poster

Ohnivá kola (neoficiální název)

 • USA

  Wheels of Fire

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Filipíny, 1985, 81 min

 • Chrustyn
  **

  Naprosto neznámá a dost slabá kopie druhého Šíleného Maxe.(14.8.2014)

 • Karlos80
  ****

  Wau, tak tohleto byla zase jedna dobrá filipínsko-americká jízda. "Wheels of Fire" v překladu "Kola ohně", možná že se zde tvůrci, nechali v názvu filmu, tak trochu inspirovat vynikající psychedlickou deskou z šedesátých let od skupiny Cream..Kdo ví..? Režisér Sirio Santiago po filmu "STRYKER 83"', opět zabrousil do žánru post-apocalyptic movies a opět, dle mého soudu se strefil do černého. Film vychází samozřejmě z klasiky "ROAD WARRIOR" ale v některých scénách je dost podobný již zmíněnému Strykerovi..Je zde plno akčních (divoké automobilové honičky a přepadovky a masivní závěrečná bitka) a nezapomenutelných scén (do půl těla obnažená a připoutaná Arlie, na krytu auta, nějací podzemní zmutovaní kanibalští skřítci Sandman, trpasličí generál). Za zmínku stojí i všelijaké ty na první pohled podivné stroje, počínaje obrněnými auty, motorky a konče třeba nadupanými spešl upravenými mustangy, z nich ten Traceho má na kapotě dokonce plamenomet, i ten se zde hnedle několikrát představí v plné své síle.. Wheels of Fire má skutečně rychlé tempo (pořád se něco děje), takže se vůbec nenudíte, po efektivní stránce je film velmi dobrý, zároveň je to i takový klasický dobrodružný příběh, odehrávající se v zaprášené apokalyptické pustině, kolem prázdných silnic a kamenolomů mezi darebáckými krvežíznivými piráty silnic a dobrými lidmi..Konec filmu neměl Happy End a já si ho tak přál:-(! Tohle by mě vzalo zcela určitě v patnácti ale bere mě to docela dost i dnes..Levně ale dobře...Podobné filmy: Road Warrior, Stryker, Válečníci Duny, Raiders of the Sun atd.(17.10.2009)

 • corpsy
  ***

  Snímku možno nalepiť aj názov, trebárs THE ROAD WARRIOR 85, pretože dizajn a inšpirácia je namieste. Max dostal v tomto filme bratranca menom Trace, ktorý má podobný šatník, vkus pre podobne nabúchané vozidlá a ochotu vymlátiť polovicu alternatívneho Wastelandu. Je to jedna veľká akčná scéna, s minimom oddychu a šplechov a s maximom výbuchov a revom motorov.(5.1.2017)

 • Han22
  ***

  Postapo, kde hlavní hrdina vypadá jak Mad Max, nosí oblečení jak Mad Max a jezdí autem jak Mad Max je jasnou vykrádačkou. A odehrává se na pár místech v poušti s mizernými herci. Kupodivu mi to ani moc nevadilo, protože je to celkem pěkně akční, brutální (představoval jsem si ty orgie co musela prožít sestra hlavního hrdiny), občas někdo hodný zařve a ve chvíli kdy se vojáci naserou a vydají se zlikvidovat celý gang je i na co koukat. Navíc bych řekl, že Fallout se pár věcma inspiroval i tady (brnění záporáka, magoři co staví raketu, něco jako NCR). Takže u mě dobrý 3*.(18.1.2016)

 • Superpero
  **

  Očividná vykrádačka Šíleného Maxe. Hlavní hrdina je dokonce i trochu podobný Gibsonovi a nosí podobný hadry. I když je to blbé a je jednoduché se tomu smát, pár kladů to má. Za prvé je to neuvěřitelně akční. Fakt je tam furt nějaká bitka, nebo přestřelka. Tvůrcům bylo jasné, že na dialogy v takhle levné sračce nebude nikdo zvědavý, takže se tam střílí téměř pořád. Hlavní hrdina má v oblibě samopal a na střeše auta má přidělaný plamenomet. Záporákova banda má i minomety a jakási dobrácká frakce na konci disponuje i dělostřelectvem. Municí se fakt nešetří, až mi z toho bylo trošku líto Šíleného Maxe s jeho asi pěti nábojema v lupaře. Musím uznat, že i postapo hadry a vybavení té zlé bandy bylo docela v pohodě. Další klad je Lynda Wiesmeier, která tam běhá v kožených kalhotkách nebo nahoře bez a je konstantně znásilňována. Nejvíc mě ale pobavila část u jakýchsi písečných troglodytů. To jsem fakt nečekal a upřímně jsem se zagebil. Jako bonus se tam objeví komická postava - retardovaný asijský midget.(6.2.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace