Murder-Set-Pieces

všechny plakáty

Film vykresluje skutky sadistického maniaka, který vzhlíží k Hitlerovi, řadí se mezi nacisty a praktikuje ve svém rozsáhlém domě zvrácené orgie na dívkách, které naláká na focení. Dívky pak ve sklepě znásilňuje, mučí a porcuje. Není mu cizí vraždit i na veřejném místě v ústraní někde na záchodcích a podobně. Jedná se o extrémně násilný film, plný brutality a krve. (Flipnic)

Slasher

Extrém! Příběh vraha, ale ne jen tak ledajaký. Hlavním hrdinou je nabušený nacistický hovado (za zjevně zásadní idol bere svýho dědu, kterého vidíme na fotce v uniformě a při setkání se samotným Führerem), frajírek a narcis, fotograf mladých sexy holek a řekněme totální omezenec. Vzhledem zjevně přitažlivý, charismatický mladík (představte si jako lehkou modifikaci Roberta Rosenberga), protože nemá větší problém nalákat na photosession a následnou jednorázovku bezpočet luxusních štětek a povolnějších nažhavených ženských tak vůbec. Jenže to samozřejmě vůbec nemají ponětí, co je čeká místo kvalitní šukačky. Kluk je totiž normální lidská nelidská zrůda. Ano, aby mohl s klidem páchat co páchá, musí jí být. V zákulisí svého prostorného domu poblíž Las Vegas se přímo vyžívá ve vraždění, trýznění, hraní si s mrtvými těly a v bezpočtu dalších zásadních úchylek, včetně kanibalismu, nekrofilie a jistě spousty dalších, byť tady třeba pouze naznačených. Na svých obětech si ventiluje svůj zvrácený svět plný nenávisti a extrémně nevybíravé ideologie. Žije prakticky mimo společnost, je to takový ten netušený predátor na jejím okraji a plně mu to tak vyhovuje. Takže většinou ty holky odněkud přiveze ve svojí nadupaný káře, při focení lehce navodí takovou tu nenucenou atmosféru, čímž si je získá definitivně, načež následně je v posteli buď rovnou podřízne břitvou, nebo prozatím pouze připodřízne a sváže, nebo prostě jen nekompromisně zezadu vyrube, přičemž je většinou nechá odněkud krvácet a ukájí se tím, jak přitom hezky a bezmocně naříkají než se konečně udělá, vytáhne ho a nechá je bezvládně ležet. Často do nich také nablije cosi v němčině. A ať už přijde na jakoukoli fázi celého procesu (včetně těch post-mortem), není to žádný velký rutinér, počíná si rozmanitě a je vidět, že je dalo by se říci až zvrhle tvořivý. Co se týče obsazení, jinak prakticky neznámý Sven Garrett tady podle mě přímo exceluje a ač jsem se na něj v prvních minutách díval trochu s podezřením, je přesně takový, jaký ten charakter být má. Respekt. Výtečné jsou i veškeré krvavé efekty. Ty hrajou důležitou roli, je toho tady tolik - celá řada šokujících scén, např. blowjob s hlavou, ohryzávání torza (to jedině vypadalo trochu uměle), dokonce potencionálně hodně pobuřující vražda holčičky na veřejných záchodcích (jo, náš týpek se nepáře ani s dětmi), atd... Byla tady vyčítána amatéřina právě až na tyhle efekty, ale na mě ten film vůbec amatérsky nezapůsobil. Náhodou na to jaká je to prasárna, provedení je více než pěkné. A jak zde bylo dále kritizováno, film napůl postrádá nějaký spojitý děj, což ale já u něj beru jako další plus. Víc než co jiného je to prostý sled aktů vraha, navazujících relativně bez větších pojítek, do toho pár flashbacků a co to nakonec alespoň nějak spojuje dohromady, je konání jedné holčiny, malé sestry vrahovy (ex-)přítelkyně. Ten koment se mi koukám poněkud hodně protáhl, ale přesto zde mám ještě pár poznámek... Režisér si neodpustil přímý odkaz na svůj předešlý film NUTBAG, potěšila vtipná role hororové legendy Tonyho Todda, to samé nářezový soundtrack. Naopak nepotěšil nereálný konec, tedy konkrétně zásadní ignorace v logice chování oběti (běží nahoru a do sklepa, jen ne dveřmi ven...) a výsledek střetu děcko vs. náš doposud nepřemožitelný korbahajzl. A nepobral jsem odkaz na 11.9. Ale to jsou vlastně jen malé chyby na kráse tohoto chvályhodně nekompromisního, odvážného a zajímavého snímku. MURDER, SET, PIECES! () (méně) (více)

Flipnic

O čem to vlastně je? Tenhle film je něco, co by se dalo přirovnat například ke dvoum zásadním filmům podobného typu a to je Henry: Portrait of a Serial Killer (1986) a Maniak (1980)(ale zdaleka nedosahuje jejich filmových kvalit, jedná se celkově o amatérštinu...). Je to prostě na první pohled jakási sonda do duše vraždícího maniaka. Ovšem na druhou stranu, přesně jak popsal RYKARDO, se jedná jen o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj. Postava vraha je totálně šílená a opravdu nechutná. Mladý namakaný nacista, co poslouchá na plasmě Hitlerovy projevy a přitom posiluje. Láká krásné holky na focení aktů a pak je šoustá, mlátí, mučí a vraždí ve svém speciálně upraveném sklepení. To asi tak ve stručnosti a teď trocha varování... Jedná se o čistý explotation tak drsného ražení, že i mě, hodně otrlému divákovi, šly oči vsloup. Divák je zasypáván vším možným hnusem, jaký si jde (i nejde) představit a to v tak dlouhé stopáži (uncut) a v tak silném náporu, že se tomu těžko odolává. Film nebaví ... to je právě ta chyba, že kromě mordů vlastně ani nic neobsahuje a posouvá se od ničeho k ničemu ... nemá děj. Ovšem výjevy v něm ztvárněné dávají na prdel drtivé většině explotation horrorů všeho možného ražení. Filmaři podle mne účelně využívali zobrazování násilí, aby šokovali a aby na sebe upozornili (což osobně nemám rád). Navíc si do filmu pozvali dvě "special guest stars": Tonnyho Todda a Gunnara Hansena, známé to "řezníky" ze starých horrorů Candyman a The Texas Chainsaw massacre, čímž se vlastně prozradili, že jde o provokaci. Každopádně, tohle je vrchol brutality!!!!! Film je "extreeeemly grizzly GORY!!" (vlastní vymyšlený pojem) a zobrazuje naprosto všechno a ztrhává VŠECHNA FILMOVÁ TABU!!!!! Je to jeden z mála filmů, který jsem viděl o mohu o něm v klidu říct, že to je film pro sadistické perverzní úchyláky ... Ale díky za takové filmy, protože se tak úchylové mohou vyřádit u filmu doma a neobtěžovat pak lidi na ulici ... (myšleno s mírnou nadsázkou ...) Rozhodně nedoporučuju povahám se slabším srdcem, psychikou, ženám, dětem a mládeži do 18ti let a opravdu tohle jen na vlastní nebezpečí ... já vás varoval ... ()

darkrobyk

-Ženy pijou mužům krev každý večer a na konci měsíce z nich vyteče.- Vcelku průměrná záležitost o magorovi, co si nese trauma z dětství a má potřebu porcovat ženy. Snad zbytečný byl motiv nacismu, ale budiž. Dívky jsou hezké, než je zohyzdí, a tak představují to nejlepší. Gore nijak šokující, snad vyjma práce s motorovkou, ale viděl jsem verzi 91 minut. Počítám, že ale o zas tak moc jsem toho nepřišel. Chvílemi si člověk vybaví německý underground (čemuž napomáhá němčina hlavní postavy), jenže ten je přeci jen odvázanější. A pak Americké psycho, ovšem Patrick Bateman je rozhodně o několik tříd výše. Ta malá bloncka zasloužila vyvrhnout a scéna s ní ve sklepě byla nereálná a směšná. Velmi dobrá hudba! Potěšilo cameo Tonyho Todda. ()

chezush

Krveprolití. Brutalita. No a to je asi tak vše, za co dávám dvě hvězdičky. Vím, že většinou jsou tyhle filmy samo účelové a nejde o děj, jen o tu krev. Ale jestliže režisér chce do takového filmu zapojit i příběh, měl by diváka bavit, zapojit ho do příběhu, vykreslit více postavy a jejich charakter, divák by měl i sympatizovat s postavami. Ale ne, tady postrádám vše. Režisér si vymyslel příběh, ale zároveň se o něj vůbec nestaral. Škoda, protože jinak by to fungovalo dobře. ()

S.Quentin QUALE

Málokdy ocením samoúčelné násilí a brutalitu.....ale na tomto si někdo dost ujel ve stylu Maniaka, takže jednou za čas budiž. Nedoporučuju všem, co nemají opravdu hodně za sebou, je to strašná řezničina, kde se neserou ani s děckama. Prostě už od pohledu trefenej neonácek jezdí po městě v nadupané káře a hledá (nejen) kurvy, který ojede, a pak podřeže - v lepším případě. 70% ()

Mi Nü-Chai odpad!

Extrémně násilný film, kde? Jediné, co mi přišlo extrémní byla držka a hekání toho hnusného Rosenbergova bratra, ten mi opravdu obracel žaludek, ovšem jen svým zjevem, ne svým konáním, které stejně stálo za houby - skoro nic nebylo pořádně vidět a nápaditostí při likvidaci svých obětí taky nevynikal. O nějakém ději se nedá hovořit, takže jsem se celým tímto nejapným pokusem o cosi brutálního pronudila. Btw. nebýt tu napsán rok výroby 2004, vsadím se, že je to tak o 25 let starší. ()

pornogrind

Počkej jen malou chvíli,úchylák tmou se k tobě blíží.Jeho malá sekera,zasekne se do těla.Zemřeš.Přesně takhle nám začína tento snímek.Pravdou je,že z něho vyzařuje amatérismus,ale taky velký zápal a obliba k exploitation žánru.Scénář zde nemáme v podstatě žádný.A jak je zde napsáno-jedná se o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj-tak s tím v podstatě taky souhlasím.Ale musím uznat,že právě ta NEVĚDOMOST toho co se bude dít dál a jakým směrem se bude film ubírat mě dokonale udržela v pozornosti.A určitě mě film ani v nejmenším nenudil.Ba naopak mě královsky bavil.To nic nemění na tom,že jde o opravdu nechutný,špinavý,chorý,krvavý a brutální film,který není pro tuctové diváky.Rozhodně nedoporučuju lidem se slabším žaludkem a když už,tak mějte kýbl dostatečně blízko u sebe.Citát z filmu:VSTOUPIT DO PEKLA JE LEHKÉ.VYLÉZT VEN JE HORŠÍ.Takže pokud vás tohle vše neodradilo tak s chutí do toho.Za sebe nemůžu jinak než 5 hvězd. ()

Kudly4

To by nebylo ono, kdybych si na mé dnešní narozeniny nedopřál nějakou prasárnu. A musím říct, že tohle bylo dost extrémně nechutný. Ani bych neřekl, že to bylo samoúčelné, kde šlo pouze o brutalitu, děj tu byl, sice jednoduchý o porušeném náckovi, který vzhlíží k Hitlerovi, ale byl. Viděl jsem už několik podobných filmů, kde nebyl ani ten jednoduchý příběh, aby člověk věděl alespoň "proč". Brutální scény jsou natočené celkem dobře, top scéna asi zabití ženský ve vaně a finále alá masakr motorovou pilou bylo taky fájn. Překvapilo mě, nebo spíš zarazilo, že došlo i na zabití dítěte. Samozřejmě nechybí spousta nahatých slečen a sexu. Pouze pro okrajové publikum. ()

panjosef

Vcelku taková průměrnější vyvražďovačka o jednom strašnym pošukovi. Hlavní postava je maniak opravdu hovadskej, namíchanej ze všech možnejch motivů, který se v těhle filmech objevily. Právě to zde trochu skřípe, nevim, ale magor kterej obdivuje svoje nacisticky předky, chodí balit do klubů kurvy a zároveň si ještě ve sklepě labužnicky pochutnává na tlející mrtvole (nemluvě ještě o nekrofilním rozměru) mi přijde opravdu už trochu překombinovanej. Ale budiž. Sven Garrett odvedl hodně slušnej výkon a jeho postava je opravdu odporná každým coulem. Chvílemi mi až trochu připomínal terminátora, kterej místo hledání Sáry Connorové chodí po klubech a vraždí děvky, který ve své šílené mysli považuje za největší zlo o póvl tohoto světa. Brutality a náslilí je zde opravdu hodně, krev je sytě rudá a provází celý film. Slabší nátury a psychicky labilnější jedinci by měli tohle obloukem obejít. Jinak ale je děj takovej nevyrovnanej, tak nějak se odvíjí že to stále někam směřuje a přitom se to stále rozmělňuje a rozmělňuje, atmosféra taky tak napůl. Scéna přepadení obchodu je zase trochu překombinovaná. Ale tady zase palec nahoru za odkaz na režisérův první vál The Nutbag :-) . Tak to vidim na tu trojku, víc určitě ne. Spíš pro skalní příznivce žánru. ()

anderson

Tak toto najprv rozdýcham. Komentár bude dozajtra. (5.6.2009) Rozmýšľal som čo zmysluplné tu o tomto "diele" napísať. Nie, že by som 3 dni rozdýchaval extrémnu brutalitu snímky, alebo bol šokovaný z toho, že režisér nemal najmenšie zábrany nakrútiť brutálne scény s dieťaťom. Na to mi stačí zapnúť si večerné správy alebo otvoriť ktorýkoľvek bulvárny plátok. Áno až tak sa vo mne už zakorenil cynizmus. Šokovalo ma to, že režisér je talentovaný a svoj talent použil (zneužil ?) na portrét psychopata. Portrét, ktorý vôbec nie je amatérskou zlátaninou (ako som čakal), ale na mňa pôsobil ako akási remeselne nesmierne kvalitná a dramaturgicky vycibrená "ospravedlnenka" jeho činov. Ako sonda do najhorších a najperverznejších hlbín (ne)ľudskej mysle, ktorá nemá žiadne zábrany, žiadne tradičné hodnoty, žiadne morálne či iné hranice a jedinou jej úlohou je prebudiť podobné zvieratá k aktívnemu životu. A hoci tu režisér titulného sadistu komponuje aj ako rasistické a fašistické hovädo, pôsobí to na mňa iba ako barlička (rovnako ako totálne nezmyselný odkaz na 11.9.2001), ktorá má zakryť časť jeho motivácie k brutálnym činom. Hlavný hrdina (apropo naozaj vyzerá ako ROSENBERG) žije len pre ukojenie svojich najnižších pudov, je to ukážkový sociopat s výhodou (pre ženy asi) príťažlivého zovňajšku, maskuje sa ako fotograf a celkovo pôsobí ako cieľavedomý chlapík. Mal by som dať odpad, ale nepoznám režisérove ďalšie filmy a neviem či len sofistikovane nepoukazuje na vyprázdnený hedonizmus a povrchnosť dnešného sveta alebo naozaj manifestuje najtemnejšie túžby svojej chorej mysle. Takže uvidíme ... Každopádne útlocitné povahy nech po tomto filme radšej nepátrajú. A ešte niečo pre fanúšikov DEXTERA. Takto vyzerá v skutočnosti sériový vrah. Bez citov, bez ľútosti, bez úcty k životu a najmä bez vykonštruovaného kódexu "vraždiť len tých zlých" (tomu sa naozaj musím zakaždým trpko zasmiať). DEXTER je len slaboduchá aj keď nepochybne napínavá rozprávka. (8.6.2009) ()

Morholt

Nazi light snuff. Úchylnej nácek šuká, vraždí a mučí kdykoliv a kdekoliv. Film se snaží šokovat a znechutit, což se mu do jistý míry daří, ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že tohle už je přece jenom trošku přepálený. 50% ()

Genero

Dostáváme se k naší pravidelné listárně, dopisů tu máme velkou spoustu, tak pojďme na to. Pan Alois z Masojed se ptá: Budete o letošní Vánoce vysílat nějakou pohádku? Ano, chystáme skutečnou pecku, evergreen mezi evergreeny, pohádku nejpohádkovější – Mrazíka. Paní Mařena z Neškaredic se ptá: Uvedete v brzké době nějaký zahraniční romantický seriál? Ano, chystáme do programu seriály Vášnivá srdce, mexickou milostnou romanci Te quiero, puta, což by se dalo volně přeložit jako Toužím po tobě, lásko a již v červnu vás čeká izraelská telenovela Krásná Ester a Nabukadnesarova pomsta. Divák Genero z Kladna píše: Můžeme se těšit ve vysílání na Palumbův opus Murder – Set – Pieces? Jsem z vašeho dotazu, pane Genero, poněkud konsternován a dehydrován, protože takový debil jako vy nám nepíše do redakce každý den. Jestli jste pííííííp úchyl, co si píííp píííííé u takových pííííp jako je tahle píííííp o pííííííip, co si klidně píííííp s mrtvolou a ještě pak strčí svýho pííííp do píííííp i píííííííp, když jí zrovna píííííp, pííííííp pííííííííííííííp, divím se, že si vaše matka raději pííííp píííííp pííííp, než pííííííp pííííííííííííp, pííííííp. A píííííííp pííííííííííp píííííííp, vy kladenskej píííííííp, pííííííííp, pííííííp, píííííp píííííp pííííííp, protože pííííííííp píííííp píííp pííííííííp by vám píííííííííííííííp píííííííp. Píííííííp píííííííííp píííííííííííp pííííííp píííííííííííííííííp píííp a navíc se nám příliš nehodí do našeho vysílacího schématu. Takže dobrou chuť, pokud právě obědváte, pro dnešek se s vámi ze studia loučí Karel Voříšek a příští týden se na vás bude těšit moje kolegyně Lucka Borhyová. ()

Litsarch

"Je to ironické. Ženy pijí mužům krev každý den. A jednou za měsíc. Z nich vyteče." Nahota. Sex. Erotika. Agrese. Násilí. Brutalita. Mučení. Sadismus. Vraždy. Moře krve. Křik. Pláč. Beznaděj. Nekrofilie. Kanibalismus. A další. To vše snímek dokáže nabídnout ve velké až extrémní míře. To vše pod taktovkou namakaného nácka, který na první pohled může do role nesedět, ale s postupem filmu sedí více a více. Film bez většího děje. Film, který je víceméně jen sled násilností a vražd. Nabourávají to jen flashbagy a příběhová linie s malou sestrou náckovi přítelkyně. A také, mnou nepochopené, záběry z 9/11. Maniak se nezdráhá ničeho. Pojídat oběti za pomoci speciálních špičatých zubů, mučit oběti nejvybrannějšími postupy, taktéž je zabít třeba motorovkou (i když břitva je břitva), užívat si orálu s uřízlou hlavou a nebo v klidu zabít dítě na veřejných záchodních. Co mu ale dělá problém je ta malá sestřička, co naprosto nepochopitelně, místo z baráku ven, běží do jeho sklepa a je skoro úplně v klidu při pohledu na všechny mrtvoly a krev. Také naprosto nepochopitelně si od ní "náš namakačenko" skoro nechá rozbít hubu, i když by jí zvednul na jednom prstu. Konec je kapitola sama o sobě. Po stránce brutality, sadismu, potokách krve apod. bych dal klidně plný počet, jelikož v tomto ohledu se bylo na co dívat. Jediná vada na kráse je, že často kamera má rychlý střih a nebo uhne. To se prostě nedělá!! Plný počet ale nedám, protože i když jsou způsoby mučení a vražd rozmanité, tak je to pořád na jedno brdo a v půlce filmu je to už celkem nuda a nenapraví to ani více krve v půlce druhé. Takový snuff-nesnuff snímek. Násilný, brutální, plný krve, ale s ubíhající stopáží nudnější a nudnější. "Vstoupit do pekla je lehké. Vylézt ven je horší." ()

Skrk

"Nikdy jsem nečekal, že dám Exploitation hororu tak nízké / špatné hodnocení." Na to, že jsem o filmu slyšel celkem kladné věci, to je neskutečné zklamání. Příšerně nesympatický slizký hlavní "hrdina" Sven Garrett, amatérští herci (ta malá blondýna mě vyloženě srala už od začátku), amatérská digitální kamera, nuda (!), občas to vypadalo i parodicky (může za to jak jinak než Sven Garrett) a vykrádalo to slušně i jiné filmy (viz. Texaský masakr). Jediné, za co má film plusy je neskutečně odporné exploitation, u které budete snad i zavírat oči. 3/10 ()

Radka_86

Tak tohle byla vážně síla, ale jestli v dobrém či špatném slova smyslu se nějak stále nemůžu rozhodnout. Hned první dojmy z filmu mi zkazilo to že hlavní hrdina vypadal jak brácha pornoherce Rosenberga, kterej se mi vážně příčí. Nečekaně se ale děj nikam neubíral a film mě neskutečně nudil. Nevypnula jsem to jen proto že film občas okořenila nějaká ta, vcelku povedená, gore scéna, ale i to jsem očekávala mnohem lepší. ()

corpsy

Ako zástupca gore žánru, je to jeden z predstaviteľov, ktorého treba privítať s otvorenou náručou. A však s týmto všetkým, to ostatné padá. Amatérsky scenár nieje ani tak problém, ten tu vôbec ani byť nemusel, len dodáva vatu, ktorá sa príliš nezlučuje so splatter efektami a nudí jak hovado ( pardón hovada ). Ani kamerový focus akoby nechcel dodať viac a zakrýva síce niečo, čo bolo natočený, ale zlým prevedením, to vlastne ani vidieť nieje. Aspoň, že ostala červená červenou. ()

Astaroth12

Stupiť do pekla je ľahké, vyliezť z neho von je horšie, dialóg, ktorý sa k tomuto filmu veľmi hodí a tento film je stelesnením pekla ako takého.Keby sa ma niekto spýtal, ako si predstavujem filmového maniaka a šialenca, hneď by som ho odporučil na tento film a práve takto si predstavujem šialenca, bol dokonalí zaporak. Je frajer, je príťažlivý, je presvedčivý a je tak trocha šialená a zvrátená sviňa, ktorá zabíja ženy, šľapky, ale aj deti. Veľmi drsný, veľmi krvavý, veľmi šialený a naozaj len pre okrajové publikum. Len ten mierny psycho strih, ktorý vo filmoch nemám rad mi prekážal. To dieťa, keď išlo za svojou mŕtvou matkou a veľmi plakalo, na mňa tá scéna vplývala strašne emotívne. Dávam tomuto filmu 4*, lebo mohol tej brutality troška ubrať, ale aj tak, tento film nechcem už nikdy vidieť, za jeho špinavú formu, ktorá sa divákovi dostane pod kožu a nepustí ho dlhé hodiny. ()

kaylin

Nick Palumbo tak snímkem „Murder-Set-Pieces“ představil světu něco, co by mohlo fungovat, kdyby se ještě více zaměřilo na příběh. Ke konci už to má atmosféru slasheru a je to docela zajímavé, napínavé, ale primárně jde o to ukázat, co všechno je možné natočit tak, aby to vypadalo realisticky a hnusně. A vypadá. Některé ty drsné sexuální scény jsou prostě nepříjemné a nechcete se na ně dívat. V tomhle směru snímek uspěl a myslím, že to byl i jeho záměr. Bezuzdné krvavé orgie mě však nijak neoslnily a celkový dojem tentokrát srážejí. ()