Closer (TV seriál)

Uzavřený případ

The Closer

Uzavretý prípad

Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 2005 - 2012, 79 h 13 min (Minutáž: 109x42–59 min)

Tvůrci:

James Duff

Kyra Sedgwick, J.K. Simmons, Robert Gossett, G. W. Bailey, Michael Paul Chan, Jon Tenney, Tony Denison, Raymond Cruz, Gina Ravera, Lorraine Toussaint, Jack Conley, Frances Sternhagen, Ray Wise, Douglas Sills, Amy Hill, Clyde Kusatsu, John Rubinstein, Allison Smith, Jennifer O'Dell, Brad Rowe, William Snow, Elya Baskin, Dean McDermott, Michael Woods, Richard Roundtree, Jefferson Mays, Robin Bartlett, Ned Bellamy, John de Lancie, Meredith Baxter, Kerr Smith, Colleen Flynn, John Fleck, Holmes Osborne, Stephen Tobolowsky, Thomas Ian Griffith, Rick Ravanello, Veronica Cartwright, Joy Jorgensen, Paul Schulze, Steve Braun, Brian Patrick Wade, Dakin Matthews, Ryan Carnes, Sean Whalen, Mark Harelik, Yvonne Delarosa, Rigo Sanchez, Kathryn Joosten, Jason O'Mara, Clive Revill, Seth Gabel, Glenn Morshower, Jason Butler Harner, Kelvin Yu, Braeden Lemasters, Jonathan Adams, Danielle Savre, Mark Feuerstein, Roland Kickinger, Colleen Porch, Hillary Tuck, James Frain, Richard Fancy, Brian Goodman, Lisa Arturo, Beth Broderick, Michael Worth, Jillian Armenante, S. Epatha Merkerson, Paolo Seganti, Kathleen Lancaster, Lauren Tom, Raegan Payne, Brando Eaton, Stana Katic, Larry King, Tim Griffin, Paul Rae, Orson Bean, Michael Rady, Jackie Tohn, Scott Alan Smith, Jennifer Coolidge, Sterling Knight, Kyle Gallner, Marshall Allman, Joseph Julian Soria, Eddie Jemison, Brian Krause, Samantha Quan, Guillermo Díaz, Robert Picardo, Deirdre Lovejoy, Barrett Foa, Alex Fernandez, Rodney Rowland, Bonnie Burroughs, Randy Wayne, Paul Michael Glaser, Kurt Caceres, Vanessa Marano, Bob Clendenin, David Hewlett, Michael Kostroff, Fredric Lehne, Rachel Boston, Scottie Thompson, Titus Welliver, Jeff Witzke, Robert Gant, Lorna Scott, Jenny O'Hara, Geoffrey Arend, Izzy Diaz, Wilson Cruz, Jamie Elman, John Pyper-Ferguson, Tom Irwin, Reynaldo Rosales, Dale Dickey, Kate Norby, Nina Foch, Rick D. Wasserman, Cameron Goodman, Beverly Todd, Maximiliano Hernández, Aviva Baumann, Michelle Clunie, Sarah Brown, Kyle Secor, Jenae Altschwager, Josh Cooke, Megan Hilty, Dayton Callie, Jamie Anne Allman, Andrew Lawrence, Kaj-Erik Eriksen, Amy Sedaris, Jeff Kober, Walter Perez, Mercedes Mason, Tj Myers, Katie Lowes, George Cheung, Debra Monk, Noah Harpster, Raphael Sbarge, Don McManus, Tom Schanley, Jackson Hurst, Jake Sandvig, Michael Arden, John Billingsley, Lawrence Monoson, Lela Loren, James Sikking, Natalia Nogulich, Chelsey Valentine, Michelle N. Carter, Inbar Lavi, Eileen Grubba, Michael McGrady, Jonny Cruz, James Black, Philip Ettinger, Andray Johnson, Sam Behrens, Fiona Gubelmann, Grace Johnston, Greg Ellis, Pat Crowley, Karen Austin, Greg Vaughan, Kate Burton, Amanda Musso, Derek Phillips, Amy Aquino, Lauren Bowles, Deirdre O'Connell, Guri Weinberg, Tara Buck, Falk Hentschel, Robin Riker, Daniel Zacapa, Molly Hagan, Bubba Lewis, James Avery, William Stanford Davis, Stephanie Beatriz, Navid Negahban, Paola Turbay, Jeffrey Licon, David Barry Gray, Cameron Dye, Debra Mooney, Vanessa Elese Garcia, Luis Antonio Ramos, Titus Makin Jr., Jackie Debatin, Brady Smith, Robyn Cohen, Suzan Brittan, Blake Robbins, Amanda Warren, Erica Piccininni, Natalia Castellanos, Phillip P. Keene, Richard Cox, Luis Moncada, Matthew Rocheleau, Ciera Payton, Rachelle Lefevre, Julia Whelan, Larry Cedar, Katherine Boecher, Jay Jackson, Brianna Lynn Brown, Stephanie Lemelin, Amy Sloan, Olivia Burnette, Marsh Mokhtari, Jennifer Aspen, Natasha Gregson Wagner, Meredith Monroe, Stephen Martines, Alan Fudge, Michelle L. Gardner, Raymond Ma, Tahmus Rounds, Katherine Sigismund, Jamie McShane, Joseph Bertót, AnaIsabel Mercado, James Carpinello, Gigi Rice, David Burke, Tim DeZarn, Michael Grant Terry, John Prosky, Amy Pietz, Laura Regan, Monica Sanchez, Aimee-Lynn Chadwick, Gary Perez, Lex Medlin, Bridger Palmer, Mandy June Turpin, Lombardo Boyar, Ricardo Chacon, Sal Landi, Zo Johnson, Tom Virtue, David Shatraw, James Patrick Stuart, Loanne Bishop, Michael Feinstein, Wilmer Calderon, Keith Diamond, Todd Cahoon, Marcus Giamatti, Ethan Erickson, Bradley Snedeker, Geoffrey Rivas, Anne De Salvo, Gregory Jbara, Christian Monzon, McKinley Freeman, Carla Ortiz, Myk Watford, Patrick Renna, Eric Garcetti, Joel Brooks, John Bennett Perry, Kelly Galindo, JD Cullum, Taylor Boggan, Lou Richards, Hugh Scott, Larry Joshua, Jesse Garcia, Rhea Seehorn, Page Kennedy, Brian Howe, Jane Carr, Amy Gumenick, Patti Yasutake, Allen Cutler, Ellen Bry, Suzanne Cryer, Liz Vital, Donzaleigh Abernathy, John Livingston, Peter Breitmayer, Jonathan Del Arco, Zayne Emory, Christos Vasilopoulos, Carlease Burke, Matt McTighe, Andrew Polk, Anne Bedian, Nikki Hahn, James Moses Black, Bill Heck, Marcus DeAnda, Paul Sanchez, Scott Klace, Patrick St. Esprit, Akiko Morison, Hal Landon Jr., Gregory Cruz, Michael Wiseman, Mfundo Morrison, Lillian Lehman, David Barrera, Rusty Joiner, James Jordan, Carla Jimenez, Azita Ghanizada, Joel McKinnon Miller, Gonzalo Menendez, Anna Khaja, Corey Reynolds, Karl Makinen, D.B. Sweeney, Jo Anderson, Dohn Norwood, Debra Azar, Matthew Glave, James Shanklin, Ben Bray, Norma Maldonado, Marco Morales, Peter Haskell, Joel Lambert, Sosie Bacon, Deborah Lacey, David Andriole, Chris Butler, Sandy Martin, Michael William Freeman, Graham Shiels, Larry Clarke, Wendy Phillips, Bianca D'Ambrosio, J.R. Cacia, Jessalyn Wanlim, Dominick Dunne, Federico Dordei, Jack Laufer, Tonya Pinkins, Julius Tennon, Kim Estes, Mark Ankeny, Christopher John Fields, Tom Choi, Ivar Brogger, Rick Scarry, Jeff Austin, Jim Ortlieb, Paul Dillon, Ryan Bollman, Edith Fields, Sean Carrigan, Kathe Mazur, Rolando Molina, Jason Stuart, Loren Lester, Julian Works, Andrew Leeds, Chris Conner, Pamela Gray, Tom Skerritt, Xander Berkeley, Mark Pellegrino, Billy Burke, Graham Patrick Martin, Adam Arkin, Mary McDonnell, Sam Murphy, Jack Blessing, Chuti Tiu, Sam Puefua, Kevin Sheridan, Nicole J. Butler, Una Damon, Robert Neary, Steve Seagren, Ryan Van de Kamp Buchanan, Tisha French, John Lafayette, Jazzmun, Monique Green, Cheryl White

Tenhle serál potřebuje vydržet více než prvních pár epizod. Já ho nejdřv nesnášela, ale začínám mu stále více přicházet na chuť, pokud se dávkuje postupně. Rozhodně doporučuji původní znění, dabing se vskutku nepovedl - už jen proto, že ignoruje nádherný přízvuk šéfky. Alespoň tu není víc technologie než herců. Mimochodem žádný seriál se nehodí hodnotit po zhlédnutí jednoho nebo dvou dílů. sorry, ale to se prostě nedělá.(2.8.2008)

Musím přiznat, že pro mě je tento seriál srdcovka :D. Kriminální seriály vlastně moc nemusím, ale tenthle je trochu jiný. Kyra Sedgwick ztvárnila hlavní roli luxusním způsobem. Myslím, že si ji buď zamilujete, nebo ji budete nenávidět :). Seriál má prostě šťávu! Musím ocenit i práci zvukařů - ta hudba je super. Nechybí vtip ani napětí! Já dávám 5 hvězdiček! A upřímně, jak to tady tak čtu, tak fakt MILUJU lidi, kteří komentují seriál po minimu nakoukaných dílů a tím pádem vůbec nemůžou pochopit jeho podstatu. Jako po jedné epizodě napsat, že hlavní postava je taková a taková je totální kravina, protože, jeslti někdo z vás někdy sledoval nějaký seriál dlouhodobě, tak přece ví, že postavy se ROZVÍJEJÍ. HA- to čumíte, že má seriál 7 řad, co? Asi to takový shit nebude...(28.1.2008)

• Yambo

včera jsem viděl kousek dílu tohoto seriálu, chvíli jsem si myslel že to je komedie, prostě jsem si jinak nedovedl vysvětlit, že se ženská které celý tým zkušeně vypadajících detektivů říkal "šéfko", může chovat jako rozmazlená puberťačka a během pěti minut ji dvakrát podřízení vynesli na rameni z místa činu ohroženého bombou. Později jsem pochopil že o komediální seriál nejde a myslí to fakt vážně! Asi bych normálně nedal hodnocení seriálu po čtvthodině sledování. Ale takhle ženská se chce vyrovnat huse z prvního flynna carsona a to je co říct.(24.6.2013)

Celá tíha úspěchu a zábavnosti seriálu stojí na hlavní hrdnice a logicky s ní i padá. Nová šéfka vyšetřovacího týmu je naprostý "freak" , je totálně roztěkaná, pracuje, kdy se jí zachce, neuklízí, bloudí po městě autem, cpe se sladkostmi, telefonuje se svými rodiči, ale mezi tím vším bezprostřední manipulací řeší zapeklité případy. Proč manipulací, protože svým konáním obvykle podezřelé a svědky došoupne do nějakého závěru. Jo a nikdo jí samozřejmě nemá rád, protože je to semetrika, takže ji klacky pod nohy hází občas i její vlastní tým. Closer je docela vtipné dílko, jenže druh takových seriálů by měl nejspíš skončit po první sérii, jejich originalita bývá zpočátku velmi sympatická, ale po 20-ti dílech se může proměnit v nezábavnou rutinu. Má však jednu výhodu, každý díl je o něčem jiném, tudíž ho může ocenit občasný až náhodný divák, třeba se při tom i zasměje (teda já se smála).(10.1.2007)

Kyra Sedgwick je neskutočne nesympatická a slizká ženská. :-) A pochopili to aj tvorcovia tejto série a ponúkli jej postavu vyšetrovateľky, ktorá stelesňuje najhoršie sny antifeministického hnutia. Je emancipovaná, nezávislá, bystrá, vypočítavá a nekompromisne drzá. Navyše má prapodivné vzťahy s mužmi, ktorých potrebuje, no zároveň ich túži ovládať a prispôsobovať na svoj obraz. Aj celý svoj tím podvedome považuje za "zberbu" sexistických štatistov resp. poskokov. Nielen tieto turbulencie sú hnacím motorom série. Po úvodných cca 2 "vlažných" a nevýrazných epizódach totiž začnú brutálne a komplikované prípady, počas ktorých to vyšetrovateľka Johnsonová "rozbalí" na podozrivých a dokáže, že je poriadna "bitch" a žiaden kriminálnik ju nebude "je*ať". V konečnom dôsledku sa jedná o vysoko nadpriemernú sériu a komentáre všetkých podpriemerne hodnotiacich užívateľov odporúčam brať s VEĽKOU rezervou. (21.2.2007) Rád by som prípadných slovenských divákov vystríhal pred nebezpečnou demenciou TV MARKÍZA, ktorá si nechala (ktovie na čí úchylný popud) vyrobiť svoj vlastný dabing. Bohužiaľ nie slovenský (ako by sa človek logicky nazdával) ale brňácky šitoidný humus. ZUZANA "máte padáka" SLAVÍKOVÁ po..ala čo mohla. SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA = 12.4.2007 (13.4.2007)(21.2.2007)