Reklama

Reklama

Ohnivá kola

(neoficiální název)
  • USA Wheels of Fire

Obsahy(1)

Příběh nás uvrhne do postapokalyptické nehostinné pustiny plné skal a pouští. Dobrodruh Trace (Gary Watkins) právě přijíždí do malé osady navštívit svou mladší sestru Arlie (Lynda Wiesmeier). Není právě spokojen s její novou známostí, zbabělým syčákem jménem Bo (Steve Parvin). Jak se ukáže, Traceův instinkt nezklamal, neboť zanedlouho musí oběma zachránit zadek při pouličním zápasu, který Bo prohraje. Jenže problémy teprve začínají, neboť při útěku z místa šarvátky zkříží cestu armádě pouštních pirátů a jejich veliteli Scourgemu (Joe Mari Avellana). (J.Connor)

(více)

Recenze (14)

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Wau, tak tohleto byla zase jedna dobrá filipínsko-americká jízda. "Wheels of Fire" v překladu "Kola ohně", možná že se zde tvůrci, nechali v názvu filmu, tak trochu inspirovat vynikající psychedlickou deskou z šedesátých let od skupiny Cream..Kdo ví..? Režisér Sirio Santiago po filmu "STRYKER 83"', opět zabrousil do žánru post-apocalyptic movies a opět, dle mého soudu se strefil do černého. Film vychází samozřejmě z klasiky "ROAD WARRIOR" ale v některých scénách je dost podobný již zmíněnému Strykerovi..Je zde plno akčních (divoké automobilové honičky a přepadovky a masivní závěrečná bitka) a nezapomenutelných scén (do půl těla obnažená a připoutaná Arlie, na krytu auta, nějací podzemní zmutovaní kanibalští skřítci Sandman, trpasličí generál). Za zmínku stojí i všelijaké ty na první pohled podivné stroje, počínaje obrněnými auty, motorky a konče třeba nadupanými spešl upravenými mustangy, z nich ten Traceho má na kapotě dokonce plamenomet, i ten se zde hnedle několikrát představí v plné své síle.. Wheels of Fire má skutečně rychlé tempo (pořád se něco děje), takže se vůbec nenudíte, po efektivní stránce je film velmi dobrý, zároveň je to i takový klasický dobrodružný příběh, odehrávající se v zaprášené apokalyptické pustině, kolem prázdných silnic a kamenolomů mezi darebáckými krvežíznivými piráty silnic a dobrými lidmi..Konec filmu neměl Happy End a já si ho tak přál:-(! Tohle by mě vzalo zcela určitě v patnácti ale bere mě to docela dost i dnes..Levně ale dobře...Podobné filmy: Road Warrior, Stryker, Válečníci Duny, Raiders of the Sun atd. ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

YOU THOUGHT MAD MAX WAS MAD - MEET TRACE! hlásá americká mutace plakátu na imdb. Jo, to bylo tenkrát, když měl ještě Cirio na filmy prachy. Nevím jestli se našel nějaký zvrácený mecenáš nebo nějaký naivní producent očekával výdělek (kde jsou mandes a T2 když je potřebujeme?), ale skutečně mě příjemně překvapila na poměry zúčastněných obří výprava. Dokonce i ty mašiny vypadají dost dobře a ne, že si nějaký tuner dadaista hrál s plastem. Nicméně narozdíl od italských následovníků Maxe film nejde na dřeň, chybí gore, lidé padají i pod střelbou absolutně nezasaženi by't alespoň červenou barvou, kamera cudně uhýbá před násilím i lascivnostmi a filmu zoufale chybí charismatické postavy (playmate Wiesmeier asi není můj typ). Stačí si jen uvědomit, že pro většinu hlavních postav byl tohle vrchol herecké kariéry. Naopak se mi dost pozdával ústřední hudební motiv Christophera Younga, občas celkem fér kamera při honičkách (které mimochodem byly často puštěny zrychleně, což předtím naposled s vážnou tváří využíval tak F.W.Murnau, když Nosferatu posílal kočár) a také příjemná béčková stopáž. Celkově nadšený nejsem, ale zklamaný také ne. Průměr (který je určitě mnohem lepší, než příšerní Válečníci Duny). ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Snímku možno nalepiť aj názov, trebárs THE ROAD WARRIOR 85, pretože dizajn a inšpirácia je namieste. Max dostal v tomto filme bratranca menom Trace, ktorý má podobný šatník, vkus pre podobne nabúchané vozidlá a ochotu vymlátiť polovicu alternatívneho Wastelandu. Je to jedna veľká akčná scéna, s minimom oddychu a šplechov a s maximom výbuchov a revom motorov. ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Takový to rabody postapokalipticky béčko v poušti. Hlavni hrdina byl khůl, měl super hadry, ale ostatní kladasove (liliputan,nahata sestra hl. Hrdiny a nějaká marcela s dlouhou sukní) mě moc nebrali, to jsem spíš fandil zaporakum. Rozpočet zřejmě minimalni, upravit pár aut z vrakovište a najit dobrou poušt a je to. Pribeh me nebavil. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Očividná vykrádačka Šíleného Maxe. Hlavní hrdina je dokonce i trochu podobný Gibsonovi a nosí podobný hadry. I když je to blbé a je jednoduché se tomu smát, pár kladů to má. Za prvé je to neuvěřitelně akční. Fakt je tam furt nějaká bitka, nebo přestřelka. Tvůrcům bylo jasné, že na dialogy v takhle levné sračce nebude nikdo zvědavý, takže se tam střílí téměř pořád. Hlavní hrdina má v oblibě samopal a na střeše auta má přidělaný plamenomet. Záporákova banda má i minomety a jakási dobrácká frakce na konci disponuje i dělostřelectvem. Municí se fakt nešetří, až mi z toho bylo trošku líto Šíleného Maxe s jeho asi pěti nábojema v lupaře. Musím uznat, že i postapo hadry a vybavení té zlé bandy bylo docela v pohodě. Další klad je Lynda Wiesmeier, která tam běhá v kožených kalhotkách nebo nahoře bez a je konstantně znásilňována. Nejvíc mě ale pobavila část u jakýchsi písečných troglodytů. To jsem fakt nečekal a upřímně jsem se zagebil. Jako bonus se tam objeví komická postava - retardovaný asijský midget. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama