Murder-Set-Pieces

Horor / Thriller

USA, 2004, 105 min (SE: 83 min, Director's cut: 91 min)

Brendan Flynt

Todd C. Ramsay

Z těch všech morbidních řezničin tahle jednoznačně zůstane v paměti. Násilí dost, ale není zas tolik vizuálně brutální, aby byla označena za extrém dle dnešních měřítek. I to mučení bylo spíš naznačené a velmi krátké, než aby se jím autor dopodrobna zabýval jako v jiných "dílech", kde ukážou každý detail. To jsem vlastně i uvítal. Sven Garret, kterej hraje namakaný nazi hovado je v roli excelentní. Chtě nechtě jsem se musel smát při scénách, kdy se nasral a začal na svý oběti německy řvát. Vůbec jsem měl pocit, že si autor dělá z podobných snímků legraci. Třeba ta absurdní večeře s přítelkyní, foto dědečka s Hitlerem nebo závěrečná jízda busem mně vyloženě vyloudily úsměv na tváři. Sekvence v prodejně porna, kde za pultem sedí Tony Todd je asi tím nejlepším z filmu a zase černohumorná. O překvapení není moc nouze a je slušně dávkováno, takže jsem se nikdy nenudil. Konec trochu zklamání, sestřička přítelkyně byla fakt na zabití. Taky ty scény s ní byly jediné, které jinak dpbře natočený film sunuly do vod amatérismu. A konec ve sklepení tím trochu zkurvenej, ale zase to dělalo dojem, že záměrně. Film je jinak krásně barvitý od světel neónů velkoměsta až po tmavě rudou krev. Spolu s tím parádní našlapanej auťák dělá na člověka dojem, že si přijde skoro jako v GTA.(28.11.2018)

• Eldrick

Céčkový snuff porno s nacistickym klonem Roberta Rosenberga. Samoúčelný jak sviňa, o nějaký atmosféře nemůže být řeč, akorát to má ten správnej retro look.(3.3.2011)

Neexistuje lepší protilék na ty současný hollywoodský limonády bez bublinek, než tenhle odpornej syrovej humáč. Jak mně to po Aquamanovi bodlo! :-D(29.3.2019)

Tohle bylo hodně divný, extrémní a občas jsem to nechápala... ale špatný to nebylo. Murder-Set-Pieces se řadí k exploitationům, které skousne málokdo a ocení jej jenom malá skupinka lidí. Na snímek, který pochází ze země cenzurující každou blbost, je to hodně odvážné. Míra brutality zde překračuje hranici únosnosti většiny lidí a nevyhýbá se ani vraždám dětí. Vyšinutého nacistického nabušence si zde zahrál poměrně neznámý herec Sven Garrett a ta role mu docela sedla. Vrah, který své oběti nalákává pod záminkou focení do svého domu, ve svém sklepě provádí na ženách ta nejhorší svinstva. Brutální sadistický sex,podřezávání břitvou, svazování, topení, zatloukání hřebíků do rukou a rozřezávání motorovkou je jen malá část jeho zvrhlého repertoáru. Nekrofilie a kanibalismus jsou další úchylky, ve kterých se náš maniak libuje. Ale ačkoliv je násilí spousta a krev cáká na všechny strany, nedokázalo to ve mně na rozdíl od spousty jiných filmů podobného ražení vyvolat silnější emoce. Brutality bylo zkrátka tolik, že už jsem si na to po nějaké době zvykla a přestalo to na mě působit. Trochu škoda... myslím, že kdyby se film víc zaměřil i na jiné postavy, než je sám vrah, a ubralo se trochu na násilí, celek by byl mnohem působivější. Další věc, kterou jsem nepobírala, byla narážka na 11/9. Co se týče děje samotného, tak téměř neexistuje, většinou vše běží podle schématu - oběť, vražda, vrahovy myšlenkové pochody a vše se takto opakuje až do závěru, kdy konečně dostává prostor také jiná postava - malá sestra vrahovy přítelkyně. Finále tak trochu nabírá trochu spádu i napětí a výrazně tím zlepšilo můj dojem z filmu.(6.6.2011)

Tak tenhle film byl i na mě trochu moc... Ačkoli jsem ráda, že je dnes někdo schopen ukázat ve filmu až takhle odvážné scény. A to byl film sestříhán...! Dávám tři, protože téma bylo sice výborné, ale herecké výkony minimální...(1.1.2010)

• sedm.1

Tuctový a nudný thriller, kde si tvůrce zřejmě myslel, že jeho nekvalitnost a lacinost zamaskuje za porci brutality. Problém samozřejmě je ale ten, že se mu tím nepodařilo zamaskovat nic a ona brutalita a násilí není navíc zas až tak výrazná a nekompromisní, jak se kolem tohoto snímku traduje. Jednak té řezničiny není zas až tolik, jednak není zas až tolik nekompromisní a otevřená, a jednak v celém tom konceptu filmu působí spíš divně a nemístně, než jako oživující a zábavný prvek. Ikdyž je tedy ale i pravda, že na to, o jak lacinou produkci jde, tak po trikové stránce to zas až takový škvár není a za pozitivum musím podotknout i to, že většina těch mordů je vykonáno na poměrně koukatelných ženštinách a ne, jak je v těchto produkcích jinak obvyklé, na odporných fetkách, který jsou za dávku ochotné se sebou udělat před kamerou cokoliv. Představitel hlavní role mi pak po celou dobu svou vizáží připomínal Roberta Rosenberga, čemuž jsem ovšem nevěděl, zda se mám smát, nebo mě to má děsit, každopádně do tak výrazné postavy měl být obsazen úplně jiný typ, než tento mdlý a nevkusně přehrávající břídil. Jinak samotná zápletka mě vůbec nebavila, neměla tempo, neměla nápad, prostě plochá a zcela nefungující báchorka. Nefungovala zde ale ani atmosféra, ani napětí, o nějaké stylovosti se tu mohlo tvůrcům též jen nechat zdát, takže já jsem zkrátka opravdu zklamný, neboť pověst kontroverzního, extrémně brutálního a explicitního filmu je zcela klamná a neopodstatněná.(11.2.2016)

• Burdock

Jedna hvězdička za silnou scénu zavraždění holčičky na záchodě. Jinak hrozná nuda. Jsem už docela otrlej divák, kterej sice neni na gore či exploitationy zrovna vysazenej, ale máloco už mě rozhází. Pokud ale koukám na takovýhle film, potřebuju k těm brutalitám i nějaký příběh, nějaké napětí či vybudovaný zájem o přežití hlavní hrdinky - to všechno tady chybí. Je to jen sled drsných, brutálních, řeznických scén, které hodně rychle začnou nudit a zůstává jen nějaké to znechucení, a to je špatně.(8.8.2012)

Páni, tak tomu říkám brutus. Fakt jen pro silnější nátury. Skoro celou dobu jsem měl žaludek sevřenej jak sviňa. Takový jatka jsem už neviděl pěknejch pár......dnů :-))) Rád bych se rozepsal víc, ale všechno už přede mnou napsali ostatní, takže bych se jen opakoval, nebo by si lidi mohli myslet, že jsem to jen od ostatních opsal...Jen se teda zmíním o tom co mi trochu vadilo. A to bylo: A) Poměrně znatelný amatérismus, B) Sem tam, hlavně v závěru nelogický počínání postav C) Co měly znamenat ty záběry z dvojčat ??? D) Osobně bych tam nedával ty scény s dětma, to se mi vážně dost příčilo E) Proč tam sakra píšou, že to hrál nějakej trumpeta Garrett, když to byl náš Robin Rosenbergů ??? A to je vše přátelé...(11.12.2009)

• MareT.

Extrém, nextrém, co je moc, to je moc. Film bez děje, s hroznou hudbou, katastrofálními herci, oporným námětem. Mě kontroverzní filmy lákají, ty s masovými vrahy obvzlášť, ale musí to mít svůj důvod, proč se věci dějou. Místo toho tu vidíme krvácející holčičku na záchodcích a množství zabitých prostitutek v pořadí, jaké se zrovna pánům filmařům hodí. Je to prostě hnus...(3.2.2011)

• KOZEL84

Co toto kurva zas bylo?!!Žeru jak dneska kdejaká piča vezme kameru napíše scénář který by vystihla jedna věta,obsadí pár kozatých buchet na které chrstne kýbl umělé krve,sem tam nějakou nechá podřezat a myslí si že má talent.Jé hele on jí řeže motorovou pilou a ted ho strká do mrtvé hlavy.A co jako??!Snaha šokovat je jasná,ale to se jako fakt neděje!Čumět na to hodinu a půl už by byla fakt nuda(druhou půlku sem proskákal).Atmosféra mín' než nula.I šutry kolem cesty podávali oscarové výkony oproti těm lidem co se tam pohybovali před kamerou (ne,nebudu jim říkat herci).A ten Rosenbergův klon byl horor sám o sobě.Tohle hovno budu vyškrabávat z podrážky ještě asi dlouho.Ani to nebudu hodnotit.Zlaté SAW,všechny!!(7.3.2010)

Něco pro milovníky brutality a krve ? Skvěle napsané, akorát mě překvapili stím děckem trošičku dát ho do takového natáčení mezi takové zakrvácené okolí... Klobouk dolů. Nemá cenu tu rozepisovat jako mě už někteří předběhli o čem to bylo i když bych to velice rád načal.. Pro silné žaludky to bude krásný film na dobrou noc :D(30.7.2011)

• Gore

Nabušený německý hovado, co šuká a vraždí. O tom to celý je a nic víc nenabízí a nic to nedá ani divákovi. Brutální mordy byly už v jiných nejen sado snímcích lépe zpracovány.(2.4.2010)

Brutální nacistickej psychopat na lovu kurev. Trochu silnější káva, ale kdo má nakoukáno tak překvapenej nebude. Film je sledem různě brutálních násilností, šukání, dalších násilností a killů. Nejvíc pobuřující by se mohlo zdát (SPOILER) ubodání holčičky na veřejnech záchodech (KONEC), ale jinak pohoda. Efekty perfektní, cameo Candymena taky dobrý, ale už se to nedá říct o kameře ani hercích. Takže průměr 55%(26.8.2011)

• mala_kea

Slasher, který už podle názvu napovídá, že jeho složení bude z nejstupidnějších pasáží, které může lidský mozek vymyslet. Sven se s ničím nejebal a prostě všechny vojebal. Neříkám, že mu to nešlo, krve bylo také dost, jen ty "nabité" scény byly děsně iritující.(29.9.2010)

Spojme násilné šukání a brutální vraždění jednoho nacistického blba a aby to bylo echt dejme tam ještě nějaký děti - pointa nula s jediným účelem - šokovat. Pro tento druh filmů bych vymyslel nějakou jinou škatulku než horor. Označení snuff by mohlo být asi nejblíže. Pouze pro gurmány.(5.1.2011)

• Kolssteyn

Retro 80ties? Komentáři od KOZEL84 není co vytknout...(6.7.2010)

• Tormentor665

Uhh...no síla. Ale jinak, než jsem čekal. Samotné téma masového vraha fotícího porno a obdivujícího nacisty je samo o sobě natolik originální a promyšlené, že jsem začal mít podezření. Dále uhodila do očí amatéřina od prvního do posledního momentu, ty násilné scény jsou až na drobné výjimky tak klišovité a pitomé, že bych těžko hledal srovnání. Kdyby tohle vzniklo na konci 70. let, tak to pochopím, ale teď? A ta blonďatá holčička tomu nasazuje korunu. Nejvíce mě dojímá, že taková originální a profesionálně natočená prasárna jako Lidská Stonožka může mít nižší hodnocení, než tahle sračka...(21.8.2014)

• filipes.lu

Německej maník, podobnej dočasný au-pair Bartošový Jarkovi Šimkovi, jen v trochu nabušenější verzi, vraždí děvky kvůli matčině minulosti, která se živila stejně. Teda asi...V tomhle nudným filmu se divák moc nerozkouká. Jistý je to, že nobelovku za mír asi nedostane, a to nejenom kvůli tomu, že jeho děd byl (prej) pobočník Hitlera. On se totiž k těm ženskejm moc chovat neumí a pro ránu nejde daleko. Ani pro břitvu, nebo motorovku. To, co ale mělo bejt brutální a nevídaný je tu natočeno uhlazenejš, než jsem u podobnejch snímků zvyklej (např. nedávno shlédnutý film Snuff 102), takže jsem nebyl tak šokován a konsternován, jak jsem čekal. Některý vsuvky jsem vůbec nepochopil (ty výlety do minulosti>>>zbytečný?) a některý scény mě dokonce vyloženě točily (myslim, že záběr na jedoucí auto kolem neonovejch poutačů stačí pro atmosféru vložit do filmu jednou, dvakrát a ne každejch deset minut). Konec byl blbej jako celej film, takže ani v závěru jsem se nedočkal. Kdo by si ale nobelovku zasloužil, bylo to blonďatý kuře, který sejmulo borce obyčejným prknem takovým způsobem, že s ní bych se nechtěl dostat do křížku ani kdyby byla o deset let mladší (tzn. když prděla do plín). Takže za dvě hvězdy a to jenom díky několika záběrům a hlavně kvůli tomu, že to skončilo. Hawk!(29.9.2012)

• Alexandre

No to jsem si měl zase co pustit :-D Úchylné, zvrácené, násilnické, extrémně krvavé. Ale kvůli tomu ten film dolů neshazuju. Jde o to, že postrádal jakýkoliv smysluplný děj nebo zápletku. Napětí? Žádné. Atmosféra? Nikde. Alespoň hudba je super a krev je teda téměř všude, kam se podíváš, ale právě pro tuto samoúčelnost výš jak na 2 hvězdy s hodnocením rozhodně nepůjdu. Pro zajímavost: scéna na záchodě se ještě s přivřenýma očima přežít dala, ale ta s malým dítětem už na mě byla trochu moc. Nicméně to k tomuhle subžánru samozřejmě patří. Kdyby to mělo svůj příběh (jako např. Srbský film, Plivu na váš hrob, Maniak,...) tak se mi vryjí do paměti jako hodně tíživé scény. Takhle na ně rychle zapomenu, stejně jako na celý film. A nějak mi to ani nebude vadit. 3/10(13.1.2015)

Nacista magor,ktory ma choru hlavu si vybija svoje komplexy na zenach a detoch,fakt drsny,nekompromisny,krvavy a miestami aj brutalny film,pre milovnikov exploitation zanru povinnost vidiet...:-)(8.12.2017)

• Pitryx

Snímek z kategorie B, kde není co hrát. Děj v podstatě primitivní, jako film sám. Dávám málo plusů za dosti párů hospodářských zvířat a občasné gore. Jako celek mne však film nezaujal. 201307158559/9059s.u.(22.7.2013)