Síť

The Net

Sieť

Thriller / Krimi / Drama

USA, 1995, 110 min

No tento film mi byl doporučen od jedný známí a musim říct, že jsem rád, a že jsem poslechl a přesvědčil jsem se o tom, že tento film je vynikající. koncem 20 století filmy byli těmi nejlepšími! To mi nikdo nezapře... A zde jsem se o tom přesvědčil.. Co se týče mě a názor k filmu, tak jsem byl uplně zažranej do tohoto filmu už jenom z principu, že počítače miluji a jsem na škole, takže vyložený maniak jak někdo říkavajc ... :) .. Musím ale říct, že prvních 15 minut nic moc, ale chápal jsem, že se to musí něják rozjet, takže od 15 minuty vynikající film :)))) Co se týče obsazení herců, tak znám jen Sandru Bullock asi z nich nejvíc a to je další důvod, který mě táhl k tomuto filmu a opravdu působivé... Sandra jako počítačový expert ? Vyloženě se to k ní hodí :)) .. A mám další důvod proč se mi líbí tento film a to je ten, že hodnocení je průměrné a jak už jsem někde zmínil, že průměrné filmy se mi většinou hodně líbí!.. Ale to je jen tak pro zajímavost, každopádně hodně napínavý příběh Sandry, který stojí za to ho vidět! Maximálně vám tento film doporučuji .. 5 hvězd zasloužených- za Sandru , za příběh a také za Irwina Winklera, který se nejvíc podílel na tomto filmu a jsem za něj rád :)(4.8.2010)

Technologicky prakticky pravěk ve kterém 3,5 palcová disketa byl vrchol přenosu dat. Film není nic jiného než zdvižený prst (ukazováček... ne prostředníček) době, kdy začaly počítače přebírat roli ve státních institucích jako všemocný nástroj který ví vše (100% bezpečnosti, 100% integrity, atd.). Protože jsem utrpěl trochu toho technologického vzdělání, film má pro mě pachuť nostalgie a traumatu. Nostalgie nad dobou kterou pamatuji a traumatu nad koncem, který jsem musel vidět. Závěr totiž zcela popírá a rozvrací vše co divák viděl (pokud by "gate-keaper" byl program co skutečná data jen překrývá, tak budiž... ale fungující jako vrátka k možnosti data měnit, by opravdu takhle jednoduše na lopatky položit nešel ;)). Možná co píšu zní až příliš cynicky. Film jsem ale poprvé viděl 20let po jeho vzniku. Umím si ale představit, jak prostého člověka před 20ti lety musel vyděsit ;)(19.5.2015)

Programátorka Angela Bennettová (Sandra Bullock) tráví všechen svůj čas na počítači. Zde našla svoji práci, své (virtuální) přátele, celý svůj život. I ona si ale potřebuje odpočinout, tak se rozhodne po letech strávit jednu opravdickou dovolenou. Seznámení se sympatickým Jackem Devlinem (Jeremy Northam) má ale do romantiky hodně daleko. Navíc má obrovský problém - někdo vymazal celou její identitu z počítačové sítě (policejní záznamy, sociální pojištění, vše), a nahradil jí virtuální Ruth Marxovou. Proč se to všechno děje, a proč právě jí? A kdo chce převzít vládu nad celou Sítí?... Jasně, z dnešního pohledu film působí docela směšně, ale ve své době to byl rozhodně trhák. Dneska - než by se někomu podařilo vymazat celou elektronickou stopu někoho, všechny ty fejsbuky, twitry, flikry a další, tak by se pěkně zapotil. Před dvaceti lety, kdy k síti měl přístup jen sem tam někdo, to vše působilo docela reálně (možná až na ten Escape, který zničí přesně jen to, co Angela potřebuje). Ani po filmové stránce nemám co vytknout - snad jen herectví Sandry Bullock nikdá nebylo nic extra, a ani tady mne nepřesvědčila (jak má vypadat správná hackerka se může podívat na Angelinu Jolie do Hackerů). Kladné body ale zase dávám za výborného Jeremy Northama. Takže z nostalgie za 4*, reálně 3*..(4.6.2013)

Jak Sandru moc nemusím, tady se mi líbila. Příběh je zajímavý, někomu přišel i děsivý (dívali jsme se na to na horách v dámské společnosti:)), a překvapivě dobrá je i hudba, kterou zkomponoval Mark Isham, kterého si pamatuji snad jen díky Nemocnici Chicago Hope. S přibývajícími roky ztrácí Síť na zajímavosti, i když by tomu možná mělo být naopak (ne, teorii počítačových systémů vůbec nerozumím:)), zkrátka jako Film Týdne to může uvést jen TV Nova;)(8.2.2003)

• Uškudasket

Pomalý rozjezd v doprovodu otráveného zpracování tvoří jedno velké zklamání.Někdy vás přinutí sledovat děj jen tehdy, když se na scéně objeví Sandra Bullock, aby následně užila své dedukace a pomocí detektivních vlohů uvěznila úhlavní nepřátele.Neustále se to mele dokola a film má tak řádné klišé prvky.V kostce je to prostě a jednoduše propaganda internetu.No jo, taky musel nějak začít.(27.8.2006)

• - Počítač při vyhledávání výrazu Preatorian vypíše IP adresu ve tvaru 75.748.86.91, avšak maximální možné číslo existující v IP adrese je 255. (Rekpet)

• - Operační systém, který používá Angela, je MAC OS 7. (HappySmile)

• - Ve filmu můžete zahlédnout počítačovou hru "Darkstalkers: The Night Warriors". (HappySmile)