poster

Stryker

Akční / Sci-Fi

Filipíny, 1983, 82 min

Scénář:

Howard R. Cohen
 • Karlos80
  *****

  Celkem zábavné nízkorozpočtové postapokalyptické béčko, něco ve stylu "Mad Maxe" nebo "2020 Texas Gladiators". Příběh je zasazen, jak už je pomalu zvykem u tohoto subžánru, do života vyprahlé a vyhaslé futuristické země (tady pouště plné dun, kopců a skal), zničené nějakou celosvětovou super-kataklyzmatickou katastrofou buď v podobě atomové války, epidemie, nebo přírodní pohromy, kde poslední zbytky zachránivších se lidí bojují o posl. světovou dodávku vody, která mezitím právě vyschla. Takže ne boj o naftu jako v Maxovi, ale o poslední litry vody. Hezká žena drží tajemství posledního zdroje vody v podobě jezera ve skalách, střeženého skupinou amazonek (lehce oděných sexy koček v kožených šortkách!), které to parádně umí s kušemi, ale i s luky..Na druhé straně je drsný gang silnice, který se tyto zásoby pokouší dostat na svou stranu. Ten vedl maník na jedné ruce s hákem, říkali mu sir a jeho angličtina byla vskutku brilantní. Titulní kladný hrdina, svalnatý Sryker (takový druhý Chuck Norris), se svým kamarádem je na straně Amazonek a bojuje právě proti tomuto silničnímu gangu. Tolik trochu pro přiblížení, a teď zpět k filmu. Divák nesmí brát film zcela vážně, je tu plno nedostatků i nelogičností..Jak je např. možné, že po celosvětové katastrofě mají obě strany zbraně a hlavně silniční techniku (auta - báječný obrněný mustang, motorky, tříkolky, cisterny, džípy a hlavně tanky!).. Nebo že by ji někde a skoro z ničeho vyráběli? Dále třeba darebáci tu působí opravdu směšným dojmem:-) Ve filmu se málo mluví, dialogy jsou takové neslané-nemastné, ale to by nevadilo, akce, ta je tu opravdu libová..Špinavé, zaprášené béčko, zasazené do futuristické pouště, syrová grindhouse akce, po zuby ozbrojení koženě odění tvrdí bojovníci, plno automobilových honiček a lehce oděných sexy žen, nechyběla ani lehce romantická vsuvka se Strykerovým kamarádem a jednou pohlednou amazonkou, malí zajímaví druidové, kteří jsou vždycky včas a na pravém místě, a celkem jednoduchý příběh - to jsou asi hlavní plusové klady, které by měly přilákat..Povedený film béčkového filipínského režiséra, na začátku své directorské kariéry, především specializujícího se na WIP movies.(5.9.2009)

 • TERRORDROME
  *

  Ciriov prvý pokus o postapokalyptický akčák príliš nezaujme. Formálne síce vyzerá presne tak ako hociktorý iný film čo vypotil neskôr, ale je podstatne nudnejší. Boj o vodu v nukleárnej pustine vyzerá asi tak, že kameňolomom chaoticky pobehuje pár kožených maníkov z nacistického gay baru a po každom strieľajú. Vodca týchto piesočných dobyvateľov je pravý nefalšovaný pirát s červenou šatkou a hákom miesto ruky! Proti nim stojí už tradične osamelý superdsrný hrdina, tentoraz s podporou légie liliputánskych santusákov a kmeňa amazoniek v kožených šortkách. Pomerne zmätený sled ako-tak súvislých scénok zvaný "dej" samozrejme slúži len na to aby sa nepriatelia mohli vždy stretnúť niekde v púšti a vzájomne sa zmárovať. Akcia má štandardne Ciriovsky drevorubačský charakter, horšie je že uprostred sa film zasekne vo výrone sentimentu, hrdinovia len drístajú, prípadne sa muchľujú za doprovodu clivých tónov piána a do toho mudruje nejaký starozákonný Abrahámov švagor. V tomto bode ma film definitívne unudil a žiadna sila to už nemohla zmeniť. Hodinu po pozretí len s obtiažami lovím v pamäti nejaké útržky pre napísanie tohoto komentára, niet sa skrátka veľmi čoho zachytiť. Dokonca ani len nahotiniek, od Strykera som skrátka čakal viac.(27.4.2014)

 • klerik
  ***

  Asi najlepšie osemdesiatkové postapo béčko (lepšie ako STEEL DAWN, WHEELS OF FIRE, 2020 TEXAS GLADIATORS, ale aj ako WOLRLD OF DOOM). Scenár má k ozajstnému príbehu stále trochu ďaleko, ale je tam kopa akcie, s počtom hrdinov a záporákov to tiež nepreháňajú a autá aj motorky vyzerajú správne postapokalypticky...(26.5.2016)

 • Martin741
  *****

  Krasny film zasadeny do prostredia pusti, polopusti, piesocnych dun, k tomu este kopa vojenskej techniky, vyborne dialogy. Chlapik na cele drsneho gangu mal teda brilantnu anglictinu. Karla Chrochta /Karlos80/ ignorujem, a ako spomina uzivatel klerik, este som nevidel postapo filmy 2020 Texas gladiators a tusim som nevidel ani Wheels of fire. Kazdopadne, Mad Max ma az tak nebavil a pre mna je to precenovany film, ktory sa stavia tam kam nepatri a na co nema. Nahotinky a hetero sexy mohli byt, nemam nic proti . 90 %(2.9.2017)

 • choze
  odpad!

  Santiagovo první postapo je jen nudnou kopírkou druhého ŠÍLENÉHO MAXE (od úvodní honičky, přes převrácenou cisternu až po amazonku v bílých hokejových chráničích s kuší), kde se ve světě zničeném atomovou válkou místo o palivo bojuje o vodu. Můžu jen opakovat, co jsem napsal už u Santiagových pozdějších DUNE WARRIORS s Carradinem, které jsem viděl předtím - film nenabízí jedinou pamětihodnou postavu, scénu, hlášku či akci, natož zajímavou propracovanou vizi postapokalyptického světa, jen několik honiček a přestřelek v dunách, lomu a jakémsi hradě. Jak na začátku naháněli tu holku, už jsem si myslel, že ji snad nikdy neznásilní, no nakonec se přece jen pochlapili, ale s ohledem na přítomnost kmene amazonek, tu erotiky mohlo a mělo být podstatně víc. Amazonky navíc nastoupí až v půlce filmu a stejně ho nijak nenakopnou směrem k větší zábavě. Z laciných postapo béček doporučuju 2019: NOVÍ BARBAŘI, to byla aspoň prdel.(14.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace