Šinobi

Shinobi: Heart Under Blade

Akční / Drama / Romantický / Fantasy

Japonsko, 2005, 107 min

• Aljak

Preboha, na toto mám len jedno slovo: ODPAD! Už ani nepamätám kedy som naposledy videl takú sračku ako bolo toto "veľdielo". Parta japonských bojovníkov s nadpozemskými schopnosťami sa stretne v lese, kde bojujú na život a na smrť. A tak človek sleduje hodinu a trištvrte scén ako bojovníci poskakujú po stromoch, cez rieky, až po nebesia, a navzájom predvádzajú svoje "kúzla" a navzájom sa zabíjajú! No a čím viac rástol počet mŕtvych hrdinov, tým viac som sa tešil - lebo som vedel, že koniec filmu sa blíži... Neviem, pre mňa zabité 2 hodiny života. Najbližšie sa radšej budem lepšie brániť japonským akčným filmom - tento mi bohato stačil.(24.10.2013)

Slušné triky, zajímavé charaktery a nevyužitý potenciál. Bohužel, zklamání z tohoto mixu mnoha bojových filmů je větší, než jsem čekal. Slibný začátek a především "představovačka" hlavních hrdinů, slibovali mnohem více. Dalším slabším článkem je příběh, který nepřináší mnoho nového a pouto mezi "Romeem a Julií" mi taky nepřišlo nejsilnější. Jak již bylo zmíněno, to co drží Shinobi nad vodou, jsou bojovníci a jejich "skilly". 60%(21.3.2009)

Jelikož moc nečtu obsahy atd. před skouknutím filmu a čekal sem spíš něco ve stylu Klanu létajících dýk, byl sem krapet zklamanej, nečekal jsem tolik fantasy. Celkově vzato je tohle takovej pokus o asijský X-men. Občas pokulhávající efekty při soubojích ani tolik nevadily, spíš mi vadila nevyváženost soubojů. Asi nejpovedenější momentem bylo vymlácení ninjů za pomocí slow-time.(9.9.2009)

Asi budu sám proti proudu, ale na mě film působil více po citové stránce než po té bojové. Příběh je sice jednoduchý, ale v jednoduchosti je síla a jádrem příběhu je láska dvou vůdců znepřátelených rodů, takže v podstatě variace na Romeo a Julie. Slzička sice neukápla, ale jen těsně:-) Jinak bojové scény jsou vynikající a každý souboj jsem si opravdu užíval.(24.7.2006)

Romeo, Julie a šogunát. Vizuálně snaživá japonská variace na Wuxia kousky, která ale trochu nemá hlavu, patu, rozumnou pointu, prapodivné motivace charakterů (všechny jsou tak ploché, že je to jak diorama z ABC). Po pravdě jsem od toho moc nečekal, bohužel jedinou trochu poutavou částí byly samotné souboje, což mi přijde prostě málo. Chybí mi tam ta výplňová poetika a estetika scén, kterou mám tak rád v asijských historicko-akčních snímcích. Ač jeto největší klišé, díky tomu se na to dobře kouká, a to zde prostě chybí. Více jak 3 hvězdičky ze mě Shinobi nevymámí ani dvacetimetrovým řetězem z rukávu...(7.7.2015)