Síť

The Net

Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

Endžíla s Eplíky... ;-| . . . Takové to bylo...(?) . . . Jojo, tenkrát (95) jsem zrovínka si koupil jako svoji druhou jablečnou sestavu toho neskutečného Power Maca 8500. S úžasným Apple Multiple Scan 20 Display. Kdo nezažil, nepochopí... . . . Dnes už se tomu všemu lze jen usmát. Myslím tenhle film. Každopádně S.B. měla tenkrát rozkošný hardware, se software to už bylo trošku horší... - - - P.S. Ale ty krámy mám furt ve sbírce! A kdo nevěří, ať tam běží - dodnes funkční a na specifické práce (řezací Mimaki) stále užívané!... A na síti... ;o)(23.5.2006)

aaaaa ..... vždyť oni mají pravdu! Všechno je to v počítačích! Být dobrá, dostanu vás všechny a ani nějaká Sandra by to nezachránila. Vždyť .... tenkrát ještě neměli ponětí o tom, že by to šlo tak snadno .... takových filmů natočených .... Jako kdyby předpovídali budoucnost. Vždyť .... co jsou dnes anonymousové? Stejní počítačoví teroristi! Bojme se, protože The Net se právě stává skutečností.(24.6.2012)

Čím více se zamýšlím nad tímto filmem, tím více se přikláním k názoru, že "na každém šprochu, pravdy trochu". Se zavedením elektronických zdravotních knížek, el. platebních karet a ostatních eloktronických vymožeností, zpřístupníme své soukromí lidem, kteří to né vždy s námi musí myslet dobře ... a to není dobře. Nejsem proti pokroku, ale musím varovat před "hurá" pokrokem / viz. "dokonalá" CS privatizace/. K filmu - jedna z nejlepších rolí S.Bullock a i myšlenka je velmi zajímavá. Jen ten závěr je jako od B.Němcové.(14.6.2010)

Ten počítačový "pravěk" - či snad spíš "středověk" (abych to s putováním do minulosti nepřehnala) - není zas až tak vzdálený. Jak je to dlouho, co se osobní počítače nenápadně vetřely na naše pracoviště a poté i do našich domácností, aby se staly neoddělitelnou součástí našich civilizovaných životů (o mladších a dravějších výdobytcích propojeného multifunkčního světa nemluvě) ? Ať je to jak chce, příběh Angely Bennettové pro mě zůstává stejně přitažlivý jako tenkrát, když jsem ho viděla poprvé - i když pochopitelně postrádá ono prvotní napětí, které jsem tehdy během jeho sledování pociťovala. Děj dovedně propojuje akční i dramatickou linii - a bez nejmenšího zaváhání vás provede světem sítě sítí a všech jejích úskalí. Poté se můžete přesvědčit, že u vás doma všechno (prozatím) funguje tak, jak má - třebaže používáte internetové bankovnictví, zjevně vás nikdo nepřipravil o vaše těžce nastřádané úspory ... dle letmého pohledu se snad nevlámal do vaší soukromé korespondence ... ani nepropašoval jakýsi neznámý záškodnický virus skrz vaši chabou antivirovou ochranu. Elektřina očividně napájí všechny vaše spotřebiče ... voda teče ... topení topí ... sousedé nepanikaří ... za oknem se MHD pokouší dodržovat pravidelné intervaly ... letadla se pohybují v předem daných koridorech ... obchoďáky se předhánějí v posezónních slevách ... zpravodajství na ČT dle preferované ideové linie hlásí obvyklé lehce katastrofické zprávy - a nemá v záloze žádné mimořádné. Takže svět je v obvyklém nepořádku - a vy můžete být v klidu ... 4,5*(31.1.2017)

„Všetko je v počítačoch! Stačí jeden klik a neexistujete.“ Nedávno narodeným žriebätkám, ktoré pokladajú za starý film film z roku 1999, sa dnes ťažko vysvetľuje, že raz bolo doba, kedy internet ROZHODNE nepoužíval každý a Sandra Bullocková bola zárukou pre komerčný úspech (KÝM SI SPAL). SIEŤ je staromódne zrežírovaný, takmer až hitchcockovský triler, ktorý bohužiaľ mierne zapácha televíznou nevýraznosťou (nenápaditá výprava, statická kamera, matné herecké obsadenie podporných rolí, jednoduché akčné scény). Napriek určitej pachuti zostal k dispozícii poctivý triler, ktorý je rovnakou mierou dopredu odhadnuteľný, ako – čudný paradox – napínavý. Bullocková bola vtedy ešte rozkošná a paranoická internetová zápletka bola v roku 1995, dnes sa tomu už ani nechce veriť, bombastická, originálna, jedinečná... vlastne pripomínala skôr sci-fi. Dnes je to smiešne... ale aj takí sme boli. P.S. Scenár napísala dvojica budúcich autorov TERMINÁTORA 3: VZBURY STROJOV (Brancato/Ferris).(2.5.2009)

• - Ve filmu můžete zahlédnout počítačovou hru "Darkstalkers: The Night Warriors". (HappySmile)

• - Hra, kterou hraje Angela (Sandra Bullock) na začátku filmu, je Wolfenstein 3D verze od Applu. (HappySmile)

• - Na seznamu na Angelině počítači je napsáno "Kup magazín 2600", což je hackerský časopis. (HappySmile)