Bezva finta

• slovenský

Super finta

Komedie / Krimi

Kanada / Francie, 1985, 114 min

Jedna z nejlepších belmondovek, která nezestárla. Byl jsem na tom někdy jako děcko v kině a dneska bych na to šel klidně znova (což se nedá říct třeba o takový Policejní akademii). V tomhle filmu jsem si taky poprvý všiml Jacquese Villereta, kterej je jako ňouma taxikář nezapomenutelnej. Zato mi neutkvěla Kim Cattrall, která bylo pro mě vždy jen Samantha ze Sexu ve městě a teprve nedávno jsem s úžasem zjistil, že hrála i v Bezva fintě tu kočku.(24.7.2012)

Neni pravda, ze by druha cast tu prvni vylozene kazila... spis dejova linka upada do urciteho pribehoveho prumeru a nijak se moc nelisi od ostatnich filmu s podobnou tematikou... na druhou stranu verim, ze kdyby se vyplnila prani z nekterych komentaru a cely film se odehraval v bance, nakonec vas to omrzi taky, ono se to neda natahovat vecnost... Kazdopadne Belmondo podal obvykly dobry vykon, holt tentokrat film nebyl postaven uplne primo na absurdnich scenkach a jeho bravurnich resenich, spis bylo asi zamerem aby to cely tak nejak slapalo a i pres nektere slamastiky ke konci vse tahlo utok az k vitezne brance v siti soupere, tedy divakovy prizne... Prestoze byl brejk na posledni chvili v pokutovem uzemi kopnut kamsi do autu, i tak se jedna o rozhodne nadprumerny film. Jen nechava cloveka nerozhodneho - kdybych si chtel pustit nejakou cistou komedii s timto skvelym hercem, sahnu treba po Zvireti, nebo naopak po Profesionálovi (mimochodem muj top 1 film s timto akterem).(11.2.2009)

Jasně že je první polovina mnohem lepší. Je totiž originální a zatím nikdy nic podobnýho ani nikde jinde nebylo (rozhodně ne takhle dobře zahraný a napsaný). Ta druhá část je už jen klasickej útěk ze všech komedií o loupeži. Pamatujete si nějakou, kde by se to nezvrhlo v boj s pesimistou Murphym? Belmondo je u mě nejlepší komediální herec Francie všech dob (v ostatních kategoriích se o první příčky dělí s Delonem a Gabinem a řekněme Venturou, kterej se sice narodil v Itálii, ale vyrostl ve Francii).(1.2.2006)

Klasika môjho detstva s príjemným lupičom s červeným nosom už veľmi nemôže prekvapiť, ale predsa prekvapila mladou Samanthou zo Sexu v meste. Začiatok a prvá polovica, ktorá je výborná, neskôr trochu poľaví, ale Belmondo to úspešne utiahne vo svojej osvedčenej chrakteristickej úlohe drsného sympaťáka.(26.10.2014)

Jeden z mých nejoblíbenějších Belmondových filmů, Belmondo si roli klauna užívá stejně jako převlek starého dědka. Pro fanoušky seriálu Sex ve městě nebo filmu Policejní akademie je tu Kim Cattrall, která jakoby nestárla. Dabovaná verze se mi moc líbí, Krampol byl nejlepším dabérem Belmonda, jeho hlas mi k Belmondovi sedne víc než Tříska nebo Moravec.(9.5.2009)

• - Číslo taxi Dodge Royal Monaco 1976, kterým ujíždí trojce lupičů, je 1985, což je rok, kdy byl film natočen. (funmaker)

• - Při scéně s auty Belmondovi rozbil železný hák hlavu a museli mu ji sešít 12ti stehy. (Sifaka)

• - Když se policisté dostanou do banky, zástupce policejního šéfa Fox (Jean-Claude de Goros) říká: "Ten starý pán a těhotná žena řekli špatné adresy, opuštěný pozemek a hřbitov!". Starý pán (Jean-Paul Belmondo) však policistům adresu neřekl. (Pepy)