Kvalitní thriller režiséra Irwina Winklera se sympatickými hereckými výkony a ucházející zápletkou. Tak takhle bych to napsal v roce 1995. A dnes? Roztomile ujetá bejkovina se zápletkou, při níž musí počítačový mágové dostávat hromadně infarkty;). Ten nápad je skoro až dobrý, ale v polovině devadesátých let působí jeho rozpracování jako neslýchaný výsměch. Jinak slušný.(8.12.2005)

• solskjaer

Ještě mám v paměti ty megalomanské reklamy na tento projekt, které běželi všude od televize přes kino a lákali na nadupaný thriller ze skvělou Sandrou Bullock.Bohužel, hned ve dvou věcech tvůrci oněch upoutávek lhali, nadupaný thriller to není ani omylem a Sandra Bullock skvělá také není a nikdy nebyla. Jde jen o průměrný film, který když neuvidíte tak se vůbec nic nestane.(24.11.2004)

Endžíla s Eplíky... ;-| . . . Takové to bylo...(?) . . . Jojo, tenkrát (95) jsem zrovínka si koupil jako svoji druhou jablečnou sestavu toho neskutečného Power Maca 8500. S úžasným Apple Multiple Scan 20 Display. Kdo nezažil, nepochopí... . . . Dnes už se tomu všemu lze jen usmát. Myslím tenhle film. Každopádně S.B. měla tenkrát rozkošný hardware, se software to už bylo trošku horší... - - - P.S. Ale ty krámy mám furt ve sbírce! A kdo nevěří, ať tam běží - dodnes funkční a na specifické práce (řezací Mimaki) stále užívané!... A na síti... ;o)(23.5.2006)

• helloween93

90. léta hollywoodského filmového průmyslu byla věkem thrillerů, o tom nelze pochybovat. Vzniklo několik velmi vydařených thrillerů a mnoho průměrných či podprůměrných. Jedním z té druhé skupiny je i Winklerův The Net. Tento snímek je naivně-konspirační, strašně zjednodušující blábol postavený na podprůměrném hereckém výkonu Sandry Bullock. Prachmizerný scénář jí to tedy moc neusnadňuje, ale kdyby se film alespoň tak nevlekl. Pocitově má Síť tak přes dvě hodiny, veškerá akce televizně natočená. Ve své době hit, který trochu upozorňoval na rizika počítačových systémů a zneužitelnosti internetu, který je dnes spíš k smíchu. Znova nikdy. 2*(5.12.2018)

Pred 15 rokmi ma The Net ako tak thrillerovo vzrušoval, dnes si vyslúži iba bolestné kinematografické úsmevy s trpkým posolstvom do budúcnosti, ktorú už, žiaľ, žijeme. Kategória filmov, čo budúcnosť nedocení, ale zaživa pochováva a s poslednou hrudou zeme zostane v mysli iba nostalgia s béčkovým odorom.(30.12.2014)

• - Počítač při vyhledávání výrazu Preatorian vypíše IP adresu ve tvaru 75.748.86.91, avšak maximální možné číslo existující v IP adrese je 255. (Rekpet)

• - Katedrála je ve skutečnosti hotel v San Franciscu. (HappySmile)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. července 1995 v Beverly Hills. (Varan)