Mluvící sex

• Česko Podle hvizdu poznáš pizdu (festivalový název) (více)

Sedmdesátá léta lze dnes oprávněně označit za zlatý věk pornofilmů. Nejde přitom o to, že by se točilo víc porna než jindy, ale spíš o nepoměrně vyšší ambice i produkční zázemí tehdejších snímků, které dnes platí za klasické tituly. Po Spojených státech, kde vlnu dějového filmového porna určeného pro velká plátna odstartovaly filmy jako Hluboké hrdlo (1972) či Devil in Miss Jones (1973), se druhým nejvýznamnějším producentem pornofilmů sedmdesátých let stala Francie. Titulem, který francouzskou produkci uvedl do mezinárodního kontextu, bylo právě Podle hvizdu poznáš pizdu. Do dobové Francie zasazená variace na mytologický motiv „vagina loquens“, neboli mluvící vagíny, v odlehčeném komediálním tónu pojednává o tom, co by ženské přirození říkalo, kdyby mohlo mluvit. Při psaní scénáře filmu se sešli dva výrazné talenty francouzské pornografické kinematografie. Claude Mulot snímek také režíroval a později např. vedl francouzskou pornohvězdu Brigitte Lahaie v komedii Les petites écoliéres (Malé školačky, 1980) či přemítal, zda sní androidi o elektrických penisech, ve sci-fi pornu La femme-objet (Žena-předmět, 1980). Druhým scenáristou filmu je Didier Philippe-Gérard, pozdější režisér např. pornofilmu Mes Nuits avec Alice, Pénélope, Arnold, Maude et Richard (Mé noci s Alicí, Penelepou, Maude a Richardem, 1976), kde čtveřice zhrzených osamělých žen žijících v domě vybaveném nábytkem evokujícím díla Evy Švankmajerové postupně páchá bizarní sexuální sebevraždy. Stejně jako jejich budoucí díla i Podle hvizdu poznáš pizdu ukázalo, že filmová pornografie dokáže bavit i jinak než nekonečnými sekvencemi souloží. (Festival otrlého diváka)

hirnlego

Dvojhlasý simultánní překlad na otrlém divákovi vetkl do tohoto uměleckého díla něco kouzelného a neopakovatelného. MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT MRDAT ()

JFL

Geniální mix neestetizované tělesnosti sedmdesátkového porna a absurdního humoru, vycházejícího z rozvádění titulní zápletky, vynesla do nadzemských výšin projekce na Festivalu otrlého diváka. Přehlídka opět potvrdila svou hlavní přednost, tedy vytváření unikátních diváckých zážitků, a to i pro diváky, kteří promítaný film již dříve viděli. Naprosto nacpané kino Aero permanentně propukalo ve výbuchy smíchu nejen díky bizarnosti snímku, ale především zásluhou bravurního genderově vyváženého simultánního dabingu. Okouzlující hlasová modulace Ms. Samanthy Bifidus, připitě seriózní repliky jejího partnera DČ z tlumočnické tabu budky a především jejich společné bezprostřední reakce a komentáře dění na plátně (není nad to, když se zapomene zapnout kašlátko, které tlumí mikrofon, aneb „To zas bude na dlouho“ či „Polykám“). Nezapomenutelné a neopakovatelné. Díky. ----- K filmu samotnému i celkové tvorbě jeho výjimečného režiséra viz text pro A2. ()

Slasher

Porno o pochvě, co chce pořád jen mrdat. A navíc mluví. Malý péra (až na jedno velký tlustý), moře chlupů, rafinovaný příběh a super tlumočení na Festivalu otrlého diváka 2011. A bacha, většina jich může mluvit, ale nedělaj to dokud toho nemaj už fakt plný pysky... ()

Xeelee

Geniální francouskej příspěvek žánru, u kterýho mě fakt mrzí, že jsem ho nemohl shlédnout simultánně dabovanej na Festivalu otrlého diváka :-) I s anglickými titulky to byla paráda. ()

MrPierc

Vyšší liga z pornofilmů, protože film má zajímavý děj a vtipnou zápletku. Jöelle je dospělá a zralá žena, ale její muž jí v posteli nerozumí. Její nespokojenost naroste do takových výšin, že se její vagína vzbouří a začne slovně protestovat. Má stále připomínky a nechce mlčet. Jöelle to dostává do trapných situacích na ulici, ale donutí jí to také sexuálně žít a hledat jiné muže a jiné zkušenosti. Pouze, když si s někým užije, mluvící vagína ji neotravuje a jsou obě spokojené. Francouzi jsou mistři v kinematografii a dokazují to i ve filmu pro dospělé. Snímek má vyšší ambice než jen sex, je originální i vtipný. ()

tere.z

Mluvící pohlaví, přiopilá atmosféra předpůlnočního kina Aero a především bezkonkurenční simultánní překlad (s přídavkem vlastního komentářem děje na plátně)... No, co víc říct :D ()

dickadonna

Jednorázová záležitost, která by bez simultánního humorného překladu nepobavila už asi vůbec nikoho.Nanejvýš trošku šokovala první scénou s mluvící vagínou, ale po té omrzí. Nicméně jak bylo servírováno na FOD s vtipnými komentáři překladatelské dvojice, mírně podnapito, já si to velmi užil. ()

EDABarret

Nemálo nadhodnocený film! Jedna věc je vidět tento film v simultánním překladu (*****) a druhá bez něj. Bez něj je to jen obyčejné a nudné porno s mluvící genitálií.(**) A jelikož překlad na otrlém divákovy je věc sama o sobě, tak za 2. ()

fortex

Tak vaše komentáře mne natolik zaujaly,že jsem se dal do shánění tohoto uměleckého díla,zatím nic,tak nevím. ()

Jacques-ds

První hvězdička za to, že v tom hrají normální ženy a ne uměle vytvořené barbie panenky s umělým obličejem a nelidsky pevným a gigantickým hrudníkem. Jako porno je to celkem nadprůměrné dílo se zajímavým nápadem (tři hvězdy), jako film je to nudná záležitost, která brzy omrzí (mínus jedna hvězda). Chcete-li porno, tak si to pusťte, chcete-li kvalitní filmový zážitek, tak si sežeňte něco jiného. ()