Bezva finta

• slovenský

Super finta

Komedie / Krimi

Kanada / Francie, 1985, 114 min

Jedna z nejlepších belmondovek, která nezestárla. Byl jsem na tom někdy jako děcko v kině a dneska bych na to šel klidně znova (což se nedá říct třeba o takový Policejní akademii). V tomhle filmu jsem si taky poprvý všiml Jacquese Villereta, kterej je jako ňouma taxikář nezapomenutelnej. Zato mi neutkvěla Kim Cattrall, která bylo pro mě vždy jen Samantha ze Sexu ve městě a teprve nedávno jsem s úžasem zjistil, že hrála i v Bezva fintě tu kočku.(24.7.2012)

Výborná komedie se senzačním Belmondem jako špičkovým loupeživým klaunem. Parťák je posera a hňup jak víno a další společnice do trianglu je slušivá Kim Cattrall. Výborným protivníkem je hláškující šéf policie Labrosse. " Poslouchejte mě dobře, Trempline. V životě jsem jen dvakrát vyznal lásku: Poprvé - své ženě před dvaatřiceti lety při našich líbánkách a podruhé - dnes před takovou spoustou lidí bláznovi převlečenému za klauna, takže jestli to není cvok, MŮJ PRESTIŽ JE V HÁJI!"(21.1.2009)

Nostalgie jako zvon... Tenhle kousek sem viděl v mládí nepočítaně a dycky rád. Tak sem si říkal, hmm kdo ví jak je na tom Bezva finta takle po letech. A 4 hvězdičky jsou myslím tou nejlepší odpovědí. Krapet se vytratil ten dětskej smích, vlastně sem se smál jenom když byl na plátně zvrhlej taxikář, kterej mi něčím připomíná českého komika Duška... Klobouk dolů před těmi všemi kaskadérskými kousky Belmonda, v tomhle on nemá ve Světě konkurenci. Těch 12 stehů (viz.zajímavosti) se mu určo přihodilo při tom, když to Lasky s naloženým autem napral přímo do kupy soli. To musela bejt pořádná šlupka. Nutno poznamenat, že tu loupež měli fikaně vymyšlenou, leč se obávám toho, že reálnou jenom ve filmu, na tohle se Joker nehrabe, ten má sice též pod čepicí, ale taky má i pořádně nabitej kvér. Jo a poslední věc, je celkem zajímavý celej film poslouchat "Grime", chce bejt jako ty "Grime", kde je "Grim"? Jojo, přesně takle se totiž jmenuje hlavní postava, kterou hraje samotnej J-P Belmondo. Na závěr menší slovní hříčka s podotázkou: Je Bezva finta bezvadnej nebo bezva vadnej film? :o)(5.5.2011)

Neznám ředitele banky, který by odmítl nechat se každý týden vykrást takovým sympatickým šaškem.. Bezva Finta a Muž z Acapulca mají dvě věci společné. Za prvé jsou to nejlepší komedie Bebela a za druhé mají s ohledem na nastolené tempo trochu slabší druhou polovinu. Leč budiž vše odpuštěno, poněvadž: „Mám Tě rád, klaune..“(1.9.2008)

Slavná komedie s J.P. Belmondem o lupiči klaunovi, který mistrným způsobem vybere banku a odejde z banky hlavním vchodem před zraky celého francouzského policejního sboru. Plán proběhne výborně, problémy však přicházejí z úplně jiného konce... Jedná se o jednu z nejlepších Belmondových komedií, kterou lze rozhodně doporučit.(17.2.2008)

• - Číslo taxi Dodge Royal Monaco 1976, kterým ujíždí trojce lupičů, je 1985, což je rok, kdy byl film natočen. (funmaker)

• - Šestnáctý nejvýdělečnější film v roce 1985 ve Francii. (Poker_Face)

• - Poprvé po osmi letech, co Jean - Paul Belmondo nehrál v top 10 hit filmu. Předtím se tak stalo v roce 1976. (Poker_Face)