Příběh nás uvrhne do postapokalyptické nehostinné pustiny plné skal a pouští. Dobrodruh Trace (Gary Watkins) právě přijíždí do malé osady navštívit svou mladší sestru Arlie (Lynda Wiesmeier). Není právě spokojen s její novou známostí, zbabělým syčákem jménem Bo (Steve Parvin). Jak se ukáže, Traceův instinkt nezklamal, neboť zanedlouho musí oběma zachránit zadek při pouličním zápasu, který Bo prohraje. Jenže problémy teprve začínají, neboť při útěku z místa šarvátky zkříží cestu armádě pouštních pirátů a jejich veliteli Scourgemu (Joe Mari Avellana). (J.Connor)

TERRORDROME

Tak predovšetkým, to čo sa mi podarilo stiahnuť bolo vskutku šialené ródeo. Že to bola nahrávka z véháesky pred kolapsom by nevadilo a úžasný jednohlasný ženský maďarský "dabing" tomu dodáva skutočne bizarné grády, ale fakt že sa obraz každých 5 minút na minútu zastavil a pokračoval len zvuk už divácky zážitok značne rozmrdáva. Ak pominieme technickú stránku veci, Ohnivé Kolesá podľa mňa aj tak nedosahujú na Equalizer 2000 ktorý som videl predtým. Príbeh je ten istý čo vždy, postkatastrofickou scenériou tvorenou prevažne kameňolomom a pár hektármi púšte, sa v rôzne futuristicky zbastardených vozítkach preháňajú záporácky šmejdi v čiernom, lúpia, vraždia, znásilňujú a čúrajú do piesku. Hrdina ktorý sa im postaví je taký kučeravý pako, rozhodne sa nechytá na spoľahlivého béčkového búchača Richarda Nortona. Ale inak je aj tu veľa strielania, bitiek, plameňometných grilovačiek a prašných naháňačiek v brakovom prevedení. Viac však, aspoň spočiatku zaujme hrdinova sestra v impozantne upnutých kožených šortkách. Okrem toho sú vo filme aj tradične Ciriovsky nadbytočné a zbytočné prvky, ako napr. scéna s podzemnými strapatými albínmi. Celkovo vzaté, štandardná postapo Ciriovka. ()

corpsy

Snímku možno nalepiť aj názov, trebárs THE ROAD WARRIOR 85, pretože dizajn a inšpirácia je namieste. Max dostal v tomto filme bratranca menom Trace, ktorý má podobný šatník, vkus pre podobne nabúchané vozidlá a ochotu vymlátiť polovicu alternatívneho Wastelandu. Je to jedna veľká akčná scéna, s minimom oddychu a šplechov a s maximom výbuchov a revom motorov. ()

beso74

Macho brázdiaci cesty nie príliš vábivej budúcnosti má za úlohu zachrániť sestru zo spárov nebezpečného gangu. A keďže je to macher, stihne to pomaly za hodinku. Na filmy Ciria Santiaga mám slabosť a tak prižmúrim oko a odpustím, že tu niet vlastne žiaden scenár, chlapík padne skôr ako dostane ránu päsťou, že sa súboj so železnými tyčami vedie tak opatrným spôsobom, že zlosyni padnú na zem už vo chvíli, keď im dôjde, že na nich bude Trace strieľať a že niektoré scény s autami sú pekne krásne zrýchlené, aby to vyzeralo kul a že každ jedno auto, ktoré sa prevráti alebo niekde narazí vybuchne. Namiesto toho som sa kochal množstvom akcie (mám dojem, že niečo z toho je zrecyklované v Equalizerovi 2000 a hlavne neskorších postapokalyptických snímkoch zo začiatku 90. rokov) a mašinkami (predovšetkým Mustang hlavného hrdinu vylepšený plameňometom). Samozrejme, pán režisér sa postaral aj o potešenie pre panské publikom a do úlohy Traceho sestry obsadil Lyndu Wiesmeier - zajačika z Playboya, ktorý sa objavil na jednej z obálok 3 roky pred tým. A aby toho nebolo málo, pridal aj niečo navyše - kmeň kanibalov žijúcich pod povrchom pieskovej duny (efektná pasca), dievča s nadaním počuť cudzie myšlienky a ... trpaslíka! Pre milovníkov bečkovej zábavy priam povinnosť. ()

SeBig

Takový to rabody postapokalipticky béčko v poušti. Hlavni hrdina byl khůl, měl super hadry, ale ostatní kladasove (liliputan,nahata sestra hl. Hrdiny a nějaká marcela s dlouhou sukní) mě moc nebrali, to jsem spíš fandil zaporakum. Rozpočet zřejmě minimalni, upravit pár aut z vrakovište a najit dobrou poušt a je to. Pribeh me nebavil. ()

Han22

Postapo, kde hlavní hrdina vypadá jak Mad Max, nosí oblečení jak Mad Max a jezdí autem jak Mad Max je jasnou vykrádačkou. A odehrává se na pár místech v poušti s mizernými herci. Kupodivu mi to ani moc nevadilo, protože je to celkem pěkně akční, brutální (představoval jsem si ty orgie co musela prožít sestra hlavního hrdiny), občas někdo hodný zařve a ve chvíli kdy se vojáci naserou a vydají se zlikvidovat celý gang je i na co koukat. Navíc bych řekl, že Fallout se pár věcma inspiroval i tady (brnění záporáka, magoři co staví raketu, něco jako NCR). Takže u mě dobrý 3*. ()