Obrovský roj "Afrických včel" letí jihem USA. Vojenská základna, nedaleké městečko, tam všude již zabil spoustu lidí a pomalu se blíží k Houstonu... Je sestaven vědecký tým, který má za úkol najít způsob, jak roj zastavit... (5150)

Revolver

Naivní horůrek, který si hraje na něco, čemu se ve skutečnosti ani vzdáleně nepodobá. Zkrátka příšerná slátanina, kterou z odpadu tahá jen vynikající výkon Michaela Cainea. ()

Paldiny

Tá vata je pri 156 minútovej verzii citeľná, dej sa zbytočne venuje malým príbehom obyvateľstva mestečka, ktoré nemajú pre hlavnú linku seba menší prínos. Verím, že kratší zostrih je na tom o mnoho lepšie, len ho nemám odskúšaný. Bez týchto odbočiek je The Swarm solídny a najmä zručne natočený zvierací horor s prvkami katastrofického filmu, pri ktorom cítiť vyšší rozpočet a prítomnosť hereckej, skladateľskej aj trikovej elity. Niekoľko včelích útokov je silne intenzívnych a najmä brutálnych, nešetrí sa detskými obeťami, len na tom mejkape po uštipnutí mohli maskéri viac popracovať. Drsné sú aj metódy hľadania vakcíny, kedy vedci skúšajú protilátky na vlastných telách, potešili tiež ostré výmeny medzi entomológom a generálom a hromada neúspešných pokusov, ktoré vedú k nečakanému rozuzleniu. V týchto momentoch napätie pracuje na plné obrátky a iskrí to až na pôdu. Doma som sa cítil aj pri akčnom inferne, kedy veda kráča stranou a k slovu sa dostáva armáda s plameňometmi. Slušná práca a slabšie 4*, nabudúce už ale siahnem po kratšej verzii. ()

gombarix

No, kdysi mě to celkem bavilo... ale po stránce logické je tam poměrně dost pitomostí, aniž by tam byl náznak jakéhokoli nadhledu - atmosféra je tíživá a ubíjející od začátku do konce. Epická šíře navíc tomuto dílu zrovna neprospěla, třeba pasáž s vlakem (F. MacMurray a spol.) bych celou vyhodil a vůbec nic by se nestalo. - Lze doporučit těm, co mají rádi hvězdná obsazení a katastrofické spektákly 70. let (z nichž tento ovšem nepatří k vrcholům... spíš už naznačuje úpadek žánru). ()

Rathalos

Katastroficky thriller o vrazednych vcelach,myslim si,ze na tu dobu dobre natoceny film,pri porovnani s dnesnymi fakt dobre...:-) ()

Besyn

Ale jo,vcelku to ušlo.Ty obří roje zabijáckých včel byly skutečně velmi děsivé (ale viděl jsem to už dávno a nepamatuji si přesně jak na tom byl film po trikové stránce,ale asi nic moc). ()

route60 odpad!

Je úplně jasné že ten roj vletěl panu režisérovy rovnou víte kam, a doufám jen že všichni herci se za toto veledílo stydí, nic než odpad si to nezaslouží. ()

Kontryhelka

Pěkný horor s dobrým hereckým obsazením. Zabijácké včelky se činí.Slušná atmosféra, slušné útoky. Dobrý.Nemám co vytknout. ()

brasek

Videl som 156 minútovú verziu a žiaľ bolo to pridlhé a mierne nudné. Michael Caine mi nesedí vo filme, jeho postava je až príliš šikovná, múdra a predvídavá. ()

Buakawp.P odpad!

No kde bych začal,jelikož jsem ted tu stupiditu dokoukal,tak asi nebudu uplně objektivní,protože jména jako Caine,Chamberline,nebo Fonda o sobě něco vypovídají,ale po shédnutí od začátku do konce nemužu jinak.M.Caine který tady ztvárnil doktora,který je přírodnější než naturální bioplyn puvodně řval u každého naznáku chemického zákroku,že prý je to zničení celé přírody a bůh ví co ještě,ale v té době byly už stovky mrtvých,které hrozně oplakával,ale zřejmě mu to zas tak nevadilo,nicméně na konci filmu voaláááááá jsou ironicky včely zničeni výbuchem ropné skvrny kterou náš Doktor Větvička vytvořil.Vojáci seč jim síly stačili se snažili zachránit situaci,boužel na konci filmu zjistili,že už jsou včely imunní na vše a doktor snažicí se vše zastavit svým trapným výlevem řekl jen:Myslel jsme si to......No vím že to byl kdysi hit tyhle filmy,ale mě to vždy uvede do nepříčetnosti při pohledu na roj supervčel,který jsou dokonalými zabijáky a na kladase který vymejšlí jen řadu nápadu,které jsou uplně na pytel.P/S: je to prostě propadák!!!! ()

Zemřela Olivia de Havilland

Zemřela Olivia de Havilland

26.07.2020

Po bouřlivém období, během nějž se oči veřejnosti po letech opět začaly houfně upínat k legendárnímu snímku Jih proti Severu z roku 1939, přichází velmi smutná zpráva. Včera filmový svět opustila… (více)