Closer (TV seriál)

The Closer

Uzavretý prípad

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005, 109x42 min

Kyra Sedgwick, J.K. Simmons, Robert Gossett, G. W. Bailey, Michael Paul Chan, Jon Tenney, Tony Denison, Raymond Cruz, Gina Ravera, Lorraine Toussaint, Jack Conley, Frances Sternhagen, Ray Wise, Douglas Sills, Amy Hill, Clyde Kusatsu, John Rubinstein, Allison Smith, Jennifer O'Dell, Brad Rowe, William Snow, Elya Baskin, Dean McDermott, Michael Woods, Richard Roundtree, Jefferson Mays, Robin Bartlett, Ned Bellamy, John de Lancie, Meredith Baxter, Kerr Smith, Colleen Flynn, John Fleck, Holmes Osborne, Stephen Tobolowsky, Thomas Ian Griffith, Rick Ravanello, Veronica Cartwright, Joy Lauren, Paul Schulze, Steve Braun, Brian Patrick Wade, Dakin Matthews, Ryan Carnes, Sean Whalen, Mark Harelik, Yvonne Delarosa, Rigo Sanchez, Kathryn Joosten, Jason O'Mara, Clive Revill, Seth Gabel, Glenn Morshower, Jason Butler Harner, Kelvin Yu, Braeden Lemasters, Jonathan Adams, Danielle Savre, Mark Feuerstein, Roland Kickinger, Colleen Porch, Hillary Tuck, James Frain, Richard Fancy, Brian Goodman, Lisa Arturo, Beth Broderick, Michael Worth, Jillian Armenante, S. Epatha Merkerson, Paolo Seganti, Kathleen Lancaster, Lauren Tom, Raegan Payne, Brando Eaton, Stana Katic, Larry King, Tim Griffin, Paul Rae, Orson Bean, Michael Rady, Jackie Tohn, Scott Alan Smith, Jennifer Coolidge, Sterling Knight, Kyle Gallner, Marshall Allman, Joseph Julian Soria, Eddie Jemison, Brian Krause, Samantha Quan, Guillermo Díaz, Robert Picardo, Deirdre Lovejoy, Barrett Foa, Alex Fernandez, Rodney Rowland, Bonnie Burroughs, Randy Wayne, Paul Michael Glaser, Kurt Caceres, Vanessa Marano, Bob Clendenin, David Hewlett, Michael Kostroff, Fredric Lehne, Rachel Boston, Scottie Thompson, Titus Welliver, Jeff Witzke, Robert Gant, Lorna Scott, Jenny O'Hara, Geoffrey Arend, Izzy Diaz, Wilson Cruz, Jamie Elman, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Reynaldo Rosales, Dale Dickey, Kate Norby, Nina Foch, Rick D. Wasserman, Cameron Goodman, Beverly Todd, Maximiliano Hernández, Aviva Baumann, Michelle Clunie, Sarah Brown, Kyle Secor, Jenae Altschwager, Josh Cooke, Megan Hilty, Dayton Callie, Jamie Anne Allman, Andrew Lawrence, Kaj-Erik Eriksen, Amy Sedaris, Jeff Kober, Walter Perez, Mercedes Mason, Tj Myers, Katie Lowes, George Cheung, Debra Monk, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Don McManus, Tom Schanley, Jackson Hurst, Jake Sandvig, Michael Arden, John Billingsley, Lawrence Monoson, Lela Loren, James Sikking, Natalia Nogulich, Chelsey Valentine, Michelle N. Carter, Inbar Lavi, Eileen Grubba, Michael McGrady, Jonny Cruz, James Black, Philip Ettinger, Andray Johnson, Sam Behrens, Fiona Gubelmann, Grace Johnston, Jonny Rees, Pat Crowley, Karen Austin, Greg Vaughan, Kate Burton, Amanda Musso, Derek Phillips, Amy Aquino, Lauren Bowles, Deirdre O'Connell, Guri Weinberg, Tara Buck, Falk Hentschel, Robin Riker, Daniel Zacapa, Molly Hagan, Bubba Lewis, James Avery, William Stanford Davis, Stephanie Beatriz, Navid Negahban, Paola Turbay, Jeffrey Licon, David Barry Gray, Cameron Dye, Debra Mooney, Vanessa E. Garcia, Luis Antonio Ramos, Titus Makin Jr., Jackie Debatin, Brady Smith, Robyn Cohen, Suzan Brittan, Blake Robbins, Amanda Warren, Erica Piccininni, Natalia Castellanos, Phillip P. Keene, Richard Cox, Luis Moncada, Matthew Rocheleau, Ciera Payton, Rachelle Lefevre, Julia Whelan, Larry Cedar, Katherine Boecher, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Stephanie Lemelin, Amy Sloan, Olivia Burnette, Marsh Mokhtari, Jennifer Aspen, Natasha Gregson Wagner, Meredith Monroe, Stephen Martines, Alan Fudge, Michelle L. Gardner, Raymond Ma, Tahmus Rounds, Katherine Sigismund, Jamie McShane, Joseph Bertót, AnaIsabel Mercado, James Carpinello, Gigi Rice, David Burke, Tim DeZarn, Michael Grant Terry, John Prosky, Amy Pietz, Laura Regan, Monica Sanchez, Aimee-Lynn Chadwick, Gary Perez, Lex Medlin, Bridger Palmer, Mandy June Turpin, Lombardo Boyar, Ricardo Chacon, Sal Landi, Zo Johnson, Tom Virtue, David Shatraw, James Patrick Stuart, Loanne Bishop, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Keith Diamond, Todd Cahoon, Marcus Giamatti, Ethan Erickson, Bradley Snedeker, Geoffrey Rivas, Anne De Salvo, Gregory Jbara, Christian Monzon, McKinley Freeman, Carla Ortiz, Myk Watford, Patrick Renna, Eric Garcetti, Joel Brooks, John Bennett Perry, Kelly Galindo, JD Cullum, Taylor Boggan, Lou Richards, Hugh Scott, Larry Joshua, Jesse Garcia, Rhea Seehorn, Page Kennedy, Brian Howe, Jane Carr, Amy Gumenick, Patti Yasutake, Allen Cutler, Ellen Bry, Suzanne Cryer, Liz Vital, Donzaleigh Abernathy, John Livingston, Peter Breitmayer, Jonathan Del Arco, Zayne Emory, Christos Vasilopoulos, Carlease Burke, Matt McTighe, Andrew Polk, Anne Bedian, Nikki Hahn, James Moses Black, Bill Heck, Marcus DeAnda, Paul Sanchez, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Akiko Morison, Hal Landon Jr., Gregory Cruz, Michael Wiseman, Mfundo Morrison, Lillian Lehman, David Barrera, Rusty Joiner, James Jordan, Carla Jimenez, Azita Ghanizada, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Anna Khaja, Corey Reynolds, Karl Makinen, Jo Anderson, Dohn Norwood, Debra Azar, Matthew Glave, James Shanklin, Ben Bray, Norma Maldonado, Marco Morales, Peter Haskell, Joel Lambert, Sosie Bacon, Deborah Lacey, David Andriole, Chris Butler, Sandy Martin, Michael William Freeman, Graham Shiels, Larry Clarke, Wendy Phillips, Bianca D'Ambrosio, J.R. Cacia, Jessalyn Wanlim, Dominick Dunne, Federico Dordei, Jack Laufer, Tonya Pinkins

Patrick McKee

Eli Nilsen

Scénografie:

Paul Eads, Lauren Crasco

Kostýmy:

Greg LaVoi

Closer rozhodně nelze hodnotit po zhlédnutí jedné epizody, uz vubec ne části. Na první dojem je postava Sedgwickové velice nesympatická a sebestředná, ale po více dílech zjistíte, že charakter hlavní hrdinky je předností seriálu. Ona je zkrátka originální a patří k ní i květované blůzky a svetry:) Herecké výkony jsou dle mého názoru dostačující, k tomu zajímavé příběhy a mám seriál za 80%.(8.8.2009)

Tenhle seriál je prostě perfektní a vůbec nechápu jeho nízké hodnocení v porvnání např. s CSI, kde jsou všechny díly na jedno brdo. Na Closeru je perfektní jak příběh jednotlivých epizod tak postupně se rozvíjející přípběh hlavních postav tak i zpracování... Mimochodem, na rozdíl od mnohých ostatních seriálů, které jsou už ve 2. řadě nudné, mě právě nadchla 6. řada... Pro mě prostě celých 100%(1.7.2012)

"The Closer" je seriál, na kterej se prostě musíte naladit a zvyknout si na něj. Na hlavní postavu, na její povahu, vyšetřovací postupy, kameru a především na Los Angeles, který je v tomto seriálu vyobrazeno naprosto odlišně než na co jsme v televizi zvyklí. Nečekejte žádný blýskavý záběry překypující přepychem, ale spíš rozpálené betonové ulice, co nemají konce, prázdné a syrové prostředí, co zavání depresí, strachem a surovostí (realita??). Původně jsem si myslel, že se "The Closer" odehrává někde v Arizoně či Novém Mexiku, to až při řádném sledování mi došlo, že to je L.A. - moje drahé oblíbené město. Kdybych o něm nic nevěděl, tak z tohoto seriálu bych rozhodně nedostal impuls, že je to místo, co by mě nějákým způsobem lákalo. Ale k seriálu. První tři série jsou docela zajímavý svým konceptem jižanky, která se přestěhuje do města, o kterým neví ani tuk a rovnou se stává šéfkou oddělení, kde musí krotit x chlapů, kteří nejsou na nějákou ženskou vůbec zvědaví. Její přízvuk a nevkus jí na serioznosti taky moc nepřidávají. Čtvrtá série se trochu hledá, nabírá trochu jiný tempo, případ na pokračování, rozmělněnej i do dalších sérií. Nefunguje to úplně na sto procent, ale funguje to určitě aspon částečně a snaha se taky cení. Pátá, šestá a sedmá série konečně nabírá tempo, který si zaslouží jak seriál, tak i věrný divák a poslední díly jsou velice kvalitně zpracovány, kdy je do nich natřískáno co se dá a přitom to nevyznívá něják křečovitě, jak by se od seriálu, kterej se zabývá pomalým vyšetřováním a odkrýváním pachatele, mohlo zdát. Postava Brendy asi nebude lámat rekordy v oblíbenosti. Je nepříjemná, děsivá, někdy dětinská, panovačná a záludná. Vždycky dosáhne svýho a nezajímá ji jak, to jí tím pádem vytváří nepřátele jak za mřížema, tak na straně zákona samotnýho. Líbí se mi, jak je v poslední sérii poukázáno na fakt, že když vezme člověk zákon do vlastních rukou, je linie mezi zločinem a spravedlností dost tenká..(23.8.2015)

• MoiJe

Hodnotenie po jednej casti (tusim 3.). Nechapem ako hl. herecka mohla vyhrat Zlaty Globus. Ako, nie zle, ale pripadalo mi to cele vcetne nej strasne nevyrazne a i ked z podstaty serialu by sa mi to cele malo pacit velmi, prakticky si to nevedelo udrzat moju pozornost. A tiez sa mi zdalo ze to cele mala nejak prilis jednoduche...(16.1.2007)

1-3 série normální, nijak zvlášť nevybočující, přesto zajímavá kriminálka. 4-7 sezóna lepší až výborná záležitost. Tady si nikdo moc nehraje s technickejma superudělátkama (jak je v CSI době obvyklé), ale představuje se mnohem civilnější (a uvěřitelnější) způsob vyšetřování. Nejni to zrovna nejakčnější seriál, takže lavíruje mezi krimi a detektivkou, ale to mě právě bavilo. Prostě něco jinýho než další Bruckheimer-klon.(6.1.2014)