Stíny temnoty

Gallowwalkers

Western / Fantasy / Horor / Akční / Thriller

USA / Velká Británie, 2012, 90 min

CITÁT - Legenda říká, že někde pod těmito horami leží brána mezi Peklem a Nebem......... Dojem? Celkově je to divné. Nejlépe na to pohlížet jako na komiks a tak si vysvětlovat některé vzniklé situace, ale ve filmové podobě to prostě nějak nefunguje. Jsou zde velmi povedené masky, ale jsou jaksi osamostatněné a jejich existence ani není pořádně vysvětlena. Prostě jenom tak existují. Dobré herecké obsazení a povedená hudba také přispějí ke sledovanosti, ale někdy to prostě nestačí. CITÁT - Co tady má holka udělat, aby ji někdo zachránil?........... Dialog je mnohdy také nepochopitelný a některé scény jsou hodně ujeté (třeba zašitá ústa) CITÁT - Když Ježíš vstal z mrtvých, proč bychom to nemohli udělat také?............ Život je záhada a záhadný je i tento příběh Stále mi sice nepřišel moc na chuť, ale ve své podstatě to není tak špatné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Možná se někdy později podívám znovu a přehodnotím. Možná dám o hvězdu víc, nebo také méně. CITÁT - A tak přišel čas....kdy kněz sepsal smlouvu s pohanskými Bohy............... Směs westernu, lovestory a zombie hororu je vesměs lehce nadprůměrný snímek. CITÁT - Být mrtvý už není to co bývalo............ Film se původně měl jmenovat Kaos. Natáčení probíhalo v Namibii.(20.10.2013)

• Faila

Škoda, pár dobrých nápadů tam bylo, základní kostra příběhu není zas tak blbá a některé scény a záběry byly téměř perfektní. Nemá to ale tu správnou atmosféru, scénář je místy dost hloupý a herecké provedení je až na pár výjimek velmi slabé. S lepším vedením by se z toho snad dalo vytřískat více, takhle to pro mě ale není ani průměrný film.(14.10.2017)

• S.Quentin QUALE

Velmi prapodivný snímek, který je všecko jen ne normální. Jsem si celkem jistý, že tento snímek bude obecenstvo dost rozdělovat, protože při jeho sledování je potřeba hodně otevřít (nebo zavřít) mysl, a to díky velké dávce bizarnosti a neurčitosti co se týče jakéhokoli zaškatulkování. Abych to shrnul, pro horor se absolutně nehodící westernové prostředí, které se dá zhodnotit jako "prach a písek na výpeku", je šplíchnutné jakousi podivnou postapokalypickou dobou s minimem lidí, za to počtem ještě podivnějších vybledlých "nemrtvých" pistolníků se sektářskými a despotickými sklony,...........no néééé, tohle fakt nemá cenu moc rozebírat. Jinak Snipes se v base naučil střílet jak nikdá, takže ješte si závěrem dovolím malinké přirovnání tohoto mimochodem dost krvavého paskvilu - Komando meets Šílený Max meets Tenkrát na západě. Hodnocení stoprocentně spadne, protože je to nelogická haluz, která ke konci i ubíjí zbytečnou a nepoutavou konverzací. 45%(25.7.2013)

• Voorhees

To pozitivní na filmu je námět, opravdu zajímavý námět. Dost dobrý soundtrack, ten mě velice mile překvapil. A hezky to vypadá a hezky se na to kouká. Co se nepovedlo, je hraní si na velkej film a tak traponost z "tvrďáckejch" dialogů sává, jsou debilní upřímně. Příběh nic moc, ale to se dá v klidu odpustit. Za prvních 51 minut se odehrálo asi tolik věcí, že by se to dalo shrnout do 15 minut a v podání Píta Jacksona asi tak do 25, ale kvalitních 25 minut. Film má vinikající tendenci včechno protahovat a to je velike mínus. Když si to shrneme. Soundtrack + Námět- Dialogy-Protahovanost-. 40procent je odpovídající hodnocení.(30.12.2013)

• VanTom

Komiksově stylizované béčko, které vypadá docela hezky a má slušnou westernovou atmosféru (pouštní exteriéry prostě mají vždycky něco do sebe). Wesley Snipes se pořád zvládá tvářit jako ultimátní bad-ass, ale moc tu toho nepředvede, stejně jako nikdo další, akce je málo a není vůbec podařená. Nudil jsem se opravdu k uzoufání, i proto, že dějový chaos se začne trošiličku uspořádávat až v závěru.(13.8.2013)

• - Film vznikl už v roce 2010, však kvůli uvěznění hlavního představitele Wesleyho Snipese za daňové úniky se premiéra odložila do doby, kdy bude Snipes opět na svodobě. (korbitch22)

• - Natáčení probíhalo v Namibii. (Terva)

• - Při natáčení filmu byl v říjnu 2006 Wesley Snipes obžalován za neplacení daní, což vedlo k vydání rozkazu k jeho zatčení. 8. prosince 2006 odletěl soukromým letadlem do rodného Orlanda, kde stanul před porotou. Snipes se cítil nevinný ve všech bodech a za 1 milion amerických dolarů byl propuštěn z vazby a bylo mu dovoleno vrátit se do Afriky až do konce natáčení filmu. (Kritiq)