Síť

The Net

Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

Síť je film, který stárne stejně rychle jako počítačové technologie, takže v dnešní době přijdou hořečné manipulace s disketami, stejně jako Angela pařící Wolfa dost úsměvné. Přesto to svůj půvab to má, i když kdo se vyzná v compech, asi dost kroutí hlavou. Každopádně film je to dost dobrý, má to spád a je i varováním před tím, abychom se nestali jen loutkou v oné elektronické síti. Podobně je zaměřený např. všemi vysoce hodnocený Nepřítel státu a to vznikl až několik let po Síti.....Ta proti němu působí trochu zastaralým dojmem, herecké obsazení není tak silné, ale v akci zas tolik nezaostává. Rozhodně kvalitní zábava na pomezí tří a čtyř hvězdiček. Já se za to ve své době lehce nadčasové poselství (která dle mého inspirovalo např. i Dana Browna v jeho první knize Digitální pevnost) přikloním k hodnocení vyššímu.(28.12.2008)

Urcite dost napinavy film, ktery srazi nektere scenaristicke preklepy a ze jich neni malo a take ne prilis dobra Sandra Bullock. Je to cele trochu pritazene za vlasy(misty spise vytrzeny skalp:)), ale koukat se na to da. Ovsem je nutne absolutne vypnout mozek a unaset se jen atmosferou, rozhodne nedoporucuji prilis premyslet.(21.1.2004)

• lekr

Příšerná nuda. Námět je už hodně ohraný a děj má strašně malý spád a prakticky celý snímek se topí ve zbytečných a zdlouhavých dialozích o ničem a akce se dostavuje jen velice zřídka. Jediným kladem tohoto filmu je sexy Sandra Bullock, pro kterou mám slabost a jenom kvůli ní jsem vydržel koukat až do konce.(19.2.2010)

Celý náš život je v počítači. Stačí kliknout krysou a jste nikdo. Nebo v horším případě jste někdo úplně jiný. Tohle drama mám ráda, a to nejen kvůli Sandře. Už v té době, kdy jsem ho viděla poprvé, mě svým tajemným světem kyber zločinu upoutal. Pobavila mě tehdejší výpočetní technika, chat nebo hry, které kdysi byly nové a dnes už je to jenom šrot. Skvělý akční thriller(18.8.2015)

Uživatel kOCOUR, kdysi před 12 lety napsal: "Skoro to tak vypadá, že se přes Internet dá ovládat i pračka a myčka na nádobí, o mikrovlnce ani nemluvě..." No a dnes už to opravdu jde.. :-) Pěkný thriller, na který se i dnes (i když už to není takový odvaz jako před lety) dá pěkně koukat (nejen na třicítku Sandru). Takovéto špionážní thrillery můžu...(17.8.2015)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. července 1995 v Beverly Hills. (Varan)

• - Katedrála je ve skutečnosti hotel v San Franciscu. (HappySmile)

• - Hra, kterou hraje Angela (Sandra Bullock) na začátku filmu, je Wolfenstein 3D verze od Applu. (HappySmile)