poster

Amazonka v plamenech

 • USA

  Fire on the Amazon

 • Slovensko

  Amazonka v plameňoch

Dobrodružný / Akční / Drama

USA / Peru, 1993, 78 min (Director's cut: 87 min)

Režie:

Luis Llosa

Scénář:

Catherine Cyran
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  odpad!

  Prequel k Aljaške v plameňoch. Nefalšovaný odpad a veľmi nemilá ekologická agitka z produkcie Rogera Cormana. Nevydarená a nudná snímka sa vyznačuje akurát tak horúcou erotickou scénou medzi Sandrou Bullock a Craigom Shefferom (miestami vyzerajúcou skôr ako ligh porno, fakt).(24.12.2004)

 • whack
  *****

  Toto béčko doplatilo na to, že tam hrá známa herečka. K filmom kde hrajú známi herci sú všetci oveľa kritickejší, čo je nepochopiteľné. Ja som naopak rád, že si Sandra Bullock zahrala v tejto ekologickej dráme, ktorá približuje ekologické zločiny a korupciu na území plieneného bolívijského Amazonského pralesa. Príbeh vlastne začína tam, kde končí film The Burning Season - zavraždením známeho aktivistu menom Chico Mendes. Tiež sa mi páčil ten indián, ktorý vyslovil pár rozumných viet o pokrytectve pacifistických ochranárov s tou ich pasívnou rezistenciou. A navyše, žiadny happy-end. No to snáď ani nie je Amerika!(23.11.2013)

 • -bad-mad-wolf-
  *

  Milý deníčku! Od svých čtrnácti let jsem byl hluboce zamilován do Sandry Bullock. Když zhruba o dva roky později v TV dávali Amazonku v plamenech, kde se měla nacházet její erotická scéna, nadrženě jsem žhavil video a prázdnou kazetu. Po absolvování té hrůzné videonudy mé city k Sandře ochably.(31.12.2006)

 • petero
  *

  Neskutočne slabý film, zhliadol som to len kôli Sandre a nejakej tej erot. scénke s ňou ktorú film obsahuje, no tá si tiež zaslúži jednu hviezdičku.(2.7.2006)

 • woody
  *

  Jediný zajímavý na tomhle filmu... :-)))Ale vážně, viděl jsem to jen proto že jsem to považoval za segalovku a až poté jsem zjistil že Seagal chránil Aljašku.jde o neskutečnou ptákovinu, beze smyslu a nic ty herce neomlouvá.Každý se tomu filmu vyvarujte protože by jste ztratili víc jak hodinku života, kterou můžete strávit uplně jinak...(6.4.2005)

 • - Film se natáčel v Iquitosu v Peru. (rafix)

 • - Film byl natočen už v roce 1990, premiéry se však dočkal až o 3 roky později. (sir-dave)