Murder-Set-Pieces

všechny plakáty

Film vykresluje skutky sadistického maniaka, který vzhlíží k Hitlerovi, řadí se mezi nacisty a praktikuje ve svém rozsáhlém domě zvrácené orgie na dívkách, které naláká na focení. Dívky pak ve sklepě znásilňuje, mučí a porcuje. Není mu cizí vraždit i na veřejném místě v ústraní někde na záchodcích a podobně. Jedná se o extrémně násilný film, plný brutality a krve. (Flipnic)

filipes.lu

Německej maník, podobnej dočasný au-pair Bartošový Jarkovi Šimkovi, jen v trochu nabušenější verzi, vraždí děvky kvůli matčině minulosti, která se živila stejně. Teda asi...V tomhle nudným filmu se divák moc nerozkouká. Jistý je to, že nobelovku za mír asi nedostane, a to nejenom kvůli tomu, že jeho děd byl (prej) pobočník Hitlera. On se totiž k těm ženskejm moc chovat neumí a pro ránu nejde daleko. Ani pro břitvu, nebo motorovku. To, co ale mělo bejt brutální a nevídaný je tu natočeno uhlazenejš, než jsem u podobnejch snímků zvyklej (např. nedávno shlédnutý film Snuff 102), takže jsem nebyl tak šokován a konsternován, jak jsem čekal. Některý vsuvky jsem vůbec nepochopil (ty výlety do minulosti>>>zbytečný?) a některý scény mě dokonce vyloženě točily (myslim, že záběr na jedoucí auto kolem neonovejch poutačů stačí pro atmosféru vložit do filmu jednou, dvakrát a ne každejch deset minut). Konec byl blbej jako celej film, takže ani v závěru jsem se nedočkal. Kdo by si ale nobelovku zasloužil, bylo to blonďatý kuře, který sejmulo borce obyčejným prknem takovým způsobem, že s ní bych se nechtěl dostat do křížku ani kdyby byla o deset let mladší (tzn. když prděla do plín). Takže za dvě hvězdy a to jenom díky několika záběrům a hlavně kvůli tomu, že to skončilo. Hawk! ()

Alexandre

No to jsem si měl zase co pustit :-D Úchylné, zvrácené, násilnické, extrémně krvavé. Ale kvůli tomu ten film dolů neshazuju. Jde o to, že postrádal jakýkoliv smysluplný děj nebo zápletku. Napětí? Žádné. Atmosféra? Nikde. Alespoň hudba je super a krev je teda téměř všude, kam se podíváš, ale právě pro tuto samoúčelnost výš jak na 2 hvězdy s hodnocením rozhodně nepůjdu. Pro zajímavost: scéna na záchodě se ještě s přivřenýma očima přežít dala, ale ta s malým dítětem už na mě byla trochu moc. Nicméně to k tomuhle subžánru samozřejmě patří. Kdyby to mělo svůj příběh (jako např. Srbský film, Plivu na váš hrob, Maniak,...) tak se mi vryjí do paměti jako hodně tíživé scény. Takhle na ně rychle zapomenu, stejně jako na celý film. A nějak mi to ani nebude vadit. 3/10 ()

Tormentor665 odpad!

Uhh...no síla. Ale jinak, než jsem čekal. Samotné téma masového vraha fotícího porno a obdivujícího nacisty je samo o sobě natolik originální a promyšlené, že jsem začal mít podezření. Dále uhodila do očí amatéřina od prvního do posledního momentu, ty násilné scény jsou až na drobné výjimky tak klišovité a pitomé, že bych těžko hledal srovnání. Kdyby tohle vzniklo na konci 70. let, tak to pochopím, ale teď? A ta blonďatá holčička tomu nasazuje korunu. Nejvíce mě dojímá, že taková originální a profesionálně natočená prasárna jako Lidská Stonožka může mít nižší hodnocení, než tahle sračka... ()

Shanen29

Brutální filmík,ale prý hodně cenzurovaný,čeho by jsme se mohli ještě dočkat,se už nedozvíme.Vystříhaných scén prý bylo velmi velmi hodně. ()

Pitryx

Snímek z kategorie B, kde není co hrát. Děj v podstatě primitivní, jako film sám. Dávám málo plusů za dosti párů hospodářských zvířat a občasné gore. Jako celek mne však film nezaujal. 201307158559/9059s.u. ()

Olafson

Hlavní špatňour je taková karikatura Roberta Rosenberga, že film nelze brát úplně vážně, ale na komedii zase postrádá komické prvky, tedy kromě scény, ve které se hlavní hrdina snaží sehnat v prodejně s pornem režisérův předchozí film Nutbag. Ve filmu uvidíme navíc Candymana, původního Leatherface, Augusta undergrounda (tento se tam mihne v roli jednoho z lupičů) a jednu malou roli si zahrál i sám režisér. ()

MFZB

Nechce sa mi veľmi rozpisovať k tomuto filmu, ale spomeniem aspoň niečo. Film bol teda fakt extrémne brutálny, hádam doteraz najbrutálnejší aký som kedy videl, ale inak o ničom vcelku a hlavne teda nudný sa mi zdal, lebo vkuse to bolo o tom istom. Ani neviem kde film zaradiť, či snuff, či slasher, no ale to je jedno v konečnom dôsledku. Hudba vo filme bola perfektná, cickaté ženské taktiež a podbne taktiež takže paráda. Ešte toľko, že film by som asi nedoporučoval nikomu, jedine nejakému uchýlne zvrhlému hovadu...70% ()

spawnxp

"Musím dnes večer fotit dívky..." hahaha, to zrovna. Nabušenec s nabušeným autem pěkně v poklidu vyvražďuje Las Vegas (záběry z nočních ulic maj i atmosféru) a na místech činu zanechává nože, hlavy atd - zřetelně tedy nejde o detektivku. Úchylák má i pěknej úchylnej sklep - řetězy, mučicí křeslo, zetlelý mrtvoly, krev, hnusný něco v umatlanejch sklenicích, nástroje - všechno jak má bejt. Pokus (neúspěšnej) o psychologizaci této "postavy" (genuine neherec Sven Garrett) v podobě akční sekvence z porno-shopu, dal zazářit jednomu ze dvou hereckejch výkonů filmu - prodavače Tony Todda (jinak hrála už jen Jade Risser jako mladší sestra). Gore index je vysokej opravdu hodně - alespoň u "uncut" verze, kterou jsem viděl - asi chápu, co vedlo v nekterejch státech (Británie, Norsko) k zákazu distribuce. Nick Palumbo (režisér) opravdu nevynechal skoro nic... myšleno z "žánru" - jinak si toho vlastně si moh odpustit docela dost (prapodivnej citát v úvodu, úchyl je nácek a asi miluje Hitlera, záběry z útoku na Twins v New Yorku atd. - kdoví, možná umělecký ambice...). Výtvarně a vlastně i technicky je film nadprůměr (designově povedený jakoby retro) i když svižnější střih by neuškodil. Trochu zaráží absolutní absence humoru (že by ty ambice?). Otázka po smyslu/důvodu vzniku tohoto filmu je asi stejná jako u kousků typu Nekromantik (1987), Srpski Film (2010) atd. Hodně "politejch" 4/5 ()

R.I.S.A

No na to jakej to má obsah tak sem byl natěšenej na nějaký brutální sado maso porno fekal pokoukáníčko, ale boužel, není to nic moc extrém osobně bych kurevsky přidal :) Nápad dobrej ale napíču natočený :) ()

Snakefinger

Fakt dobré až na ty nacistické narážky, to podle mě tomu filmu docela uškodilo. Ale viděl jsem jej před lety a dodnes si pamatuji že to bylo fakt v pohodě. No v pohodě... ()

sun.eagle

Když už si to hraje na brutalní film ze kterého se vam bude zvedat žaludek tak at to tak vypadá. Ano je to brutalní ale viděl jsem v daném žánru daleko daleko větší humusárny proti kterým tohle prostě nemá gule. když už chci natočit takový film tak do toho dam všechno a nezustanu jen u naznaku. ()

Profík

Viděl jsem 91 minut dlouhou verzi, tak nevím jak ta delší, ale připadá mi, že tam něco chybí. Gore je slušně udělané, ale jinak je to amatérské, povětšinou špatně zahrané, nedostatečně ošetřený děj. Pom emoční stránce to nefunguje taky úplně, jak by mělo. 30%. ()

+sfinx+ odpad!

Tohle tedy bude ten první film, od kterého začnu podobným hororovým kravinám přiřazovat automaticky odpad! Tahle ubohá brutalita nemá s hororem nic společného. Je to jen jeden z řady šmejdů, nacpaných až k prasknutí tupými zvraty a zápletkami, pro tento druh a hlavně úroveň snímků tak typickými. Pokud si někdo myslí, že násilí na ženách a vyšinutý maniak stačí k natočení hororu, pak, dle toho jak moc velkou zálibu v tom nachází, by mu měly být nabídnuty buďto kvalitnější filmy k porovnání nebo kazajka a polstrovaná cela. Chápu rozdílný vkus, ale nepochopím zálibu v tupé prezentaci násilí na ženách. ()

RathuVSoak

Zdánlivě nevýrazný film, který se svými 49% na CSFD.cz nebudí příliš mnoho pozornosti. Není totiž natočen jako běžný film s nějakým spojitým dějem, který má začátek, prostředek a konec. Sleduje konání narcistického, psychopatického seriového vraha s neobyčejnou brutálností a obscénností a spolu s dvěma sty litry umělé krve si za svou kontroverzi vysloužil zákaz hned v několika státech. Děj nebo dialogy není hlavní silná stránka filmu. Ta spočívá ve vizuální stránce a hudebním doprovodu. Přestože je film natočen v roce 2004, tvůrci mu vdechli neuvěřitelně silný retro feel pozdních osmdesátých a počátku devadesátých let. Práce se světly a stíny, detailními rekvizitami a gore efekty mě přesvědčili ke čtyřem hvězdám a i volně pohybující se kamera, kterou obvykle nenávidím, protože bývá většinou špatně zvládnutá u nezávislých filmů, mě nikterak neiritovala ač střih nebyl vždy stoprocentní. Poslední třešničkou na dortu byl herecký výkon Svena Garretta, který ztvárnil psychopata s obdivem k nacismu. Rád bych ještě dodal, že vyobrazení psychopatické osobnosti, zde bylo přes jisté dramatické nadnesení, silně věrohodné a založené na skutečné psychologii takových vrahů. Slabší povahy by se tomu měli vyhnout, lidé zvyklí na klasickou komerční shit produkci, která vládne světu filmu taky. Ale věřím, že obdivovatelům kontroverze, gore, dekadence, obscenity a alternativní filmové tvorby, bude po chuti. SICK! ()