Profesionální odstřelovač a nájemný vrah (Pierce Brosnan) by rád ukončil svoji kariéru v nepříliš populárním povolání. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden „správný“ Američan. Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivodí řadu komických situací. Manželka se snaží svého nešťastného manžela ochránit před nebezpečným kriminálníkem, ale hra s ohněm není jen nebezpečná, ale i svůdná. Snímek si svoji světovou premiéru odbyl na loňském festivalu Sundance a známý James Bond Brosnan byl za svůj herecký výkon navržen na Zlatý glóbus 2006. (oficiální text distributora)

sona123

Brosnana opravdu nemám ráda, vlastně se mi až hnusí pohled na něj, v Mamma mia bylo dokonáno. Ale zde pohledem zpět si u mě reputaci trochu napravil (i když Brosnan s knírkem, to je prostě tragédie). Bylo to docela vtipné, zejména Hope Davis měla báječnou roli. Není to nic extra, ale koukat se na to jako oddech dá. ()

kingik

Profesionální odstřelovač a nájemný vrah by rád ukončil svoji kariéru. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden správný Američan . Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivádí řadu komických situací. Snímku vyšlo jeho herecké obsazení, podstatně méně se mu daří ve skloubení thrilleru, dramatu a komedie. 40% ()

otík

Velmi povedená komedie o stárnoucím nájemném vrahovi, který je tak nadně, že si už nevzpomene ani na své vlastní narozeniny. Má štěstí, že v okolí se vyskytuje človíček s pochopením a hlavně s touhou poznat, co to vlastě to nájemné zabíjení a plnění "zakázek" znamená. Brosnan se jasně vymanil z bondovského klišé a jeho alkoholem často napojený a psychicky značně poznamenaný človíček je zrojem mnoha zábavných scén. A ten slovník. Hmm, to bylo slušné žrádlo. ()

O´Neill

Celkem solidní ... všehochuť. Je tady trocha akce, dramatu, thrilleru - nesmí chybět ani komedie, která to celé zachraňuje. Námět by se dal zfilmovat i vážně a akčně, Richard Shepard se ale uchýlil spíše k nezávazně a vtipně. A ono to celkem dobře funguje. Pierce tomu dodává správné grády a Greg Kinnear se do své role naprosto hodí. Matador není ničím přelomovým, ale je to luxusní ukázka toho, že se můžete dobře zasmát a vypnout i u thrilleru. 70% ()

Malarkey

Absolutně nezáživný film. Nudil jsem se od začátku do konce a ani jednou jsem se nezasmál. Pierce Brosnan zde hraje zabijáka kterej chlastá a spí s děvkama. Zřejmě si autoři naivně mysleli, že to bude zábava mě to vůbec nebavilo. Film si více jak dvě hvězdičky nezaslouží a to je pouze kvůli Brosnanovi, který se snažil dát do své role trochu života. --- My business is my pleasure ()

• Richard Shepard v bonusu na dvd uvádí, že film byl původně 130 minut dlouhý. Později se rozhodl jej zkrátit na 97 minut. (Terva)
  • Film byl mimosoutěžně promítán na festivalech Sundance, Toronto a Chicago, kde získal obecně dobrou kritiku. (Terva)

18.01.2006

14.12.2005