Rychle v balíku

Scénografie:

Paola Ridolfi

Náboženství, a.s.(9.7.2003)

• Boss321

Tak tohle snad ten, kdo psal scénář, ani nemohl myslet vážně. Vím, že je to komedie a tudíž si dá vymyslet jakýkoliv námět, ale způsob jakým je film napsán a natočen je strašný. Jako jediná herečka tu je uvedená Sandra Bullock a když řeknu, že je ve filmu deset minut, tak přeháním. Jednu hvězdičku za nápad, který totálně pohřbil scénář a za to, že jsem se dvakrát usmál a to mi na komedii příde sakra málo......(9.8.2008)

• Smok

Zaujímavý nápad, ale to je všetko. Dalo sa z toho vytlačiť oveľa viac.(29.10.2008)

• Terka.K

No tak to byla taková kravinka.. :D .. Něco z toho sem nepochopila,ale podle mě to zase úplnej slát nebil,ale asi je to nejhorší film,kde sem viděla hrát Sandru Bullock ..(22.6.2011)

• tomtomtoma

Zbůhdarma promrhanější potenciál se jen tak nevidí. Daniel Adams svým filmem chtěl bavit a jeho nosné téma v sobě ukrývá klenot, ale buď svou nezkušeností, či neschopností zpackal téměř vše, co se mohlo stát skutečně pozoruhodnou zábavou. Náboženství tržního kapitalismu funguje s výraznou úspěšností již dlouhou řadu let a použít tuto myšlenku je brilantním tahem. Nebýt toho prapodivného výsledku. Jako komedie je film nefunkční a rozdrobený, svižnost se zaměňuje za zběsilost a nepřehlednost a celková skladba je dílem spíše horlivého amatéra, než začínajícího profesionála. Snaha o ironii a cynismus je příslibná, ale tolik osamocená ve svém vedení. Zaujmou maličkosti, nikoli celek. Hlavní postavou rozpačitého příběhu je úspěšný mladý muž Morris Codman (zajímavý Jonathan Penner), který v rozčarování z laciné přízemnosti spotřební společnosti rezignuje na jakoukoli vznešenější myšlenku a buduje úspěch na nejagresivnějších základech kapitalistické ekonomiky po odhození masky přetvářky. Což je samo o sobě nadmíru slibné aranžmá. Důležitou postavou je duchovní vůdce nového egoistického náboženského uskupení Ian Clarity (zajímavý Gerald Orange), svérázný filozof s osobním a nešťastně snášejícím protestem proti fungování společnosti. Z dalších postav: idealistická právnička chudých Debby Cosgrove (půvabná Sandra Bullock), rozverně radící Bůh (George Plimpton), z počátku nedůvěřivá sekretářka Peggy (Wendy Adams), zavilý křesťanský reverend Billy Bob McElroy (Earl Hagan Jr.), neodbytná Morrisova matka (Marcia Amron), Morrisův bývalý spolužák a nenasytný obchodník s podpásovými ranami Brendan Collins (Chuck Pfeiffer), namlsaný bankéř Joe French (Michael Mandell), či jeho váhavý podřízený Herman Whipple (Jaffe Cohen). Nakonec zůstanou jen rozpaky z břídilství filmového tvůrce, když ze zajímavého materiálu udělá zmuchlanou nicotnost.(27.12.2016)