Reklama

Reklama

Closer

(seriál)
  • Česko Uzavřený případ (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (2005–2012), 79 h 13 min (Minutáž: 42–59 min)

Tvůrci:

James Duff

Hrají:

Kyra Sedgwick, J.K. Simmons, Robert Gossett, G. W. Bailey, Michael Paul Chan, Jon Tenney, Tony Denison, Raymond Cruz, Gina Ravera (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(109)

Obsahy(1)

Do Los Angeles bola prevelená Brenda Leigh Johnson (Kyra Sedgwick) a stáva sa šéfkou tímu pracujúceho na prioritných vraždách. Napriek úspešnosti pri odhaľovaní páchateľov sa v kolektíve detektívov neteší veľkej obľube a to nielen pre svoje netradičné správanie pri riešení vrážd, ale aj ako žena z iného mesta majúca vzťah so šéfom celej kriminálky Los Angeles. Brenda tak musí riešiť nielen kriminálne prípady, ale aj prípadné podrazí zo strany svojich kolegov a presvedčiť kolektív spolupracovníkov o svojej kompetentnosti a oprávnenosti viesť túto dôležitú sekciu kriminálky. Samozrejme seriál sa venuje aj osobnému životu hlavnej predstaviteľky, v ktorom sa musí vyrovnať aj so starým vzťahom k nadriadenámu. (pravo)

(více)

Recenze (86)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Teď ustavičně koukám na Closer, jsem u čtvrté série a furt mě to baví. Některé díly jsou slabší, některé úplně výborné, ale v součtu mě to baví. Mám ráda tu zmiji jedovatou, co ví kdy uštknout. Díl ubíhá rychle, blondýnka s prořízlou pusou ví, jak rozdělit úkoly, jde si za svým i přes mrtvoly... to se mi na ní líbí. Protože je opravdu šéfka oddělení, ví, co se má dělat, a to je mi děsně sympatické. Pro mě jedna z těch lepší kriminálek, co se vysílají. ()

T2

všechny recenze uživatele

__The Closer: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,219,471 //počet predaných kusov 46,403 ║ __The Closer: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,019,042 //počet predaných kusov 39,209 ║ __The Closer: kompletná 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,077,440 //počet predaných kusov 70,374║ __The Closer: kompletná 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $1,495,387 //počet predaných kusov 57,537 ()

Reklama

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv je hlavní hrdince seriálu dle propočtů asi něco kolem čtyřicítky, vypadá tak na šedesát, nepříjemná je jak autonehoda, ošklivá jak nakopaná prdel a vtipná jak sádlem pomazané zábradlí. Naštěstí je tu pár zajímavých případů, u kterých divák opravdu chce vědět, jak to dopadne, a to i za předpokladu, že se musí dívat na ten pokrčený xicht Kájry Sendvič, která se nejspíš narodila prdelí napřed a srovnávali jí to lopatou. Jinak je to bohapustá cypina nejtěžšího kalibru, prošpikovaná třeskutým vtipem, u kterého se vám rolují prsty u nohou. Na druhou stranu je tu i česká scéna kriminálních kokotin, která je ještě o pár pater pod úrovní vozovky, takže bych považoval za nespravedlivé hodnotit níž, než dvěma hvězdami. 35% ()

k212 

všechny recenze uživatele

Celá tíha úspěchu a zábavnosti seriálu stojí na hlavní hrdnice a logicky s ní i padá. Nová šéfka vyšetřovacího týmu je naprostý "freak" , je totálně roztěkaná, pracuje, kdy se jí zachce, neuklízí, bloudí po městě autem, cpe se sladkostmi, telefonuje se svými rodiči, ale mezi tím vším bezprostřední manipulací řeší zapeklité případy. Proč manipulací, protože svým konáním obvykle podezřelé a svědky došoupne do nějakého závěru. Jo a nikdo jí samozřejmě nemá rád, protože je to semetrika, takže ji klacky pod nohy hází občas i její vlastní tým. Closer je docela vtipné dílko, jenže druh takových seriálů by měl nejspíš skončit po první sérii, jejich originalita bývá zpočátku velmi sympatická, ale po 20-ti dílech se může proměnit v nezábavnou rutinu. Má však jednu výhodu, každý díl je o něčem jiném, tudíž ho může ocenit občasný až náhodný divák, třeba se při tom i zasměje (teda já se smála). ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kvalitní vizuál, rozmanité případy, na krimi neobvyklá hudba, kterou mám za hlavní a snadno identifikovatelný trademark (ano, my rádi blues;)), vynikající interpersonální dramata a vývoj postav, no a hlavně samozřejmě Kyra Sedgwick, žena mnoha tváří, z nichž se jich vám mnoho nebude líbit. Jenže je tu i pár jejích tváří, které mít rádi budete - zatím mám za to, že je to vynikající herečka a když chce, tak i sakra fešná baba. Ale zpátky k jádru věci - Closer se u mě zařadil (nebo zařadila?) po bok Law & Order: Special Victims Unit a Criminal Intent, kterým narozdíl od všech těch Bruckheimerovek i ostatních současných kousků opravdu fandím a nepovažuju je jen za místy zábavnou podívanou, která mě nijak extra nezajímá, ale jen u ní zabíjím čas před usnutím. Prostě 80%. ()

Galerie (761)

Reklama

Reklama