Šinobi

Shinobi

Shinobi: Heart Under Blade

Akční / Drama / Romantický / Fantasy

Japonsko, 2005, 107 min

Dobře natočené Romantické Akční Drama s povedenými kostýmy a sympatickými herci. Slow motion (zpomalení) a Blurred approximation (Rozmazané přibližování) efekty byli povedené. Poutavý fantasy příběh o dvou vesnicích v nichž mají jejich bojovníci nadpřirozené schopnosti a o zakázané lásce dvou mladých lidí, kterým osud nepřeje. Jak již bylo psáno i já jsem čekal film podobný Klanu létajících dýk a spoustu soubojů, ale přestavění z Akční na více upřednostňovanou citovou podobu také není špatné, i když ne zcela povedené. Velice zajímavý a povedený film, kde souboje nejsou, až zas tak špatné a někdy připomínající wuxai bitky. 75 %(11.4.2010)

• Radiq

Bezbřehá slátanina. Odpad jsem nedal jenom kvůli... já nevím proč. Takže ho dám. Hned na začátku ukázali, že to asi bude blbost a to se taky potvrdilo. Nechápu, proč mezi žánrem filmu není taky uvedeno sci-fi nebo fantasy, protože tam neexistuje snad jedinej člověk, co by neuměl lítat. Když si do toho ještě připočítáte tragický digitální efekty, zpracování a děj, tak z toho fakt vypadne hrozná tekutá sračka...(13.11.2008)

• becki_tu

Japonci to s poetičností a délkou záběru mají tendenci přehánět a nejinak tomu je i u Shinobi. Bohužel filmu výrazně chybí i tempo a rovněž zamrzí i absence nějakého strhujícího prvku nebo momentu překvapení, protože všechno (jak nakonec většina diváků zjistí) stejně dospěje do očekáváného duelu hlavních postav, který je - stejně jako většina ostatních soubojů - velkým zklamáním. Navíc použití počítačových triků v některých scénách doslova bije do očí. Asi už i na japonské filmaře dolehl syndrom "nedostatku originality a invence". 50%(25.9.2010)

Slusnej film. Jeho fantasy podtext omlouva to poletovani ktery jinak moc nemusim. Vetsina stopaze Shinobi je venovana soubujum a film trochu pripomina (mozna i vykrada) anime Ninja Scroll (Jûbei ninpûchô). Ovsem dej samotny ac zdanlive jednoduchy vubec neni spatny. Varovani: motivy osudovosti vetsinou nevedou k happy-endum, pokud hledate oddechovou 'mlaticku' jste na spatny adrese.(2.5.2006)

Nádherné akční fantasy plné zajímavých charakterů disponujících nadpřirozenými schopnostmi. Příběh je vcelku klasický - dva soupeřící klany z nichž potomci jejich vůdců najdou zalíbení jeden v druhém. Situaci zkomplikuje to, že vládce vydá rozhodnutí o tom, že nepřátelské vesnice vyberou pět svých nejlepších bojovníků, kteří se utkají o finální vítězství. V každé skupině je samozřejmě jeden z milenců... On věří, že osud si řídíme sami, ona, že je dán. Děj není originální z pohledu zápletky, ale nabízí tolik emocionálně vypjatých situací, skvostných soubojů i nádherných exteriéru, že to můžeme s klidem přehlédnout(25.7.2006)