zvládá tvářit jako ultimátní bad-ass, ale moc tu toho nepředvede, stejně jako nikdo další, akce je málo a není vůbec podařená. Nudil jsem se opravdu k uzoufání, i proto, že dějový chaos se začne trošiličku uspořádávat až v závěru.(13.8.2013)

• Testament

Gallowalkers z trailerů vypadal celkem na tvorbu Snipese netradičně, ale ve výsledku je to nudný příběh, co se táhne jako smr...ad. Western se zombíkama, Ok, to může být švanda, ale celé se to bere vážně a vypadá to úplně směšně. Co ty protivníci hlavního hrdiny, co to mělo jako bejt?? Chlap s kastrolem na hlavě, z něho koukají bodáky - něco jako Pinhead? Hlavní záporák je úplně směšnej, to není ani herec z kategorie "céééé". Ono už stačila ta dementně natočená scéna znásilnění - a bylo jasné, že Goth je totální loser režisér. Celkově to smrdí korunou. Pár lidí běhá po poušti, vypadá to lacině a přitom to mělo rozpočet 17 mega? Jako za co, proboha? Jediné, co mě zaujalo byly občasné, krvavé - eR-kové záběry, ale to je tak všechno. Asi popřemýšlím nad přehodnocením nějakých svých "odpadů", co jsem zde udělil. Občas jsem si vzpomenul i na Bloodrayne, ale i Uwe Boll měl tak 100x navrch...Pryč s tím, je to břečka.(4.8.2013)

• - Natáčení probíhalo v Namibii. (Terva)

• - Film vznikl už v roce 2010, však kvůli uvěznění hlavního představitele Wesleyho Snipese za daňové úniky se premiéra odložila do doby, kdy bude Snipes opět na svodobě. (korbitch22)

• - Při natáčení filmu byl v říjnu 2006 Wesley Snipes obžalován za neplacení daní, což vedlo k vydání rozkazu k jeho zatčení. 8. prosince 2006 odletěl soukromým letadlem do rodného Orlanda, kde stanul před porotou. Snipes se cítil nevinný ve všech bodech a za 1 milion amerických dolarů byl propuštěn z vazby a bylo mu dovoleno vrátit se do Afriky až do konce natáčení filmu. (Kritiq)