Closer (TV seriál)

Uzavřený případ

The Closer

Uzavretý prípad

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005–2012, 79 h 13 min (Minutáž: 42–59 min)

Tvůrci:

James Duff

Kyra Sedgwick, J.K. Simmons, Robert Gossett, G. W. Bailey, Michael Paul Chan, Jon Tenney, Tony Denison, Raymond Cruz, Gina Ravera, Lorraine Toussaint, Jack Conley, Frances Sternhagen, Ray Wise, Douglas Sills, Amy Hill, Clyde Kusatsu, John Rubinstein, Allison Smith, Jennifer O'Dell, Brad Rowe, William Snow, Elya Baskin, Dean McDermott, Michael Woods, Richard Roundtree, Jefferson Mays, Robin Bartlett, Ned Bellamy, John de Lancie, Meredith Baxter, Kerr Smith, Colleen Flynn, John Fleck, Holmes Osborne, Stephen Tobolowsky, Thomas Ian Griffith, Rick Ravanello, Veronica Cartwright, Joy Jorgensen, Paul Schulze, Steve Braun, Brian Patrick Wade, Dakin Matthews, Ryan Carnes, Sean Whalen, Mark Harelik, Yvonne Delarosa, Rigo Sanchez, Kathryn Joosten, Jason O'Mara, Clive Revill, Seth Gabel, Glenn Morshower, Jason Butler Harner, Kelvin Yu, Braeden Lemasters, Jonathan Adams, Danielle Savre, Mark Feuerstein, Roland Kickinger, Colleen Porch, Hillary Tuck, James Frain, Richard Fancy, Brian Goodman, Lisa Arturo, Beth Broderick, Michael Worth, Jillian Armenante, S. Epatha Merkerson, Paolo Seganti, Kathleen Lancaster, Lauren Tom, Raegan Payne, Brando Eaton, Stana Katic, Larry King, Tim Griffin, Paul Rae, Orson Bean, Michael Rady, Jackie Tohn, Scott Alan Smith, Jennifer Coolidge, Sterling Knight, Kyle Gallner, Marshall Allman, Joseph Julian Soria, Eddie Jemison, Brian Krause, Samantha Quan, Guillermo Díaz, Robert Picardo, Deirdre Lovejoy, Barrett Foa, Alex Fernandez, Rodney Rowland, Bonnie Burroughs, Randy Wayne, Paul Michael Glaser, Kurt Caceres, Vanessa Marano, Bob Clendenin, David Hewlett, Michael Kostroff, Fredric Lehne, Rachel Boston, Scottie Thompson, Titus Welliver, Jeff Witzke, Robert Gant, Lorna Scott, Jenny O'Hara, Geoffrey Arend, Izzy Diaz, Wilson Cruz, Jamie Elman, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Reynaldo Rosales, Dale Dickey, Kate Norby, Nina Foch, Rick D. Wasserman, Cameron Goodman, Beverly Todd, Maximiliano Hernández, Aviva Baumann, Michelle Clunie, Sarah Brown, Kyle Secor, Jenae Altschwager, Josh Cooke, Megan Hilty, Dayton Callie, Jamie Anne Allman, Andrew Lawrence, Kaj-Erik Eriksen, Amy Sedaris, Jeff Kober, Walter Perez, Mercedes Mason, Tj Myers, Katie Lowes, George Cheung, Debra Monk, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Don McManus, Tom Schanley, Jackson Hurst, Jake Sandvig, Michael Arden, John Billingsley, Lawrence Monoson, Lela Loren, James Sikking, Natalia Nogulich, Chelsey Valentine, Michelle N. Carter, Inbar Lavi, Eileen Grubba, Michael McGrady, Jonny Cruz, James Black, Philip Ettinger, Andray Johnson, Sam Behrens, Fiona Gubelmann, Grace Johnston, Greg Ellis, Pat Crowley, Karen Austin, Greg Vaughan, Kate Burton, Amanda Musso, Derek Phillips, Amy Aquino, Lauren Bowles, Deirdre O'Connell, Guri Weinberg, Tara Buck, Falk Hentschel, Robin Riker, Daniel Zacapa, Molly Hagan, Bubba Lewis, James Avery, William Stanford Davis, Stephanie Beatriz, Navid Negahban, Paola Turbay, Jeffrey Licon, David Barry Gray, Cameron Dye, Debra Mooney, Vanessa Elese Garcia, Luis Antonio Ramos, Titus Makin Jr., Jackie Debatin, Brady Smith, Robyn Cohen, Suzan Brittan, Blake Robbins, Amanda Warren, Erica Piccininni, Natalia Castellanos, Phillip P. Keene, Richard Cox, Luis Moncada, Matthew Rocheleau, Ciera Payton, Rachelle Lefevre, Julia Whelan, Larry Cedar, Katherine Boecher, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Stephanie Lemelin, Amy Sloan, Olivia Burnette, Marsh Mokhtari, Jennifer Aspen, Natasha Gregson Wagner, Meredith Monroe, Stephen Martines, Alan Fudge, Michelle L. Gardner, Raymond Ma, Tahmus Rounds, Katherine Sigismund, Jamie McShane, Joseph Bertót, AnaIsabel Mercado, James Carpinello, Gigi Rice, David Burke, Tim DeZarn, Michael Grant Terry, John Prosky, Amy Pietz, Laura Regan, Monica Sanchez, Aimee-Lynn Chadwick, Gary Perez, Lex Medlin, Bridger Palmer, Mandy June Turpin, Lombardo Boyar, Ricardo Chacon, Sal Landi, Zo Johnson, Tom Virtue, David Shatraw, James Patrick Stuart, Loanne Bishop, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Keith Diamond, Todd Cahoon, Marcus Giamatti, Ethan Erickson, Bradley Snedeker, Geoffrey Rivas, Anne De Salvo, Gregory Jbara, Christian Monzon, McKinley Freeman, Carla Ortiz, Myk Watford, Patrick Renna, Eric Garcetti, Joel Brooks, John Bennett Perry, Kelly Galindo, JD Cullum, Taylor Boggan, Lou Richards, Hugh Scott, Larry Joshua, Jesse Garcia, Rhea Seehorn, Page Kennedy, Brian Howe, Jane Carr, Amy Gumenick, Patti Yasutake, Allen Cutler, Ellen Bry, Suzanne Cryer, Liz Vital, Donzaleigh Abernathy, John Livingston, Peter Breitmayer, Jonathan Del Arco, Zayne Emory, Christos Vasilopoulos, Carlease Burke, Matt McTighe, Andrew Polk, Anne Bedian, Nikki Hahn, James Moses Black, Bill Heck, Marcus DeAnda, Paul Sanchez, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Akiko Morison, Hal Landon Jr., Gregory Cruz, Michael Wiseman, Mfundo Morrison, Lillian Lehman, David Barrera, Rusty Joiner, James Jordan, Carla Jimenez, Azita Ghanizada, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Anna Khaja, Corey Reynolds, Karl Makinen, D.B. Sweeney, Jo Anderson, Dohn Norwood, Debra Azar, Matthew Glave, James Shanklin, Ben Bray, Norma Maldonado, Marco Morales, Peter Haskell, Joel Lambert, Sosie Bacon, Deborah Lacey, David Andriole, Chris Butler, Sandy Martin, Michael William Freeman, Graham Shiels, Larry Clarke, Wendy Phillips, Bianca D'Ambrosio, J.R. Cacia, Jessalyn Wanlim, Dominick Dunne, Federico Dordei, Jack Laufer, Tonya Pinkins, Julius Tennon, Kim Estes, Mark Ankeny, Christopher John Fields, Tom Choi, Ivar Brogger, Rick Scarry, Jeff Austin, Jim Ortlieb, Paul Dillon, Ryan Bollman, Edith Fields, Sean Carrigan, Kathe Mazur, Rolando Molina, Jason Stuart, Loren Lester, Julian Works, Andrew Leeds, Chris Conner, Pamela Gray, Tom Skerritt, Xander Berkeley, Mark Pellegrino, Billy Burke, Graham Patrick Martin, Adam Arkin, Mary McDonnell, Sam Murphy, Jack Blessing, Chuti Tiu, Sam Puefua, Kevin Sheridan, Nicole J. Butler, Una Damon, Robert Neary, Steve Seagren, Ryan Van de Kamp Buchanan, Tisha French, John Lafayette, Jazzmun, Monique Green, Cheryl White, Toni Torres, Ransford Doherty, Michael Rose

Po III: sériach, ktoré som videl mám za to, že tento seriál je fakt dobrý a má potenciál k tomu, aby bol ešte kvalitnejší. Kyra Sendgwick je v prvej epizóde tak zvláštna, až ma to strhlo k ďalšiemu sledovaniu. Navyše v spojitosti s charakterom je postavy stvárňuje to, čo považujem za tzv. dynamické herectvo. Určite to stojí za pozretie! Vrelo odporúčam!(18.1.2018)

1-3 série normální, nijak zvlášť nevybočující, přesto zajímavá kriminálka. 4-7 sezóna lepší až výborná záležitost. Tady si nikdo moc nehraje s technickejma superudělátkama (jak je v CSI době obvyklé), ale představuje se mnohem civilnější (a uvěřitelnější) způsob vyšetřování. Nejni to zrovna nejakčnější seriál, takže lavíruje mezi krimi a detektivkou, ale to mě právě bavilo. Prostě něco jinýho než další Bruckheimer-klon.(6.1.2014)

Closer rozhodně nelze hodnotit po zhlédnutí jedné epizody, uz vubec ne části. Na první dojem je postava Sedgwickové velice nesympatická a sebestředná, ale po více dílech zjistíte, že charakter hlavní hrdinky je předností seriálu. Ona je zkrátka originální a patří k ní i květované blůzky a svetry:) Herecké výkony jsou dle mého názoru dostačující, k tomu zajímavé příběhy a mám seriál za 80%.(8.8.2009)

Teď ustavičně koukám na Closer, jsem u čtvrté série a furt mě to baví. Některé díly jsou slabší, některé úplně výborné, ale v součtu mě to baví. Mám ráda tu zmiji jedovatou, co ví kdy uštknout. Díl ubíhá rychle, blondýnka s prořízlou pusou ví, jak rozdělit úkoly, jde si za svým i přes mrtvoly... to se mi na ní líbí. Protože je opravdu šéfka oddělení, ví, co se má dělat, a to je mi děsně sympatické. Pro mě jedna z těch lepší kriminálek, co se vysílají.(23.6.2017)

Kvalitní vizuál, rozmanité případy, na krimi neobvyklá hudba, kterou mám za hlavní a snadno identifikovatelný trademark (ano, my rádi blues;)), vynikající interpersonální dramata a vývoj postav, no a hlavně samozřejmě Kyra Sedgwick, žena mnoha tváří, z nichž se jich vám mnoho nebude líbit. Jenže je tu i pár jejích tváří, které mít rádi budete - zatím mám za to, že je to vynikající herečka a když chce, tak i sakra fešná baba. Ale zpátky k jádru věci - Closer se u mě zařadil (nebo zařadila?) po bok Law & Order: Special Victims Unit a Criminal Intent, kterým narozdíl od všech těch Bruckheimerovek i ostatních současných kousků opravdu fandím a nepovažuju je jen za místy zábavnou podívanou, která mě nijak extra nezajímá, ale jen u ní zabíjím čas před usnutím. Prostě 80%.(28.2.2009)