Amazonka v plamenech

• USA Fire on the Amazon (více)
Dobrodružný / Akční / Drama
USA / Peru, 1993, 78 min (Director's Cut: 87 min)

Dobrodružný film v hlavnej úlohe so Sandrou Bullockovou sa odohráva v bolívijskej zátoke Amazonky, kde pôvodné obyvateľstvo bojuje so snahou dobytkárskej spoločnosti zlikvidovať dažďové pralesy a premeniť ich na ranče. Na čelo protestného hnutia sa postaví zástupca kaučukovníkov, no je zavraždený. Do divokej prírody prichádza investigatívny žurnalista a snaží sa odhaliť vrahov a ničiteľov prírody za asistencie pôvabnej priateľky zavraždeného. (oficiální text distributora)

whack

Toto béčko doplatilo na to, že tam hrá známa herečka. K filmom kde hrajú známi herci sú všetci oveľa kritickejší, čo je nepochopiteľné. Ja som naopak rád, že si Sandra Bullock zahrala v tejto ekologickej dráme, ktorá približuje ekologické zločiny a korupciu na území plieneného bolívijského Amazonského pralesa. Príbeh vlastne začína tam, kde končí film The Burning Season - zavraždením známeho aktivistu menom Chico Mendes. Tiež sa mi páčil ten indián, ktorý vyslovil pár rozumných viet o pokrytectve pacifistických ochranárov s tou ich pasívnou rezistenciou. A navyše, žiadny happy-end. No to snáď ani nie je Amerika! ()

petero

Neskutočne slabý film, zhliadol som to len kôli Sandre a nejakej tej erot. scénke s ňou ktorú film obsahuje, no tá si tiež zaslúži jednu hviezdičku. ()

mira007

Sandra Bullock vyšetřuje s novinářem vraždu aktivisty za práva Indiánů a Amazonky, ale život jim komplikuje zkorumpovaná policie, těžaři a vypalovači pralesa. Celkem miliónový námět, který se dal přetavit ve skvělé dobrodružné drama v atraktivních přírodních kulisách s ekologickým poselstvím, ale tohle je prostě strašně hloupé béčko, vedle kterého akčňáky Stevena Seagala vypadají jako intelektuální záležitost. Sandra Bullock měla ve stejném roce svůj průlomový film Demolition man a ( o rok později Nebezpečná rychlost ) což kdyby přišlo o půl roku dřív, tak by roli v tomto levném stupidním filmu určitě nepřijala nejen kvůli kvalitě, ale asi by se nesnížila k tak hodně odvážné sexscéně ( to je fakt asi jediná věc, kvůli které tenhle film bude někdo v budoucnu vyhledávat ), protože od té doby nikdy nehrála odhalená ( a přesto je její kariéra impozantní ). ()

woody

Jediný zajímavý na tomhle filmu... :-)))Ale vážně, viděl jsem to jen proto že jsem to považoval za segalovku a až poté jsem zjistil že Seagal chránil Aljašku.jde o neskutečnou ptákovinu, beze smyslu a nic ty herce neomlouvá.Každý se tomu filmu vyvarujte protože by jste ztratili víc jak hodinku života, kterou můžete strávit uplně jinak... ()

tron odpad!

Prequel k Aljaške v plameňoch. Nefalšovaný odpad a veľmi nemilá ekologická agitka z produkcie Rogera Cormana. Nevydarená a nudná snímka sa vyznačuje akurát tak horúcou erotickou scénou medzi Sandrou Bullock a Craigom Shefferom (miestami vyzerajúcou skôr ako ligh porno, fakt). ()

• Film se natáčel v Iquitosu v Peru. (rafix)
  • Film byl natočen už v roce 1990, premiéry se však dočkal až o 3 roky později. (sir-dave)