Bezva finta

• slovenský

Senzi finta

Komedie / Krimi

Kanada / Francie, 1985, 114 min

Neni pravda, ze by druha cast tu prvni vylozene kazila... spis dejova linka upada do urciteho pribehoveho prumeru a nijak se moc nelisi od ostatnich filmu s podobnou tematikou... na druhou stranu verim, ze kdyby se vyplnila prani z nekterych komentaru a cely film se odehraval v bance, nakonec vas to omrzi taky, ono se to neda natahovat vecnost... Kazdopadne Belmondo podal obvykly dobry vykon, holt tentokrat film nebyl postaven uplne primo na absurdnich scenkach a jeho bravurnich resenich, spis bylo asi zamerem aby to cely tak nejak slapalo a i pres nektere slamastiky ke konci vse tahlo utok az k vitezne brance v siti soupere, tedy divakovy prizne... Prestoze byl brejk na posledni chvili v pokutovem uzemi kopnut kamsi do autu, i tak se jedna o rozhodne nadprumerny film. Jen nechava cloveka nerozhodneho - kdybych si chtel pustit nejakou cistou komedii s timto skvelym hercem, sahnu treba po Zvireti, nebo naopak po Profesionálovi (mimochodem muj top 1 film s timto akterem).(11.2.2009)

No tak k tomuhle filmu nemám moc co bych na to řekl. Asi jen tohle: Supr, supr, dobrý. Dobrý sem volil z toho důvodu, protože ta druhá polovina už není tak dobrá. Ta první je fakt supr a supr... ale ta druhá polovina. jednak nuda, a příjde mi to zdlouhavý. Ale každopdáně film jako celek nemůžu ohodnotit míň než plným počtem :-)(6.2.2008)

::::::::::::::::::::::::::::::::::: Skvělá Belmondovka se spusty skvělých hlášek, která zaručeně pobaví a rozesměje, ale bohužel ten konec byl strašný ! Scénarista asi nevěděl jak to elegantně zakončit - před sebou měl na papíru napsaných pár variant, nemohl se pořád rozhodnout. Tak si řekl, že zkusí staré, ale vyzkoušené "ententiky". Bohužel mu prstík ukázal právě na ten nejdivnější a nejnudnější závěr. Ale i tak to byla naprosto skvělá a nadprůměrná komedie. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(5.5.2009)

Jeden z mých nejoblíbenějších Belmondových filmů, Belmondo si roli klauna užívá stejně jako převlek starého dědka. Pro fanoušky seriálu Sex ve městě nebo filmu Policejní akademie je tu Kim Cattrall, která jakoby nestárla. Dabovaná verze se mi moc líbí, Krampol byl nejlepším dabérem Belmonda, jeho hlas mi k Belmondovi sedne víc než Tříska nebo Moravec.(9.5.2009)

Bebel shledal, že přepadení banky je dost nudná rutina a rozhodl se v převleku klauna ukázat policajtům i rukojmím, co je ta pravá taškařice. A je to pravá taškařice i pro diváka. Ty hnidopišské řeči o slabší druhé půlce jsou mimo mísu. Vám by snad nešlo pod vousy ujíždět před biřici s větrem o závod v taxíku Jacquese Villereta, po boku s (tehdy ještě) mladinkou Kim, ustrašeným debilem a s Laskym v patách?(12.12.2011)

• - Film se natáčel v Římě v Itálii, v Paříži ve Francii a v Montreálu v kanadském Québecu. (rafix)

• - Muzika, kterou hraje Grimm (Jean-Paul Belmondo) v Římě, je od Nina Roty a poprvé zazněla už ve filmu Silnice (1954), kde také hrál hlavní roli klaun. (Poker_Face)

• - Poprvé po osmi letech, co Jean - Paul Belmondo nehrál v top 10 hit filmu. Předtím se tak stalo v roce 1976. (Poker_Face)