Síť

The Net

Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

Dobrý a napínavý thriller se standartně dobrou Sandrou Bullock, která se u počítače cítí jako ryba ve vodě a divák při jejím počínání jen nechápavě kroutí hlavou, cože se to vlastně teď snaží udělat. Přesto jí držíme palce, aby toho bastarda dostala a zachránila se. Svým výkonem příjemně překvapuje nezvykle záporný Jeremy Northam.(26.12.2003)

Jeden z prvnich pocitacovych thrilleru,upozornujici na nebezpeci ztraty nejen dat,ale i celych osob.Ve sve dobe predstavoval velmi revolucni softwarove novinky,ktere samozrejme dnes pusobi smesne,protoze tyhle veci velmi rychle starnou.Film je dobre napsany,ma skvele tempo a Sandra Bullock je proste skvela a musi se o ni kazdy bat.U me jasnych 80% a to nejen za Sandru.(25.11.2010)

Skoro to tak vypadá, že se přes Internet dá ovládat i pračka a myčka na nádobí, o mikrovlnce ani nemluvě... Rozhodně zajímavý vzorek současného počítačové thrilleru. Sebeparodický nádech a proklepávání žánrových klišé však bohužel není úmyslné a hází Síť do odpadků se směšným potenciálem. Přesto se na Sandru dá docela obstojně koukat a naprostou nelogičnost při její cestě za svobodou po chvíli překousnete...(21.2.2003)

Kdysi dávno jsem tenhle film děsně žral, protože Sandra a protože to bylo tehdy vcelku neokoukané téma počítačové kriminality a krádeže identity. Zub času se ale na filmu projevil, akce s počítači vypadají v dnešní době dost nereálně až směšně. Pokud bych se ale na film díval z tohoto pohledu, musel bych jít s hodnocením ještě níž. V kontextu doby to je u mě za 4*(19.4.2014)

"V počítači je celej náš život a oni mě můžou vymazat a nikdo si toho ani nevšimne." Varování o zneužitelnosti osobních údajů na internetu přišlo poměrně včas, ale tehdy vypadalo poměrně nereálně. V době prvních pentií, 14" monitorů a 3,5" disket to prostě byla fantazie. Jenže Síť předběhla svou dobu o mnoho gigabajtů a přestože vizuálně vypadá archaicky, tak je pořád zatraceně aktuální. Pro hackery je zkrátka dnešní "chytrý" svět rájem. Jenže internet je droga, které se ani já neumím vzdát. Ale můj mobil, vysavač i mixér budou "hloupí" tak dlouho, jak to jen půjde.(11.1.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. července 1995 v Beverly Hills. (Varan)

• - Katedrála je ve skutečnosti hotel v San Franciscu. (HappySmile)

• - Počítač při vyhledávání výrazu Preatorian vypíše IP adresu ve tvaru 75.748.86.91, avšak maximální možné číslo existující v IP adrese je 255. (Rekpet)